Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A-ból való fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4200)

Ati 05-18-2010 18:10

Csináltam egy szavazást, csak úgy kíváncsiságból:

http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4203

D vagy Á?:P 05-18-2010 18:11

Én könnyitésnek top30% helyett top40 vagy top 50%-ot tudnék elképzelni és/vagy az SZK-s orik bent maradása a pontlistában (ami mindenkinek jó lenne szerintem:D)

Tsobi 05-18-2010 18:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252662)
Ha a kezdők érdeke szóbakerült, akkor azt se felejtsük el, hogy akik a könnyítés mellett vannak, azok azt szorgalmazzák, hogy sokkal könnyebb legyen plusz személyiségeket szerezni --> olyan országok is több személyiséggel játsszanak, akik az 1/A-ban nem tudtak teljesíteni --> fordulás után a tényleges kezdőknél ennek ellenére legyenek sokkal erősebbek.

Ez csábítóan hangzik. De vajon valóban a kezdők érdekét szolgálja-e, hogy náluk játéktudásban nem sokkal (esetleg semmivel sem) többet tudó játékosok sokkal erősebbek, csak azért, mert már kivártak 5000 kört?

Szerintem ne úgy állj hozzá, hogy ha könnyítünk, akkor könnyítsünk drasztikusat, mert ez a hozzáállás a hullánál sem vezetett jóra.

Ati 05-18-2010 18:22

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252670)
Szerintem ne úgy állj hozzá, hogy ha könnyítünk, akkor könnyítsünk drasztikusat, mert ez a hozzáállás a hullánál sem vezetett jóra.

Most őszintén: mi értelme van például top30% helyett egy top35%-nak?

Akinek a top30% nem ment, annak a top35% se fog menni.

Olasz 05-18-2010 18:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252662)
Ha a kezdők érdeke szóbakerült, akkor azt se felejtsük el, hogy akik a könnyítés mellett vannak, azok azt szorgalmazzák, hogy sokkal könnyebb legyen plusz személyiségeket szerezni --> olyan országok is több személyiséggel játsszanak, akik az 1/A-ban nem tudtak teljesíteni --> fordulás után a tényleges kezdőknél ennek ellenére legyenek sokkal erősebbek.

Ez csábítóan hangzik. De vajon valóban a kezdők érdekét szolgálja-e, hogy náluk játéktudásban nem sokkal (esetleg semmivel sem) többet tudó játékosok sokkal erősebbek, csak azért, mert már kivártak 5000 kört?

Ezzel abszolút mértékben egyetértek.
Sztem az első fordulást kéne megkönnyíteni, vagy aki lefordul szem nélkül, az is kapjon vmit, amivel látni, hogy ő már egyszer végigment a csopin, mert amúgy mi értelme lenne újrakezdeni 5-ön, mint egy új ori?
Olyanra gondolok, mint régen a hétvégi győzelmekért kapott kis aranytallér v mi volt?:) Vagy az orineve mellé egy kis strigula, hogy 1x már végigment, de ez semmi előnnyel nem járna, csak hordhatná büszkén. Esetleg a 2. ilyen fordulás után kaphatna egy szemet.

Tsobi 05-18-2010 18:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252672)
Most őszintén: mi értelme van például top30% helyett egy top35%-nak?

Akinek a top30% nem ment, annak a top35% se fog menni.

Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

NATO 05-18-2010 18:32

Esetleg lehetnek fordulási szintek.
(számokat nem írok, ha nem vetitek el egyből ezt az ötletet, akkor lehet ezen gondolkodni)

Lehetne egy minimum szint, ha onnan fordul, mondjuk kap egy szürke számot, hogy fordult ugyan, de nem teljesített eleget ahhoz, hogy eggyel több személyisége legyen.

Ebben az esetben nem kap új személyiséget, (az eddigiek megmaradnak) a szürke szám pedig jelzi, hogy ő már egyszer felverekedte magát az A-ba és fordult is onnan minimum szinten.

Lenne a normál szint, ott a most megszokott feltételekkel lehetne fordulni.
Aki így fordul új személyiséget és kék számot kap.

És lenne egy magas szint.
Aki így fordul szintén egy új személyiséget kap, de mondjuk piros számot, ami bizonyítja, hogy többet teljesített azoknál, akik csak az alacsonyabb szintről fordultak.
A magas szintről fordulók kaphatnának valami egyéb kedvezményt is, de nekik a fő jutalom a piros szám, ami valódi teljesítményt mutathat. (ha megfelelően vannak beállítva a szintek)


Ez az ötlet nincs kidolgozva, hirtelen jött gondolat.


Merengő 05-18-2010 18:33

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252675)
Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

és én ezt ütött hektárhoz is kötném legalább a szerzet föld felét, és személyiségenként emelkedhetne... ha már könnyíteni akarunk

kiemeltet úgy értem, ha mondjuk 1 személyiségnél 4800 hektáron kezdődne a top, akkor 4800- a fellépési hektár / 2 kellene ütni.. de lehet ez már túl bonyolult

Ati 05-18-2010 18:34

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 252675)
Talán az irány rossz.
A fentinek tényleg semmi értelme nem lenne.. de ha mondjuk hektárszámhoz lenne kötve, normalizálódna a helyzet.

Ha hektárszámhoz van kötve, akkor egyre könnyebb és könnyebb lesz a fordulás.

Ha az elmúlt évek tendenciáját veszed alapul, akkor folyamatosan csökkenő nyersanyag- és katonaárakkal lehet számolni. Ma 1000 kör alatt elérsz X hektárt, akár felfedezéssel, akár harccal Y tőkével. Egy év múlva ugyanarra a szintre már jóval kevesebb idő fog kelleni.

Persze lehet folyamatosan emelni ezt a hektárszámot, de akkor máris nem fix területről beszélünk, és egy százalékos érték ez esetben helyénvalóbb lehet.

Pool 05-18-2010 18:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 252637)
(Szemmel látható, hogy most a "tamagocsiért nem adunk plusz személyiséget" hangulatomban vagyok. Azért hagyom mégis a témát, mert sokszor vagyok a "tamagocsiért is adjunk személyiséget" hangulatban is. Bár még sose sikerült meggyőzni magam arról, hogy ezt valóban kellene.)

Ati ahhoz mit szólnál (persze mindenki más is), ha egy olyan ötletem lenne, hogy ha a könnyített fordulást veszi valaki igénybe, akkor nem kapna plusz személyiséget, de ha pl. 2-3-4 stb szeme már van Aban, akkor az megmaradna 5-ösön is...
Így nem kellene egy zéróval elveszítenie mindent...
Aki meg szeretne plusz szemet fordulához, annak maradna a mostani felállás...
Nos? :)


All times are GMT +1. The time now is 06:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu