Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   V: Békével jöttek? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3986)

Valezius 12-28-2009 09:03

V: Békével jöttek?
 
Kicsit bizonytalan vagyok, mit írjak, mivel aki ismeri az alapsztorit, annak az első rész nem fog sok meglepetést okozni. Aki meg nem ismeri, mi is ez az egész, minek nézné meg az első részt? :)
Én speciel élveztem az első részt, és olvastam előtte a sorozatismertetőt.

Szóval sci-fi sorozat, amiből idén 4 rész készült el, folytatás tavasszal.

Nyilván nem nyitnák neki témát, ha nem tetszene, de azért van, ami nem az igazi. Például:
Összesen két kérdés hangzik el az idegenekről, én például sok mindent meg tudnék kérdezni, még ha néha hazudnak is, a válaszok akkor is érdekesek lehetnek.
Tyler elég idegesítő, hogy mennyire hülye.

Von 12-28-2009 22:02

Ha ráérsz kicsit, majd kifejthetnéd bővebben is, hogy miről szól ez a sorozat, én pl soha nem hallottam még róla :)
Nem azért mintha nem tudna bárki rákeresni, de szerintem jól mutatna ha írnál róla röviden, akkor aki olvassa a topicot, könnyebben kaphat kedvet, vagy alkothat véleményt. Engem kifejezetten érdekel ennél kicsit specifikusabban is :)

szinkoly 12-29-2009 09:08

Én rákerestem neten, elég jófélének tűnik:)
Szedegetem az első részét, már alig várom.

Valezius 12-29-2009 09:10

A cselekmény napjainkban játszódik, az első 4 rész gyakorlatilag végig New Yorkban.
Egy másik bolygó lakói érkeznek a Földre, akik pont úgy néznek ki, mint mi. A technológiájuk természetesen fejlettebb a miénknél, amit szívesen meg is osztanak velünk, legalábbis azt mondják. Cserébe egy ásványt akarnak, dehogy mit és miért az nem derül ki.
Aki ismeri az ilyen sorozatok logikáját az egyből tudja, hogy legjobb esetben is eltitkolnak pár dolgot, de az is lehet, hogy van egy tervük az emberek kiirtására.

Személyes megjegyzés: A.C.Clark: Reklámkampány c. novelláját ajánlom az ezt még olvasó sci-fi rajongóknak.

Ugyan 29 űrhajóval érkeztek, mégis végig a New Yorki fő hajón, és a városban zajlanak az események, remélem ez később változni fog.
A történet lehetővé tenne sokszereplőt, de erre egyelőre ne számítson senki.
Adott egy FBI ügynök, aki a látogatók (továbbiakban V-k) megérkezésekor terroristák után kutatott.
Neki van egy idegesítő fia :) (Apuci persze sehol ;) )
Egy pap, aki viaskodik a hitével.
Egy néger csávó, akiről nem mondanék semmit, az első rész végére kiderül.
Egy újságíró, aki hasznot húz a V-k érkezéséből.
Illetve az idegenek részéről a főnök, egy csaj meg esetleg lesz még egy idegen a főszereplők között, majd kiderül.

Összességében igazi nagy meglepetésekre nem lettem figyelmes, de ugyebár csak 4. rész ment le. Ennek ellenére nem volt unalmas, és remélhetőleg még fel is fog pörögni.
Egyébként ez is egy remake, egy 1983-as sorozatot forgattak újra.
És ami nekem a legfájdalmasabb, hogy ennek sincs főcíme :(

Ati 12-29-2009 09:14

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 234057)
Egyébként ez is egy remake, egy 1983-as sorozatot forgattak újra.

Épp ez lett volna a kérdésem, mert mintha egy ugyanilyen című sorozat már lett volna régebben is. Már meg is van a válasz, köszönöm. :):):)

Gaben 12-29-2009 19:37

Ezt a régi sorozatot már láttam, csak nagyon régen, és nem is nagyon emlékszem rá :s

szinkoly 01-06-2010 20:55

Bár én nem láttam a régi szériát, de az újnak megnéztem az eddigi részeit, és tetszik:)
Remélem folytatják, habár kíváncsi vagyok, hogy a fő írót miért váltották le?:confused:

-Fegya- 01-07-2010 09:38

03.29-n folytatják...

Valezius 01-07-2010 18:58

Quote:

Originally Posted by szinkoly (Post 235493)
Bár én nem láttam a régi szériát, de az újnak megnéztem az eddigi részeit, és tetszik:)
Remélem folytatják, habár kíváncsi vagyok, hogy a fő írót miért váltották le?:confused:

Abból a szempontból örülök neki, hogy nem sok értelmét látom elkezdeni egy részt, aztán kiírni, hogy X nappal korábban. Aki ezt először csinálta jól fejbe kéne verni :) Úgyhogy remélem ezt az eszközt szépen polcra akasztják :)

szinkoly 01-07-2010 20:11

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 235617)
Abból a szempontból örülök neki, hogy nem sok értelmét látom elkezdeni egy részt, aztán kiírni, hogy X nappal korábban. Aki ezt először csinálta jól fejbe kéne verni :) Úgyhogy remélem ezt az eszközt szépen polcra akasztják :)

Valahol azt olvastam (talán sorozatjunkie, de nem akarok hülyeséget mondani), hogy volt terv egy olyan irányba is, hogy valójában mégis jófejek az idegenek, és ezen volt nézeteltérés a fő íróval.


All times are GMT +1. The time now is 07:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu