Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   eRepublik (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3465)

Von 12-29-2009 09:55

Én arra leszek leginkább kíváncsi, hogy a horvátoknak lesz-e vér a pucájukban betámadni miket. Ennél jobb alkalmat nem találhatnának erre.

ui: most látom a románoknak nincsen USA MPP-jük :eek:

vityu 12-29-2009 10:02

Quote:

Originally Posted by Von (Post 234066)
Én arra leszek leginkább kíváncsi, hogy a horvátoknak lesz-e vér a pucájukban betámadni miket. Ennél jobb alkalmat nem találhatnának erre.

ui: most látom a románoknak nincsen USA MPP-jük :eek:

Sőt, nem kéne, hogy legyen Spanyol sem...

csabi 12-29-2009 10:15

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 234067)
Sőt, nem kéne, hogy legyen Spanyol sem...

ahham.. ez mit is jelent, h nincs MPP-jük? :)

Von 12-29-2009 10:19

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 234068)
ahham.. ez mit is jelent, h nincs MPP-jük? :)

MPP = Mutual Protection Pact (kb Kölcsönös Védelmi Egyezmény), röviden annyit tesz, hogy az aktivált MPP-s ország otthonról is harcolhat a szövetségese oldalán.
Tehát a spanyolok Romániába költözés nélkül is tudnak otthonról harcolni, míg USA MPP-je nincs a romiknak, így az amcsik csak akkor tudnak a románok oldalán harcolni, ha odaköltöznek (vagy egy másik aktivált MPP-s országba költöznek)

Von 12-29-2009 10:26

Aktiválni MPP-t pedig úgy lehet, hogy valakit a saját, eredeti régiójában támadnak meg, és akkor az éppen aktuálisan érvényben levő MPP-k aktiválódnak a támadó ellen. Ami azt is jelenti, hogy visszatámadásnál is meglesznek, így lehet igazán nagy háborúkat nyomni, mikor 15 vs 15 MPP harcol egymás ellen, tehát a világ jelentős államai otthonról tudják nyomni. Az pedig azért érdekes, mert a költözés ugye drága is, meg a lakosság nem is szokott költözni, csak a sereg. Márpedig a lakosságnak is igen nagy a támadóereje :)
A sereg meg a lakosság ugyanolyan emberekből áll, igazából azon dől el ki melyikbe tartozik, hogy mennyire aktív ill. mennyire akar parancsokat követni. Értelemszerűen a lakosság a nagyobb csoport, és úgy általában mindenhol nagyobbat is tud sebezni, de ritkán költözik, ezért olyan nagy az aktivált MPP-k jelentősége.

szamóka 12-29-2009 10:43

Quote:

Originally Posted by Von (Post 234069)
míg USA MPP-je nincs a romiknak, így az amcsik csak akkor tudnak a románok oldalán harcolni, ha odaköltöznek (vagy egy másik aktivált MPP-s országba költöznek)

Ennek meg ugye az a jelentősége, hogy a játékban a jenkik szinte kiapadhatatlan pénzforrásokkal rendelkeznek. Kis túlzással a győztes csatákat nem nyerik, hanem veszik. Egyrészt rengeteg RL pénzt ölnek bele (gyakorlatilag ők tartják fenn a játékot...), másrészt az ingyen aranyakat sokkal nagyobb arányban vehetik igénybe (Aki nem hiszi, járjon utána, kulcsszó: amerikai proxy. Csak óvatosan, elvileg permaban jár érte...).

vityu 12-29-2009 10:46

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 234071)
(Aki nem hiszi, járjon utána, kulcsszó: amerikai proxy. Csak óvatosan, elvileg permaban jár érte...).

ööö, ez hogy is van? Itt csak nem banolnak érte! :D

szamóka 12-29-2009 10:58

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 234072)
ööö, ez hogy is van? Itt csak nem banolnak érte! :D

Megnéztem, legalább 200 goldnyi ajánlaton van "Free" címke... Tovább nem számoltam, leakadt az erep.

Von 12-29-2009 11:13

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 234073)
Megnéztem, legalább 200 goldnyi ajánlaton van "Free" címke... Tovább nem számoltam, leakadt az erep.

Pff ez felháborító. Komolyan nem is tudom miért eRepublikozom, a játék adminisztrációja, vezetése tulajdonképpen kritikán aluli. Tele bugokkal, nyilvánvalóan leszarnak mindent és mindenkit, full más feltételeket biztosítanak a különböző régiókban élő embereknek, nem tartatják be és nem is tartják be (!) a szabályokat, ugyanakkor randomra is bannolnak. Nem tudok egy aspektust sem mondani, amire azt mondhatnám, hogy na ez így korrekt.

ui: végre le bírtam verni a román falból 1989 téglát.

Bogár 12-29-2009 11:18

Jó lett volna tudni a csatakezdésről... Napváltás előtt 1 órával ütöttem 5-öt a török csatában.


All times are GMT +1. The time now is 01:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu