Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Adó (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1329)

Meteo 01-19-2007 16:43

Adó
 
Nem tudom, nektek mi a véleményetek a játékbeli adóról, de szerintem amit most be tud tölteni, az semmi.
Ehhez hozzátartozik a gazdasági tekercsek haszontalansága is. Megnéztem, ha gnómmal 25%-ra rakom az adót, és 55%-on vannak a tekercseim, akkor a tekercskopás miatt többet bukok az adón, mint amit nyerek. A morálról nem is beszélve.
Szóval inkább marad a 0% adó, meg a 0% tekercs.
Szerintem ki kéne erre is találni valamit, mint a drágakőre.
Ha rosszul látom nyugodtan ugassatok le. :)

Senki 01-19-2007 16:46

szerintem igazad van. meg lehetne emelni a lakosok keresetét, régen pénz volt az adó is, de mostmár annyit se ér mint a drágakő ért a régi árán.

Viz 01-19-2007 16:54

Én megvagyok nélküle is, de szerintem is valahogy kéne a gazdasági tekercsek hasznosságát növelni.
Én az ipari tekercseknek se látom sok hasznát, azt inkább kicserélném valamivel,
de ez nem a témához jön:D

solven 01-19-2007 17:11

Belegondolva ebbe a tekercses dologban van valami, hogy a kopás miatt nagyon sok a veszteség, viszont szerintem az adó azért jó arra hagy pl fedezze a katonák zsoldjának nagyrészét, ha véletlenül túl sok pénzt költesz akkor azért legyen egy-két köröd hogy valahonnan keríts egy kicsit még mielőtt nagyon csökenni kezd a morál. És valószínűleg éppen azért ilyen "kevés" az adó hogy az emberek ne eből szerezzék a bevételüket, hanem vagy küzdjenek meg érte (tolizás, hadizás), vagy termeljék meg a nyersanyagot, fegyvert, gabonát stb-t amit eladhatnak.

Mondjuk a tekercses dolog miatt tényleg kéne kezdeni valamit, mivel tényleg hűlyén néz ki így, hogy több a kopás, mint amennyit felhúz az adón

Meteo 01-19-2007 17:40

lehetőség
 
Utánna gondoltam kicsit.
Három dolgot kéne ugye összekapcsolni, ebből kettő egyértelmű: a morál meg a bevétel, ezek mellé viszont még valahogy bele kellene kalkulálni a dologba az adott ország gazdaságát is.
Kicsit konkrétabban:
Az adókulcs emelésével csökkenhet a morál, ez visszahat az adófizetésre, meg vannak egyéb káros hatásai. De a bevétel egy ideig nagyobb.
Aztán lehetne olyan, hogy minnél gazdagabb egy ország, annál több jönne be neki adóból. DE!!! Beszámíthatna a területének nagysága is, így egy kis területű vagyonos országnak lehetne nagyobb adóbevétele, mint egy nagy szegénynek.
Persze az egészet úgy kéne kitalálni, hogy a csoprtok tetején "camp"-előknek ne legyen sok hasznuk belőle.

Eddig kb. ennyi.

dreaman68 01-19-2007 17:48

egyetértek sztem teljesen fölösleges így az adó... meg a gazdasági tekik is kellene valamit vele csinálni. még ha 0% tartom akkor is romlik a morál, de ha meg fel húzom azzal a pénzel semmit nem csinálok.

dreaman68 01-19-2007 17:49

Quote:

Originally Posted by Meteo (Post 67134)
Utánna gondoltam kicsit.
Három dolgot kéne ugye összekapcsolni, ebből kettő egyértelmű: a morál meg a bevétel, ezek mellé viszont még valahogy bele kellene kalkulálni a dologba az adott ország gazdaságát is.
Kicsit konkrétabban:
Az adókulcs emelésével csökkenhet a morál, ez visszahat az adófizetésre, meg vannak egyéb káros hatásai. De a bevétel egy ideig nagyobb.
Aztán lehetne olyan, hogy minnél gazdagabb egy ország, annál több jönne be neki adóból. DE!!! Beszámíthatna a területének nagysága is, így egy kis területű vagyonos országnak lehetne nagyobb adóbevétele, mint egy nagy szegénynek.
Persze az egészet úgy kéne kitalálni, hogy a csoprtok tetején "camp"-előknek ne legyen sok hasznuk belőle.

Eddig kb. ennyi.

sztem elég lenne szimplán annyi h a foglalkozott emberek több pénzt adnak be

Meteo 01-19-2007 17:56

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 67142)
sztem elég lenne szimplán annyi h a foglalkozott emberek több pénzt adnak be

Nyilván ez lenne a legegyszerűbb, csak gondoltam lehetne még lökni kicsit a dolgon.

Arrakis 01-19-2007 18:02

Quote:

Originally Posted by dreaman68 (Post 67141)
egyetértek sztem teljesen fölösleges így az adó... meg a gazdasági tekik is kellene valamit vele csinálni. még ha 0% tartom akkor is romlik a morál, de ha meg fel húzom azzal a pénzel semmit nem csinálok.

ne tartsd nullán, rakj be 19et, az nem kopik tovább, s ad 1% - ot:rolleyes:

Bogár 01-19-2007 18:08

én teljesen ellenzem ezt, úgy ahogy a drágakő árának a növelését is elleneztem. szerintem egyáltalán nincs szükség további inflációra. :mad:

csak abban az esetben támogatom, ha az adó erőteljesebben fogja befolyásolni a lakóssági morált.


All times are GMT +1. The time now is 23:52.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu