Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Android Eseményértesítő (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4776)

Ati 06-05-2013 20:06

Android Eseményértesítő
 
Egy kis tesztelést szeretnék kérni az Androidos telefonnal / tablettel rendelkezőktől.

A Hódítós eseményekről sokféleképpen értesülhetsz: játékon belüli eseményjelzők, e-mail értesítések, asztali értesítések.

No és persze mobiltelefonról is bármikor ránézhetsz az országodra, hogy történt-e valami benne. Ezt azonban az ember sokszor elfelejti, nem figyel oda, nem akar vele ilyen hosszasan foglalkozni.

Itt jön képbe az Androidos eseményértesítő. Csak belépsz, és amint eseményed van, a telefonodon jelez, akárcsak a villogók vagy az asztali értesítők a gépen. Nem kell folyamatosan gép előtt ülni.

Egyszer belépsz, majd minden új eseményről automatikusan értesítést kapsz, akkor is, ha közben a telefonon egész mást csinálsz, vagy éppen eltetted a zsebedbe.

Ennek az eseményértesítőnek a legelső verzióját találjátok az üzenet mellékleteként csatolva. A Google Play piacon majd csak a végleges verzió lesz elérhető, a tesztverziók nem.

Aki szeretné ezt már most kipróbálni, és részt venni a tesztelésében, az telepítse.

A használathoz szükséges, hogy a telefon be legyen kapcsolva, és legyen Internet-kapcsolata.

A mellékelt file telepítéséhez szükséges, hogy engedélyezve legyen a Google Play piacon kívüli alkalmazások telepítésének lehetősége. Aki nem tudja, hogy ez milyen veszélyekkel jár, az inkább várja meg a Google Play-en majd elérhető végleges verziót.

A most mellékelt alkalmazás egyelőre csak egy országot kezel, ez egy első verzió, leginkább hogy lássam, hogy a különböző eszközökön működik-e, hogy néz ki, és első visszajelzéseket kapjak.

A működése egyszerű:
  1. Telepítés után indtísd el az alkalmazást a telefonodon / tableteden.
  2. A Hódítós belépési adataiddal lépj be, és a belépési oldalon hagyd bejelölve a "Frissítés" pipát.
  3. Az események betöltődése után a vissza gombbal akár ki is léphetsz a telefon / tablet főképernyőjére.
  4. Az eseménylista változásakor értesítést kapsz.

Az események frissítése a háttérben automatikusan történik. Ennek kikapcsolásához lépj be ismét, de ezúttal a "Frissítés" melletti pipát kapcsold ki, és úgy lépj be.

A legfrissebb 20 üzenet jelenik meg, ha ennél többre vagy kíváncsi, akkor be kell lépned az országba böngészőből. (Ez akár telefonról is történhet.)

Várható bővítések: több ország kezelése, az eseményt kiváltó országba való belépés egyetlen gombnyomásra, kiválasztható eseménytípusok, a mostaninál kisebb adatforgalom.

A háttérben történő frissítések folyamatos adatforgalmat generálnak!

Aki kipróbálja, azt arra kérem, hogy írja meg a tapasztalatait. Működik-e, milyen készüléken, milyen problémákat tapasztal stb.

Ez egy legelső tesztverzió. Semmiképp ne hagyatkozz csak ezekre az értesítésekre!

Köszi!

Ui: Egy ismert hiba van: a folyamatos frissítések kikapcsolásához KÉTSZER kell kivett pipával belépned.

Tsobi 06-05-2013 21:22

Üdvözölve az újítást le is töltöttem rögvest. Az első észrevétel, hogy az alkalmazás ikonja túl picurka, azon lehetne növeli. A másik észrevételem, hogy az egész, valószínűleg a teszt verzió miatt kicsit barbár, megkaphatná majd a címlap színösszeállítását.

Beléptem a pipával kétszer is, az orim neve és sorszáma azonnal bejött, ám azon nyomban meg is állt a dolog, mondván HoditoNotifier leállt. Innentől ahányszor próbálkoztam belépni, mindannyiszor ugyanez volt az eredmény.

Samsung Galaxy S3-mat használok és az Android 4.1.2-es verzióját.

Ati 06-05-2013 21:27

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 303700)
Üdvözölve az újítást le is töltöttem rögvest. Az első észrevétel, hogy az alkalmazás ikonja túl picurka, azon lehetne növeli. A másik észrevételem, hogy az egész, valószínűleg a teszt verzió miatt kicsit barbár, megkaphatná majd a címlap színösszeállítását.

Beléptem a pipával kétszer is, az orim neve és sorszáma azonnal bejött, ám azon nyomban meg is állt a dolog, mondván HoditoNotifier leállt. Innentől ahányszor próbálkoztam belépni, mindannyiszor ugyanez volt az eredmény.

Samsung Galaxy S3-mat használok és az Android 4.1.2-es verzióját.

Az ikon csak gyorsan a webes ikon, hogy mégse az alap legyen. Majd lesz egy nagyobb méret is hozzá.

Köszi a többi észrevételt is, felteszek majd egy 4.1.2-es emulátort, éles eszközöm csak 2.x és 3.x van kéznél.

Más országba be tudsz lépni esetleg? Hátha csak a kapott eseményekkel van valami baja, ami másik országnál nem áll fenn.

Ati 06-05-2013 21:33

Találtam a sajátjaim között egy olyan országot, ahol ugyanezt csinálja, úgyhogy holnap jön új verzió, ami ezt is kezeli. Valamelyik esemény olyan, ami a nem túl életszerű tesztjeim során nem került elő.

(Vagy még ma...)

Ati 06-05-2013 22:50

Az első beírás csatolmánya frissítve, új verzióra.

Ha még találtok eseményt, amin elhasal, szóljatok. Amiket találtam, azokat most már kezeli rendesen.

Plusz az élkezetes országneveket is ékezetesen jeleníti meg.

Tsobi 06-05-2013 23:13

Frissítettem, ami azt jelenti, hooooogy ... rendesen működik! :)

Ami kicsit zavaró, hogy a telepítést jelző feliratra rákattintva azt írja ki, hogy nem lehet a fájlt megnyitni, magyarán be kell ásnom magam a telefon belsejébe, ahova elmentette azt és azon keresztül elindítani. Ez csak telepítéskor esett meg, minden más esetben jó az ikonon keresztül.

Tsobi 06-05-2013 23:16

Kérdés: csak általános, fontos és piaci eseményeket jelez vagy az üzenetet és a szövifórumot is?

Ati 06-05-2013 23:16

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 303708)
Frissítettem, ami azt jelenti, hooooogy ... rendesen működik! :)

Ami kicsit zavaró, hogy a telepítést jelző feliratra rákattintva azt írja ki, hogy nem lehet a fájlt megnyitni, magyarán be kell ásnom magam a telefon belsejébe, ahova elmentette azt és azon keresztül elindítani. Ez csak telepítéskor esett meg, minden más esetben jó az ikonon keresztül.

Telepítésre trükk: ha gmail-t használsz, akkor küldd el Magadnak levélben, és levélből tudod rögtön telepíteni egy gombnyomásra. Külön fel se kell másolnod a telefonra.

Amikor már a véglegesebb verzió lesz, akkor fel fogom tenni a Google Play piacra, és akkor a frissítés is automatikus lesz. Egyelőre nem akarom még, hogy idegenek töltögessék le.

Ati 06-05-2013 23:18

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 303709)
Kérdés: csak általános, fontos és piaci eseményeket jelez vagy az üzenetet és a szövifórumot is?

Egyelőre most csak az eseményeket. Fog majd tudni üzeneteket és szövifórumot is, illetve állítható lesz majd, hogy melyiket szeretnéd.

Hex 06-05-2013 23:34

windows phone-ra is csinálhatnál egy ilyet :)


All times are GMT +1. The time now is 12:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu