Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Helyesírás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2526)

Redback 12-03-2007 19:44

Helyesírás
 
Nah ide lehet minden, helyesírással kapcsolatos dolgot írni.(Csak azért, hogy ne offoljunk)

Ati 12-03-2007 19:46

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 139767)
Nah ide lehet minden helyesírással kapcsolatos doglot írni.(csak azért hogy ne offoljunk.

Mert a Gyula gonosz. :p

De ilyen egyszerű névvel könnyű gonosznak lenni. Az enyimet bezzeg sokszor rosszul írják. :D

No de visszatérve ez aredeti problémámra: "nem csak" és "nemcsak" közötti különbség... Mikor melyik, és miért? :)

[HTPA]GeeForce 12-03-2007 19:47

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 139767)
Na_ ide lehet minden, helyesírással kapcsolatos dolgot írni._(Csak azért, hogy ne offoljunk.)

Nincs több kérdésem. :D:D:D:D

Goldy 12-03-2007 19:48

Jah már értem miért leszel annyira mérges ha a leszt két sz-el írják :)
sokan írták a neved két l-el?:) de legalább van egy beépített IQ szűrő az emilcímedben :)

Redback 12-03-2007 19:49

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 139770)
Mert a Gyula gonosz. :p

De ilyen egyszerű névvel könnyű gonosznak lenni. Az enyimet bezzeg sokszor rosszul írják. :D

No de visszatérve ez aredeti problémámra: "nem csak" és "nemcsak" közötti különbség... Mikor melyik, és miért? :)

Két példamondat:
1. Nemcsak én hibázok, hanem sokan mások is.
2. (Ehhez kérdést is kell írni, hogy érthető legyen)
Most te offolsz?
Nem, csak Gyula gonosz. :p

Gyula 12-03-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 139770)
Mert a Gyula gonosz. :p

De ilyen egyszerű névvel könnyű gonosznak lenni. Az enyimet bezzeg sokszor rosszul írják. :D

No de visszatérve ez aredeti problémámra: "nem csak" és "nemcsak" közötti különbség... Mikor melyik, és miért? :)


Attila, ezt még én is tudom. De ha tudnád a vezetéknevem nem mondanál ilyet :) Minden hivatalban non stop átkeresztelnek :) Hivatalos papirt csak azután irok alá, hogy háromszor ellenőriztem a nevem helyességét :)

[HTPA]GeeForce 12-03-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 139770)
... ez aredeti ....

Szerintem ez a topic nem fogja elhozni a várt világbékét, mert itt is mindenki rosszul fog gépelni. :D Szerintem én is vétek egy rakás hibát, legtöbbször ezeket:
Hogy > hgoy, ohgy
Nem > enm, nme
Csak > cask, acsk

És így tovább. :) Mondjuk ezek nem helyesírási hibák, csak kapkodok a gépeléssel. :)

:p:D

Ati 12-03-2007 19:50

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 139772)
Jah már értem miért leszel annyira mérges ha a leszt két sz-el írják :)
sokan írták a neved két l-el?:) de legalább van egy beépített IQ szűrő az emilcímedben :)

Nincs a két dolognak köze egymáshoz. :)

E-mail cím telefonban történő bediktálása esetén valóban ki szoktam hangsúlyozni, hogy 2 t, 1 l :D

Érdekes, hogy a külföldieknek nem szokott ez gondot okozni, pedig náluk nincs ez a név. Mégis a történelmi ismereteik alapján tudják, hogy ezt így kell írni.

Goldy 12-03-2007 19:51

Gyula ezzel nem vagy egyedül, én már lebetűzöm inkább :) azt már fel se vszemem hogy i-t vagy y-t írnak a végére, de értékelem ha legalább rákérdez:)

Redback 12-03-2007 19:51

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 139771)
Nincs több kérdésem. :D:D:D:D

A "Nah"-t azért nem javítottam, mert az netes szleng.


All times are GMT +1. The time now is 23:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu