Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Linux & WinpXP & Win7 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4225)

Redback 06-02-2010 12:42

Linux & WinpXP & Win7
 
Szeretnék a gépemre felerőszakolni egy normális Linuxot, mert a suliban használni fogjuk. Szeretnék mellé tolni egy XP-t és egy Win7-et. Leginkább a Win7-et használnám, a másik kettőt csak heti 3-4 órára. Az indulást valamilyen bootloaderrel szeretném megoldani. Hogyan tudnám megoldani?

Andrew 06-02-2010 12:47

Na ez érdekes... Én egy XP-t és egy 7-t szerettem volna a gépemre, miután föltettem a 7-t, az XP-t már nem volt hajlandó :D
Amúgy én a helyedben csak a Linuxot és a 7-t tenném a gépre, ha a procid ismeri a Virtualization technology-t, így ugyanis futtathatsz XP-t és XP-s dolgokat Win7 alatt. Az enyém sajnos pont nem ismeri :(
Ha XP-t is teszel, szerintem akkor azt a 7 előtt tedd rá... hátha nálad sem szeretnék egymást :)

Redback 06-02-2010 12:49

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 254704)
Na ez érdekes... Én egy XP-t és egy 7-t szerettem volna a gépemre, miután föltettem a 7-t, az XP-t már nem volt hajlandó :D
Amúgy én a helyedben csak a Linuxot és a 7-t tenném a gépre, ha a procid ismeri a Virtualization technology-t, így ugyanis futtathatsz XP-t és XP-s dolgokat Win7 alatt. Az enyém sajnos pont nem ismeri :(
Ha XP-t is teszel, szerintem akkor azt a 7 előtt tedd rá... hátha nálad sem szeretnék egymást :)

Immár két éves gép, nem hiszem hogy ismerné a Virtualization technology-t. ŐSzintén szólva, még nem is hallottam róla :D:D

Redback 06-02-2010 12:50

XP csak Anyukámnak kell, mert ahhoz szokott hozzá, elég nehezen. Egy Win7-et nem biztos, hogy szívesen használna.

Ati 06-02-2010 12:54

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 254706)
XP csak Anyukámnak kell, mert ahhoz szokott hozzá, elég nehezen. Egy Win7-et nem biztos, hogy szívesen használna.

Nem hiszem, hogy bonyolultabb, mint az XP.

Ati 06-02-2010 12:55

Eredetileg azt akartam javasolni, hog ytegyél fel egy Win7-et, és aztán vmware-rel a többit: xp, linux, így akár egyszerre is tudod futtatni mindhárom oprendszert:

http://www.vmware.com/products/player/

De ha az xp az "natív" felhasználásra kell, akkor lehet, hogy nem ez a legjobb megoldás. Bár én azt mondom, hogy ha Anyukád az XP-t ismeri, akkor a Win7 se lesz nagy ördöngősség.

Andrew 06-02-2010 13:00

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 254706)
XP csak Anyukámnak kell, mert ahhoz szokott hozzá, elég nehezen. Egy Win7-et nem biztos, hogy szívesen használna.

Szerintem nincs olyan hatalmas különbség a kettő között (felhasználói szemmel)... Alap használatban nem is térnek el nagyon, legfeljebb máshogy néznek ki a gombok :p
Milyen processzorod van amúgy? (bár ha a kezelőfelület miatt van rá szükséged, akkor végülis mindegy :D)

Redback 06-02-2010 13:11

najó, akkor már csak Linux és Win7.

Proci: Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)

Ati 06-02-2010 13:13

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 254712)
najó, akkor már csak Linux és Win7.

Proci: Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)

Akkor viszont simán Win7 alapnak, és egy virtuális gépben a linux. Például vmware. Ha suli miatt kell, akkor pláne jó, mert "el tudod menteni". Ha valamit elrontsz rajta, csak visszatöltesz egy működő állapotot belőle. Rendes install mellett ezt nagyon nehezen tudod csak megcsinálni.

szamóka 06-02-2010 13:50

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 254706)
XP csak Anyukámnak kell, mert ahhoz szokott hozzá, elég nehezen. Egy Win7-et nem biztos, hogy szívesen használna.

Csinálj neki külön felhasználói profilt, és telepíts egy XP témát, észre sem fogja venni. ;)


All times are GMT +1. The time now is 05:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu