Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Jogosan véd-e a nem müködő bank. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2719)

Kutyuleee 02-01-2008 00:30

Jogosan véd-e a nem müködő bank.
 
Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 155933)
sajnos a másik topicban felvetett bankos dolog is jogos.

az lenne a logikus, ha a nem működő bankok nem védenék a pénzt...

( csinálni kéne egy módosító javaslatot, de akkor mindenki azzal jönne, hogy biztos a topp klán tagjai mind tolvaj beállítottságú játékosok, ezért akarnak módósítani :D:D:D )

Gondoltam, ha nem is módositást, de egy beszélgetést inditok ebben a témában.
Igazából mind a változtatás mind a meghagyás melett logikai érvek szólnak.
Változtatást az egységesités indokolhatja, hogy ha nem müködik egy épület, akkor semilyen funkciót ne láthasson el. és a többi épületnél így is van. miért kéne ennek kivételnek lenni...

Viszont a józan gondolkodás logikája szerint már (sztem) más a helyzet.
a kórházban nincs senki, akkor ott nem igazán fog senki se segiteni a szülésben (mert ezzel van indokolva a kórház adta bevándorlás), illetve gyógyitani se fog senki a betegség alatt, ez tiszta sor, mintahogy a templomban sem gyártják a rúnát, ha nincs senki aki ott melózik.
őrtorony szintén. ha nincs senki a toronyban, akkor senki se jelez előre, vagy hívja be az ijjászokat, így nem nyújthat semmilyen helyzeti előnyt, mert csak egy kőhalomként van ott.
a bankkal már más a helyzet. ha nincs bent senki akkor természetes, hogy nincs semmi jövedelem, de a páncélszekrény ugyanúgy zárva lesz. nincs az a hülye aki záráskor nyitva hagyja a mackót a tolvajoknak:D

Igazából reális az lenne, hogy a nem müködő bankból könnyebb lopni,mert nincsenek jelenlévő dolgozók, így mondjuk a nem müködő bank nem 20 hanem 10%ot védene, de ez túl bonyolitás lenne, és fölösleges.
lehet szavazni, esetleg újabb érveket irogatni;)

Rebellis 02-01-2008 00:43

Emlékszem egy jó éve már valahol ez egyszer felvetődött és akkor Ati azt mondta mit te is itt fejtegetsz...
Vagyis a páncélszekrény zárva...
Vagyis részemről egyet értek és védjen....
Bonyolítani meg valóban felesleges %-al...

Valezius 02-01-2008 07:25

ja, nem látok sok sikert arra, hogy egy egyszer már levetett javaslatot el lehessen fogadtatni Atival.

A bonyolításnak meg nem lenne értelme, most nem 4K aranyat lopsz hanem 10-et, hát szerintem teljesen mindegy ;)

[HTPA]GeeForce 02-01-2008 11:40

Teljesen elfogadható az az álláspont, miszerint a páncélszekrény akkor is egy páncélszekrény, ha nem áll mellette 2 fickó, vagy nincs mit enni. Ami bent van, azt nehéz kiszedni. Védje a pénzt.

Remedy 02-01-2008 11:53

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 156019)
Teljesen elfogadható az az álláspont, miszerint a páncélszekrény akkor is egy páncélszekrény, ha nem áll mellette 2 fickó, vagy nincs mit enni. Ami bent van, azt nehéz kiszedni. Védje a pénzt.

De ki rakja bele, ha befolyik a penzed, es nincs benne ember?(mert ugye azt is vedi)... Ha mar ilyen buta ervekkel dobalozunk...

Topsy 02-01-2008 11:55

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 156019)
Teljesen elfogadható az az álláspont, miszerint a páncélszekrény akkor is egy páncélszekrény, ha nem áll mellette 2 fickó, vagy nincs mit enni. Ami bent van, azt nehéz kiszedni. Védje a pénzt.

A tilvajok értenek-e a páncélszekrény feltöréséhez? Ha igen, sokkal könnyebb dolguk vab, ha nincs bent senki. Szerintem a bankhoz kell ember is. :)

[HTPA]GeeForce 02-01-2008 12:00

Hát ha én rádküldöm minden tolvajomat egy 40% kocsmás félelfből, akkor azt a 15 embert 1 köbcentis kockákra darabolják fel mérgezett tőreikkel. :D
Szerintem egy páncélszekrény védelmi bónusza - hogy így mondjam - nem függ az ott dolgozó pultoskisasszonyoktól. Meg 1-2 alulfegyverzett biztonsági emberen. (Szerintem.)

Hóhér 02-01-2008 12:34

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 156027)
De ki rakja bele, ha befolyik a penzed, es nincs benne ember?(mert ugye azt is vedi)... Ha mar ilyen buta ervekkel dobalozunk...

vagy hogy tudod elkölteni a bankból a pénzed, ha nem működik?

védje a pénzed, de ne is tudd kivenni :D

tulip 02-01-2008 12:48

Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 156057)
védje a pénzed, de ne is tudd kivenni :D

Ez csak felesleges bonyolítás. Kivédése: fogod, átállítod az intéződet, kiveszed a pénzt, vissza állítod az intéződet.

Topsy 02-01-2008 13:08

Mondjuk,hogy a sima tolik nem tudnak kasszátfúrni, de ha a területed 10%-ban kocsma van és az tele, akkor lehetne egy kasszafúród is aki a védelmi bónuszből 10%-ot lefarag, 20%-on 20%at, 30%-on 30%-ot, persze csak akkor ha üres a bank.nincs benne ember.Jó ez csak egy ötlet...:D


All times are GMT +1. The time now is 23:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu