Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Igényfelmérés: SMS fogadás Vodafone irányból - 2. kérdés (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2481)

Ati 11-19-2007 12:02

Igényfelmérés: SMS fogadás Vodafone irányból - 2. kérdés
 
Köszönöm az első kérdésre választ adók válaszait.

Eljött a feketeleves ideje...

A mostani kérdés azok felé irányul, akik azt jelezték, hogy Vodafone irányból igénybevennék az sms küldési lehetőséget a VIP tagság váltásához.

Az sms ára mindenképpen fix, tehát az 200 forint + áfa minden esetben, minden hálózatból, ahonnan elérhető. (Jelen pillanatban ez a Pannon és a T-Mobile hálózatok.)

A jóval kedvezőtlenebbek feltételek miatt értékarányosan a máshonnan szokásos 336 kör VIP tagság helyett egy Vodafone irányból küldött sms után azonban csak 246 kör VIP tagságot tudnánk adni.

Mindenhol máshol marad a 336 kör.

Vagyis:

Pannon irányból küldött sms: 336 kör VIP tagság
T-Mobile irányból küldött sms: 336 kör VIP tagság
Bankkártyás fizetés: 672 (2x336) kör VIP tagság
Vodafone irányból küldött sms: 246 kör VIP tagság

Ezen kívül van egy minimális forgalom is, ami alatt ráfizetéses ezt az irányt működtetni.

Ennek fényében a szavazás kérdése: aki azt mondta, hogy élne a Vodafone irányból való sms-küldés lehetőségével, az élne-e ezzel a lehetőséggel így is, hogy más hálózatokhoz és a bankkártyás lehetőséghez képest ugyanazért a pénzért kevesebb VIP tagságot tudunk csak biztosítani?

Ati 11-19-2007 12:04

A szavazás kérdése elég rövidítettre sikerült, sajnos nincs túl sok hely a kérdés kifejtésére. ;) A kérdés bővebben ki van fejtve az első üzenetben. :)

laci 11-19-2007 12:19

Én így is váltanék.

(magyaráznám még, de minek, a lényeg így is benne van a hsz-mben ;))

Toti 11-19-2007 12:27

Így már nem. Akkor inkább nyüstölöm tovább a hugomat, hogy küldözgesse az sms-eket. Az a plusz 90 kör vip az csak 90 kör.

Remedy 11-19-2007 13:03

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 136382)
Bankkártyás fizetés: 762 (2x336) kör VIP tagság

Ezt nem ertem. Egyreszt szerintem 2*336 az 672, masreszt ebbol a beirasbol ugy tunik, hogy ez is 240 lenne, pedig 480. (azaz epp annyiba kerul a bankkartyas is, mint az smses). Jol latom?

Ati 11-19-2007 13:04

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 136396)
Ezt nem ertem. Egyreszt szerintem 2*336 az 672, masreszt ebbol a beirasbol ugy tunik, hogy ez is 240 lenne, pedig 480. (azaz epp annyiba kerul a bankkartyas is, mint az smses). Jol latom?

Még jó, hogy valaki figyel. :D Valóban 672 kör a 2x336. :)

Paliking 11-19-2007 14:51

Én így tuti nem váltok, maradok bankkártyánál.

LotR 11-19-2007 18:55

hmmm nehéz kérdés első körben így megpróbálnám megoldani máshogy, de biztos használnám 1x1...
DE főként próbálnék máson keresztül vipelni és ha megszorulnék és hirtelen már kéne akkor viszont használnám...

nem tudom még melyiket jelöljem ezek alapján...

higgins 11-19-2007 19:04

Ha muszáj lennék, akkor én is vipelnék még így is....

Hornet 11-19-2007 19:31

Én arra szavaztam az infók hiányában ,hogy igen szükséges a Voda.
Most viszont ,hogy már tudom milyen vonzata lenne,nem érdekel.
Igaz kényelmesebb lett volna,és egyszerűbb a számomra,és gondolom sokak számára,de nekem nem mindegy hogy mennyi kör jár az adott forintomért.
Ilyen feltételek melett inkább fentartom továbbra is a Hódítós kártyám amiről vippelek.

Szerintem nem keveset áldozunk rá ,akkor ez ne kerüljön még többe.

Uff ,én szóltam:ardo

Andrew 11-19-2007 20:45

ilyen feltételek mellett úgy érzem maradnék a bankkártyás fizetésnél :o
esetleg ha valahol véletlenül vodás telóba botlanék, és nem néz oda senki, tuti küldenék 1-2 sms-t :D:D:D

Ditke 11-19-2007 21:09

Ha feleannyi VIP kört adna, mint a másik 2 szolgáltatónál, akkor is használnám, mert Vodás előfizetésem van. :)

Pali papa 11-20-2007 01:06

Az a helyzet, hogy akkor inkább a bankkártya, azt úgyis kell használnom másra is...
Miért ilyen kapzsi a Voda? Gondolom az a gond.
:(

Clayman 11-21-2007 07:01

Sajnos még így is használnám, bár olyen feltételek mellett csak akkor, ha nagyon sürgős.

BigPi 11-21-2007 08:07

Én használnám, mert nincs több száz orim, hogy olyan nagyon számítson az plusz 87 Ft amit 336 körért kell fizetni.

Végülis 87ft-ból mit lehet venni?
-Negyed kiló kenyeret?
-Rosszabb helyeken talán egy pohár sört, vagy két deci kolát?
-Olcsó cigiból 4 szálat?


Éves szinten 2262 ft jelent

dogfater 11-21-2007 09:07

Én is váltanék, vodára!

Irsa 11-22-2007 07:46

nem tartom igazságosnak, de mivel csak vodás telom van, használnám.az igaz, hogy nem sok a külömbség, meg hogy mit lehet azért kapni, csak már mindenhol ezt hallom...és hát sok kicsi sokra megy.aztán elöbb-utóbb jön a fontossági sorrend:D

Ati 11-22-2007 09:10

Quote:

Originally Posted by Irsa (Post 136903)
nem tartom igazságosnak

Mint említettem, nem véletlenül nem volt eddig lehetőség Voda irányból az sms-küldésre...

Synkel 11-22-2007 16:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 136908)
Mint említettem, nem véletlenül nem volt eddig lehetőség Voda irányból az sms-küldésre...


Ugyan ebbe a témába nem akartam írni, mert a másikban már leírtam, hogy bár régebben gondot okozott a dolog, viszont átálltam pannonra, de anno akartam is indítani egy rábeszélésfélét hogy ha kicsit drágább is, de szervezd meg a vodás vipet. Goldy mondta hogy hagyjam inkább, mert annyian nyaggatnak ezzel, hogy már tele a hócipőd vele, és lehet megütsz ha én is előállok:)

Kubbi 11-22-2007 16:21

Nem vagyok érintett a kérdésben, de a voda mint cég elég szánalmas etéren (is). Ez persze csak saját vélemény, mint az is, hogy soha nem lesz vodás előfizum.

[HTPA]GeeForce 11-22-2007 22:11

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 136954)
Ugyan ebbe a témába nem akartam írni, mert a másikban már leírtam, hogy bár régebben gondot okozott a dolog, viszont átálltam pannonra, de anno akartam is indítani egy rábeszélésfélét hogy ha kicsit drágább is, de szervezd meg a vodás vipet. Goldy mondta hogy hagyjam inkább, mert annyian nyaggatnak ezzel, hogy már tele a hócipőd vele, és lehet megütsz ha én is előállok:)

Horland elfoglalt 74 hektárt Synkeltől... :DDDDDD
Viccet félretéve. A vodafonnak a rengeteg előnye mellett annál is több hátránya van. Tényleg van, ami tök jó náluk, csak éppen az ott 'elvesztett' lóvét (bevételkiesést) máshol pótolják... Sok olyan húzásuk van, ami nem tetszik. Ezáltal számomra is a legkevésbé preferált társaság. Én sem vagyok érintett igazán a kérdésben, túl sok a platinakártyám, hogy aláverjenek a Tmobile percdíjainak.
A kérdés inkább úgy hangzik szerintem, hogy lesz-e a hódnak akkora bevétele abból, hogy X ember elkezd vip-elni, aki eddig nem tette, hogy megérje kialakítani a vodás rendszert is.

Egyébként meg még mindig nem értem sajnos a dolgokat.
Visszaolvastam, és olyasmit véltem felfedezni, hogy évente 2000 ft a 'veszteség' egy vodásnak, ha bejön ez a vodavip dolog a csökkentett vip körökkel.
De ennek ellenére használná. (lehet, hogy hülye vagyok,) de nem értem. 2000 Ft-ból halál-lazán fenntart bárki egy másik telefont... tehát ha azt a 2000 ft-ot ilyen könnyen 'kidobja valaki az ablakon', akkor ennyi erővel vehetne egy domino kártyát, vagy hogy hívják a feltöltőset, és vipeljen arról. egyszerűen nem értem, hogy miért jobb többet fizetni ugyanazért (illetve hát ugyanannyi pénzért kevesebb cuccot kapni), mint fenntartani egy másik sim kártyát.
Aláírom. Kényelmetlen simkártyákat cserélgetni, dominot feltölteni, stb.. de szerintem az is kényelmetlen, hogy egy telefontársaság lehúz lóvéval, csak hogy játszhass. Sőt. Az inkább megalázás... (a telefontársaság részéről!)
Elnézést a hozzászólásért. de én ezt így gondolom.

Deni 11-23-2007 00:28

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 137043)
egyszerűen nem értem, hogy miért jobb többet fizetni ugyanazért (illetve hát ugyanannyi pénzért kevesebb cuccot kapni)

évi 2k huf "bukás" nekem még mindig megéri, h ne kelljen semmit sem kezdenem más szolgáltatókkal.. ne kelljen a telefonomat függetleníteni.. ne kelljen sim-et cserélgetni..

[HTPA]GeeForce 11-23-2007 07:10

Quote:

Originally Posted by Deni (Post 137066)
évi 2k huf "bukás" nekem még mindig megéri, h ne kelljen semmit sem kezdenem más szolgáltatókkal.. ne kelljen a telefonomat függetleníteni.. ne kelljen sim-et cserélgetni..

Értem. Ez esetben elnézést kell kérnem. Bocsi!

Deni 11-23-2007 07:24

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 137076)
Értem. Ez esetben elnézést kell kérnem. Bocsi!

Tudod, a kényelem nagy úr :rolleyes:

Gazsy 11-23-2007 09:56

Egy dolgot sajnálatosnak tartok a kérdés feltevésben: hiányzik egy választási lehetőség:

mégpedig: a ritkán használnám, amikor tudom megoldom másként...

való igaz ezzel a kérdéssel nehezen lehetne számolni, ha a bevétel/kiadást számolom... de talán mégis helye lenne: mert vannak olyanok (pl: én) aki vodás és néha napján használná a vodás vipet, de alapban megoldaná másként a vipelést...

bár talán ugy lehetne konkretizálni: évi 4-8 vip sms-t küldenék...ez kb fedné a valóságot nálam...ugyebár 26 sms egy év (hogy kiszámoltam:D 52 elosztottam 2vel:)) nem tudom van-e értelme annak, amit irtam, de ezek közül a válaszok közül sajna nem tudok megfelelőt választani...

Szeretném, ha lenne vodás vip még igy is, de nem erről fizetném a legtöbbjét.

Ati 11-23-2007 10:05

Quote:

Originally Posted by Gazsy (Post 137085)
Egy dolgot sajnálatosnak tartok a kérdés feltevésben: hiányzik egy választási lehetőség:

mégpedig: a ritkán használnám, amikor tudom megoldom másként...

való igaz ezzel a kérdéssel nehezen lehetne számolni, ha a bevétel/kiadást számolom... de talán mégis helye lenne: mert vannak olyanok (pl: én) aki vodás és néha napján használná a vodás vipet, de alapban megoldaná másként a vipelést...

bár talán ugy lehetne konkretizálni: évi 4-8 vip sms-t küldenék...ez kb fedné a valóságot nálam...ugyebár 26 sms egy év (hogy kiszámoltam:D 52 elosztottam 2vel:)) nem tudom van-e értelme annak, amit irtam, de ezek közül a válaszok közül sajna nem tudok megfelelőt választani...

Szeretném, ha lenne vodás vip még igy is, de nem erről fizetném a legtöbbjét.

Itt valóban kihagytam, hogy ilyenkor mit kellene bejelölni. Az első kérdésnél azt írtam, hogy ha több verziót is használsz, akkor azt jelöld, amelyik a legjellemzőbb. Most is lehet ezt venni alapul, a Te esetedben ez alapján én inkább az "így már nem használnám" opcióra szavaznék, és remélném, hogy azért a többiek csak átbillentik...

Nyilván persze nem csak ez alapján a szavazás alapján fog eldőlni, hogy lesz-e ilyen lehetőség, de egy áétalános kép azért mindenképp kell előre arról, hogy mire lehet majd számítani.

Stev 11-24-2007 21:25

Én használnám. Még így is. Évi 2k huf az manapság aprópénz. Többet eliszom egy hétvégén ha nekiállok.:D

Chris75 11-25-2007 14:29

Nekem is megér 2K huf a kényelem miatt és nem kell minden egyébb macerával foglalkozni :)

Gazsy 11-25-2007 15:24

Quote:

Originally Posted by Stev (Post 137395)
Évi 2k huf az manapság aprópénz. Többet eliszom egy hétvégén ha nekiállok.:D

Hm.. 2k huf tényleg nem sok, abban az esetben ha el kell költeni. de ha meg kell dolgozni érte... :(

és ne feledjük 1 orinál 2k. 2-4 orinál az már 4k. az sem sok.
csak ugyebár lényegében ez a pénz a vodának menne...mert a készítők ugyanannyit látnának belőle, mint a T-mobil és Pannon -2, -4 k /év sms-ből.

és nem zavarna 2k annyira, ha annak menne aki dógzik érte... de sajna itt nem arról van szó:(:(

belas 11-25-2007 16:46

A Dipihirdetések igy fognak kinézni anarchban: Vipet vennék korrekt áron! Pannon.Westel 1.5mrd Vodásnak 1mrd:))))

jgeri 11-25-2007 16:47

Sajnos nem vagyok érintett a marketinges elméletekben, de valamit nem értek, és szerintem emiatt megkapnám a való életben a "sikátorban összeverést".

1: A hóditóban a VIP egy szolgáltatás, mint pl egy gumis műhelyben a keréknyomás ellenőrzés a csere után. A műhelyben sem kerül semmibe rádugni a 4 kereket a tartályra(ha be sem kapcsol a kompresszor), és itt sem kerül semmibe az hogy a szerver bepipálja neked a VIP opciót.
2: Te ugyanannyit fizetsz a telódról az emeltdíjas sms-ért vodás és stb szolgáltatónak is, vagyis ugyanannyiba kerül a 4 kerék le és felszerelése 4 és 5 csavaros felninél is.
3: Ez jelenleg olyan, mintha a szerelő azt mondja, hogy "5 csavar/kerék? akkor csak 2 kerékben ellenőrizzük a nyomást" Ezáltal pluszba kell fizetni, hogy ugyanannyit kapj mint a 4 csavar esetén.

Magyarán szólva ha a voda miatt kevesebbet kap a hóditó fejlesztője, attól még nem bizti, hogy a játékost kéne büntetni, hisz ő ugyanannyit fizet, és nem hiszem, hogy ezen múlna a hódító fennállása! Szerintem ugyanúgy megadható volna a 336 VIP kör, hisz ha a vodától is lehetne küldeni, bizti, hogy többen küldenének sms-t.
Én eddig havonta egyszer küldettem mással sms-t, a maradék két hetet kihúztam vip nélkül. Ha maradna a 336 kör, akkor mostantól 2 sms/hó lenne amit küldenék. De így vállalom a VIP nélküliséget, mert ez nem fer a felhasználóval szemben.
Mintha a wc-s néni 80ft helyett 100-at kérne el, mert más a bőröm színe.
A voda ezt megteheti, de a hódító is ilyen volna?

Várom a kövezést!

Gazsy 11-25-2007 17:28

Quote:

Originally Posted by jgeri (Post 137465)
Sajnos nem vagyok érintett a marketinges elméletekben, de valamit nem értek, és szerintem emiatt megkapnám a való életben a "sikátorban összeverést".

1: A hóditóban a VIP egy szolgáltatás, mint pl egy gumis műhelyben a keréknyomás ellenőrzés a csere után. A műhelyben sem kerül semmibe rádugni a 4 kereket a tartályra(ha be sem kapcsol a kompresszor), és itt sem kerül semmibe az hogy a szerver bepipálja neked a VIP opciót.
2: Te ugyanannyit fizetsz a telódról az emeltdíjas sms-ért vodás és stb szolgáltatónak is, vagyis ugyanannyiba kerül a 4 kerék le és felszerelése 4 és 5 csavaros felninél is.
3: Ez jelenleg olyan, mintha a szerelő azt mondja, hogy "5 csavar/kerék? akkor csak 2 kerékben ellenőrizzük a nyomást" Ezáltal pluszba kell fizetni, hogy ugyanannyit kapj mint a 4 csavar esetén.

Magyarán szólva ha a voda miatt kevesebbet kap a hóditó fejlesztője, attól még nem bizti, hogy a játékost kéne büntetni, hisz ő ugyanannyit fizet, és nem hiszem, hogy ezen múlna a hódító fennállása! Szerintem ugyanúgy megadható volna a 336 VIP kör, hisz ha a vodától is lehetne küldeni, bizti, hogy többen küldenének sms-t.
Én eddig havonta egyszer küldettem mással sms-t, a maradék két hetet kihúztam vip nélkül. Ha maradna a 336 kör, akkor mostantól 2 sms/hó lenne amit küldenék. De így vállalom a VIP nélküliséget, mert ez nem fer a felhasználóval szemben.
Mintha a wc-s néni 80ft helyett 100-at kérne el, mert más a bőröm színe.
A voda ezt megteheti, de a hódító is ilyen volna?

Várom a kövezést!

Szerintem ott tévedsz: a Hód nekünk egy játék. a készítő(k)nek meg üzlet. ha ingyen lenne.. akkor nem lenne ilyen színvonalu a játék. igy a vip az üzlet. és a készítő nme akar kevesebbet nyerni a vodás sms-en mint a többin. ez egyszerű mint egy pont. a Cocializmusnak (Hofi) vége!!! nincs ingyenjószág!
az üzlet az üzlet. aki nme tud Tmobilos vagy pannonos vip sms-t küldeni az szarul járt... evvan. erről nme a fejlesztő tehet... aki nyilván azért tol bele a Hódba ennyi energiát és időt, hogy pééézt keressen.
és én ezt meg is értem. kijaza hülye aki ingyér dógzik:)

Hóhér 11-25-2007 22:43

az előbbiekhez kapcsolódva...

ha nem akarsz többet fizetni a vippért, a vodás vippen kívül még jó pár lehetőség van, hogy megoldjad.

senki nem kötelez rá, hogy vodás legyél, és hogy többet fizess.

én vettem a fáradtságot anno, és csináltattam csak ezért bankkártyát, aminek nem is olcsó az éves díja.

ha neked van lábad,személyid akkor nem lehet gond.

fogd úgy fel, hogy a vodás lehetőség, ha lenne,
(amit én kizártnak tartok, mert ekkora túl jelentkezés esetén kár lenne bele vágni)

szóval ez egy privilégium. azért van neked, ha máshogy nem tudod megoldani a vippet, akkor se legyé szarba, gyorsan tudj küldeni vippet.

aki meg tudja oldani máshogy, pár eset kivételével, tuti nem a drágább vodást fogja választani.


ha ilyen beírások vannak, én Ati helyébe hagynám a fenébe, azt old meg a vippet ahogy eddíg.

nincs privilégium.

laci 11-26-2007 08:25

Quote:

Originally Posted by Hóhér (Post 137510)
...fogd úgy fel, hogy a vodás lehetőség, ha lenne,
(amit én kizártnak tartok, mert ekkora túl jelentkezés esetén kár lenne bele vágni)...

Ebben van igazság, de minden bizonnyal nem 37 vodafone-os van a játékban, akit érdekel a dolog, a játékosok zöme nem jár ki a külső fórumra. Az más kérdés, hogy csak azzal lehet számolni, aki elmondja a véleményét, a többivel csak spekulálni lehet...

Hornet 11-26-2007 09:04

Vissza olvasva a hozzá szólásokat,én mégsem tartom fairnek azt a Voda részéről.
Én aztán tényleg Voda párti vagyok,de ha ugyan annyi pénzért kevesebbet kapok,akkor inkább marad a feltöltős kártyám tallonban.
És hiába jöttök a 2k nem sok pénz.Dehogynem sok.
Miért vagyok én hátrányosabb helyzetben ,csak azért mert nála fizettem elő???

Ez majdnem olyan büntetés féle a saját előfizetőivel szemben.

Ennek ellenére én maradok Vodás:)

Hóhér 11-26-2007 09:43

Quote:

Originally Posted by laci (Post 137554)
Ebben van igazság, de minden bizonnyal nem 37 vodafone-os van a játékban, akit érdekel a dolog, a játékosok zöme nem jár ki a külső fórumra. Az más kérdés, hogy csak azzal lehet számolni, aki elmondja a véleményét, a többivel csak spekulálni lehet...

erre mit mondjak?

ha valaki annyira iszonyatosan vipp szeretne lenni, és a vodát akarja ehhez használni, végre itt lenne a lehetőség.

nem használja külsőt, rendbe, de kapott körüzenetet, hogy van rá lehetőség, itt külsőn folyik a téma.

akkor miről beszélünk?

megmondom én.

amíg valami nincs, annak borzasztó hiányát érzi, és hangoztatja mindenki.
amikor lehetőség van a valamire, akkor már nem olyan izgalmas a valami hiánya, ezért már lehet bele szarni...

;)

jgeri 11-26-2007 10:12

körüzenet
 
Volt egy körüzenet az 1. kérdésről, oda sokan szavaztak is.

Legyen körüzenet a 2. kérdésről is!

Én is csak véletlenül jöttem be, mert kivi voltam, hogy hol áll a dolog.

Ati 11-26-2007 10:20

Quote:

Originally Posted by jgeri (Post 137582)
Volt egy körüzenet az 1. kérdésről, oda sokan szavaztak is.

Legyen körüzenet a 2. kérdésről is!

Én is csak véletlenül jöttem be, mert kivi voltam, hogy hol áll a dolog.

Lesz róla. :)

yenkie 11-26-2007 16:02

Így tuti nem használnám már a vodát vipelni
ua pénzért kevesebbet kapok???
Akkor marad a dominokártya, és töltögetem rá a pénz.
De azt azért én sem értem, miért kell a vodásokat büntetni??????
ha esetleg többet adna a voda, a fejlesztőknek, akkor kapnánk ua sms-ért több vip kört????:mad:

Andrew 11-26-2007 16:06

Quote:

Originally Posted by yenkie (Post 137646)
Így tuti nem használnám már a vodát vipelni
ua pénzért kevesebbet kapok???
Akkor marad a dominokártya, és töltögetem rá a pénz.
De azt azért én sem értem, miért kell a vodásokat büntetni??????
ha esetleg többet adna a voda, a fejlesztőknek, akkor kapnánk ua sms-ért több vip kört????:mad:

nem a hód 'büntet', hanem a voda ad kedvezőtlenebb feltételeket :)


All times are GMT +1. The time now is 20:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu