Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Vírus híradó! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=37)

Gyula 01-26-2006 16:57

Vírus híradó!
 
Néha megjelennek a játék belső fórumán vírusos hírek, ha jól emlékszem már talán kitiltás is volt emiatt.

Ezért javaslom a vírusokkal illetve a vírus irtókkal kapcsoaltos híreket, problémákat ide írjuk.

Mindjárt fel is vetnék egy problémát amihez szivesen veszem a hódítóval játszó informatikusok segítségét (már töbötöket zaklattam vele)
Nekem a kasperskym napi rendszersséggel fog meg egy helkern nevü férget, amiröl olvastam hogy előszeretettel támadja az sql szervereket.

Kérdésem, miért nézi ez a lüke vírus az én vacak gépemet sql servernek és mit csináljak h ne legyen napi 5-10 támadás különböző ip címekröl?

Nem tud bejönni de zavar hogy állandóan felvisít a kaspersky.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Apa 01-26-2006 17:00

ez jo gyula. kapsz 1 szavazati pontot tőlem.

Ati 01-26-2006 17:01

Tegyél fel tűzfalat a gépre (winXP alap tűzfalát is érdemes bekapcsolni, ha nincs más), mégjobb ha egy router mögül netezel, esetleg a modemeden kapcsolsz be tűzfal lehetőségeket, ha van rajta.

bari 01-26-2006 17:03

Szia:-)
Roppant egyszerű, állítsd be a kaspert, hogy ne mutassa az elfogott vírusokat:-)
Gondolom, a Lovesan akar mindig bejönni :-)

bari 01-26-2006 17:04

Ja, ha tűzfal nélkül netezik valaki, akkor ne csodálkozzon :)

Békés 01-26-2006 17:06

Használd a Zone Alarmot, free és sokmindent megfog az alap verziója is, /ha megveszed akkormeg otthonra tökéletes, saját virusirtó, kémprogi keresö stb/ ami mégis többet tud mint az XP beépitett tűzfala.

Remedy 01-26-2006 18:50

nekem a nod32/kerio kombo egesz jol bejott.... es nem is draga a nod.... gyors, hatekony, naprakesz ( volt olyan hogy napi 6 frissites jott), nem eszik fel memmot mint a nav... na persze el ne felejtsem hogy a windowsupdate is fontos :)

Gyula 01-26-2006 19:05

P1-es erőmüvem van, milleniumot használok, és mint mondta mmegfogja a kaspy a férget, nem engedi be.
Csak kiváncsi vagyok miért próbálkozik ilyen sűrűn, mikor régen iylen nem volt, jött héba-hóba egy kóbor vírus kaspersky megfogta és nem volt gond.
Nah mindegy a tűzfal azért nem rosz gondolat feldobok egyett.

Még egy kérdésem lenne ha már emlegettem h ME-t használok, és ezért nem nyitnék új témát. Nem lehet a ME-ben kikapcsolni a hiba keresőt?
Mert érdekes módón néha még a queosiában is talál nekem oylan hibát, hogy a 4 vagy 5 sorban hiba, holott biztos nincs. Ha valaki meg mondaná hogy hogyan kell ezt kikapcsolni azt megköszönném.

Apa: miféle pontot adtál nekem? lehet itt pontokat is osztogatni?

Gyötrelem 01-26-2006 19:28

A franc se tuggya. elég sok felé kóborlok, szal nálam a tüzes fal cancel. VAn egy router, meg naponta végig kergetem a NOD32-öt, azt annyi...... Mindig veszekedni a tűzfallal, hogy mi ki, mi be, az nem az én világom. Egyébként ami legtöbbször megjött virnya , az szinte kivézel nélkül ismerőstől jött, teszem hozzá,:( a tudta nélkül.

Kari 01-26-2006 19:40

Miért van ilyen sűrűn támadási kísérlet?
 
Gyula,
Azért éri a géped egyre sűrűbben támadás, mert egyre több gép van a netre kapcsolva, egyre több és több, egyre szofisztikáltabb támadás ér minden neten lévő szervert, minden neten lógó gépet. És ez csak nőni fog! Rohamosan!
- - -
Gondolj bele! Régen, az autózás hőskorában falun szinte alig láttak autót, nem kellett attól tartaniuk, hogy a csirkéket elüti egy ámokfutó. Aztán egyszer-egyszer mégis jött egy száguldozó pilóta és megijesztette a jószágokat. :) A netezés hőskorán már rég túl vagyunk, de az autós hasonlathoz visszatérve még nem értük el a 100 km/h -s sebességet. Vagyis most még nagyjából biztonságban vagyunk! Aki tűzfal, vírusirtó, kémprogram irtó nélkül netezik -rengetegen vannak- az ma még el evickélhet pár napig, pár hétig. De hónapokig biztos nem fog tartani mire használhatatlanná teszi a gépét egy kártékony kód.
Figyeld meg: Egy-két év és eljutunk oda, hogy a vírusirtó cégek áttérnek a napi frissítés kiadásáról a gyakoribbra, mert már az első nap is rengeteg fertőzés lesz, amikor még nem véd ellene a vírusirtó.


All times are GMT +1. The time now is 01:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu