Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Access segítség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4479)

Redback 01-11-2011 22:09

Access segítség
 
Sziasztok!

Gondoltam Excel mintájára létrehozok egy ilyen témát is, hátha később is jó kesz :)

Első probléma, amit át kéne hidalni:
van egy táblám, azon utazási ajánlatok adatai vannak megadva.

Hogy hova megy, hány éjszakára,családdal-e, az utazás hónapja, a maximum fő, a foglalt helyek száma és az ár.

Készítsen jelentést, melyben tájegységenként, azon belül pedig áranként 10.000-es csoportosításban jelennek meg az ajánlatok adatai!

A 10.000-es csoportosítást hogy tudom megoldani? A tájegységekre tolok egy group by, de az árra ötletem sincs :(

Alg 01-11-2011 22:18

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 275690)
Sziasztok!

Gondoltam Excel mintájára létrehozok egy ilyen témát is, hátha később is jó kesz :)

Első probléma, amit át kéne hidalni:
van egy táblám, azon utazási ajánlatok adatai vannak megadva.

Hogy hova megy, hány éjszakára,családdal-e, az utazás hónapja, a maximum fő, a foglalt helyek száma és az ár.

Készítsen jelentést, melyben tájegységenként, azon belül pedig áranként 10.000-es csoportosításban jelennek meg az ajánlatok adatai!

A 10.000-es csoportosítást hogy tudom megoldani? A tájegységekre tolok egy group by, de az árra ötletem sincs :(

Nem egészen látom hogy érted ezt az árankénti csoportosítást...
Talán külön-külön where-be beírni az alsó meg felső korlátot az árra, és azokból összerakni?

Redback 01-11-2011 22:24

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 275693)
Nem egészen látom hogy érted ezt az árankénti csoportosítást...
Talán külön-külön where-be beírni az alsó meg felső korlátot az árra, és azokból összerakni?

Én sem nagyon értem, ez a gond. A Where-ről annyit mondott a tanár: Válogatás az attribútumok között. Ebből nekem nem jött le, mit is csinál a where

Ati 01-11-2011 22:25

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 275696)
Én sem nagyon értem, ez a gond. A Where-ről annyit mondott a tanár: Válogatás az attribútumok között. Ebből nekem nem jött le, mit is csinál a where

"ahol"

például "where ar < 10000" csak azokat listázza, ahol az ár kevesebb mint 10000.

BimmBimm 01-11-2011 22:28

De GROUP BY után már HAVING-et kell használni, az a GROUP BY-olt sorokban szűr.

Ati 01-11-2011 22:36

Kéne tudni, hogy mi a feladat pontosan. Én erre group-ot nem is használnék, maximum egy sorbarendezést.

Ez a "jelentés", ez az Access valami belső saját valamije? Mert akkor nem tudok hozzászólni... SQL-ből szövetfile-ba kitenni nekem lenne benne egy darab order, 2 paraméterrel: az első rendezi tájegység szerint, a második rendezi ezen belül ár szerint. Innen ki lehet írni "fejlécként", hogy új tájegység kezdődik, amikor az váltott, ár szerint pedig szintén tudsz így szétválogatni. De hogy ezt Access-en BELÜL tudod-e, az passz.

Redback 01-11-2011 22:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 275700)
Kéne tudni, hogy mi a feladat pontosan. Én erre group-ot nem is használnék, maximum egy sorbarendezést.

Ez a "jelentés", ez az Access valami belső saját valamije? Mert akkor nem tudok hozzászólni... SQL-ből szövetfile-ba kitenni nekem lenne benne egy darab order, 2 paraméterrel: az első rendezi tájegység szerint, a második rendezi ezen belül ár szerint. Innen ki lehet írni "fejlécként", hogy új tájegység kezdődik, amikor az váltott, ár szerint pedig szintén tudsz így szétválogatni. De hogy ezt Access-en BELÜL tudod-e, az passz.

Feltöltöltöm valahova az adabázist.
A feladat szövegét karakterről karakterre úgy írtam le, ahogy a könyvben van:
Készítsen jelentést, melyben tájegységenként, azon belül pedig áranként 10.000-es csoportosításban jelennek meg az ajánlatok adatai!

Ati 01-11-2011 22:46

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 275701)
Feltöltöltöm valahova az adabázist.
A feladat szövegét karakterről karakterre úgy írtam le, ahogy a könyvben van:
Készítsen jelentést, melyben tájegységenként, azon belül pedig áranként 10.000-es csoportosításban jelennek meg az ajánlatok adatai!

Mi az a "jelentés"? Ez az Access-ek valami funkciója? Mert akkor nem tudok hozzászólni, fogalmam sincs mi az.

vityu 01-11-2011 22:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 275703)
Mi az a "jelentés"? Ez az Access-ek valami funkciója? Mert akkor nem tudok hozzászólni, fogalmam sincs mi az.

igen, az access tud ilyet :)

Redback 01-11-2011 22:48

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 275703)
Mi az a "jelentés"? Ez az Access-ek valami funkciója? Mert akkor nem tudok hozzászólni, fogalmam sincs mi az.

Igen, sajnos. de elvileg így néz ki SQL-ban:
SELECT ajanlatok.Tajegyseg, Count(ajanlatok.Foglalt) AS [Ajánlatok száma], Avg(ajanlatok.Ar) AS Átlagár
FROM ajanlatok
GROUP BY ajanlatok.Tajegyseg;

Ez az ajánlatok számát tájegységenként adja meg, valamint az egyes tájegységek átlagárát.


All times are GMT +1. The time now is 15:51.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu