Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Földszerzés - kicsit máshogy (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4331)

SGB 09-03-2010 07:28

Földszerzés - kicsit máshogy
 
Nos, a témát direkt nem a megbeszélések közé nyitottam, mert nem valószínű, hogy valaha is lenne bármi ilyesmi, inkább csak azért nyitom, hogy kicsit elmélkedjünk a dolgon, hogy mi lenne ha...

Szóval tény, hogy egyre jobban fogynak a tolis és varis országok, már alacsony szinten is csak elvétve találkozni velük, ennek egyesek örülnek (orkok, törpék :) ), mások már kevésbé (akik ezt a játékstílust szerették). A legsűrűbben a következő indokot lehet olvasni: "a föld a legértékesebb jelenleg, főleg magasabb szinteken, tehát azok a fajok (és országfelépítések) vannak előnyben, amik könnyen tudnak földet szerezni, és azt megtartani".

Szóval elmélkedjünk kicsit, hogy mi lenne, ha toli és variakcióval is lehetne földet szerezni.
Az tény hogy alapjaiban forgatná fel az egész mostani játékot, ezért sem tartom valószínűnek, hogy bármi is megvalósulna belőle.
De azért várom másoktól is az esetleges ötleteket, ki hogyan képzelné el a dolgot.

Én kb. ilyesmire gondoltam:
-készültségnek 100% kell lennie
-30-50%-nyi készültséget fogyasztana
-kb annyi földet hozna mint egy átlagos földszerzés
-földfoglalásnál tényleg sokkal nagyobb legyen a támadó varázslók/tolvajok ereje a sikerességhez, hogy tényleg arra az egy dologra kelljen valakinek specializálódnia, hogy így tudjon haladni

Merengő 09-03-2010 08:25

Quote:

Originally Posted by SGB (Post 262629)
Szóval tény, hogy egyre jobban fogynak a tolis és varis országok, már alacsony szinten is csak elvétve találkozni velük, ennek egyesek örülnek (orkok, törpék :) ), mások már kevésbé (akik ezt a játékstílust szerették).

itt elakadtam. akik ezt a játékstílust kedvelik még most is játszhatnak vele nem?

Merengő 09-03-2010 08:27

Quote:

Originally Posted by SGB (Post 262629)
Én kb. ilyesmire gondoltam:
-készültségnek 100% kell lennie
-30-50%-nyi készültséget fogyasztana
-kb annyi földet hozna mint egy átlagos földszerzés
-földfoglalásnál tényleg sokkal nagyobb legyen a támadó varázslók/tolvajok ereje a sikerességhez, hogy tényleg arra az egy dologra kelljen valakinek specializálódnia, hogy így tudjon haladni

és ezt hogyan gondoltad? védhetetlen vari varázslatok, hogy hopp Merengő rakott rád egy földszerzést két kör múlva ér be? és védeni nem tudod mert ha több a varija, akkor jópár kör mire tudnál építeni.. vagy variszövi segítség? ez teljesen kiszámíthatatlan lenne :)

Tsobi 09-03-2010 08:36

Quote:

Originally Posted by tisztelet63 (Post 262633)
itt elakadtam. akik ezt a játékstílust kedvelik még most is játszhatnak vele nem?

Pontosan. Ezért lett bevezetve a földszerzés arányainak állíthatósága, hogy egy szövi együtt tudjon haladni, ne legyen az, hogy aki legtöbbet üt elszakad a többiektől vagy aki egyáltalán nem üt, attól.

Rob 09-03-2010 09:00

nekem se tetszik. a jó játék lényege, hogy bele tudod magad élni kicsit a környezetbe, a hangulatba. az meg hogy a varázslók levarázsolják a földjeidet olyan szinten életidegen, hogy rontaná a játék fílingjét. úgy vélem, semmi gond a jelenlegi felállással. a legnagyobb érték a föld, a hadisok a játék főszereplői, a varázslók és a tolvajok statisztálnak a sikerhez.

SGB 09-03-2010 09:28

Az tény hogy amit írtam még nem túl kiforrott, de szerintem színesítene a játékon. Viszont úgy látom ezt mások nem éppen így gondolják. :)

Ati 09-03-2010 09:31

Quote:

Originally Posted by SGB (Post 262637)
szerintem színesítene a játékon

A katonákkal is lehessen varázsolni, és a tolvajokkal is lehessen felfedezni, ehessenek agyagot is, ne csak gabonát, és a drágakővel is lehessen védekezni.

Ezek is szinesítik a játékot, csakhát talán mégse kéne.

Remedy 09-03-2010 09:32

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 262638)
A katonákkal is lehessen varázsolni, és a tolvajokkal is lehessen felfedezni, ehessenek agyagot is, ne csak gabonát, és a drágakővel is lehessen védekezni.

Ezek is szinesítik a játékot, csakhát talán mégse kéne.

NA! Csak igy tovabb, lassan Monro es Pool otleteinek a szinvonalan leszunk. :)

Amugy egyiket mar meg is valositottad, a tolvajokkal lehet felfedezni... :)

SGB 09-03-2010 09:45

Remy, Ati, reszkessetek, mert megreformálok mindenkit. :D

Ati 09-03-2010 09:53

Quote:

Originally Posted by SGB (Post 262640)
Remy, Ati, reszkessetek, mert megreformálok mindenkit. :D

Egy szinten túl az a bajom a "színesítéssel", hogy átláthatatlan és bonyolult lesz tőle minden. Játszottam én is játékkal, ahol válasszak fajt, alfajt, speciaálizálódjak, majd képezzel valamit a 300 fajta egység közül. Pfff, hát egyikről se tudom, hogy mi az, úgyhogy találomra képezgethetek, csak ennek mi értelme? Legyen világos és egsértelmű, hogy mi mire való, mivel mit lehet csinálni. És azt lehessen, ami tőle "elvárható".


All times are GMT +1. The time now is 07:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu