Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   dvd,mozi filmek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2592)

Dr Rozi rendel 10-10-2008 08:47

A másik Boleyn lány / The other Boleyn girl
HUN LINK: http://filmclub.hu/11716
Hogy melyik másik? Vagy melyik a másik? Gondolom amelyik nem az egyik:)
Komolyan: Ki ne ismerné a történetet VIII. Henrik feleségeiről? Nos ez is egyfajta feldolgozása a témának. A két leánytestvér, Anne és Mary Boleyn életútján keresztül pillanthatunk bele a királyi udvar életébe, és az akkori erkölcsi normák hogyan teszik a tesvéreket ellenséggé, majd végkifejletként a felismerés, miszerint a tesvéri kötődés elé nem állhat semmiféle magasztosabb cél.
A történet vége szerintem mindenkinek megvan, hisz Boleyn Anna volt Henrik második felesége a sorban... aki ugyan fiú utóddal nem ajándékozta meg, viszont megszülte azt az Erzsébetet, aki évtizedekig uralkodott Angliában.

Nekem tetszett, habár a történelmi hűségnek híjján volt itt-ott, de nem is ez volt a cél... Szórakoztató filmként megállja a helyét! :)

Pepa 10-11-2008 15:53

Quote:

Originally Posted by Dr Rozi rendel (Post 193210)
[b]
Hogy melyik másik? Vagy melyik a másik? Gondolom amelyik nem az egyik:)
Komolyan: Ki ne ismerné a történetet VIII. Henrik feleségeiről? Nos ez is egyfajta feldolgozása a témának. A két leánytestvér, Anne és Mary Boleyn

És mellesleg megalkotta a Booldy Mary nevű italt. Ha jól emlékszem ( lehet, hogy nem és akkor elnézést) akkor azzal érdemelte ki ezt a nemes italt, hogy egy spanyol kunzinja segítséget kért tőle, mire Ő egyszerűen kivégeztette és így megoldotta a problémát.

Pepa 10-11-2008 15:56

Ong Bak:A thai harcos.

Igazából az alcím nem fedi a valóságot. Egy faluból ellopják Buddha fejét és egy ifjú elmegy visszaszerezni. Nekem tetszett a film.

Remedy 10-11-2008 16:05

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 193323)
És mellesleg megalkotta a Booldy Mary nevű italt.

Termeszetesen nem O alkotta meg. :)

Pepa 10-11-2008 16:08

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 193326)
Termeszetesen nem O alkotta meg. :)

Létezésével alkotta meg, nem Ő írta le a receptet;)

Remedy 10-11-2008 16:21

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 193327)
Létezésével alkotta meg, nem Ő írta le a receptet;)

Akkor azt ird, hogy O ihlette meg. Ez akar igaz is lehet. :)

Pepa 10-11-2008 23:06

Illetve tegnap:

Éberség

Én azt hittem egy orvosos krimi és már előre viszolyogtam tőle, de szerencsére kellemesen kellett csalódnom. A sztorit nem mondanám kellemesnek, de a film nézhető volt.

Pepa 10-18-2008 20:56

Vörös és fekete

A Stendhal regény nyomán írt film, messze a legjobb regény után forgatott film, amit eddig láttam, de még ez se közelíti meg számomra a könyvet. Nekem- mint aki a regényt sokszor olvasta- nem teszi érthetővé az egyes vonásait a filmnek.
A könyv olvasata nélkül a film még érdekesnek is mondható, de így csak nézhető.

Dr Rozi rendel 10-20-2008 10:03

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 193972)
Vörös és fekete

A Stendhal regény nyomán írt film, messze a legjobb regény után forgatott film, amit eddig láttam, de még ez se közelíti meg számomra a könyvet. Nekem- mint aki a regényt sokszor olvasta- nem teszi érthetővé az egyes vonásait a filmnek.
A könyv olvasata nélkül a film még érdekesnek is mondható, de így csak nézhető.

Link???? :)
Mikori a film? Anno a tv-ben adták talán fekete-fehérben ha jól emlékszem... Ez újabb ??? :)

Pepa 10-21-2008 20:35

Quote:

Originally Posted by Dr Rozi rendel (Post 194082)
Link???? :)
Mikori a film? Anno a tv-ben adták talán fekete-fehérben ha jól emlékszem... Ez újabb ??? :)

Én dvd-n vettem meg, sajnos linket nem tudok adni. A fehér feketénél azért újabb. 1993-ben adták ki. Most nézem a borítót: színes szinkronizált angol dráma???? A vörös és fekete ( Le rouge et le noir) az egy francia regény.


All times are GMT +1. The time now is 04:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu