Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Elfek kedvezményes felfedezése. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3021)

Gyula 05-31-2008 22:37

Elfek kedvezményes felfedezése.
 
Tisztelt Sporttársak a következő problémával kapcsolatban szeretném a véleményetket kérni. Van egy nagyobbacska elf országom, aki elég sokat ütögetett és most van neki elvi lehetősége olcsó felfedezésre. Gyakorlatilag pedig az elf, felfedezni csak a csoport 10%-án álló ország területéig tud.

Itt a probléma, ez telejsen jogos, mert ha felfedezget az elf kolléga akkor ne akarjon a top 1. lenni ez rendben van.

De én ütötte és nem keveset, ezért lenne lehetőségem kedvezményesen felfedezni. Kb igy néz ki a dolog.


1 hektár föld felfedezéséhez kell 157 katona és 10.990 arany

(*) 0.000 hektár kedvezményes felfedezési lehetőséged van.


A számokat átirtam nullára hogy ne adjak ki infót, de látszik hogy több mint 100hekit fedezhnék fel elvileg.

Szóval azon filózom, hogy érdemes e a megbeszélésekbe vinni ezt?
Mert ha ennyit ütöttem akkor talán megérdemelhetem hogy ezt a keveset elfedezzem a 10% fölött is. De gondolom sokan mondjátok majd hogy az elf igy is tulságosan tápos faj :)

Várom a véleményeket.

vityu 05-31-2008 22:44

Szerintem van benne valami, én szívem szerint megadnám a kedvezményest 10%nál magasabban is.
DE ha azt nézzük, az elf mindenhol kedvezményesen fedez, míg a többi ország, csak 3000hektár felett. Plusz kedvezmények is kicsit soknak tűnik, nemhogy még 10% felett! Így asszem én nemmel voksolnék, ne legyen már annyira hihetetlenül jól haladni az elf fajjal! Nem kéne ekkora előnyt adni a többi fajjal szemben a fedezés terén.

Remedy 05-31-2008 22:53

Jaj. Gyulam, Gyulam...

Sajnos azt kell mondanom, hogy ez badarsag. Es itt magunk ellen beszelek, mert a mi klanunkban levo elfnek is tobb mint 4k kedvezmenyes fedezese lenne, de ez akkor is butasag....

Aki bevalasztja az elfet, pontosan tudja, hogy ezzel a hatrannyal szembe kell neznie. Amugy is milyen butan hangzik, hogy "az elf nem fedezhet csak 1/A-ban es ott is csak kedvezmenyesen, mert hu de ugyes volt, es utogetett".

Ez olyan, mintha azt mondanam, hogy: hat en az orkommal tok sokaig termeltem kajat, legyszives kapja meg az en orkom a "kituntetett kajatermelo" cimet, es emiatt 30%-al tobb kajat termeljen. Vagy a ram tamadok 99%-at pattintottam, az en orkom kapjon 40% kitambonuszt, a 20% helyett, mert sokkal nagyobb otthon a harci kedv....

Szerintem ne vidd a megbeszelesekre, mert 2 masodperc alatt el lesz vetve.

De ez a maganvelemenyen, de ezt most nagy butasagnak tartom...

Gyula 05-31-2008 23:01

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 178189)
Jaj. Gyulam, Gyulam...

Sajnos azt kell mondanom, hogy ez badarsag. Es itt magunk ellen beszelek, mert a mi klanunkban levo elfnek is tobb mint 4k kedvezmenyes fedezese lenne, de ez akkor is butasag....

Aki bevalasztja az elfet, pontosan tudja, hogy ezzel a hatrannyal szembe kell neznie. Amugy is milyen butan hangzik, hogy "az elf nem fedezhet csak 1/A-ban es ott is csak kedvezmenyesen, mert hu de ugyes volt, es utogetett".

Ez olyan, mintha azt mondanam, hogy: hat en az orkommal tok sokaig termeltem kajat, legyszives kapja meg az en orkom a "kituntetett kajatermelo" cimet, es emiatt 30%-al tobb kajat termeljen. Vagy a ram tamadok 99%-at pattintottam, az en orkom kapjon 40% kitambonuszt, a 20% helyett, mert sokkal nagyobb otthon a harci kedv....

Szerintem ne vidd a megbeszelesekre, mert 2 masodperc alatt el lesz vetve.

De ez a maganvelemenyen, de ezt most nagy butasagnak tartom...


Nem véletlen nem vittem a megbeszélésekbe, nem szokásom minden csip csup dologgal oda menni. Csak kiváncsi vagyok a véleményekre, hogyk i hogy áll hozzá.

A dolgot azért nem nevezném badarságnak, sok szemszögböl lehet nézni ezt, az elfre erőszakkal kényszeritik rá hogy ő egy felfedezős békés faj, holott Te is nagyon jól tudod hogy ez nem igy van.

Remedy 05-31-2008 23:08

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 178194)
A dolgot azért nem nevezném badarságnak, sok szemszögböl lehet nézni ezt, az elfre erőszakkal kényszeritik rá hogy ő egy felfedezős békés faj, holott Te is nagyon jól tudod hogy ez nem igy van.


Ez igaz, de te most a leheto legnagyobb faji hatranyt akarod torolni a jatekbol. :)

Ez egy igen eros visszatarto ero az elfnel, szerintem. Es meg igy is nagyon erdemes bevalasztani, foleg 1/A-ban.

Gyula 05-31-2008 23:12

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 178199)
Ez igaz, de te most a leheto legnagyobb faji hatranyt akarod torolni a jatekbol. :)

Ez egy igen eros visszatarto ero az elfnel, szerintem. Es meg igy is nagyon erdemes bevalasztani, foleg 1/A-ban.

Nem, nem akarom a legnagyobb hátrányát kitörölni, tudod jól, hogy ha ellöhetem azt a pár hekit amit dobott a gép akkor sem fedzeg fel a 4. ország területére és még a közelébe sem. De ha kellene egy ráálláshoz nagyon ügyesen el tudnám használni ezt a lehetőséget. Amiért úgy gondolom megdolgoztam.

Remedy 05-31-2008 23:55

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 178201)
Amiért úgy gondolom megdolgoztam.

Meg, es ha nem elffel lennel, fel is tudnad fedezni.

Na mindegy, majd a tobbiek is elmondjak a velemenyuket, az enyem ez, amit irtam. :)

vityu 06-01-2008 00:02

Teljes mértékben Remyvel kell egyetértsek!:eek:

Tsobi 06-01-2008 00:11

Ha én orkkal végigverem az alsó 4 csopit,mindig max hekiig menve,illetve rutinos A-sként fenn elffel is részt tudok vállalni mind egyénileg,mind csapatban a klánom gyarapodásában,az nem ad okot arra-attól függetlenül,hogy magában is teljesítmény-,hogy a egy faj legbefolyásolóbb faji hátrányát elhalványítsam,vagy akár ideiglenesen megszüntessem. Szerintem :)

Ente 06-01-2008 07:30

Valahogy meg tudom érteni Gyulát ;) De az a baj hogy sport lenen utána belölle, hogy akik anyagilag tehetik, felütik (klánnal felütetik) az elfet a top 10%-hoz, vagy még tovább ha tudják, aztán onantól fedez pár ezer hekit. Egyeseknek így is az a bajuk hogy sok az elf 1/a-ban, ezek után aki gnom lenne, lehet szintén elf lesz. Aszem az elfet el kell fogadni így, max nyitunk egy idő után egy topikot kinek menyi "fölös" kedvezményes fedezési lehetősége van :D


All times are GMT +1. The time now is 23:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu