Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Sok személyiségesek - együtt haladás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4202)

Remedy 05-18-2010 16:21

Sok személyiségesek - együtt haladás
 
Sziasztok!

Lehet perpillanat nem aktualis a tema, de a jatek elorehaladtaval egyre inkabb az lesz. Amirol beszelek, hogy tegyuk fel, hogy egy szovetsegben 4 db 9+ szemelyisegu orszag van. (de akar csak 2 is gond) Ez a szovi egyszerre nem tudja a ra kiszabott top kotelezettsegeket teljesiteni (1. hely)

Ha ugy probaljak, hogy egyik teljesiti, es fellep, maris csonka lesz a szovi, es az elso ket hetig var feleslegesen. Ha az utolsot is megvarja, akkor 6 hetig kell varnia, es semmi sem garantalja, hogy az ottmaradott 2-3fos csonka szovit, vagy mfet, addig nem verik le, igy nem tudnak egyszeruen egyutt haladni majd.

Az otletem: a sajat szovetsegeseid ne szamitsanak bele a Neked szamitott topszamitasba. Ergo ha Te kis kilences+ vagy, es elso helyre van szukseged, de a szovetsegeseid megeloznek, akkor eleg legyen szamodra a 4. hely is.

(Nemtudom, ezt mennyire lehet kihasznalni, pl belepsz szovibe egy elfokozott orszaggal, es maris 20k ponttal kisebb pontot kell elerned az adott szinten, viszon ez esetben mivel messze vagy a szovidtol, sebezheto is vagy, szoval nem biztos, hogy ez gond)

Mit szoltok, gond lehet ez a jovoben, illetve jo a megoldasi otletem ra?

Remedy 05-18-2010 19:43

Kozben ha mar ennyi hozzaszolas szuletett, kiegeszitenem, hogy a kisebb csoportok miatt, mar 8-as szovetsegnel is gondot okozhat ez, ha pl a top 1% memegyegzik a top 1-el. Igy akar minden szemelyisegre ki lehetne ezt terjeszteni az egyszeruseg kedveert.

Azaz, mondjuk a 4 fos egyszemes orszagoknak egy 1000 fos csoportban ha elotte van egy szovije a 300,301,302 helyen, neki 303-tol is telne.

Azt hiszem, ez nem olyan nagy konnyites nekik. :)

Pool 05-18-2010 20:11

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252702)
Kozben ha mar ennyi hozzaszolas szuletett, kiegeszitenem, hogy a kisebb csoportok miatt, mar 8-as szovetsegnel is gondot okozhat ez, ha pl a top 1% memegyegzik a top 1-el. Igy akar minden szemelyisegre ki lehetne ezt terjeszteni az egyszeruseg kedveert.

Azaz, mondjuk a 4 fos egyszemes orszagoknak egy 1000 fos csoportban ha elotte van egy szovije a 300,301,302 helyen, neki 303-tol is telne.

Azt hiszem, ez nem olyan nagy konnyites nekik. :)

8-as orimmal meg tudom oldani a lépési feltételeket simán, hogy nem zavar a szövetségem sem...
csak jó csoportokba kell lépkedni...

Merengő 05-18-2010 20:27

akkor nem érted miről van szó. arról van szó, ha mondjuk lenne veled szöviben 2-3 9 szemes ország. akkor mit tennél, hogy ne szakadjatok szét. pl ha együtt kezdtetek el játszani, és együtt szereztétek a szemeket ne keljen már mindig szétszakadni...

Pool 05-18-2010 20:31

Quote:

Originally Posted by tisztelet63 (Post 252715)
akkor nem érted miről van szó. arról van szó, ha mondjuk lenne veled szöviben 2-3 9 szemes ország. akkor mit tennél, hogy ne szakadjatok szét. pl ha együtt kezdtetek el játszani, és együtt szereztétek a szemeket ne keljen már mindig szétszakadni...


Értem, miről van szó :)
Bár nem igazán van még aktualitása a dolognak, de nem vagyok ellene

csabi 05-18-2010 21:01

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 252635)
Sziasztok!

Lehet perpillanat nem aktualis a tema, de a jatek elorehaladtaval egyre inkabb az lesz. Amirol beszelek, hogy tegyuk fel, hogy egy szovetsegben 4 db 9+ szemelyisegu orszag van. (de akar csak 2 is gond) Ez a szovi egyszerre nem tudja a ra kiszabott top kotelezettsegeket teljesiteni (1. hely)

Ha ugy probaljak, hogy egyik teljesiti, es fellep, maris csonka lesz a szovi, es az elso ket hetig var feleslegesen. Ha az utolsot is megvarja, akkor 6 hetig kell varnia, es semmi sem garantalja, hogy az ottmaradott 2-3fos csonka szovit, vagy mfet, addig nem verik le, igy nem tudnak egyszeruen egyutt haladni majd.

Az otletem: a sajat szovetsegeseid ne szamitsanak bele a Neked szamitott topszamitasba. Ergo ha Te kis kilences+ vagy, es elso helyre van szukseged, de a szovetsegeseid megeloznek, akkor eleg legyen szamodra a 4. hely is.

(Nemtudom, ezt mennyire lehet kihasznalni, pl belepsz szovibe egy elfokozott orszaggal, es maris 20k ponttal kisebb pontot kell elerned az adott szinten, viszon ez esetben mivel messze vagy a szovidtol, sebezheto is vagy, szoval nem biztos, hogy ez gond)

Mit szoltok, gond lehet ez a jovoben, illetve jo a megoldasi otletem ra?

szerintem jó.

habár az elfokozós dolgot nem értem.. :(

vityu 05-18-2010 21:28

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 252727)
habár az elfokozós dolgot nem értem.. :(

Ha valaki elfokozott egy országot, pl kicsieszésből, hogy egyesek ne fordulhassanak, akkor gyakorlatilag csak azokat engedheti át, akik vele szövetségre lépnek. Tegyük fel pénzért. Ez kicsit zavaró lehet, de attól a javaslattal egyetértek :)

Merengő 05-18-2010 21:30

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 252734)
Ha valaki elfokozott egy országot, pl kicsieszésből, hogy egyesek ne fordulhassanak, akkor gyakorlatilag csak azokat engedheti át, akik vele szövetségre lépnek. Tegyük fel pénzért. Ez kicsit zavaró lehet, de attól a javaslattal egyetértek :)

meg lehet könnyen oldani. a szabis szövi az számítson a top számításba

csabi 05-18-2010 21:32

Quote:

Originally Posted by tisztelet63 (Post 252735)
meg lehet könnyen oldani. a szabis szövi az számítson a top számításba

de számítson, csak a mostani módon. :)

Merengő 05-18-2010 21:45

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 252737)
de számítson, csak a mostani módon. :)

ezzel ugyan azt mondtad el, mint én....

Dynosaur 05-18-2010 23:23

bár számomra elég távoli ez a probléma (:o), de azért egyetértek a javaslattal! :)

Remedy 05-27-2010 15:32

Igazabol sok ellenervet nem talaltam. (egyet se) :)

Ati, Neked mi a velemenyed?

vityu 05-27-2010 15:46

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 254044)
Igazabol sok ellenervet nem talaltam. (egyet se) :)

Ati, Neked mi a velemenyed?

Áh, stratégiai kérdésekre nem válaszol...

Ha az számít valamit, nekem simán tetszik a javaslat, csak ki kell küszöbölni, azt, hogy ez egyes befokozott országoknak pénzforrás legyen...

monro 07-27-2010 18:48

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 254049)
Ha az számít valamit, nekem simán tetszik a javaslat, csak ki kell küszöbölni, azt, hogy ez egyes befokozott országoknak pénzforrás legyen...

Az alapjavaslat sztem is jó.

Erre a fenti problémára és talán másra is alkalmas lenne egy olyan szabály, hogy a megkezdett kör (szabiról visszahozott orinál is) fejeződjön is be. Kopjanak a tekik menjenek el az emberek az országból stb-stb akkor is ha csak 1 percig volt játékban a körben az ország. Így gyakorlatilag 3-4 szabiról visszajövetel után visszaállna a normálhoz közelítő állapot. Az ország visszatehető szabira természetesen 1 perc múlva is így nem lesz támadható, de a megkezdett kör miatt oda kell figyelni esetenként intézőre vagy egyéb dolgokra.

Remedy 07-27-2010 18:53

Quote:

Originally Posted by monro (Post 258952)
Az alapjavaslat sztem is jó.

Erre a fenti problémára és talán másra is alkalmas lenne egy olyan szabály, hogy a megkezdett kör (szabiról visszahozott orinál is) fejeződjön is be. Kopjanak a tekik menjenek el az emberek az országból stb-stb akkor is ha csak 1 percig volt játékban a körben az ország. Így gyakorlatilag 3-4 szabiról visszajövetel után visszaállna a normálhoz közelítő állapot. Az ország visszatehető szabira természetesen 1 perc múlva is így nem lesz támadható, de a megkezdett kör miatt oda kell figyelni esetenként intézőre vagy egyéb dolgokra.

Monro szerintem ezt a hazas topicba akartad irni. :)

vityu 07-28-2010 09:55

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 254044)
Igazabol sok ellenervet nem talaltam. (egyet se) :)

Ati, Neked mi a velemenyed?

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 254049)
Áh, stratégiai kérdésekre nem válaszol...


The Following 7 Users Say NO Thank You to vityu For This Un-useful Post:
Ati, Dus, Dynosaur, LiverPool, none, Paliking, Tsobi


Mondhatnám, hogy értem, hogy miért kaptam ezt a sok újat, holott tényleg nem válaszolt.

Remedy 07-28-2010 10:53

Ha valakinek a _temahoz_ is lenne hozzaszolasa, orommel vennem.

(Akar Atinak)

Ati 07-28-2010 11:00

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 258989)
Ha valakinek a _temahoz_ is lenne hozzaszolasa, orommel vennem.

(Akar Atinak)

Nekem ehhez egyelőre nincsen érdemi hozzászólnivalóm.

Azért nincs, mert azok a szövetségek, akiket ez érint -- ahol már sokszemélyiségű országokról van szó, nem 2-3 személyiségről --, véleményem szerint eleve nagyon jól és gyorsan tudnak haladni. Ez a javaslat ezt a haladást mégjobban felgyorsítaná.

Persze oké, elhiszem, hogy valaki mondjuk 7 év után végre már szeretné befejezni a játékot (elérni az összes megszerezhető személyiséget például), de ne könnyítsük már ezt meg ENNYIRE.

Remedy 07-28-2010 11:05

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258990)
Nekem ehhez egyelőre nincsen érdemi hozzászólnivalóm.

Azért nincs, mert azok a szövetségek, akiket ez érint -- ahol már sokszemélyiségű országokról van szó, nem 2-3 személyiségről --, véleményem szerint eleve nagyon jól és gyorsan tudnak haladni. Ez a javaslat ezt a haladást mégjobban felgyorsítaná.

Persze oké, elhiszem, hogy valaki mondjuk 7 év után végre már szeretné befejezni a játékot (elérni az összes megszerezhető személyiséget például), de ne könnyítsük már ezt meg ENNYIRE.

Ezt nem ertem. Minden mas szovetseg tud haladni normalisan. Itt pedig 2 hetekre csonka szovikre karhoztatnad oket, csak mert tobb szemelyiseguek? :)

Kvazi valjanak szet mfekre, varjanak egymasra 6 hetet szintenkent, es imadkozzanak hogy nem verik le a masikat, amig az egyik mar az uj csoportban csucsul? :)

Ezt azert csak nem gondolhatod komolyan, hogy ez konnyites lenne, szerintem inkabb normalizalas. :)

Ha nekem ilyen helyzetem lesz, en tuti emiatt fogom abbahagyni a hoditot, nem fogok kicseszni a szovijeimmel emiatt.

Azt sem hinnem, hogy Neked az a cel, hogy emiatt hagyja abba vki a jatekot. :)

(Ugyanis nem tudom elkepzelni, hogy a jol osszeszokott szovim mellol fellepek, hogy sziasztok, en fellepek, kell Nektek a hely, remelem megoldjatok vhogy, addig itthagylak titeket a kakiban...)

Merengő 03-11-2011 16:32

mikor kerül előtérbe ez a téma? :) lassan már aktuális lesz pár szövetségnek.

Wolfi 03-14-2011 09:47

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 283241)
mikor kerül előtérbe ez a téma? :) lassan már aktuális lesz pár szövetségnek.

Számomra már most aktuálissá vált a téma legalább is érintőlegesen!
A problémám, hogy az 5-ös szinten a sok személyiség miatt az első helyet kellene birtokolnom! Max hekin vagyok fedezni nem tudok már, a legközelebbi célpont a sok szabis miatt 17 körre azonban csak a 3. helyen vagyok értékileg pedig elhihetitek több házam is van mint kellene. A baj azonban, hogy az első helyen lévő ország foglalkoztatottsága 41% aminek következtében természetesen ugyanakkora hekin magasabb értéket képvisel! (gondolom egységek mentek el nála mielőtt szabizott)
Kérdésem mi a teendő? Támadjak lefelé 17 körre pár hekiért? Mert ebben az esetben is legalább 5-6-szor kellene fordulnom mire esélyem lenne befogni, ja és számoljátok ki az hány napba telne!
Szóval szerintem itt mindenképpen változtatni kellene valamitu: Konkrét ötlet esetleg később, de mindenképpen beszélni kell róla

Ati 03-14-2011 09:51

Az miért probléma, hogy több nap kell ahhoz, hogy első legyél? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Wolfi 03-14-2011 09:58

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 283437)
Az miért probléma, hogy több nap kell ahhoz, hogy első legyél? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Szerintem azért az elég nagy probléma, hogy mondjuk 15 hekiért oda-vissza másfél napot kell mennem:)

Wolfi 03-14-2011 10:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 283437)
Az miért probléma, hogy több nap kell ahhoz, hogy első legyél? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:


Nem beszélve arról, hogy 17 kör alatt az ellen is rá tud épülni a seregemre, úgy hogy ne férjek be főleg ha mondjuk szöviben vannak akkor meg végképp tudják úgy segíteni egymást

szerintem

Remedy 03-14-2011 10:36

Quote:

Originally Posted by Wolfi (Post 283436)
Számomra már most aktuálissá vált a téma legalább is érintőlegesen!
A problémám, hogy az 5-ös szinten a sok személyiség miatt az első helyet kellene birtokolnom! Max hekin vagyok fedezni nem tudok már, a legközelebbi célpont a sok szabis miatt 17 körre azonban csak a 3. helyen vagyok értékileg pedig elhihetitek több házam is van mint kellene. A baj azonban, hogy az első helyen lévő ország foglalkoztatottsága 41% aminek következtében természetesen ugyanakkora hekin magasabb értéket képvisel! (gondolom egységek mentek el nála mielőtt szabizott)
Kérdésem mi a teendő? Támadjak lefelé 17 körre pár hekiért? Mert ebben az esetben is legalább 5-6-szor kellene fordulnom mire esélyem lenne befogni, ja és számoljátok ki az hány napba telne!
Szóval szerintem itt mindenképpen változtatni kellene valamitu: Konkrét ötlet esetleg később, de mindenképpen beszélni kell róla

Akkor a masik, szabis temaba irj, ez a topic nem oldja meg a gondodat.

Ez arra nyujtana megoldast, hogy ha egy szoviben tobb embernek is kellene az elso hely hogy teljen a topkore, tudjon egyutt telni nekik, es ne kelljen szetszabdalni oket csonka szovikre 2 hetekre fejenkent.

Wolfi 03-14-2011 10:40

[quote=Wolfi;283436]Számomra már most aktuálissá vált a téma legalább is érintőlegesen!


Tisztában vagyok vele azért idéztem be így nem tudtam, hogy külön topic is van ennek a témának de azért köszi

Remedy 03-14-2011 10:48

Quote:

Originally Posted by Wolfi (Post 283436)
Tisztában vagyok vele azért idéztem be így nem tudtam, hogy külön topic is van ennek a témának de azért köszi

http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3990

Erre gondoltam, ez epp emiatt a problema miatt nyilt.

Remedy 03-14-2011 10:50

De kozben ne felejtsuk el az eredeti felvetest - szerintem jatekmenetet nem befolyasolja, visszaelni nem lehet vele, es szerintem teljesen normalis kivanalom, hogy a regota jatszo, jol osszeszokott szovetsegek ezutan is tudjanak tovabb haladni egyszerre, ne kelljen predanak otthagyni a szovijuk tobb tagjat is emiatt.

Ettol harc az elso helyekert szovik kozott termeszetesen lesz majd, attol nem kell szerintem felni, hogy ez konnyites lenne.

Hex 03-14-2011 11:01

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 283437)
Az miért probléma, hogy több nap kell ahhoz, hogy első legyél? :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Ati te most tényleg nem érted ezeknek a szükségességét, vagy nem AKAROD érteni? Értő olvasás eddig nagyon egyes nálad.

Ati 03-14-2011 11:05

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 283445)
Ati te most tényleg nem érted ezeknek a szükségességét, vagy nem AKAROD érteni? Értő olvasás eddig nagyon egyes nálad.

Tényleg nem értem, hogy miért kellene bármit is változtatni csak azért, hogy valaki 3 nappal előbb lehessen első. Ennyire ne akarjon már sietni senki, az a 3 nap csak belefér már, nem? 3 nap miatt komolyan azt akarod, hogy inkább az egész játékot írjuk át, de ne kelljen már kivárnod?!

Remedy 03-14-2011 11:09

Ujra kernem, hogy ezt a "szalat" tessek a masik topicban folytatni, ha egy mod van ra.

Itt ugyanis nem 3 naprol van szo, hanem tobb hetrol, raadasul szetszakitott, csonka szovetsegekkel a csoport tetejen.

Ati 03-14-2011 11:12

Quote:

Originally Posted by Wolfi (Post 283436)
ebben az esetben is legalább 5-6-szor kellene fordulnom mire esélyem lenne befogni, ja és számoljátok ki az hány napba telne!

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 283447)
Itt ugyanis nem 3 naprol van szo, hanem tobb hetrol

5-6 támadáshoz nem kell több hét. Mindenesetre valóban nincs köze ennek az eredeti javaslathoz, de ha lenne is, 3 napért cserébe ne akarjátok már átiratni a játékot.

Remedy 03-14-2011 11:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 283449)
5-6 támadáshoz nem kell több hét. Mindenesetre valóban nincs köze ennek az eredeti javaslathoz, de ha lenne is, 3 napért cserébe ne akarjátok már átiratni a játékot.

Valoban nem kell, a tobb hetet a sajat peldamra hoztam (amikor 2 heteket kell varni az elso helyre csonka szovetsegekkel).

(Mi is "megszenvedtunk" W-ben, pedig ott csak top 1% kellett).

Jo ideig kellett lefele maszkalni. :)

jani 03-14-2011 13:09

Sziasztok,most nem értem a problémát ti kezdtétek gyüjteni a kékszámokat ismertétek a szabályokat nem? Vagy a szabályokat mindíg hozzátok igazítják ha szükségetek van rá?

Zoli 03-14-2011 13:15

Quote:

Originally Posted by jani (Post 283465)
Sziasztok,most nem értem a problémát ti kezdtétek gyüjteni a kékszámokat ismertétek a szabályokat nem? Vagy a szabályokat mindíg hozzátok igazítják ha szükségetek van rá?

Ennek ehhez semmi köze. Eddig nem volt ilyenből probléma, senki nem gondolt rá. Most már látszik, hogy lesz, meg kell oldani, szerintem jogos a kérés, ne várd el senkitől, hogy emiatt lemondjon egy, vagy több szemről is akár. És igen, sok változtatás azért lett bevezetve, mert egy játékos kérte, a többi megszavazta, Ati, meg ha nem talált benne kivetni valót, megcsinálta.
(pl anarchban az oriátírás intézményesítése)
Fölöslegesen kötekedsz.

Hex 03-14-2011 15:47

Quote:

Originally Posted by jani (Post 283465)
Sziasztok,most nem értem a problémát ti kezdtétek gyüjteni a kékszámokat ismertétek a szabályokat nem? Vagy a szabályokat mindíg hozzátok igazítják ha szükségetek van rá?

kívánom neked, hogy egyszer legyen 8 szemed és a szövijeidnek is, akkor majd rájössz.

Wolfi 03-14-2011 17:40

Quote:

Originally Posted by jani (Post 283465)
Sziasztok,most nem értem a problémát ti kezdtétek gyüjteni a kékszámokat ismertétek a szabályokat nem? Vagy a szabályokat mindíg hozzátok igazítják ha szükségetek van rá?

Ez a téma tényleg nem ide illik de szerintem nem kéne beleszólnod ha nincs hozzá közöd!
Rólam nem mondható el, hogy a saját játékom szerint alakítsam a szabályokat de ez égető probléma
valahogy megoldom de sztem nem az a megoldás hogy másfél napot kell mennem egy sikeres támadásért minimum 5*

Pumi 03-14-2011 17:49

Quote:

Originally Posted by Wolfi (Post 283492)
Ez a téma tényleg nem ide illik de szerintem nem kéne beleszólnod ha nincs hozzá közöd!
Rólam nem mondható el, hogy a saját játékom szerint alakítsam a szabályokat de ez égető probléma
valahogy megoldom de sztem nem az a megoldás hogy másfél napot kell mennem egy sikeres támadásért minimum 5*


Valamilyen szinten ez a probléma is kapcsolódhat a játékosok csökkenéséhez (csak fogalmam sincs hogyan idézzem abba a topicba)
Szóval, találkoztam már olyan játékossal, gondolom más is, hogy lefele támadtál sok körre, mondjuk egy kezdő játékoshoz, hogy kizárd a rádfokozás esélyét. Nagyon sok játékos nem tud mit tenni ez ellen, hiába lenne elvileg ideje átépülni, ezért töröl és vissza se néz.

Pool 03-14-2011 17:59

Quote:

Originally Posted by Wolfi (Post 283436)
Számomra már most aktuálissá vált a téma legalább is érintőlegesen!
A problémám, hogy az 5-ös szinten a sok személyiség miatt az első helyet kellene birtokolnom! Max hekin vagyok fedezni nem tudok már, a legközelebbi célpont a sok szabis miatt 17 körre azonban csak a 3. helyen vagyok értékileg pedig elhihetitek több házam is van mint kellene. A baj azonban, hogy az első helyen lévő ország foglalkoztatottsága 41% aminek következtében természetesen ugyanakkora hekin magasabb értéket képvisel! (gondolom egységek mentek el nála mielőtt szabizott)
Kérdésem mi a teendő? Támadjak lefelé 17 körre pár hekiért? Mert ebben az esetben is legalább 5-6-szor kellene fordulnom mire esélyem lenne befogni, ja és számoljátok ki az hány napba telne!
Szóval szerintem itt mindenképpen változtatni kellene valamitu: Konkrét ötlet esetleg később, de mindenképpen beszélni kell róla

Emiatt járok én gyorsba, ott megoldható az első hely, ha más nem, mnt és házakkal...
Ajánlom legközelebbi körnél neked is...

Pool 03-14-2011 18:00

Quote:

Originally Posted by jani (Post 283465)
Sziasztok,most nem értem a problémát ti kezdtétek gyüjteni a kékszámokat ismertétek a szabályokat nem? Vagy a szabályokat mindíg hozzátok igazítják ha szükségetek van rá?

Ezért a hozzászólásért kár volt regisztrálnod...


All times are GMT +1. The time now is 18:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu