Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Új egységek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=212)

Milán™ 02-10-2006 17:29

Új egységek
 
Gondolkoztam és kigondoltam egy olyat hogy legyenek lázadók.És ezt úgy gondoltam működni hogy bizonyos katonai és népi morál alatt a hadseregnek az 5%-a a népnek a 20%-a beáll lázadónak, s a lázadókat sereggel kellene leverni.Nos mivel az orságon belül vagyunk így az út csak 1 körös lenne.És a lázadók értékét olyan 3-3-ra gondoltam.Nektek mi a véleményetek erről?

Half 02-10-2006 17:32

Quote:

Originally Posted by Milán™
Gondolkoztam és kigondoltam egy olyat hogy legyenek lázadók.És ezt úgy gondoltam működni hogy bizonyos katonai és népi morál alatt a hadseregnek az 5%-a a népnek a 20%-a beáll lázadónak, s a lázadókat sereggel kellene leverni.Nos mivel az orságon belül vagyunk így az út csak 1 körös lenne.És a lázadók értékét olyan 3-3-ra gondoltam.Nektek mi a véleményetek erről?


Mégi csak milen moráltól lenne?? ezzel az a baj, hogy az emberek morálaj elég könnyen növelhető. Ezért nem lennének lázadások. Akik meg nem tudják növelni az embereik morálját azok gyenge szegény országok minek szivatni még őket.

Akik meg a katonai morálla szivnak annyit azokat is minek szivatni valószinüleg jól leverték őket azért olyan kaksi a kat moráljuk.

Milán™ 02-10-2006 17:38

Várjál katmorálnál nem feltétlenül szivatés:)
az a 20+5 % az nem olyan nagy had így könnyebben leverik.És sikeres csata szóval nőne a katmorál:):)

Half 02-10-2006 17:40

Quote:

Originally Posted by Milán™
Várjál katmorálnál nem feltétlenül szivatés:)
az a 20+5 % az nem olyan nagy had így könnyebben leverik.És sikeres csata szóval nőne a katmorál:):)

De szivatás:), mert egységeket bukik halnak, meg, de milyen katmoráltól lázadnának??
mert érted hülyén veszi kiamgát hamár 75nél lázadnak. de ha 60alá megye akkor kb 90-re megy fel majd igy is. Tehát a lázadások igazából nem segitenének csak ölnék szerencsétlen katonáit tovább.

Milán™ 02-10-2006 17:49

De most vegyünk mondjuk egy 300hekis orit.Ott nincs olyan sok egység és annak is még a 20+5%-a nem olyan sok szal nem ölnek meg sok katonát. most vegyünk egy 1500hekis orit.ott már sok egység van de aki odáig felment annak már valszínű pénze is van szal kiheveri.Ésha leverik a lázadókat akkor le kell tenniük a fegyót így igaz áldozatok árán de fegyóhoz juthacc:)és akkor úgy lenne megcsinálva a vesztett egységeknél hogy amennyi fegyverből lettek képezve annál több fegyvert szerezhess ha levered a lázadást:)

Half 02-10-2006 17:52

Quote:

Originally Posted by Milán™
De most vegyünk mondjuk egy 300hekis orit.Ott nincs olyan sok egység és annak is még a 20+5%-a nem olyan sok szal nem ölnek meg sok katonát. most vegyünk egy 1500hekis orit.ott már sok egység van de aki odáig felment annak már valszínű pénze is van szal kiheveri.Ésha leverik a lázadókat akkor le kell tenniük a fegyót így igaz áldozatok árán de fegyóhoz juthacc:)és akkor úgy lenne megcsinálva a vesztett egységeknél hogy amennyi fegyverből lettek képezve annál több fegyvert szerezhess ha levered a lázadást:)

Még mindig nem értem mire jó:) bocsi, és attól még midnig gyengiti azt akit levertke sé leesett a akt morálaj bár hány hekin is miután igy szétvertek valakit a háta közepére kiván egy lázadást.

Milán™ 02-10-2006 17:56

Quote:

Originally Posted by Half
Még mindig nem értem mire jó:) bocsi, és attól még midnig gyengiti azt akit levertke sé leesett a akt morálaj bár hány hekin is miután igy szétvertek valakit a háta közepére kiván egy lázadást.

akkor mondjuk akkor lenne lázadás ha nem fizetsz zsoldot vagy ha nem osztasz elég pénzt az embereknek:)

Half 02-10-2006 17:58

Quote:

Originally Posted by Milán™
akkor mondjuk akkor lenne lázadás ha nem fizetsz zsoldot vagy ha nem osztasz elég pénzt az embereknek:)

Hát ihgen egy ilyen rendszer lehetne jó hogy minnél jobb az emebrek morálja annál jobbhoz vannak szokva és igy hamar belázzadnának. Igy mrá jó, ötlet és biztos szinesítené a játékot.

Békés 02-10-2006 18:27

Quote:

Originally Posted by Milán™
akkor mondjuk akkor lenne lázadás ha nem fizetsz zsoldot vagy ha nem osztasz elég pénzt az embereknek:)

Valami ilyen van már most is, csak a súgót kellene elolvasni:)

Minél rosszabb a közhangulat, annál erőteljesebben nyilvánítják ki az emberek nemtetszésüket. Enyhébb esetben csak az adó befizetését tagadják meg, később már barakkokat és házakat is felgyújtanak. Ha a morál értéke nagyon kicsire csökken, az emberek elhagyják országodat.


Ezt még megfejelni egy lázadó sereggel aminek leverésére még esetlegessen anyagi keret sincs nemhiszem, hogy a legjobb ötlet.
Ilyenkor a lázadók morálja magasabb lenne mint a maradék seregé, / mert hülyén jönne ki hogy fellázadok és még alacsonyabb a morálom/ és elő fordulna, hogy a lázadók leverik a rendfentartókat.
És az az ország aki eddig is nyakig volt a kakában, mégjobban bele merül.
Vesztes csata újabb morál esés ujabb lázadó sereg, a végén segiteni se kell neki szétesik magától az orija.

Milán™ 02-10-2006 18:42

Quote:

Originally Posted by Békés
Valami ilyen van már most is, csak a súgót kellene elolvasni:)

Minél rosszabb a közhangulat, annál erőteljesebben nyilvánítják ki az emberek nemtetszésüket. Enyhébb esetben csak az adó befizetését tagadják meg, később már barakkokat és házakat is felgyújtanak. Ha a morál értéke nagyon kicsire csökken, az emberek elhagyják országodat.


Ezt még megfejelni egy lázadó sereggel aminek leverésére még esetlegessen anyagi keret sincs nemhiszem, hogy a legjobb ötlet.
Ilyenkor a lázadók morálja magasabb lenne mint a maradék seregé, / mert hülyén jönne ki hogy fellázadok és még alacsonyabb a morálom/ és elő fordulna, hogy a lázadók leverik a rendfentartókat.
És az az ország aki eddig is nyakig volt a kakában, mégjobban bele merül.
Vesztes csata újabb morál esés ujabb lázadó sereg, a végén segiteni se kell neki szétesik magától az orija.


Mondjuk ezt most elis felejtettem hogy a nép gyújtogat meg nem fizet adót mivel már olyan rég volt ien még talán májusban.De lehetne még rágódni sztem ezen a lázadó kérdésen


All times are GMT +1. The time now is 18:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu