Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   a VIP SMS-sel kapcsolatos problémák topicja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4323)

[HTPA]GeeForce 08-27-2010 20:06

a VIP SMS-sel kapcsolatos problémák topicja
 
Muszáj ide írnom, mert nem tudom, hogy pontosan hol kéne felvetnem ezt a problémát, és mivel szorít az idő, ezért inkább gyorsan megkérdezem itt, mielőtt még baj lenne.

Előzmények:
Hamarosan lejár a VIP tagság egy országomon. Hosszabbítani szerettem volna T-Mobilos telefonról.
Megírtam az SMS-t, elküldtem. (Az SMS-t jól írtam, nincs elgépelve sehol! A szám is jó, mert a telefonkönyvembe le van mentve a VIP SMS telefonszám, sok éve így küldöm az SMS-t.)

Soha eddig még gondom nem volt! Egyszer sem. Ezért is vagyok tanácstalan, hogy ilyenkor mi a helyzet!?

A gondom:
A válasz SMS is megjött, csakhogy a szokásos szöveg helyett, miszerint meghosszabbították X országomnak a VIP tagságát, ez a szöveg érkezett:
"DB_CONN_ERR"

Ilyenkor mi a teendő? Csakmert a VIP körök az országaimra nem érkeztek meg, ami a kisebbik gond, a nagyobbik, hogy le fog járni a tagságom, és befagy az országom. (5 éve az 5. szinten van, szóval erősen túlléptem a 90 napot.)


(Azért adtam a topicnak ezt a címet, hogy esetleg a továbbiakban is legyen értelme, ha bárkinek gondja van, ne kelljen új topicot nyitnia.)

[HTPA]GeeForce 08-27-2010 20:10

Ja igen.
A feladó a Hódító VIP telefonszáma.
Ekkor küldte a rendszer nekem az SMS-t: 2010.08.27. 20:56.

Takanohana 08-27-2010 20:12

Én is pont így jártam, a megoldás nekem is sürgős lenne.

Ati 08-27-2010 20:26

A gyors megoldás mindenképp valamelyik másik tagságváltási lehetőség használata.

Mivel a hiba nem nálunk van, semmi rálátásunk nincs. Lehet, hogy egy perc múlva jó lesz, lehet, hogy csak holnap. Azt se tudni, hogy hol a hiba, rengeteg állomáson megy keresztül az SMS, mire hozzánk eljut.

Az SMS esetén ez normális, ilyen hibalehetőséget minden esetben be kell kalkulálni.

[HTPA]GeeForce 08-27-2010 20:42

PayPal-om nincs, a bankok meg már zárva vannak.

Próbáljak meg küldeni még 1 SMS-t?
Az a 250 Ft nem érdekel, csak az orim ne fagyjon be.

Ati 08-27-2010 20:46

Most az előbb beesett egy SMS. Kb 1 perce.

Takanohana 08-27-2010 20:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 261718)
Most az előbb beesett egy SMS.

Enyém volt, már működik.

Ati 08-27-2010 20:47

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 261719)
Enyém volt, már működik.

Köszi a friss infókat.

[HTPA]GeeForce 08-27-2010 20:47

Köszi az infót, sokat segített!
Oks, most elment az enyém is.

Eddig még 1x sem volt gond. Boldogtalan lennék, ha "számolni" kéne ilyen esetekkel.
Mindegy, a lényeg, hogy már jó.

Ati 08-27-2010 21:01

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 261721)
Eddig még 1x sem volt gond. Boldogtalan lennék, ha "számolni" kéne ilyen esetekkel.

Pedig számolni kell vele. Technikailag az SMS a leginstabilabb tagságváltási lehetőség, mert nagyon sok állomáson megy keresztül, ahol bárhol lehet probléma, és amire egyikre sincs semmi rálátásunk.

Nem véletlenül figyelmeztet a súgó is vastagbetűs kiemelt résszel:

"FONTOS! Az SMS technikai sajátossága, hogy sok-sok állomáson halad keresztül, mielőtt hozzánk megérkezik, ezen állomások bármelyikénél előfordulhatnak technikai problémák. Ilyen technikai problémák esetén előfordulhat, hogy az emeltdíj összege levonásra kerül, de VIP tagságot nem tudunk adni az SMS-ért, mivel hozzánk nem jut el az üzeneted. Ebben az esetben az SMS sajátosságaiból adódóan az emeltdíj összegét sem tudjuk jóváiratni. Ha SMS-ben váltasz VIP tagságot, akkor mindenképp számold be, hogy ilyenek előfordulnak, és emiatt idővel egészen biztosan lesz néhány olyan elküldött SMS-ed, amiért nem tudunk VIP tagságot adni. Ha nem szeretnél ilyen pluszköltségeket, akkor valamelyik bankkártyás fizetési lehetőséget javasoljuk, mivel ott nyomonkövethetőek a fizetések, és komolyabb probléma esetén az összeg visszautalása is megoldható. SMS-nél ilyen lehetőség nincs."


All times are GMT +1. The time now is 23:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu