Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Helytartó! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=941)

petyac 10-22-2006 11:11

Helytartó!
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem ami nem világos a számomra:

Barakkhely fenntartása. Itt beállíthatod, hogy hány sima katonát tartson meg a rendszer továbbképzés nélkül, ha már minden hely tele van. Ez arra jó, hogy ha bármilyen okból a komolyabb egységeid száma lecsökken (pl varázslógyilkolás, tolvajmérgezés, csata, vagy akár csata felé tartva útközben), akkor innen a rendszer automatikusan elkezdi a komolyabb egység pótlását. Ezzel időt nyersz, hiszen nem kell először sima katonát képezned, és onnan továbbképezni.

Ezt nem tudom értelmezni. Mivel én beállított az az értéket,mondjuk 500-ra. De még nincs feltöltve a szabd helyem,de már akkor nem képezi tovább a katonákat,még varivá,vagy tolivá sem. Megáll a képzés és megtarta a katonákat.

Én úgy értelmezem,hogy akkor tartja meg,ha minden hely fel van töltve.
Kérlek segítsetek,metr nem világos ez számomra. Ja fegyverem van,hogy tovább képezzek,ezt ne kérdezzétek meg!

Köszi

Békés 10-22-2006 11:29

Add össze a képzés alatt lévőket, lehet hogy avval már betelne a férőhely.

petyac 10-22-2006 11:34

Igen betellen,de a súgó nem ezt irja,ezért nem értem

Burning 10-22-2006 17:13

Quote:

Originally Posted by petyac (Post 36739)
Sziasztok!


Én úgy értelmezem,hogy akkor tartja meg,ha minden hely fel van töltve.

ha minden hely fel van töltve akkor hova tartsa meg:confused:

Kubbi 10-28-2006 22:16

Sziasztok!
Ha túlképzem az emberkéket, mondjuk 100katonát, de csak 50nek van hely. Akkor ha be van állítva, hogy autómatikusan adja el a katonákat, ha nincs hely, tehát akkor eladja a piacon, a megadott árért? Nem fognak elvándorolni? Illetve, ha eladja, akkor ez is egy piacbalépésembe került?

dreaman68 10-28-2006 22:18

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 38637)
Sziasztok!
Ha túlképzem az emberkéket, mondjuk 100katonát, de csak 50nek van hely. Akkor ha be van állítva, hogy autómatikusan adja el a katonákat, ha nincs hely, tehát akkor eladja a piacon, a megadott árért? Nem fognak elvándorolni? Illetve, ha eladja, akkor ez is egy piacbalépésembe került?

én azt tapasztaltam hogy a katonák elvándorolnak inkább de ez tapasztalat nem tény

Ati 10-28-2006 22:25

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 38637)
Sziasztok!
Ha túlképzem az emberkéket, mondjuk 100katonát, de csak 50nek van hely. Akkor ha be van állítva, hogy autómatikusan adja el a katonákat, ha nincs hely, tehát akkor eladja a piacon, a megadott árért? Nem fognak elvándorolni? Illetve, ha eladja, akkor ez is egy piacbalépésembe került?

Idézet a súgó FAQ részéből:

" Ha a helytartót hagyod képezni, akkor nem fog túlképezni, hacsak ezt nem kéred. Ilyenkor is lehet olyan eset, hogy elmennek a katonák, ha valamilyen külső tényező megváltozik, pl kopik a tekercs.

Ha azonban az adott körben több katona jön be, mint elfér, akkor azokkal a katonákkal semmit nem tudsz csinálni, azok elmennek, helytartó nélkül is. A helytartó ilyenkor annyit csinál, hogy amennyiben van sima katonád, és az jön be, a körváltás előtt helyet csinál az újonnan érkező katonáknak, és a meglevő katonáidat adja el. Ha azonban sima katona jön be, és mondjuk csak elited van, akkor ezeket a magasabb értékű katonákat nem fogja kitenni piacra, hiszen ezzel országodat komoly veszélybe sodorná.

A helytartó nem tesz mást, mint körváltás előtt megpróbál arról gondoskodni, hogy a beérkező képzésnek legyen helye. Ha ez nem sikerül (nagyobb egységet nem áldoz fel), akkor a frissen beérkező képzés még az adott körben elhagyja a sereget, ahogy ezt normál esetben is teszi ilyenkor. A helytartó tehát nem csinál többet, mint amit normálisan tudnál, csupán előre gondolkozva próbál helyet szorítani a beérkezőknek."

dreaman68 10-28-2006 22:27

és azt nem lehetne megoldani hogy a katonáimat én rangsorolnám? mert tök idegesítő hogy elvisznek pár barakkot ugrik mondjuk 1000 katona és az íjászokból mennek el -,a tornyokból-

Kubbi 10-29-2006 06:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 38639)
Idézet a súgó FAQ részéből:
..."

ha van sima katonám, azt kiteszi a helytartó a piacra.
Ez tiszta.
És ezzel nekem fogy 1piacralépési lehetőségem? vagy tőlem független.

Cassandra 10-29-2006 06:40

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 38679)
ha van sima katonám, azt kiteszi a helytartó a piacra.
Ez tiszta.
És ezzel nekem fogy 1piacralépési lehetőségem? vagy tőlem független.

Én is lusta vagok írogatni, de igen.

Súgó:
"Automatikus seregeladás

Ha katonáidnak nincs elegendő helyük, akkor a rendszer lefokozza őket. Az automatikus eladással ezeket az egységeket megmentheted, és lefokozás helyett piacra küldheted, egy általad meghatározott áron. Természetesen a napi piacralépési korlát érvényes, ha nem tud a helytartód a piacra menni eladni őket, akkor nem teszi meg. Sőt, arra is vigyázz, hogy a napi belépéseidet nagyon jól el tudja használni. :)"
Stb, stb, stb...

:)


All times are GMT +1. The time now is 19:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu