Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Ember vs Fél-elf (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=424)

solven 04-20-2006 21:24

Ember vs Fél-elf
 
Sziasztok

a következő ori, amit majd indítani fogok, az valószinűleg tolis beállítottságú lesz.
nézegettem a "fajok" súgót, hogy melyik nép lenne erre a legalkalmasabb, és az alpján amit ott olvastam, és másoktól hallottam az Ember és a Fél-elf tűnik a legjobb jelölteknek, de nem tudok dönteni, mível tapasztalatom még nincs a tolvajok terén

szeretnék megkérni mindenkit, hogy írja le a véleményét, tapasztalatait, és esetleg a taktikákat

előre is köszi
Solven

szamóka 04-20-2006 21:33

Nem vagyok egy nagy tolis, de a fél-elfet nem ajánlom, sokan ölik őket ha a közelükben van egy. Attól függ a válsztás, hogy akarsz-e szövibe lépni. Szöviben jó a fél-elf is, de magányosként inkább legyél ember, vagy elf. Mellesleg az 5. szinten bármelyikkel sikerrel járhatsz. Szerintem...

Grabi 04-20-2006 21:36

egyértelműen félelf, lényegesebben gyengébb az ember a félelfnél és a varivédelem ezt nem kompenzálja. a +10% lakás meg a +10% védelme pedig magasabb hekin nagyon kijön.

ui: félelf tolisként ha aktív vagy akkor a tartalékból meg nem lesz probléma a varik visszavétele

szamóka 04-20-2006 22:00

Quote:

Originally Posted by Hüpike
egyértelműen félelf, lényegesebben gyengébb az ember a félelfnél és a varivédelem ezt nem kompenzálja. a +10% lakás meg a +10% védelme pedig magasabb hekin nagyon kijön.

ui: félelf tolisként ha aktív vagy akkor a tartalékból meg nem lesz probléma a varik visszavétele


Figyelmesen olvasva az első hsz-t, rábukkanhatunk a következőre: "a következő ori, amit majd indítani fogok". A magas heki még odébb van...

director 04-21-2006 00:24

szerintem van még pár faj, amivel lehet tolizni:) és amúgyse szavazok:P

Batu 04-21-2006 00:44

Szvsz az ember jobb, a félelfeket nem kell lelopnia, arra ott vannak a szövik, hogy meggyengítsék. Egy szöviháborúban, az ellen varisa kb. 2 perc alatt harcképtelenné teszi a félelf tolist, míg az embert nemigen. A készülit nem lehet visszavásárolni. Mf-ként meg mindenki őket gyepálja, akinek van egy kis esze. A hadisok, ha akarnak, így is, úgy is oda-vissza masíroznak mindkettőn. Lopni többet lehet ugyan a félelffel, de háborúzni nem sokat ér.
Ez az én véleményem.

Alba 04-21-2006 06:43

Igen mar millioszor volt ez tema mas csoportokban...

A felelf erosebb tud lenni egy ideig lopasban de sokkal könnyebbenszetszedheto.
A magas hekiszamot meg kicsit felrenezted mert pont az meber lesz ott erosebb...Mert hiba a +10,+10 % a varivedelem sokkal nagyobb aranyban na.
Olyan sok vari kellene a felelfnek hogy ne tegyek tönkre , hogy siman gynegebb lesz tolikban.
A vedelmet nezve meg siman ututik ugyis mind2 fajt...

track 04-21-2006 13:37

Nos nem tom ki hogy van vele! De nekem még nincs tolis orim, de most azt akarok indítani és kérdeztem nálam tapasztaltabbakat és azt mondák elf! Nos sztem van benne vmi, legalább is 5ön jó lehet vele tolni, főleg egy túdossal na meg a védelme meg a faji varija is jó!

Kisbér 04-21-2006 14:16

Quote:

Originally Posted by track
Nos nem tom ki hogy van vele! De nekem még nincs tolis orim, de most azt akarok indítani és kérdeztem nálam tapasztaltabbakat és azt mondák elf! Nos sztem van benne vmi, legalább is 5ön jó lehet vele tolni, főleg egy túdossal na meg a védelme meg a faji varija is jó!

Én azt mondom, hogy mindent összevetve elf. Nem azért, mert sokkal erősebb lenne mindegyiknél, hanem azért, mert ha folyamatosan fenn van a fantomsereg, akkor nem tudják mid van, és az esetek nagy %-ban nem fognak megtámadni - legalábbis katonailag...

De ez csak általánosságban igaz.

5. és még a 4. szinten is jó a félelf. Aztán 3. szinten és felette már nagyon kijön a félelf kajamalusza, emellett egyre kevesebb a zsíros célpont.
Ahhoz, hogy egy jól felépített félelf boldogulni tudjon (értsd részben tanyafree) ahhoz célorik kellenek, akitől a gabonához szükséges zsét összeszedi.
Tehát én személy szerint a félelfet nem javaslom 3. szintnél magasabbra (a 3/G pl tele van gnómmal, meg óriással, és csak minimális az egyéb, lopható faj).

Az ember még mindig fekete lyuk számomra... Engem nagyon zavar, hogy nem látok be senkihez, így folyamatos függőségben vagyok a varissal és azt azért ne felejtsük el, hogy a tisztánlátás +30% :D És az nagyon sok :D Tehát csupán 30-35% tudománnyal lopni nem kis bátorság, szemben a félelf 40-45% + árnyalak varijához. Segítség nélkül nem tud beférni a félelfekhez, elfekhez, emberekhez.

Az elfek több szempontból kiválóak arra a célra, hogy ne kőkemény tolis legyél, de azért az legyél. Tehát meg tudd magad védeni a varistól, a tolistól, és egy picit magadon gyengítve ugye a haditól is (hozzáteszem a mostani elfemnek annyi védelme van tolis/varisként, mint a hadioriknak :D). Emellett önellátó tudsz maradni, ami nem feltétlenül jelenti csak azt, hogy nem kell óránként/naponta etetned, hanem azt is jelenti, hogy 20% templommal már szépen tudsz gömbözni, és szépen tudsz ha kell ártózni is!

Egyetlen baromi nagy hátránya az elfnek a -20% zsákmány...

De még1x mondom, a leírt dolgok saját véleményem :D

Steve 04-21-2006 14:46

Ezt már többen leirtátok de az ember tolis az tényleg csak szöviben, szöviháborúban jó, ha az ellen tolisa félelf azt éenn lehet tartani, és az ember tolisnak nem kell tudnia lelopnia a másik tolist, így marad neki bőven katonai védelemre.szerrintem.


All times are GMT +1. The time now is 01:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu