Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Éjszakai védelem bevezetése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4778)

Pacsi 06-13-2013 13:24

Nekem személy szerint sok ismerősöm emiatt hagyta abba a játékot, mert nem akarja az 1A-s éjszakázást.
Más játékban, amiről tudok konkrét éjszakai védelem van: 22.00-6.00-ig. Lehetne olyan megoldás is, ami tetszőlegesen választható szundiidőt biztosítana.

Ati 06-13-2013 13:33

Quote:

Originally Posted by Pacsi (Post 303829)
Nekem személy szerint sok ismerősöm emiatt hagyta abba a játékot, mert nem akarja az 1A-s éjszakázást.

Ezt az irányt szerintem kár ide keverni. A-ban aki nem akar aktívan játszani, annak remek választás egy elf, védelemre beállva. Neki aztán teljesen mindegy, hogy éjszaka mennek-e rá, vagy sem. Ha felkel az éjszaka közepén, akkor sem tud többet tenni, mint ami a max védelme, úgyhogy igen jó eséllyel fogja a legtöbb támadást, ami 4000 hektár eléréséig neki kell.

Ez stratégiai választás kérdése, és ha csak azért akarja a játékmenet megváltoztatni, mert nem akar elf lenni és védekező játékot játszani, akkor én amondó vagyok, hogy ezt itt most ne vegyük figyelembe.

Bukta 06-13-2013 13:36

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 303830)
Ez stratégiai választás kérdése, és ha csak azért akarja a játékmenet megváltoztatni, mert nem akar elf lenni és védekező játékot játszani, akkor én amondó vagyok, hogy ezt itt most ne vegyük figyelembe.

Kéretik törölni a jegyzőkönyvből! :-)
Egyébként az A-ra semmiképp sem érvényesíteném, csak 5-4-3-(2) szinteken.

Goldy 06-13-2013 13:37

Quote:

Originally Posted by Pacsi (Post 303829)
Lehetne olyan megoldás is, ami tetszőlegesen választható szundiidőt biztosítana.

Az volna ám az igazi káosz. Aki több műszakban dolgozik pedig folyton állítgatná vagy ezt mégis hogy?

Egy éjszakai off csoportot el tudnék képzelni, de a belépést az oriba nem tiltanám.

Pacsi 06-13-2013 13:50

A betonelfeknek is fel kell kelni, mert egy klántámadás esetén ők is sokat veszthetnek. A betonságuk meg csak akkor ér valamit, ha bent vannak az ijjaik.
A tetszőlegesen választható szundiidőt még ki kéne dolgozni... :)

Remedy 06-13-2013 13:52

Quote:

Originally Posted by Pacsi (Post 303833)
A betonelfeknek is fel kell kelni, mert egy klántámadás esetén ők is sokat veszthetnek. A betonságuk meg csak akkor ér valamit, ha bent vannak az ijjaik.

Ezt nem értem. Ha aludni akarok, beveszem este az íjakat. Máris nem kell felkelni. Ha kiélezem magam házhiányra, esetleg termelni akarok, vagy morált húzni, és kinn tartom az íjakat, akkor legyek rá felkészülve, hogy néha fel kell keljek.

Ati 06-13-2013 13:56

Quote:

Originally Posted by Pacsi (Post 303833)
A betonságuk meg csak akkor ér valamit, ha bent vannak az ijjaik.

Úgy érzem, hogy ez már abszolút nem tartozik ide.

Ha nem akarok védelmet tartani az országomban akármilyen okból, és emiatt beüthetnek, akkor az egyéni döntés, emiatt ne a játékot írjuk át. Erre a megoldás: védelmet tartani az országban.

Semmiképp nem támogatom, hogy hozzunk egy olyan szabályt, hogy ne üthessenek be, ha nincs kedvem védelmet tartani.

Maradjunk az eredeti témánál.

Sequator 06-13-2013 14:00

Amit hasonló játékban tapasztaltam, ott úgy néz ki hogy este 8-tól óránként % arányban emelkedik a védelem aztán reggel 8-ra csökken 0%-ra.

Az védelem beállítást úgy lehetne elképzelni, mint szövi státusz változtatását, kiválasztott időponttól pl. 6 órára, ha módosítani szeretné valaki 72 órás türelmi idővel lehetne. Így mindenki egyedi időpontban kapná a védelmet. Persze ez kívülről kiszámíthatatlan és eléggé káosz jellegű :D Persze csak ötlet...

Ati 06-13-2013 14:01

Quote:

Originally Posted by Sequator (Post 303836)
Persze ez kívülről kiszámíthatatlan és eléggé káosz jellegű

Emiatt teljesen felejtős.

Ati 06-13-2013 14:05

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 303837)
Emiatt teljesen felejtős.

Akkor már inkább 2 új faj, a vámpír és a mittudoménmi, az egyik nappal akciózhat, a másik éjszaka, a fennmaradó időben pedig plusz védelmet kap. Ettől védelmet még kéne tartania, tehát a "nem tartok védelmet, és be se üthessenek" irányvonal teljesen kilőve.


All times are GMT +1. The time now is 21:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu