Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   eRepublik (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3465)

webesc 04-30-2009 19:04

eRepublik
 
Sziasztok.

http://www.erepublik.com/en
Véleményeket kérném eme játékról ide be jól :)
Játszom pár napja de még nem tudtam elmerülni benne.
Esetleg ha valaki(k) jönnének még azokat is szívesen várom.

vityu 04-30-2009 19:06

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 209890)
Sziasztok.

http://www.erepublik.com/en
Véleményeket kérném eme játékról ide be jól :)
Játszom pár napja de még nem tudtam elmerülni benne.
Esetleg ha valaki(k) jönnének még azokat is szívesen várom.

Már volt topicja, csak így nem lehetett volna megtalálni!

vityu2 néven megtalálsz, vegyél fel barátnak, és ott ha nem tudsz valamit, kérdezz! Bár felőlem itt is megteheted! :)

Fontos, aki regisztrálni akar rá, az ne a linkről tegye, hanem kérjen meghívót, mert azzal plusz aranyat lehet a magyar gazdaságba behozni. És itt nem feltétlenül magamra gondoltam, meghívni többen is tudnak innen a fórumról! Csak dobsz egy mail-címet, és már megy is!

Ildee 04-30-2009 19:06

Erről van már egy topic.

Ildee 04-30-2009 19:07

Meg annak aki meghívott :) :) :) igaz Vityu? :) :) :)

vityu 04-30-2009 19:10

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 209894)
Meg annak aki meghívott :) :) :) igaz Vityu? :) :) :)

Igen, erről van szó! Plusz arany azon az 5ön felül, amit megkap a játékos a 6. szintért, akkor megkapja a meghívó is. És már csak ha fegyvert vesz is vele, a magyar gazdaságba kerül be a pénz.

Itt is a topic
http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3365

Bogár 04-30-2009 19:43

Igaz, értelmét nem látom a játéknak, de engem is beráncigáltak az indonéziai székely légióba. :D

Ha napi 5-6 kattintásnál nem fog több időbe kerülni a játék, valószínűleg maradok...

vityu 04-30-2009 19:46

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 209897)
Igaz, értelmét nem látom a játéknak, de engem is beráncigáltak az indonéziai székely légióba. :D

Ha napi 5-6 kattintásnál nem fog több időbe kerülni a játék, valószínűleg maradok...

Nem fog :) A többi már csak felesleges.

szamóka 04-30-2009 20:36

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 209897)
Igaz, értelmét nem látom a játéknak, de engem is beráncigáltak az indonéziai székely légióba. :D

Ha napi 5-6 kattintásnál nem fog több időbe kerülni a játék, valószínűleg maradok...

Ha nem alapítasz céget és nincsenek ePolitikai ambícióid, akkor marad az a pár katt. Illetve az a plusz 5-6, amit az eIndonéz-eRomán háború jelent.

webesc 04-30-2009 21:12

Most, hogy Vityu belinkelte, látom a régebbi topicot.
Mielőtt nyitottam volna ezt, rákerestem az eRepublik kifejezésre.
Nem volt találat, így ezt mertem nyitni.

Témához:
Ha már vagyunk páran és rászánunk +5 percet arra a játékra
akkor lehetne egységbe is tömörülni. :)
Egy közös pontunk biztosan van már: a Hódító. :D
Megalakulhatna PL a "Hódítósok Légiója" :)

vityu 05-01-2009 04:51

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 209924)
Most, hogy Vityu belinkelte, látom a régebbi topicot.
Mielőtt nyitottam volna ezt, rákerestem az eRepublik kifejezésre.
Nem volt találat, így ezt mertem nyitni.

Témához:
Ha már vagyunk páran és rászánunk +5 percet arra a játékra
akkor lehetne egységbe is tömörülni. :)
Egy közös pontunk biztosan van már: a Hódító. :D
Megalakulhatna PL a "Hódítósok Légiója" :)

Hódító Légió :) Jobban hangzik :)

Ildee 05-01-2009 07:58

És mit csinálnánk egységben? Céget alapítanánk, mert ha jól tudom az az egyetlen amit együtt tehetnénk, vagy alakíthatnánk pártot is :)
Én tank szeretnék majd lenni, ezért nem akarok cégre gyűjteni, meg amúgy is nem is éri meg :(

A párttal meg az a bajom, hogy aktívnak kéne lenni, vagy nem? Annyira még nem értem ezeket a háborús dolgokat sem, úgyhogy talán jobb ha nem politizálok, ha nem is értek hozzá :)

Ui: Ha valakit érdekel ez a játék, tőlem is lehet meghívót kérni ;)

webesc 05-01-2009 08:18

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 209963)
És mit csinálnánk egységben? Céget alapítanánk, mert ha jól tudom az az egyetlen amit együtt tehetnénk, vagy alakíthatnánk pártot is :)
Én tank szeretnék majd lenni, ezért nem akarok cégre gyűjteni, meg amúgy is nem is éri meg :(

A párttal meg az a bajom, hogy aktívnak kéne lenni, vagy nem? Annyira még nem értem ezeket a háborús dolgokat sem, úgyhogy talán jobb ha nem politizálok, ha nem is értek hozzá :)

Ui: Ha valakit érdekel ez a játék, tőlem is lehet meghívót kérni ;)

Na itt kicsit időzzünk el.
A cégek csak rossz helyen és rossz kezekben veszteségesek.
Jó cég vagy inkább céglánc igen jövedelmező tud lenni.
A párt csak formaságnak tűnik de egy jó párt amit támogatnak elegen
akár egy országot is vezethet.
Hiszen csak párttagok lehetnek kongresszusi képviselők.
És csak ők szavazhatnak meg törvényeket ;)
Tank pedig akkor leszel igazán ha jó fegyverrel tudsz harcolni.
Ha csak dolgozgatsz akkor nehezen lesz 5* fegyvered a napi 5 csatádra.
Saját céggel és saját magunk munkájával azokban, minden tagunk
jó fegyverrel harcolhatna és gyorsan fejlődne.
Ráadásul az egységes erőnk katonailag is sokat nyomna a latban.
50 vagy akár 100 jó Hódos légiós egyszerre egy helyen ütve csatát dönthetne el.
Szemben azzal amit most csinálunk, miszerint beállunk a tömegbe és ütünk 5 csapást.
Kutya sem jegyzi meg a tetteink...

Ildee 05-01-2009 08:29

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 209965)
Na itt kicsit időzzünk el.
A cégek csak rossz helyen és rossz kezekben veszteségesek.
Jó cég vagy inkább céglánc igen jövedelmező tud lenni.
A párt csak formaságnak tűnik de egy jó párt amit támogatnak elegen
akár egy országot is vezethet.
Hiszen csak párttagok lehetnek kongresszusi képviselők.
És csak ők szavazhatnak meg törvényeket ;)
Tank pedig akkor leszel igazán ha jó fegyverrel tudsz harcolni.
Ha csak dolgozgatsz akkor nehezen lesz 5* fegyvered a napi 5 csatádra.
Saját céggel és saját magunk munkájával azokban, minden tagunk
jó fegyverrel harcolhatna és gyorsan fejlődne.
Ráadásul az egységes erőnk katonailag is sokat nyomna a latban.
50 vagy akár 100 jó Hódos légiós egyszerre egy helyen ütve csatát dönthetne el.
Szemben azzal amit most csinálunk, miszerint beállunk a tömegbe és ütünk 5 csapást.
Kutya sem jegyzi meg a tetteink...

Igen, ebben igazad van, de azt gondoltam majd hónapok után csak szert teszek annyi ismerősre hogy kidumálhassam hogy támogassanak anyagilag :)
Egyébként is csak örülhetnének ha több tank lenne :)

Tripartitum 05-01-2009 08:55

Quote:

Originally Posted by webesc (Post 209965)
Na itt kicsit időzzünk el.
A cégek csak rossz helyen és rossz kezekben veszteségesek.
Jó cég vagy inkább céglánc igen jövedelmező tud lenni.
A párt csak formaságnak tűnik de egy jó párt amit támogatnak elegen
akár egy országot is vezethet.
Hiszen csak párttagok lehetnek kongresszusi képviselők.
És csak ők szavazhatnak meg törvényeket ;)
Tank pedig akkor leszel igazán ha jó fegyverrel tudsz harcolni.
Ha csak dolgozgatsz akkor nehezen lesz 5* fegyvered a napi 5 csatádra.
Saját céggel és saját magunk munkájával azokban, minden tagunk
jó fegyverrel harcolhatna és gyorsan fejlődne.
Ráadásul az egységes erőnk katonailag is sokat nyomna a latban.
50 vagy akár 100 jó Hódos légiós egyszerre egy helyen ütve csatát dönthetne el.
Szemben azzal amit most csinálunk, miszerint beállunk a tömegbe és ütünk 5 csapást.
Kutya sem jegyzi meg a tetteink...

indítottam én is egy karaktert, de az angol nyelvtudásom hiányosságai miatt csak érzésre teszek veszek:)
támogatom a hódos légiót (minden formában gazdasági, politikai és hadi téren is)
Kezdetnek a karaktereket összeköthetnénk (barátok)
Tripartitum a karakterem neve:)

vityu 05-01-2009 13:08

Quote:

Originally Posted by Tripartitum (Post 209967)
indítottam én is egy karaktert, de az angol nyelvtudásom hiányosságai miatt csak érzésre teszek veszek:)
támogatom a hódos légiót (minden formában gazdasági, politikai és hadi téren is)
Kezdetnek a karaktereket összeköthetnénk (barátok)
Tripartitum a karakterem neve:)

Nekem jó tudomásom szerint minden külső fórumos hódítós fel van véve, aki jelezte, hogy játszik kivéve Attilát. Vagyis azt hiszem... Olyan sokan nem vagyunk még. :(

Pali papa 05-02-2009 17:07

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 209960)
Hódító Légió :) Jobban hangzik :)

Hódítósok Légiója jobban tetszik, tanulják meg az erepen hol vannak a stratégák...
:D:D:D
Logónak a Hódot javasolnám sün tüskékkel...
;)
Igaza van Vityunak nem azért kell a meghívó, mert aki meghív az is kap aranyat, hanem mert így dupla aranymennyiség kerül a gazdaságba.
No és mi kell a háborúhoz?
Pénz, pénz, pénz!
Mi lenne ha saját org alatt dolgoznánk magunknak és így tudnánk donatelni a harcainkat?
Akkor aki meghívott másokat azt az 5 goldot bele lehetne rakni az orgba és tudna mindenki fejlődni.

Ja és az erepes nickem: Hai Harkonnen

vityu 05-02-2009 17:52

Ilyen gazdasági telítettségnél, mint ami most van, felesleges új céget csinálni.
A stratégák meg, hmm amki fenn van, annak van szava, a többiek azt csinálják, amit mondanak. vagy nem csinálnak semmit. Ennyi a lehetőség! :) Nincsenek az embereknek túl sok lehetőségük...

Pali papa 05-02-2009 19:35

Webesc Indoban van, Ha elkezdünk ott kitermelni fémet és abból fegyvert gyártunk amit eladunk ill magunknak kiosztunk akkor megélhet belőle 20 ember és mint egy hadi kommuna működhetnénk.
Én benne lennék.
Ha elég nagy ütőerőt tudunk felmutatni akár zsoldot is kérhetünk Mo-szövetségeseitől...
Amúgy nehogy már ne legyen egy két gazdasági zseni köztünk, aki megmondja hogyan érdemes csinálni, elvégre Hódon edződött legények vagyunk...
;)

vityu 05-02-2009 21:30

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 210139)
Webesc Indoban van, Ha elkezdünk ott kitermelni fémet és abból fegyvert gyártunk amit eladunk ill magunknak kiosztunk akkor megélhet belőle 20 ember és mint egy hadi kommuna működhetnénk.
Én benne lennék.
Ha elég nagy ütőerőt tudunk felmutatni akár zsoldot is kérhetünk Mo-szövetségeseitől...
Amúgy nehogy már ne legyen egy két gazdasági zseni köztünk, aki megmondja hogyan érdemes csinálni, elvégre Hódon edződött legények vagyunk...
;)

Hát ha ott adjuk el a fegyvert, akkor lehet...De itt túl sok van. Most az ára sem rossz, ez iga, de csak mert inden nap van eléggé fontos háború. Mostnában mindig fegyverrel harcolok én is, de békésebb időkben kicsit necces..

Ildee 05-03-2009 07:56

Nos, elvileg Palit és Tripartitumot felvettem barátnak, de nem tudom hogy ki még Hódos :(
Én Esthajnalcsillag néven vagyok, légyszi jelöljön be, aki még nem tette :)

Tripartitum 05-03-2009 08:48

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 210178)
Nos, elvileg Palit és Tripartitumot felvettem barátnak, de nem tudom hogy ki még Hódos :(
Én Esthajnalcsillag néven vagyok, légyszi jelöljön be, aki még nem tette :)

Köszi, kezd olyan lenni, mint egy hódos iwiw:)

vityu 05-08-2009 23:10

Egy megjelent cikkből szeretnék idézni:

"...aktívan beindult a román propaganda ellenünk. Leálltak a már amúgy is romokban heverő ázsiai "offenzívával", és minden erejükkel a magyar frontra koncentrálnak. Nem vitás, ha nem blokkoljuk őket folyamatosan, akkor elindulnak.
De ez még önmagában nem elég! Cikkek újabb sorozata jelent meg mind az eRepublikon, mind az IRL(valós életben - megjegyzés tőlem :)) román médiában. Ezúttal azonban nem a világhatalomnak számító Román Birodalomhoz való csatlakozásra biztatják az embereket. Nem-nem! Most a magyargyűlölet van soron. Így ahogy mondom: MAGYARGYŰLÖLET! Bár természetesen nem ezzel az egy szóval kampányolnak, hanem sokkal líraibban fogalmazzák meg mondanivalójukat, de valójában egyértelműen a minden románban (tisztelet a sajnos igen ritka kivételnek!) ott élő magyarellenességre akarnak hatni."

Tervezik, hogy újra elfoglalják eMagyarországot. Gyanús, hogy nem fog nekik menni, mert a szövetségeseinkkel, és azzal, hogy a szövetségeink aktiválódnak, ha saját területet támadnak, nem nagyon lesz eredményük, de belőlük bármi kitelik.

Egy kicsit írok az utóbbi akcióinkról is.

Gyakorlatilag felélesztettük a szövetségesüket, Ukrajnát. A mi támadó stratégiánkkal visszafoglaltuk a románok és lengyelek által elfoglalt ukrán területeket, és szabadságharc indításával azokat felszabadítottuk az ukránoknak. Az utóbbi napokban több, nem alap román területet is elvettünk, így most eMagyarország egész nagy kiterjedéssel bír. :)


Gondoltam, ha valakit érdekel kicsit, hogy mi folyik itt, akkor kis érdekesség! :)

Pali papa 05-09-2009 11:58

Hozzátenném, hogy szerintük a Tisza vonaláig jogos az eljutás, lévén már egyszer a való világban is eljutottak odáig. A legfelháborítóbb az Budapest, amit az internetes toborzásaikon Debrecen helyére tesznek és így arra is jogot akarnak formálni...
:(
Ha valakit komolyabban érdekel a dolog akkor Vityu és jómagam is szívesen válaszolunk a kérdésekre...
;)

Dus 05-09-2009 12:28

Nah, egészen megjött hozzá a kedvem...Vityu, kapsz Tőlem egy üzit mindjárt a mail címemmel hívj meg légyszi :)

Pali papa 05-09-2009 15:12

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 210858)
Nah, egészen megjött hozzá a kedvem...Vityu, kapsz Tőlem egy üzit mindjárt a mail címemmel hívj meg légyszi :)

Gyertek csak! :)
Bárki aki már játszik és elért bizonyos szintet ami nem magas azt hiszem a 2. az meg tud hívni...
Csak jelöljük egymást ismerősnek, legyen egy jó kis Hódítós elit...
:)

Ildee 05-09-2009 17:20

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 210866)
Gyertek csak! :)
Bárki aki már játszik és elért bizonyos szintet ami nem magas azt hiszem a 2. az meg tud hívni...
Csak jelöljük egymást ismerősnek, legyen egy jó kis Hódítós elit...
:)

4. szint az

Pali papa 05-09-2009 17:37

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 210870)
4. szint az

Jól van na, már nem emlékszem rá mikor hívhattam először embert...
:D

Ildee 05-09-2009 18:00

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 210872)
Jól van na, már nem emlékszem rá mikor hívhattam először embert...
:D

Csak mondtam, hogy tudd :)

vityu 05-16-2009 21:10

Régen írtam ide, elmesélem mi volt mostanában, de előtte nézzétek meg a majdnem friss térképet.
http://www.egobba.de Ami nincs rajta, az a mostani ukrán területcsere, hogy meg tudjuk támadni az eRománia egyik eredetileg orosz elfoglalt tartományát, az Urál régiót. A térkép bejelentkezéskor a kezdeti állapotot mutatja. A bal alsó sarokban a zászlóra kattintva mutatja meg a tényleges területeket.

Az eVilág legnagyobb harca néhány napja ért véget. A PEACE (szövetség, amelyben többek között eIndonézia és eMagyarország is tag) egy remek stratégiával megbontotta az eromán haderőt. Nagyon "véres" harcok során elfoglaltuk a játék két legértékesebb régióját, az egyiket, Podoliát mi, a Nyugat-Szibériai régiót pedig az eindonézek. És itt még nem volt vége, mi még elfoglaltunk még egy régiót közben, és még megvédtük a szintén szövetséges eOroszország legkeletebbi területét az USA, vagyis az eRepublik legnépesebb országának támadásától. A harcok alatt sok elterelő függetlenségi háború is indult nálunk is, és az Indonéz szövetségeseinknél is, ezeket ha jól emlékszem mindet megvédtük.

Megerősödött a PEACE, eRomániát már majdnem csak az eredeti területeire szorítottuk vissza. (azt hiszem, hogy talán 7 olyan régiójuk van, ami nem eredetileg az övék, de pár órája még 8 volt :)) A hadi iparuk legnagyobb részét elvettük azzal a két területtel. A pár hónapja még 1 (lehet 2, ne lincseljetek meg érte, akkor még nem voltam ott :)) eredeti területre visszaszorult eMagyarország lerázta az eromán nép bilincseit, és a játék egyik legjelentősebb nemzetévé lépett elő. Örülök, hogy ennek több hódítós is a részese volt! :)

PEACE at home
PEACE in the world

vityu 05-16-2009 21:13

Jah, és még egy térkép, igaz, ez ár kicsit régi, azóta 2 új terület is van, de így néznénk ki, ha a szövetséges ukránoknak és oroszoknak nem adunk vissza eredetileg saját területet, illetve, ha taktikai okokból nem kell lemondanunk egy területről az ellenfél lengyelek részére...

http://facesiki.extra.hu/rw-nelkul.jpg

Tsobi 05-16-2009 21:56

Gratula :):)

Bogár 05-20-2009 15:17

Teljesen el vagyok most tévedve. Nem értek semmit ebből az egészből. A románok most arra készülnek, hogy Indonéziába költözzenek, és megnyerjék a választásokat, ha jól értem a dolgot. :o

Ez most jó? Vagy rossz? Nem értem. Nem beszélt még senki sem erről a dologról.

Dus 05-20-2009 15:28

Hol lehet magamat gyógyítani??

Mert folyamatosan megy le a Wellness-em (van kajám, csak munka közben, ilyesmi), így már csak 43 van...

Azt gondolom kórházban, de sehol nem találok kórházat (a menükben)...hova kell menni hozzá, vagy mit kell csinálni?? :)

vityu 05-20-2009 15:30

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 212137)
Teljesen el vagyok most tévedve. Nem értek semmit ebből az egészből. A románok most arra készülnek, hogy Indonéziába költözzenek, és megnyerjék a választásokat, ha jól értem a dolgot. :o

Ez most jó? Vagy rossz? Nem értem. Nem beszélt még senki sem erről a dologról.

Hát nem tudom, de szerintem egyértelmű. A PEACE számára egyáltalán nem jó, ha románok befolyást szereznek Indonéziában... Egy román/románbarát kormánnyal egymás ellen fordíthatna minket velük, és akkor szétesne az eddig nagyon összetartó PEACE.

vityu 05-20-2009 15:34

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 212138)
Hol lehet magamat gyógyítani??

Mert folyamatosan megy le a Wellness-em (van kajám, csak munka közben, ilyesmi), így már csak 43 van...

Azt gondolom kórházban, de sehol nem találok kórházat (a menükben)...hova kell menni hozzá, vagy mit kell csinálni?? :)

Holnap egy edzés után eléred az 5. szintet. Az 5. szinttől lehet harcolni. Kórházba csak harc utána mehetsz, akkor is csak naponta egyszer. 40 wellness alatt nem tudsz harcolni. Holnap 1 harcod lesz, utána elmész kórházba, ez fel fogja vinni 83körülire a wellnessed. Másnap 4x harcolsz, hogy 40 és 50 között legyen, majd kórház, és eléred a 90 felettit. Mindig ennyi legyen ha dolgozol, mert akkor a legnagyobb a termelékenységed! :)

szamóka 05-20-2009 17:18

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 212138)
Hol lehet magamat gyógyítani??

Mert folyamatosan megy le a Wellness-em (van kajám, csak munka közben, ilyesmi), így már csak 43 van...

Azt gondolom kórházban, de sehol nem találok kórházat (a menükben)...hova kell menni hozzá, vagy mit kell csinálni?? :)

Mi az erep neved?

Dus 05-20-2009 17:47

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 212155)
Mi az erep neved?

Emphus Engora
:)

szamóka 05-20-2009 18:04

Küldtem egy kis meglepit...

Dus 05-20-2009 18:06

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 212160)
Küldtem egy kis meglepit...

Kössszönöm :)

vityu 05-20-2009 18:09

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 212160)
Küldtem egy kis meglepit...

Gondolom akkor te vagy az új barátja, így barátnak jelöltelek! :)


All times are GMT +1. The time now is 08:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu