Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Támadó és Védő egységek reformja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=319)

Unhellas 03-08-2006 11:13

Támadó és Védő egységek reformja
 
Talán Leipidus (remélem jól írtam a nevét, ha nem, bocs) említette valahol hogy meg kéne erősíteni a Támadó illetve a Védő egységeket, ugyanis ezek csak a játék elején fordulnak csak elő, egy erős országnak egyszerűen nem éri meg tartania ezekből az egységekből.

A képzési idejük 10(5) kör lenne, a képzési költség és a zsold változatlan maradna.

Védő: Támadás 0, Védekezés 7 (őrtornyok nem adnak lőpoziciót)
Támadó: Támadás 6, Védekezés 1

Bár nem számoltam utánna az értékeknek csupán érzésből írtam, várom a hozzászólásokat, építő jellegű kritikákat. :)

Ati 03-08-2006 11:17

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=166

Phoenix 03-08-2006 11:24

Nem lenne így annyira gáz, hogyha ezek a pontértékek lennének, de
A Védők: nem lenne rossz, de a tornyos íjj többet véd, bár így meg lehetne azt oldani, hogy nem kellenének tornyok, és ez elég nagy mozgásteret adna, de így meg az ijjász szorul majd ki, szval vagy ugyanolannak kéne lennie mint az ijjásznak, vagy pedig az egyik kiüti a másikat.
A Támadók: így az értéke majdnem megegyezik a lóéval, de mivel kevesebb fegyver kell neki ez kiszorítaná a lovat a játékból.
Meg ez a rövidebb képzéssel meg egyértelmű lenne, hogy ki mivel nyomulna, elég hamar lehetne új sereget létrehozni, sőt ha messzebbre támad, akkor azt is meg lehetne oldani, hogy monnyuk van 10k helyed, és amíg az egyik 10k-s sereg odavan, addig mégegyszer ennyit csinálsz, és mire a másik visszaér, azokat megint elküldöd. Elég hülye gondolatmenet, de hát én megpróbálnám.

Röviden: erre nincs igazi megoldás, mert az egyik tuti hogy kiszorítja a másikat. Nem??? :confused:

Davalon 03-08-2006 12:00

A sereged csak annyi lehet, amennyi elfér. Hiába van távol, a helye "foglalt", nem tudsz a helyére képezni vagy vásárolni.

Phoenix 03-08-2006 12:21

Quote:

Originally Posted by Davalon
A sereged csak annyi lehet, amennyi elfér. Hiába van távol, a helye "foglalt", nem tudsz a helyére képezni vagy vásárolni.

hmmm...ez eszembe sem jutott, köcce :)

drhb 03-08-2006 13:26

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Nem lenne így annyira gáz, hogyha ezek a pontértékek lennének, de
A Védők: nem lenne rossz, de a tornyos íjj többet véd, bár így meg lehetne azt oldani, hogy nem kellenének tornyok, és ez elég nagy mozgásteret adna, de így meg az ijjász szorul majd ki, szval vagy ugyanolannak kéne lennie mint az ijjásznak, vagy pedig az egyik kiüti a másikat.
A Támadók: így az értéke majdnem megegyezik a lóéval, de mivel kevesebb fegyver kell neki ez kiszorítaná a lovat a játékból.
Meg ez a rövidebb képzéssel meg egyértelmű lenne, hogy ki mivel nyomulna, elég hamar lehetne új sereget létrehozni, sőt ha messzebbre támad, akkor azt is meg lehetne oldani, hogy monnyuk van 10k helyed, és amíg az egyik 10k-s sereg odavan, addig mégegyszer ennyit csinálsz, és mire a másik visszaér, azokat megint elküldöd. Elég hülye gondolatmenet, de hát én megpróbálnám.

Röviden: erre nincs igazi megoldás, mert az egyik tuti hogy kiszorítja a másikat. Nem??? :confused:

A védőnek akkor is lehetne szerepe, mert ha valaki élőhalott, és a taktikája az, hogy íjászokkal bevédi magát, meg csak felfedezget(van ilyen), akkor eleve van annyi őrtornya, amivel már eléri a maximum 30% védelem bónuszt, és ugye ezek a tornyok tele is vannak íjásszal. Ha ezen a 30%-on felül képez íjászokat a tornyokba, akkor már csak a +6 bónuszt kapja meg, ami azt jelenti, hogy 2 barakk hely 1-1 7-es védőértékű védővel már többet hoz, mint 1 barakk és 1 őrtorony hely 1 íjásszal. Így a tuti védelem az lenne, hogy 15% őrtorony, a barakkok 15%-ig íjásszal, utána védővel.
Más fajnál bonyolultabb a dolog, mert védőket etetni kell, amihez tanyát kell építeni. Itt már nem tudom, hogy melyik érné meg jobban, de azt is ki lehet számolni. Elfnél biztos hogy íjász.

A támadó meg 6,0-s legyen, és akkor annak éri meg, aki 1-2 körnél tovább nem tart otthon lovast. Aki csak a nap felében támad, annak számíthat a lovas 2 védelme is(nem sokat, de akkor is).

Unhellas 03-08-2006 22:13

Persze ha aggódunk azért hogy kiszorítaná a lovast a 6/1-es támadó a játékból akkor az 1-es fegyverköltséget megtarthatnánk és emelhetnénk simán a képzési költségét, akárcsak a 0/7-es védőét.
A 10(5) körös képzési időtől nem egészen lesz gyorsabban sereged, hisz a katonák (mint alapanyag) képzését nem bírjuk meggyorsítani.
Mivel a védő egységnek nem adna az őrtorony lőpoziciót, így torony nélkül is komolyabb védőértéket bírnánk tartani, lehetne sok egységünk, 50% laki+mezőgazdi tekivel, lehet hogy már jobban megérhetné inkább védőket tartani az íjászok helyett, vagy akár egy élőhalottnak mint az előttem hozzászóló írta, és a védő-támadó gyorsan átképezhető lenne, ha a szükség úgy hozza és a tornyokkal sem kéne átállni, én látok benne taktikai lehetőséget.
Aki meg íj/támadó felállást választana, az még így is könnyen kaphat be támadást úgy, hogy a támadók otthon vannak (ugye az 1-es védőérték nem sokat ér), ellenben ha támadók helyett lovast tartana az íjászai mellett, az már jobban véd, pláne tornyokkal, így ha éppen nem portyázik a lovassága, eléggé biztonságban érezheti magát.
Prsze lehetne a támadó 6/0-ás is, csak az igazságosság kedvéért adtam neki 1-es védőértéket, hogy szumma 7 harcértékben legyen mint a védő.

A 15% torony, íj/védős orifelépítés túl beton védelmet adna egy országnak, ez lehet baj, de van ellene taktika: védekezésre berendezkedni (kevés íj+torony) és alvilággal/mágiával kifüstölni a bebunkerolt orit.

DalbanMondomEl 04-05-2006 11:03

Esetleg elképzelhető-e olyan változás, hogy a támadó/védő 2x olyan erős lenne íj/ló ellen (azaz ezek ellen 8-as erősségűnek számítana), elitek ellen pedig maradna a hagyományos 4/0 és 0/4 érték.
Ezáltal minden egységnek meglenne az "ellenszere", és lehetne taktikázni ezerrel :)

spirit.. 04-05-2006 15:53

Quote:

Originally Posted by DalbanMondomEl
Esetleg elképzelhető-e olyan változás, hogy a támadó/védő 2x olyan erős lenne íj/ló ellen (azaz ezek ellen 8-as erősségűnek számítana), elitek ellen pedig maradna a hagyományos 4/0 és 0/4 érték.
Ezáltal minden egységnek meglenne az "ellenszere", és lehetne taktikázni ezerrel :)

Hát látszik,hogy ez az első hozzászólásod. Szerintem ez akkora baromság,hogy el se lehet hinni. Akkor aki igazán jó hadis akar lenni az tzartson mindent az íjjal felszerelt toli-vari országok és a hadi országok ellen? Szerintem ez bagyon gáz.

Westie 04-05-2006 18:13

Azért ennyire lehet nem kellene leszólni, még ha olyat ír is, ami nem tetszik.


All times are GMT +1. The time now is 21:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu