Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Új Személyiség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1219)

Hmmm... Sati 12-20-2006 16:47

Új Személyiség
 
A 10-ik személyiség: a GENUS (a név nem végleges, de találó)

Ez a személyiség bármely fajhoz választható, megtartva a faj eredeti speciális varázslatát,
azzal a plusz kitétellel, hogy bármely faj spec. varázslatát képes utánozni, átvenni, megtanulni.
Pl: ork faj - szupermarkotány - választható spec. varázslat : fantom sereg
törpe faj - raktárkulcs - választható spec. varázslat : szupermarkotány
elf faj - fantom sereg - választható spc. varázslat : könyvtárkulcs
vagy akármilyen kombinációban sorolhatnám.

Vagy Hasonló lenne...
Kérnék javaslatot ha lehet ilent kérni :D

Harcosok 12-20-2006 16:50

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57355)
A 10-ik személyiség: a GENUS (a név nem végleges, de találó)

Ez a személyiség bármely fajhoz választható, megtartva a faj eredeti speciális varázslatát,
azzal a plusz kitétellel, hogy bármely faj spec. varázslatát képes utánozni, átvenni, megtanulni.
Pl: ork faj - szupermarkotány - választható spec. varázslat : fantom sereg
törpe faj - raktárkulcs - választható spec. varázslat : szupermarkotány
elf faj - fantom sereg - választható spc. varázslat : könyvtárkulcs
vagy akármilyen kombinációban sorolhatnám.

Vagy Hasonló lenne...
Kérnék javaslatot ha lehet ilent kérni :D

1.Az óriás minden elönye elvész..A gnóm szinte legyözhetetlen faj lenne...(egy sziesztával)
2.ork ugyszint

Ati 12-20-2006 16:50

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57355)
A 10-ik személyiség: a GENUS (a név nem végleges, de találó)

Ez a személyiség bármely fajhoz választható, megtartva a faj eredeti speciális varázslatát,
azzal a plusz kitétellel, hogy bármely faj spec. varázslatát képes utánozni, átvenni, megtanulni.
Pl: ork faj - szupermarkotány - választható spec. varázslat : fantom sereg
törpe faj - raktárkulcs - választható spec. varázslat : szupermarkotány
elf faj - fantom sereg - választható spc. varázslat : könyvtárkulcs
vagy akármilyen kombinációban sorolhatnám.

Vagy Hasonló lenne...
Kérnék javaslatot ha lehet ilent kérni :D

Az első reakcióm az, hogy teljesen kiszámíthatatlanná teszi a játékot, hiszen a gömbje, épületei stb birtokában sem tudod, hogy milyen bónuszokkal rendelkezik.

Solaris 12-20-2006 16:50

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57355)
A 10-ik személyiség: a GENUS (a név nem végleges, de találó)

Ez a személyiség bármely fajhoz választható, megtartva a faj eredeti speciális varázslatát,
azzal a plusz kitétellel, hogy bármely faj spec. varázslatát képes utánozni, átvenni, megtanulni.
Pl: ork faj - szupermarkotány - választható spec. varázslat : fantom sereg
törpe faj - raktárkulcs - választható spec. varázslat : szupermarkotány
elf faj - fantom sereg - választható spc. varázslat : könyvtárkulcs
vagy akármilyen kombinációban sorolhatnám.

Vagy Hasonló lenne...
Kérnék javaslatot ha lehet ilent kérni :D

Érdekes ábránd, de a dolog esélytelen. Sztem pont az a fajválasztás lényege h az előnyök-hátrányok közt mérlegeljük. A variálható spec varikkal brutális országokat lehetne csinálni, főleg több szem-gel.
Biztos h nem lesz ilyen...

Massza Rex 12-20-2006 16:55

Esetleg olyat pl el tudnék képzelni, ami gyorsítja a képzést, vagy az építkezést...

Solaris 12-20-2006 16:55

...én jobban támogatnék pl egy "építő" személyiséget.

Pl x körrel hamarabb felépülnének az épületei és x%-kal kevesebb nyersanyagszükséglete lenne az építéskor.

Solaris 12-20-2006 16:57

vagy:

a kereskedőhöz hasonló szem. pl "kufár"

Ennél meg +x%-ot kapna a piaci bevételeire (pl a piacok %-os arányához viszonyítva) és x-el több piacra lépése lehetne.

Így értelmes funkcióval bővülne a piac(és talán építeni is megérné)

Hunor a sirály 12-20-2006 16:58

Hogy idézzek: "felejtős"

Croissant 12-20-2006 17:01

Mondjuk lehetne olyan személyiség is, ha már ötletbörze folyik, amelyik a bontott épületeik anyagaiból valamennyi hányadot (50 %-ot?) megkaphatna / visszanyerhetne...
A neve lehetne: "építész", vagy ilyesmi...

Senki 12-20-2006 17:05

Nekem Sati ötlete nagyon tettszik, és ha Ati baja csak abban van, hogy elsőre nem tudja senki a gömbről, hogy mi van, akkor először a tag választja a "géniuszt" vagy ahogy elnevezzük és utána a fajit hogy mit kér, és a gömbjén ez lenne feltüntetve, nem az új személyiség neve... ;) :rolleyes: :D :D :D :D
így azt hiszem színesedne a játék jócskán, nem beszélve hogy a többszemélyiség már megint malusszal jár, szóval mostmár ez belefér... :p

Burning 12-20-2006 17:06

ez jó ötlet lenne amit croissant mond, mert hiába bontják le a munkások szépen gondosan a házat semmi alapanyagot nem kapsz:(
lehetne egy ilyen
amúgy az eredeti ötlet hülyeség hiszen akkor már fölöslegesek lennének a spec varik és tök mindegy lenne (ilyen szempontból) a faj is;)

Ati 12-20-2006 17:06

Quote:

Originally Posted by Senki (Post 57370)
nem beszélve hogy a többszemélyiség már megint malusszal jár, szóval mostmár ez belefér... :p


Lemaradtam valamiről? Milyen malusszal jár a több személyiség? :eek:

Burning 12-20-2006 17:08

gondolom a szintlépésről beszél a többszemélyiségeseknek;)

Senki 12-20-2006 17:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 57372)
Lemaradtam valamiről? Milyen malusszal jár a több személyiség? :eek:

a feljutás? :rolleyes: te raktad be nem? :D

Ati 12-20-2006 17:10

Quote:

Originally Posted by Senki (Post 57375)
a feljutás? :rolleyes: te raktad be nem? :D

Az mitől malusz? Régi, rutinos játékosnak jobban kell teljesítenie. Ebben semmi malusz nincs, semmi minuszt nem kap. Ez nem indokolja, hogy megint egyszerűbb dolga legyen, mint a kezdőknek.

Senki 12-20-2006 17:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 57376)
Az mitől malusz? Régi, rutinos játékosnak jobban kell teljesítenie. Ebben semmi malusz nincs, semmi minuszt nem kap. Ez nem indokolja, hogy megint egyszerűbb dolga legyen, mint a kezdőknek.

:D igaz, igaz, nem nagy malusz :D mármint annak aki megérdemelte a kékszámát :Daki nem, az le is mondhat róla :p:p:D

Dragi 12-20-2006 17:13

Quote:

Originally Posted by Croissant (Post 57367)
Mondjuk lehetne olyan személyiség is, ha már ötletbörze folyik, amelyik a bontott épületeik anyagaiból valamennyi hányadot (50 %-ot?) megkaphatna / visszanyerhetne...
A neve lehetne: "építész", vagy ilyesmi...

Ezt régebben Mike zoostorm vettette fel :) Csak ott a javaslat a következő volt

Gyors bontás 10 (7*) kör alatt (nyersanyag 50%-át kapod vissza)
Normál bontás 20 kör alatt (nyersanyag 75%-át kapod vissza) :)
jah és persze maradna a sima bontás is ami rögtön lenne :) de akkor nem kapsz vissza nyerset


(*orknál ugye 7 kör :) )

Burning 12-20-2006 17:13

attól, hogy lenne egy új személyiség megeshet, hogy a többszemélyiségesek előnyhöz jutnak, de egyértelmű, hogy egy többszemélyiségűnek előny van egy kezdővel szemben;)
ez sokat nem változtatna

Burning 12-20-2006 17:16

lehetne croissant és mike ötletét kombinálni, mert egyértelmű, ha lassabb és rendesebb a munka több anyag marad mintha törnek zúznának.
de akkor a gyors átépítkezést már egy orkkal se lehetne megcsinálni, mert min 7 kör míg lebont aztán 7 kör míg épít:(
az 14 az eddigi 7-el szembe

Hmmm... Sati 12-20-2006 17:20

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57355)
A 10-ik személyiség: a GENUS (a név nem végleges, de találó)

Ez a személyiség bármely fajhoz választható, megtartva a faj eredeti speciális varázslatát,
azzal a plusz kitétellel, hogy bármely faj spec. varázslatát képes utánozni, átvenni, megtanulni.
Pl: ork faj - szupermarkotány - választható spec. varázslat : fantom sereg
törpe faj - raktárkulcs - választható spec. varázslat : szupermarkotány
elf faj - fantom sereg - választható spc. varázslat : könyvtárkulcs
vagy akármilyen kombinációban sorolhatnám.

Vagy Hasonló lenne...
Kérnék javaslatot ha lehet ilent kérni :D


Ati:
Személyiség: Genus és az a faj lenne amit választ a polgár ha Ork de láthatatlanok maradnak az egységei akkor is ork csak nem látjuk.
igy pl az élő halottaknak lehetne esélyük mivel nem látják mi van othol nekik...
és a hullánál is olyan lenne mint a vérszomj automatikus.
Szeintem nem hüeség.


és az oriás miért vesztené el a sziesztát ??
nem vágom.

Tavacska 12-20-2006 17:24

Fiuk, nem értetéttek az alap felvetést...
a faj megtartja eredeti spec. varázslatát, hisz az a fajhoz jár, nem a személyiség adja...
a személyiség adja a plusz bónuszokat, mint ebben az esetben, hogy egy másik spec. faji varázslatot tehetek a magamé mellé....
vagy ennyire bonyolult ?

én törpe vagyok és ott a raktár kulcsom alapból, de nem kereskedő vagy gazdálkodót választok, hanem a Genust és akkor felrakhatok magamnak egy spec. varázslatot pl. könyvtárkulcsot, és akkor se a raktáram se a könyvtáram nem dézsmálható...

Senki 12-20-2006 17:25

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57394)
Ati:
Személyiség: Genus és az a faj lenne amit választ a polgár ha Ork de láthatatlanok maradnak az egységei akkor is ork csak nem látjuk.
igy pl az élő halottaknak lehetne esélyük mivel nem látják mi van othol nekik...
és a hullánál is olyan lenne mint a vérszomj automatikus.
Szeintem nem hüeség.


és az oriás miért vesztené el a sziesztát ??
nem vágom.

hmmm, konkrét párosításokra gondolsz, vagy a játékos dönti el? :) (én az utóbbit preferálnám, de nem titok miért :D ork+szieszta FTW! :D:D:D:D:D)

Gyula 12-20-2006 17:25

Harcosok már megint elfelejtetél gondolkodni, az óriás meg a gnóm igy sem legyőzhetetlen faj és ettöl a személyiségtöl sem lenne az.

Ha bekerülne 10.nek a genius semmiképp se legyen választható, hanem 10.re autómatikusan kapja meg az ember, szóval az első 9.ig minden maradna a régiben :) ha valakinek meg még a 10. fordulás után is van kedve játszani akkor megérdemli a geniust :)

Xeper 12-20-2006 17:26

Quote:

Originally Posted by Hmmm... Sati (Post 57394)
Ati:
Személyiség: Genus és az a faj lenne amit választ a polgár ha Ork de láthatatlanok maradnak az egységei akkor is ork csak nem látjuk.
igy pl az élő halottaknak lehetne esélyük mivel nem látják mi van othol nekik...
és a hullánál is olyan lenne mint a vérszomj automatikus.
Szeintem nem hüeség.


és az oriás miért vesztené el a sziesztát ??
nem vágom.

Azért veszti el, mert mindenki beválaszthatná, tehát egy hatalmas előnyét általánosítanánk.
Felmerült már valahol itt a fórumon egy hasonló ötlet a 10. személyiség kapcsán, ott le lett szavazva az igen erős párosítási lehetőságek miatt (ork+szieszta pl kissé táp lenne :) )... de az ötlet valóba jó, és elgondolkodtató :D

Gyula 12-20-2006 17:26

jah a törpénél a raktárkulcs mellé a könyvtárkulcsot vagy a sziesztát külön tudnám értékelni :DD

Senki 12-20-2006 17:26

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 57405)
Harcosok már megint elfelejtetél gondolkodni, az óriás meg a gnóm igy sem legyőzhetetlen faj és ettöl a személyiségtöl sem lenne az.

Ha bekerülne 10.nek a genius semmiképp se legyen választható, hanem 10.re autómatikusan kapja meg az ember, szóval az első 9.ig minden maradna a régiben :) ha valakinek meg még a 10. fordulás után is van kedve játszani akkor megérdemli a geniust :)

én nekem így savanyú lenne a szőlő ezzel az új személyiséggel, de akkor már tényleg tuti megérdemel egy ilyet az aki kibírja addig :D:D:D:D:D


EDIT: Xepi, tudod te is, mi? ork+szieszta FTW! :D:D:D

Tavacska 12-20-2006 17:27

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 57405)
Harcosok már megint elfelejtetél gondolkodni, az óriás meg a gnóm igy sem legyőzhetetlen faj és ettöl a személyiségtöl sem lenne az.

Ha bekerülne 10.nek a genius semmiképp se legyen választható, hanem 10.re autómatikusan kapja meg az ember, szóval az első 9.ig minden maradna a régiben :) ha valakinek meg még a 10. fordulás után is van kedve játszani akkor megérdemli a geniust :)

köszönöm Gyula, látom te érted a lényegét :-))))

Xeper 12-20-2006 17:27

Quote:

Originally Posted by Senki (Post 57403)
hmmm, konkrét párosításokra gondolsz, vagy a játékos dönti el? :) (én az utóbbit preferálnám, de nem titok miért :D ork+szieszta FTW! :D:D:D:D:D)

Látom egy rugóra járunk :D

Dragi 12-20-2006 17:27

Quote:

Originally Posted by Burning (Post 57382)
lehetne croissant és mike ötletét kombinálni, mert egyértelmű, ha lassabb és rendesebb a munka több anyag marad mintha törnek zúznának.
de akkor a gyors átépítkezést már egy orkkal se lehetne megcsinálni, mert min 7 kör míg lebont aztán 7 kör míg épít:(
az 14 az eddigi 7-el szembe

Valamit valamiért :)

Gyula 12-20-2006 17:30

Igen Tavacsaka én értem, ez adna esélyt a tö9rpének is :) de ne feledjük továbbra is tartom hogy ez csak úgy támogatandó hogy 3.nak ne lehessen beválasztani a geniust hanem a 10.re kapja meg az ember autómatikusan :)

az a kitartás már megérdemel egy ekkora bónuszt :) nem hiszem hogy elkövetkező pár évben oylan sokan használnák ezt :D

Hunor a sirály 12-20-2006 17:30

Ez csak bonyolitaná a játékot...

Tavacska 12-20-2006 17:32

Quote:

Originally Posted by Hunor a sirály (Post 57417)
Ez csak bonyolitaná a játékot...

bonyolitaná????

anno éjszakákat töltöttem a gép előtt, most viszont jobban vonz az ágy, pedig 4 orim van meg az anarch, de igen uncsi lett....

Hmmm... Sati 12-20-2006 17:32

Quote:

Originally Posted by Hunor a sirály (Post 57417)
Ez csak bonyolitaná a játékot...

ezt irtam hogy nagyon átkellene irni a hodot szerintem :D:D:D
szal lehet tönkre tenné maga a játékot.
De 1 ötletnek feladtam a leckét.
Én nem Genus nevet adtam hanem Szinész mivel a Tudos is kitanulja a tudós személyiséget ezzel meg a másik faj spec variját lesi el a másik faj.

Harcosok 12-20-2006 17:34

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 57405)
Harcosok már megint elfelejtetél gondolkodni, az óriás meg a gnóm igy sem legyőzhetetlen faj és ettöl a személyiségtöl sem lenne az.

Ha bekerülne 10.nek a genius semmiképp se legyen választható, hanem 10.re autómatikusan kapja meg az ember, szóval az első 9.ig minden maradna a régiben :) ha valakinek meg még a 10. fordulás után is van kedve játszani akkor megérdemli a geniust :)

Félelf tükörpajzs?:)
Egy olyannak esélye sincs akinek nem olyan a személyisége...Szerintem elég elönye van már így is annak aki 10x megjárja az össszes csopit: tapasztalat:P
Most még nem az van szaladgálnak a 10személyiségüek..DE gondolni kell a jövöre...

Meg eddig tudomásom szerint a személyiségek direkt csak kis mértékben erősítettek ez már nem kis mérték lenne:P

Gyula 12-20-2006 17:34

Quote:

Originally Posted by Hunor a sirály (Post 57417)
Ez csak bonyolitaná a játékot...

Mit bonyolitana ez? Jelenleg tudtommal csak egyori használhatná ezt a plusz személyiséget :) gondolom a közeljövöben sem oylan sokan élhetnének vele :)

Gyula 12-20-2006 17:35

Harcosok nem akarlak megbántani de tényleg. Van neked saját topicod, eszet osztani meg egetverő butaságokat irkálni menj oda gyorsan. Sipirc!!!

Harcosok 12-20-2006 17:38

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 57429)
Harcosok nem akarlak megbántani de tényleg. Van neked saját topicod, eszet osztani meg egetverő butaságokat irkálni menj oda gyorsan. Sipirc!!!

;)
Nem vagyok azzal egyedül aki aztmondja,hogy azért ez kicsit sok:)
És jelenleg még eldönhetem hova irok:)És ha valaha megfogja ezt nekem szabni valaki az tuti nem te leszel:)

És,hogy mi kerül a játékba ahoz mindenkinek van beleszólása...Szerintem páran most rólad is gondolják azt nem gondolkozol...

Tavacska 12-20-2006 17:38

mondjuk én nem csak a 10-ik kört járónak adnám, hanem, mint 10-ik személyiséget a kezdők is választhatnák, vagy akárki aki a személyiségek között válogat akármikor...

és igen, brutál orik jöhetnek ki belőle, de biztos, hogy békésebb célokra is használnák sokan (maradjunk az én kis törpicsekes példámnál) :-)))

Senki 12-20-2006 17:40

Quote:

Originally Posted by Tavacska (Post 57431)
mondjuk én nem csak a 10-ik kört járónak adnám, hanem, mint 10-ik személyiséget a kezdők is választhatnák, vagy akárki aki a személyiségek között válogat akármikor...

és igen, brutál orik jöhetnek ki belőle, de biztos, hogy békésebb célokra is használnák sokan (maradjunk az én kis törpicsekes példámnál) :-)))


tettszik. de tuti ork lennék sziesztával... szeretek verekedni, pláne ha nekem nem fáj :D:D:D:D:D:D


*fair play egy dolog, nagy verést osztani meg egy jó dolog :D*

Gyula 12-20-2006 17:40

Quote:

Originally Posted by Tavacska (Post 57431)
mondjuk én nem csak a 10-ik kört járónak adnám, hanem, mint 10-ik személyiséget a kezdők is választhatnák, vagy akárki aki a személyiségek között válogat akármikor...

és igen, brutál orik jöhetnek ki belőle, de biztos, hogy békésebb célokra is használnák sokan (maradjunk az én kis törpicsekes példámnál) :-)))

A törpicsek miatt ez szerintem tulzás lenne, hiszem boldog boldogtalan ezt a személyiséget választaná már másodiknak a tudós mellé, minden fajnak a gyenge pontját ki lehetne védeni ezzel. szerintem igy tényleg zürös lenne. de kizáróla 10.-nek vagy mondjuk úgy hogy 6. tol számomra teljesen elfogadható :)

A törpének máshogy kellene változtatni mert alsó szinteken elég gyöszös vele játszani, volt egy iylen tekivédelmes topic de sajnos a kukába került.


All times are GMT +1. The time now is 16:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu