Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   szabadság (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1442)

Szyriusz 02-18-2007 12:21

szabadság
 
Sziasztok!
Valmikor hajdanán kb. 98 körül még a V2-ben javasoltam, hogy a szabadságos orikat a pontlistában jelöljék. Ezt akkor megis tették és azthiszem jól bevált a dolog.
Most szintén ezzel a témával kapcsolatban lenne észrevételem, javaslatom.
Méghozzá rögtön kettő is.
A Játékban az országok jelentős része van szabadságon ami a pontlistán rengeteg helyett foglal el feleslegesen. Amenyiben megnézek egy száz oris csoportot bizony sokszor több a szabis mint az aktív. Ha a rendszer levenné a pontlistáról a szabis orikat sokkal távolabb lehetne "ellátni". A visszahelyezés úgytörténhetne mint a szintlépésnél. A bejelentkezést követő körváltáskor
jelenne meg és csak azután indíthatna akciót is a visszalépő ország.

A másik szintén ezzel a témával kapcsolatos javaslatom a hétvégi szabadság
beveztése. Vannak akik munkahelyről játszanak és pénteken leszabiznak. Ők az amúgyis kevesebb játékidőböl még elvesztik vagy a pénteki vagy a hétfői nap nagy részét is. Megoldás lehetne ha pénteken 00-tól lehetne menni hétvégi szabira ami függetlenül a szabi kezdetének időpontjától hétfő reggelig tartana, vagyi a játékos hétfő reggel 6:00-tól már be tudna lépni. Azt hiszem ezzel sok játékosnak nőne meg a játékideje.

Üdv Szyr

Bea Baba 02-18-2007 12:35

Hát a szabis orik, kivételét a pontlistából nem tartom jó ötletnek, mert van h jóljön h lejhet őket, gömbizni, meg elég idegesitő lenne, h a semmiből előugrik egz ori, mellettem....
amugy Hóditó nem 99' óta van:confused:

Lali 02-18-2007 12:38

ezzel összefüggő javaslatom ( tunk ) volt az angol verzióban, tekintettel arra, hogy ott a probléma sokkal jelentősebb.

az ottani javaslat lényege, hogy a szabis orik azonnal kerüljenek ki a topszámítás szempontjából a listából, de látszódjanak ( pont azért, amit bea baba írt ) , a szövi ne szűnjön meg, a topköreiket csak akkor veszítsék, ha közben ténylegesen kikerülnek a topból. ezzel a nagyon kevés játékos és nagyon sok szabis okán nehéz szintlépési feltételeket lehetne kiegyensúlyozni.

a hétvégi szabi érdekes ötlet, de akkor már miért nem szállítjuk le 2 napra a szabi minimális időtartamát és máris egységes a dolog. összességében nekem eddig nem volt ezzel gondom, de elfogadom, hogy sokaknak igen. szóljanak hozzá ők ehhez.

Gyula 02-18-2007 12:44

Ha jól tudom a hétvégi szabit Ati ellenzi és ellenezte, volt már arrol szó hogy csökenjen a szabi ideje a hétvégén nem játszók miatt.

Hogy a szabisok kikerüljenek a pontlistábol az jó ötlet lehet, el tudnám képzelni úgy mint régen a mélyszabi volt, hogy két hét után kikerült a pontlistábol.

2D fórumán épp most panaszkodtam hogy 1700hekin 6 körön belül van 5db aktiv ori, ebböl 2 van 3kör távolságra :) ők a legközelebbiek.

Szyriusz 02-18-2007 12:50

Quote:

Originally Posted by Bea Baba (Post 74510)
Hát a szabis orik, kivételét a pontlistából nem tartom jó ötletnek, mert van h jóljön h lejhet őket, gömbizni, meg elég idegesitő lenne, h a semmiből előugrik egz ori, mellettem....
amugy Hóditó nem 99' óta van:confused:

Lehet, hogy 99 volt.

Dragi 02-18-2007 12:52

nem tartom rossz ötletnek :)

Synkel 02-18-2007 14:48

Angolban lehet jó ötlet, de ott egyéb gondok vannak. Magyarban nem szeretném, ha lenne ilyen. Se a hétvégi szabit, se a pontlistából eltűnést. Nekem ne ugráljon ki-be egy esetleges ellenséges ország:)

solven 02-18-2007 14:54

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 74531)
Nekem ne ugráljon ki-be egy esetleges ellenséges ország:)

Meg mintha már lett volna egy ilyesmi topic amit épp e miatt vetettek el...

solven 02-18-2007 15:00

Asszem ez az

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=374&page=3

Synkel 02-18-2007 15:04

Volt már szó ilyesmiről, csakugyan.


All times are GMT +1. The time now is 19:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu