Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Az új szabadság finomhangolása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4814)

Ati 12-19-2013 21:36

Az új szabadság finomhangolása
 
Ide jöhetnek a kérdések az új szabadság finomhangolásával kapcsolatban.

hunekike2 12-19-2013 22:08

És a katonai akciók?
Megüt valaki amíg nem vagyok és 3 óra mulva már szabin van...
Vagy ha nem sereges beallitottsagu vagyok es nem tudok vagy nem akarok vele katonai uton harcolni es a keszultsegem sem akarom porba verni csak a koronkenti 1-2 akciot tolom akkor 6 akcio utan mar szabin van az illeto...
Ezen is lehetne valamit finomitani szerintem.
Kérdés, mi lenne, ha a szabadság feltétele nem a támadás időpontja, hanem a sereg hazaérte utáni 3 kör lenne? De még ez sem ad elég lehetőséget a varis tolis válaszcsapásra olyan játékosoknál, akik nincsenek napi 24 ben játékban.
De ezt még mindig megfejelném, egy olyannal, hogy ha olyan országtól jön válasz akció(katonai, alvilági mágikus) mind sikeres és sikertelen(!!!) ebben a sereg hazaérkezését követő 3 körben, aki ellen akciózott valaki katonai úton akkor 12 kör a támadástól számítva, mint ahogy a régi rendszer volt.

Bart 12-19-2013 22:44

Az a kérdés, hogy a seregfelmérés, éplista, szövi felmérés varival A-ban támadó akciónak számít-e?

Mert mondjuk ha kitámadok, és kísér az illető, azt abban a körben látom mikor szabira mehetnék, felmérem, de ha nem tom védeni, vagy visszamenni mégegyszer, és jobban megérné szabira menni, akkor nem mehetk szabira, mert 2 akciót csinátam?

Jah meg ha Aban nem volt felmérve a szövi az is 2 vari akció. És körváltásnál csak 1 akciónyi készültésg jön vissza.

Ez nem igazán egyenlő.

Ati 12-19-2013 22:57

Quote:

Originally Posted by Bart (Post 306518)
Mert mondjuk ha kitámadok, és kísér az illető, azt abban a körben látom mikor szabira mehetnék, felmérem, de ha nem tom védeni, vagy visszamenni mégegyszer, és jobban megérné szabira menni, akkor nem mehetk szabira, mert 2 akciót csinátam?

A tolvajakció minden esetben támadóakciónak számít, és 3 óráig nem mehetsz szabira utána. MOST SE. Ha csak ennyit csináltál, akkor a készültséged előbb töltődik vissza, mint ahogy a 3 óra letelik, tehát a mostani helyzethet képest nincs változás. A régi helyzethez képest 9 órával előbb mehetsz szabira így.

LuciFero 12-20-2013 12:14

Van egy aprócska gond: Szabira akarom menni, de ezt úirja ki a szabadság oldal:

Országodban kérted a szabadság beállítását, a szabadság feltételei azonban még nem teljesültek. Ha mégsem szeretnél szabaságra menni, akkor most megszakíthatod ezt a kérelmet a lenti gombra kattintva. Ha szabadságra szeretnél menni, amint a feltételek teljesülnek, akkor most semmi dolgod nincs.

Utolsó támadó akciód ideje: 2013-12-19 12:06:21

Miért is nem tudok elmenni?

Ati 12-20-2013 12:18

Quote:

Originally Posted by LuciFero (Post 306520)
Van egy aprócska gond: Szabira akarom menni, de ezt úirja ki a szabadság oldal:

Országodban kérted a szabadság beállítását, a szabadság feltételei azonban még nem teljesültek. Ha mégsem szeretnél szabaságra menni, akkor most megszakíthatod ezt a kérelmet a lenti gombra kattintva. Ha szabadságra szeretnél menni, amint a feltételek teljesülnek, akkor most semmi dolgod nincs.

Utolsó támadó akciód ideje: 2013-12-19 12:06:21

Miért is nem tudok elmenni?

Még nem lépett életbe ez az újítás. Ahogy írtam, ennek az élesítése vasárnapra van tervezve. Most még a szabadság eddig megszokott rendje él, amibe nem számít még bele a saját készültség.

Csak vasárnaptól (a tervek szereint) fog számítani ez pluszban. Amikortól él a kibővített feltétel, azt jelezni fogom.

(Mostanra: van elég kivehető szabid? Van kiküldött sereged? Ezeknbek a feltételeknek most is, és vasárnaptól is meg kell felelni! Ez azonban nem a módosításhoz kapcsolódik, úgyhogy ezt ne itt latolgassuk.)

LuciFero 12-20-2013 12:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 306521)
Még nem lépett életbe ez az újítás. Ahogy írtam, ennek az élesítése vasárnapra van tervezve. Most még a szabadság eddig megszokott rendje él, amibe nem számít még bele a saját készültség.

Csak vasárnaptól (a tervek szereint) fog számítani ez pluszban. Amikortól él a kibővített feltétel, azt jelezni fogom.

(Mostanra: van elég kivehető szabid? Van kiküldött sereged? Ezeknbek a feltételeknek most is, és vasárnaptól is meg kell felelni! Ez azonban nem a módosításhoz kapcsolódik, úgyhogy ezt ne itt latolgassuk.)

Koszi a gyors valaszt. Es bocs a rossz helyre valo irasért.

Akár 12-22-2013 06:44

Ati, kérlek irányíts át, ha rossz helyre írtam.

Szerintem sokan vagyunk úgy, hogy szabadságolás előtt távolt nézünk, nehogy egy kósza sereg meglepjen.

Így soha nem lesz 100% a varázslók készültsége, ergo soha nem tudok szabira menni?

Ati 12-22-2013 09:43

Quote:

Originally Posted by Akár (Post 306525)
Ati, kérlek irányíts át, ha rossz helyre írtam.

Szerintem sokan vagyunk úgy, hogy szabadságolás előtt távolt nézünk, nehogy egy kósza sereg meglepjen.

Így soha nem lesz 100% a varázslók készültsége, ergo soha nem tudok szabira menni?

A távolbalátás nem másokra ható varázslat, ezért nyugodtan mehetsz utána rögtön szabadságra.

kokopesta 12-22-2013 10:10

Udv! És m van hullánál, ott mindig 100 a készültség!!


All times are GMT +1. The time now is 09:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu