Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Topkör kopása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4528)

Pool 03-14-2011 18:13

Topkör kopása
 
Kapcsolódik egy olyan dologhoz, ami nemsokára valós probléma lesz. A soksokszemes szövetségek együtt haladása.
Szinte lehetetlen lesz egy olyan szövinek egyszerre lépnie, ahol modjuk 2-nek top1%, 2-nek top1 kell majd a lépéshez.
De ha már 4 top1-es orit nézünk, akkor sztem lehetetlen a mai szabályok alapján...

Hiszen annyi topkört kellene gyűjteni annak, akinek telik, hogy 3 társa is összegyűjthesse a lépésköreit, de neki ne kopjon alá...
Ezt matekban járatosak ki tudnák számolni gyorsan, de sztem saccra rengeteg topkör... :D Ami alatt szarrá égetnek a morálromlás miatt...

Javaslatom: A topból kikerülve a topkör ne körönként 3, hanem csak 1 kört kopjon, így adva lehetőséget majdan az ilyen szöviknek az együtt haladáshoz...
Mert akkor ugye az első topkörös orinak elég jóval kevesebb topkört összeszednie (mennyit? :D), hogy együtt léphessenek majd

Remélem, nem voltam nagyon érthetetlen...

Vélemény?

Pool 03-14-2011 18:17

Vki ki tudná számolni a két eset topkör igényét az elsőnek topköröző ori esetében?
Nekem vhogy nem fog menni :)

Pool 03-14-2011 18:45

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 283512)
Vki ki tudná számolni a két eset topkör igényét az elsőnek topköröző ori esetében?
Nekem vhogy nem fog menni :)

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 283519)
Na szamoltam kicsit.

Az elsonek 21.504 kort kell a csoport elejen toltenie, majd jon a masodik 5376 korig, majd a harmadik 1344 korig, majd a 4. 336 korig.

Ugye ez esetben az elso-nel eltelik 7056 kor, akkor 21.168 topkort veszit, marad neki 336.

A masodiknal eltelik 1680 kor, akkor O 5040 kort veszit, marad neki 336.

A harmadiknal eltelik 336 kor, 1008 kort veszit, marad neki 336.

A negyedik vegul 336 kort marad, epp meglesz a topkore.

Ekkor az egesz szovetseg a csoportban 28.560 korig volt, egymast valtogatva az 1-4 helyen, kozben szabi kizarva, harc kizarva a tobbi szovivel kulonben dugaba dol az egesz terv.

Ha jol szamolom ez 3.5 ev egy csoporta azert, hogy egyutt tudjatok haladni.

Ati, ez igy normalis nehezites szerinted? :)



Kösz Remy...
Nah, ugye, 1 körös topkopással máris harmadolódna a dolog, pedig az sem lenne kevés...

Ati 03-14-2011 18:53

Utólagos engedelmeddel az első szavazási lehetőséget átírtam, hogy az is indokoljon, aki szerint könnyítsük a szintlépés feltételeit, hogy ezt miért tegyük: a régihez képest sokkal hígabb top környezetben mi indokolja, hogy nyugodtan kiüthessenek onnan bárkit, mégcsak különösebb topidő vesztést se okozzon.

Zoli 03-14-2011 19:01

Erre a problémára Remy megoldását tartom indokoltnak, ez a változás a játékmenetre is hatást gyakorolna, míg az csak egy szűk réteg lépési feltételeit normalizálná. Ez olyan, mint ágyúval lőni verébre.

Remedy 03-14-2011 19:02

Ezt en is tul eros konnyitesnek tartom mindenki szamara, csak akkor szavaznek igennel, ha a masik javaslat valamiert nem lenne jarhato ut.

Pool 03-14-2011 19:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 283526)
Utólagos engedelmeddel az első szavazási lehetőséget átírtam, hogy az is indokoljon, aki szerint könnyítsük a szintlépés feltételeit, hogy ezt miért tegyük: a régihez képest sokkal hígabb top környezetben mi indokolja, hogy nyugodtan kiüthessenek onnan bárkit, mégcsak különösebb topidő vesztést se okozzon.

Rendben....

Pool 03-14-2011 19:04

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 283527)
Erre a problémára Remy megoldását tartom indokoltnak, ez a változás a játékmenetre is hatást gyakorolna, míg az csak egy szűk réteg lépési feltételeit normalizálná. Ez olyan, mint ágyúval lőni verébre.

Elfogadom az indokod, de ez a szűk réteg idővel bővülni fog, azt is szem előtt kell tartani...


All times are GMT +1. The time now is 09:17.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu