Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2143)

Gaben 07-20-2007 09:08

1/A-val kapcsolatos kérdések, és tanácsok
 
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem az 1/A-val kapcsolatban, és várom a jótanácsokat.
1. Milyen országgal érdemes fellépni a 2.szintről? (óriás hadis vagyok)
pl.: - csak íjjászok legyenek?
- milyen leosztásban legyenek az épületek? (jó úgy ahogy van az ori, és majd át lesz építve a klán segítségével)?


2. Mennyire nehéz találni egy tapasztaltabb klánt az A-ban?
- ha fellépek, akkor válasszak-e fajt, és szem-et, vagy várjam meg, amíg vki jelentkezik, és megmondja milyen orira van szükségük a klánba? Vagy a hadis beállítottság miatt ez adott lesz?

3. Mennyire számít a távolság a klánon belül (felvesznek-e olyan klánba, akik jóval fentebb vannak)?

4. A klánban milyen elosztásban vannak az országok?
pl.: 1 fős klán: Elf
2 fős klán: Elf, termelő törp...
.
.
10 fős klán: 3 Elf, 5 hadis (ork, óriás...), 2 törp... stb.

5. Melyik jobb? Egy országot fennt tartani, és a többivel fordulni, vagy mindegyikkel felmenni az A-ba?

Egyelőre ennyi kérdésem van :)

Valezius 07-20-2007 09:29

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110523)
5. Melyik jobb? Egy országot fennt tartani, és a többivel fordulni, vagy mindegyikkel felmenni az A-ba?

Erre tudom a választ, ahogy gondolod :). De ha már az A-s orid elég magasan van, nem biztos, hogy szeretnéd leforgatni, és egy másikat újra felvinni.

J.Ati 07-20-2007 09:34

1.Hát jobban jársz,ha csak ijak vannak,de akár üres orival is léphetsz ,ha van zsetonod,mert max bevásárolsz piacról.
Az épületeid jól vannak ahogy vannak,majd fent 1/A-ban átépűlsz:)

2.Tpasztalt klán nem valószínű,hogy rögtön téged fog keresni,de ha feladsz egy hírdetést akkor jelentkezni fog rá valaki ez szinte biztos:)
A klánba lépés után érdemes a klán igényeihez igazodni és akkor beállítani a fajt/személyiséget.

3.Számít klánon belűl a távolság,mert ha közel vagytok egymáshoz akkor tudjátok egymást támogatni,de ettől függetlenűl felvehetnek olyan klánba is akik akár 100 körre vannak tölled.

4.Minden klánban megvan a feladata mindenkinek.
Érdemes elfet választani kezdő játékosnak szerintem:)
Egyszemélyes klánba is kiváló meg egy többszemélyes klánba is jól használható.

5.Én az első orim lefordítottam,de valaki egyszer felszenvedi magát és a többivel B-ből fordúlgat:)
Tölled függ mennyire leszel sikeres A-ban és akkor ,hogy fogsz fordúlgatni:)

monro 07-20-2007 09:46

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110530)
1.Hát jobban jársz,ha csak ijak vannak,de akár üres orival is léphetsz ,ha van zsetonod,mert max bevásárolsz piacról.
Az épületeid jól vannak ahogy vannak,majd fent 1/A-ban átépűlsz:)

Bocs de ez téveszme, sőt butaság.
Érdemes ugy fellépni, hogy ha 1 személyes klánban leszel akkor legalább vissza tudj támadni ha megtámadnak klánban. Sztem ehhez a legjobb a tornyokban íjász + elit felállás. Késöbb le lehet őket cserélni másra, de az első pár napban ez a felállás a legstabilabb sztem.

A fullíjászos-tornyos felállást igazából csak a deffenzív bunkeroriknak érdemes választania vagy annak aki egy védekezésre beállt klánba készül.

J.Ati 07-20-2007 09:52

Quote:

Originally Posted by monro (Post 110531)
Bocs de ez téveszme, sőt butaság.
Érdemes ugy fellépni, hogy ha 1 személyes klánban leszel akkor legalább vissza tudj támadni ha megtámadnak klánban. Sztem ehhez a legjobb a tornyokban íjász + elit felállás. Késöbb le lehet őket cserélni másra, de az első pár napban ez a felállás a legstabilabb sztem.

A fullíjászos-tornyos felállást igazából csak a deffenzív bunkeroriknak érdemes választania vagy annak aki egy védekezésre beállt klánba készül.


Ha most kerűl be egy friss ori A-ba és ij-elitben próbálkozik akkor egy full pacis ori simán beüti és semmit se tud tenni ellene.
Én úgy kezdtem az A-ban a pályafutásom ahogy most leírtad és nem jött be nekem.
Nem tudtam senkit beütni a kis eliteimmel ,de amikor nem voltam gépnél akkor megnézhettem magam:(
Tehát a full ijas dolog a legjobb amikor nincs az ember gépnél..
Gondolom nem nulla lével akar valaki nekivágni a legfelső csopinak,mert sereget azt kell venni néha és akkor megoldható az ütés simán;)

Gaben 07-20-2007 09:59

Pénz az van...kb. 1 mrd. Nem tudom mennyire elég ez.
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)
Ha Elf lennék (lévén A-ban járatlan vagyok), akkor elég sok tornyot kellene építenem, mert most 3% van. Egyelőre az íjjakat gondoltam a lépéshez, és szükség esetén tudom cserélni, bár a piaci árakat nem ismerem.

Valezius 07-20-2007 10:06

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)

Dehogynem, vissza se néznek :D

J.Ati 07-20-2007 10:10

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
Pénz az van...kb. 1 mrd. Nem tudom mennyire elég ez.
Én úgy gondoltam, hogy kiárulok annyi katit, ami befér 30% teki mellett (vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)
Ha Elf lennék (lévén A-ban járatlan vagyok), akkor elég sok tornyot kellene építenem, mert most 3% van. Egyelőre az íjjakat gondoltam a lépéshez, és szükség esetén tudom cserélni, bár a piaci árakat nem ismerem.

Első nekifutásra én is csak 1 mrd-al léptem fel és az nem sokra elég,de a kezdeti dolgokat tudod belőle fedezni.
pl. építkezést.

Ne egyedűl vágj neki az A-nak keress egy klánt szerintem ahol többen vagytok:) (az a nyerő egy kezdő játékosnak)
Én 1/A-n kívűl is a szövis játék mellett vagyok,mert több szem többet lát és a csapat munka mindig nyerőbbnek bizonyúl.
3% torony elég kevésnek tűnik szóval minimum a 10% torony bármilyen fajjal is legyél.

Gaben 07-20-2007 10:12

Akkor az ugyanúgy működik, mint a többi csopinál :)

J.Ati 07-20-2007 10:13

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110536)
(vagy a katonák nem mennek el, ha most 40% a laki teki, és nem választok fajt?)

Ez egy alap dolog erre ne most jöjj rá;)
Ha 30% a tekid akkor nem tudsz több egységet betenni a helyekre,de ez mindenhól így van nem csak A-ban:)

J.Ati 07-20-2007 10:14

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110546)
Akkor az ugyanúgy működik, mint a többi csopinál :)

Bizonyos dolgok minden csopiban ugyanúgy működnek:)

Gaben 07-20-2007 10:17

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110545)
Első nekifutásra én is csak 1 mrd-al léptem fel és az nem sokra elég,de a kezdeti dolgokat tudod belőle fedezni.
pl. építkezést.

Ne egyedűl vágj neki az A-nak keress egy klánt szerintem ahol többen vagytok:) (az a nyerő egy kezdő játékosnak)
Én 1/A-n kívűl is a szövis játék mellett vagyok,mert több szem többet lát és a csapat munka mindig nyerőbbnek bizonyúl.
3% torony elég kevésnek tűnik szóval minimum a 10% torony bármilyen fajjal is legyél.

Akkor építek még tornyokat majd :) Ha hadis szeretnék maradni, akkor is kell a 10% torony?
Én is szöviben vagyok, csak érdekelnek a dolgok :)
A bajom csak az, ha kezdökkel indulok neki az A-nak, aminek nagy a valószínüsége, akkor kitől fogom a trükköket eltanulni? Rá lehet jönni, csak úgy nehezebb.
Elég sok mindent olvastam az A-ról itt a külsőn, és nem tudom mi vár rám az A-ban.

J.Ati 07-20-2007 10:21

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110550)
Akkor építek még tornyokat majd :) Ha hadis szeretnék maradni, akkor is kell a 10% torony?
Én is szöviben vagyok, csak érdekelnek a dolgok :)
A bajom csak az, ha kezdökkel indulok neki az A-nak, aminek nagy a valószínüsége, akkor kitől fogom a trükköket eltanulni? Rá lehet jönni, csak úgy nehezebb.
Elég sok mindent olvastam az A-ról itt a külsőn, és nem tudom mi vár rám az A-ban.

torony minenkép 10% -ék legyen szerintem minimum,mert nem fogsz a nap 24 órájában ütni és ütni:D
Védekezni meg jobb azért tornyok segítségével.
Mindenki volt kezdő és pár hónap után sokmindent megtudsz tanúlni magadtól is.
Idő kérdése és te leszel a legjobb;)
Itt külsőn meg bármit megtudsz érdeklődni és sokan fognak érdemben válaszolni neked:)

Gaben 07-20-2007 10:22

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110547)
Ez egy alap dolog erre ne most jöjj rá;)
Ha 30% a tekid akkor nem tudsz több egységet betenni a helyekre,de ez mindenhól így van nem csak A-ban:)

Teljesen igazad van :)
Amíg SZK vagyok, addig minden ugyanúgy müködik az oriban, mint a lenti csoportokban?
pl.: gabona fogyasztás, teki kopás, bánya termelés stb...?
vagy addig áll az élet?
Lehet piacozni, míg SZK vagyok?

Gaben 07-20-2007 10:27

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110552)
torony minenkép 10% -ék legyen szerintem minimum,mert nem fogsz a nap 24 órájában ütni és ütni:D
Védekezni meg jobb azért tornyok segítségével.
Mindenki volt kezdő és pár hónap után sokmindent megtudsz tanúlni magadtól is.
Idő kérdése és te leszel a legjobb;)
Itt külsőn meg bármit megtudsz érdeklődni és sokan fognak érdemben válaszolni neked:)

Azért fordultam ide, hogy egy kis infót gyűjtsek :) Remélem másoknak is segítek a kérdéseimmel, ti pedig a válaszaitokkal. Ha már egy ideig fennt leszek az A-ban, akkor én is szívesen segítek annak, akinek tudom a kérdésére a választ. Lenti szinteken is mindíg segítek tanácsokkal, ha tudom, hogy jobb lesz az országa, ill.sikeresebben tud hódítózni :)
A legjobb az elég képlékeny dolog... úgyis azon múlik ki mennyit tud online lenni, én pedig elég sokat tudok lenni :)

J.Ati 07-20-2007 10:29

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110553)
Teljesen igazad van :)
Amíg SZK vagyok, addig minden ugyanúgy müködik az oriban, mint a lenti csoportokban?
pl.: gabona fogyasztás, teki kopás, bánya termelés stb...?
vagy addig áll az élet?
Lehet piacozni, míg SZK vagyok?

Addig áll az élet:)
Piacolni lehet,de 5 piacod elfogy akkor vége a mókának:)

J.Ati 07-20-2007 10:31

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110554)
úgyis azon múlik ki mennyit tud online lenni, én pedig elég sokat tudok lenni :)

Aki sokat van gépnél az nyerő alapból.
Szóval te nyerő leszel,ha minden jól megy:)
Sok sikert az A csopihoz!

Gaben 07-20-2007 10:38

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110555)
Addig áll az élet:)
Piacolni lehet,de 5 piacod elfogy akkor vége a mókának:)

Legalább a piaccal megismerkedhetek addig, míg szövibe kerülök :)

Készpénzzel érdemes fellépni, vagy jó tekiben is?

J.Ati 07-20-2007 10:42

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110561)
Legalább a piaccal megismerkedhetek addig, míg szövibe kerülök :)

Készpénzzel érdemes fellépni, vagy jó tekiben is?

Érdemes kp-ban:)
Esetleg,ha újrázni kell a késöbbiekben akkor jó,ha van kp alapból.
Egyszer én is újráztam..első nekifutásra nem jött össze sajna:(

Gaben 07-20-2007 10:45

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110562)
Érdemes kp-ban:)
Esetleg,ha újrázni kell a késöbbiekben akkor jó,ha van kp alapból.
Egyszer én is újráztam..első nekifutásra nem jött össze sajna:(

Milyen fajjal indultál első neki futásnak?
És milyennel indultál újra?

J.Ati 07-20-2007 10:55

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110564)
Milyen fajjal indultál első neki futásnak?
És milyennel indultál újra?

Ork voltma első nekifutásra ,mert azt mondták jókat lehet ütni és jajj ,de könnyű lesz orkkal végig futni a csopin:D:D
Elitek és ijak voltak az orimban és ütöttem az igaz,de amikor nem voltam gépnél akkor lestem nagyokat mire géphez kerűltem.
Az ork sok odafigyelást igényel és jó klánt!!
Utána törpe lettem ,mert termelni kellett és addigra már össsze szotkunk a klánnal és kezdtünk ráérezni arra,hogy mit kell csinálnunk.
Fedeztünk:)
Azt láttuk a legbiztonságossabbnak ,ha szépen nyugiban fedezünk és egymás mellett haladva védjük azt aki bajba kerűl közűlünk.
Most viszont elf lettem és szintén a biztonságos utat válaszottuk nekem..
Meg most itt a nyár kell egy kis nyugi is.
Az elf meg nyugis faj:)

Gaben 07-20-2007 11:06

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110566)
Ork voltma első nekifutásra ,mert azt mondták jókat lehet ütni és jajj ,de könnyű lesz orkkal végig futni a csopin:D:D
Elitek és ijak voltak az orimban és ütöttem az igaz,de amikor nem voltam gépnél akkor lestem nagyokat mire géphez kerűltem.
Az ork sok odafigyelást igényel és jó klánt!!
Utána törpe lettem ,mert termelni kellett és addigra már össsze szotkunk a klánnal és kezdtünk ráérezni arra,hogy mit kell csinálnunk.
Fedeztünk:)
Azt láttuk a legbiztonságossabbnak ,ha szépen nyugiban fedezünk és egymás mellett haladva védjük azt aki bajba kerűl közűlünk.
Most viszont elf lettem és szintén a biztonságos utat válaszottuk nekem..
Meg most itt a nyár kell egy kis nyugi is.
Az elf meg nyugis faj:)

Az orkot én sem választanám, de 2 szintet végig csinéltam vele :)
Elf-el mennyi idő alatt lehet fedezéssel feljutni a topba? Vagy ez klánfüggő?

J.Ati 07-20-2007 11:12

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110569)
Az orkot én sem választanám, de 2 szintet végig csinéltam vele :)
Elf-el mennyi idő alatt lehet fedezéssel feljutni a topba? Vagy ez klánfüggő?

Ez csak tölled meg a klántól függ és ,hogy mennyi létek van.
Termeltek és fedeztek.
Bár a fedezés unalmas és az igazi játék mégis az ütésekről szól.
Ütni jó dolog és érdemes kipróbálni a klánütést:)

Gaben 07-20-2007 11:17

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110573)
Ez csak tölled meg a klántól függ és ,hogy mennyi létek van.
Termeltek és fedeztek.
Bár a fedezés unalmas és az igazi játék mégis az ütésekről szól.
Ütni jó dolog és érdemes kipróbálni a klánütést:)

Amíg nincs tapasztalat, addig a biztonsági játék az elsődleges célom, ami nem egyenlő azzal, hogy csak fedezni szeretnék :)
Én inkább hadis beállítottságú vagyok, és lehet hogy az óriásnál maradok, bár a legjobb hadis faj topic-ból nem derült ki számomra, hogy melyik a legjobb, mert ez úgyis nézőpont kérdése. Még a gnóm is tervbe van véve :)

J.Ati 07-20-2007 11:24

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110575)
Amíg nincs tapasztalat, addig a biztonsági játék az elsődleges célom, ami nem egyenlő azzal, hogy csak fedezni szeretnék :)
Én inkább hadis beállítottságú vagyok, és lehet hogy az óriásnál maradok, bár a legjobb hadis faj topic-ból nem derült ki számomra, hogy melyik a legjobb, mert ez úgyis nézőpont kérdése. Még a gnóm is tervbe van véve :)


Szerintem akkor gnóm legyél ,ha már ez is tervbe van véve.
Talán jobban lehet gnómmal haladni.

off:Kezd nagyon meleg lenni:mad:

Gaben 07-20-2007 11:26

Köszönöm a segítséget, remélem mások is írnak tanácsokat :)

J.Ati 07-20-2007 11:28

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110577)
Köszönöm a segítséget, remélem mások is írnak tanácsokat :)

Szivessen:)
Remélem tudtam segíteni és sikerrel jársz 1/A-ban;)

Gaben 07-20-2007 11:33

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 110578)
Szivessen:)
Remélem tudtam segíteni és sikerrel jársz 1/A-ban;)

Igen tudtál :)
Sok-sok véleményből, és meglátásból fogom levonni a konzekvenciát, és majd meglátjuk, hogy megy-e :)

Redback 07-20-2007 14:09

Sztem egy 10% tornyos gnóm tudós toronyíjakkal meg elitekkel jó lehet.Védeni is véd, de ha kell akkor támad is.

Gaben 07-20-2007 14:26

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 110632)
Sztem egy 10% tornyos gnóm tudós toronyíjakkal meg elitekkel jó lehet.Védeni is véd, de ha kell akkor támad is.

Csak úgy hallottam, hogy gyúlékony nagyon a háza a gnómnak...meg a többinek is, az óriást leszámítva :)
Mikor vetemedik arra vki, hogy nagyon gyújtogasson?
Seregcsere az mennyire működik? Vagy csak sok pénz kérdése?

Synkel 07-20-2007 17:42

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110638)
Csak úgy hallottam, hogy gyúlékony nagyon a háza a gnómnak...meg a többinek is, az óriást leszámítva :)
Mikor vetemedik arra vki, hogy nagyon gyújtogasson?
Seregcsere az mennyire működik? Vagy csak sok pénz kérdése?


Seregcsere király dolog, és szükséges is, de erre majd rájössz:)
Gnóm háza télleg gyúlékony, de pillanatnyilag a gnóm a leghatékonyabb gyújtogató. A nagyon gyújtogatás relatív dolog, és van hogy hobbiból is vetemednek rá. Szal kocsmán én legfeljebb csak akkor spórolnék gnómmal, ha gyorsan akarnék haladni, és kell a barakk. De ha már hadis beállítottságú vagy, télleg a gnóm a neked való faj.

Gaben 07-20-2007 17:48

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 110675)
Seregcsere király dolog, és szükséges is, de erre majd rájössz:)
Gnóm háza télleg gyúlékony, de pillanatnyilag a gnóm a leghatékonyabb gyújtogató. A nagyon gyújtogatás relatív dolog, és van hogy hobbiból is vetemednek rá. Szal kocsmán én legfeljebb csak akkor spórolnék gnómmal, ha gyorsan akarnék haladni, és kell a barakk. De ha már hadis beállítottságú vagy, télleg a gnóm a neked való faj.

Ha esetleg egy %-os éplistát tudnátok nekem ide tenni, akkor megköszönném :)
Jelenleg kocsmám sincs sok, mert az óriásnak nem kell :)
Személyiségnek milyet érdemes választani? Tudós?

Grabi 07-20-2007 18:01

ha a klánod nem kér tőled mást (pl. kereskedő) akkor mindenképpen tudós.
gnómot én így építenék:
16-17% ház, torony emberhiányos
65% barakk
10% torony
25 bank
4% templom
4% kocsma
1 db raki

Gaben 07-20-2007 18:10

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 110683)
ha a klánod nem kér tőled mást (pl. kereskedő) akkor mindenképpen tudós.
gnómot én így építenék:
16-17% ház, torony emberhiányos
65% barakk
10% torony
25 bank
4% templom
4% kocsma
1 db raki

Köszönöm :)
Az átépítés az már klánon belül történik (gondolom)?
Már csak abban reménykedem lesz klán, aki felvesz egy zöldfülüt :)

Synkel 07-20-2007 19:31

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110687)
Köszönöm :)
Az átépítés az már klánon belül történik (gondolom)?
Már csak abban reménykedem lesz klán, aki felvesz egy zöldfülüt :)

Ha sokat vagy gépnél, felvesznek.
Hüpike éplistája szerintem igen jó, de tartok tőle, neked nem ilyen kell. Barakkod legyen inkább 50%, kocsma meg 10%, illetve ha lehet kicsivel afölött. Míg rutinra nem teszel szert A-ban, illetve ki nem derül, milyen tartalékokkal rendelkezik a leendő klánod ( és ebből menynit hajlandó rád áldozni ) nincs szükséged alacsony hekin ilyen ütőerőre tolivédelem nélkül. 4% kocsmával még az orkok is rajtad fogják gyakorolni kezdetben a gyújtogatást:)

Ja igen, átépíteni ráérsz majd klánon belüla védelem alatt, és személyiségnek én is mindenképp tudóst javaslok. (hacsak a klánod nem kér kifejezetten egy bizonyos személyiséget)

Gaben 07-20-2007 19:48

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 110722)
Ha sokat vagy gépnél, felvesznek.
Hüpike éplistája szerintem igen jó, de tartok tőle, neked nem ilyen kell. Barakkod legyen inkább 50%, kocsma meg 10%, illetve ha lehet kicsivel afölött. Míg rutinra nem teszel szert A-ban, illetve ki nem derül, milyen tartalékokkal rendelkezik a leendő klánod ( és ebből menynit hajlandó rád áldozni ) nincs szükséged alacsony hekin ilyen ütőerőre tolivédelem nélkül. 4% kocsmával még az orkok is rajtad fogják gyakorolni kezdetben a gyújtogatást:)

Ja igen, átépíteni ráérsz majd klánon belüla védelem alatt, és személyiségnek én is mindenképp tudóst javaslok. (hacsak a klánod nem kér kifejezetten egy bizonyos személyiséget)

Elég intenzíven játszok mostanában :)
Most van 41% barakkom. A bányákat, és a kovácsot majd átépítem barakknak, ill.toronynak, majd ha felértem B-ben a topba. 8% kocsmából most építettem át, 3%-ra, de majd igyekszem úgy építemi az orit, hogy vmi hasonló legyen, hogy ne sokat kelljen az orim építésével bajlódni A-ban :)

Synkel 07-20-2007 21:59

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110727)
Elég intenzíven játszok mostanában :)
Most van 41% barakkom. A bányákat, és a kovácsot majd átépítem barakknak, ill.toronynak, majd ha felértem B-ben a topba. 8% kocsmából most építettem át, 3%-ra, de majd igyekszem úgy építemi az orit, hogy vmi hasonló legyen, hogy ne sokat kelljen az orim építésével bajlódni A-ban :)

A-ban nem nagyon lesz gondod az átépítéssel. Igaz, te nem tudod még, hova mész. Sok fős klán kibírja azt simán, hogy új ori miatt némi plusz védelem kell a többieknek klánütések ellen, egyéniben meg ugye védett vagy 24 körig. Az alatt kényelmesen, és olcsóbban átépítesz mint B-ben. Én az építést mindenképp A-ra halasztanám.

Gaben 07-21-2007 05:37

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 110759)
A-ban nem nagyon lesz gondod az átépítéssel. Igaz, te nem tudod még, hova mész. Sok fős klán kibírja azt simán, hogy új ori miatt némi plusz védelem kell a többieknek klánütések ellen, egyéniben meg ugye védett vagy 24 körig. Az alatt kényelmesen, és olcsóbban átépítesz mint B-ben. Én az építést mindenképp A-ra halasztanám.

Akkor A-ban fogok építgetni :)
24 kör után egyéniben milyen esélyem van egyedül ütni?
Vagy addig. amíg nem vagyok klánban nem üthetek? Vagy nem érdemes nehogy rámszálljanak? (esetleg pont egy klántagot fogok ki)

Synkel 07-21-2007 05:51

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 110835)
Akkor A-ban fogok építgetni :)
24 kör után egyéniben milyen esélyem van egyedül ütni?
Vagy addig. amíg nem vagyok klánban nem üthetek? Vagy nem érdemes nehogy rámszálljanak? (esetleg pont egy klántagot fogok ki)


Mindenképp klánban kell lenned, mert A-ban csak szövetségi játék van. A klán lehet 1-10 fős. Lehetőleg olyan célpontot kell válassz, aki veled azonos létszámú klánban van, illetve a lehető legkisebb a különbség. Na meg az se hátrány, ha nincs 6 klántagja 2 körön belül neked, mert ez esetben olykor elég komoly ügyességet igényel a "rugalmas elszakadás"
Az egyéni ütés viszont egyéni ütés. Nem tudsz helpet vinni a klántagoktól, és ha támadnak se tudsz behívni tőlük.

Gaben 07-21-2007 05:56

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 110837)
Mindenképp klánban kell lenned, mert A-ban csak szövetségi játék van. A klán lehet 1-10 fős. Lehetőleg olyan célpontot kell válassz, aki veled azonos létszámú klánban van, illetve a lehető legkisebb a különbség. Na meg az se hátrány, ha nincs 6 klántagja 2 körön belül neked, mert ez esetben olykor elég komoly ügyességet igényel a "rugalmas elszakadás"
Az egyéni ütés viszont egyéni ütés. Nem tudsz helpet vinni a klántagoktól, és ha támadnak se tudsz behívni tőlük.

Nekem ezek a klánütések magasak még egy picit...
Tulajdonképpen 50 körre is lehetnek a tagok egymástól? Csak az összérték számít a másik klánhoz képest, és így kell 2 körön belül lenni a másik klánhoz képest?
Már kiváncsi vagyok arra, hogy milyen az A, és hogyan boldogulok benne :)
Sokat olvastam róla... kapott hideget meleget, de ez is a játék része :D


All times are GMT +1. The time now is 09:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu