Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Mikor milyen tekercseket tartsak, vagy ne tartsak. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2744)

Rebellis 02-08-2008 05:47

Mikor milyen tekercseket tartsak, vagy ne tartsak.
 
:-)
Lehet van valami hasonló topic ebben, de lehet láma vagyok és nem találtam...
Ha így van majd Ati törölheti ezt:-)


Ami miatt ezt írom egy konkrét dolog ami eddig nem foglalkoztatott de most igen.

Például én sose tartottam bányász tekercseket mert általam nagyra tartott játékos társam (Solaria) még a kezdeteknél azt mondta:van aki bányákat tart és van aki helyette kocsmát:-)
Minden mást tartottam a lenti csoportokban, ezt kivéve ("A" csoport most felejtős mert ott mást játszanak.)
Szóval a gazdasági tekercsekről volna szó így téma nyitónak.
Természetesen a hozzá szólásokban minden másról is essék szó, meg az A csoportról is:-)

Mikor írom azt mondja: Gazdaság Az emberek jövedelme xx%-kal magasabb az átlagosnál..
Súgó:Gazdaság A gazdasági tekercsek a lakosok által Számodra biztosított jövedelmet növelik. Vagyis ugyanakkora adószázalék (lásd: Pénzügy súgó) mellett több pénzt hajlandóak biztosítani.
Ez valóban jó:-)
Ha adóztatsz:-))))
Én alapból 99% esetben az 5. szinten szoktam a védelem alatt adóztatni aztán 0% és kész:-) megette a fene ha kell adóztatni és nem tudom azt a pénzt egyéb forrásokból fedezni..
A lakossági morál nekem mindig fontos volt..
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)
Holott ennek elvileg így kéne legyen ha tartok tekit ebből,hiszen a való életben is boldogabb lennék ha 50%-al többet keresnék és nem kéne adóznom utána:-)
Jelen esetben nem tartok ebből mert nem adóztatok:-)
Jól látom?
Mert véleményem szerint akár hozzá is lehetne (kellene) kötni a meglétét,nemlétét valamennyire a morálhoz:-)

Vélemények?:-)

ui:
Ha netalántán nagy volna az érdeklődés eme témában és a támogatottsága ,tehetek hozzá szavazást és Ati át teheti a javaslatok közé:-)

Valezius 02-08-2008 07:31

Ez így elég zavaros téma lett. Kérdésnek indul, aztán megbeszélést akarsz belőle csinálni...

Annyit tudnék javasolni, hogy olvasd el a hódító kézikönyv tekercsekkel foglalkozó részét, biztos írt bele valaki néhány okosságot, talán még én is :)

Rebellis 02-08-2008 07:46

Köszönöm az építő jellegű, kreatív és értékes,sok információt és reklámot tartalmazó hozzá szólást, és annak szellemében fogok böngészni:-)

Colony 02-08-2008 08:10

Quote:

Originally Posted by Rebellis (Post 157286)
:-)
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)
Holott ennek elvileg így kéne legyen ha tartok tekit ebből,hiszen a való életben is boldogabb lennék ha 50%-al többet keresnék és nem kéne adóznom utána:-)
Jelen esetben nem tartok ebből mert nem adóztatok:-)
Jól látom?
Mert véleményem szerint akár hozzá is lehetne (kellene) kötni a meglétét,nemlétét valamennyire a morálhoz:-)

A gazdasági tekercstől nem lesz a lakosoknak több jövedelmük. A tekercs az általuk befizetett adó után adja a bónuszt. Pl.: adóznak 1000 aranyat Te neked 50%-nál 1500 megy a kasszába.
Az emberek miért örülnének jobban, ha a nulla helyett a nulla másfél szeresét kapod?
Az adó mértéke növeli vagy csökenti a morált nem az abból befolyt bevétel mértéke.

Andrew 02-08-2008 14:49

Quote:

Originally Posted by Colony (Post 157297)
A gazdasági tekercstől nem lesz a lakosoknak több jövedelmük. A tekercs az általuk befizetett adó után adja a bónuszt. Pl.: adóznak 1000 aranyat Te neked 50%-nál 1500 megy a kasszába.
Az emberek miért örülnének jobban, ha a nulla helyett a nulla másfél szeresét kapod?
Az adó mértéke növeli vagy csökenti a morált nem az abból befolyt bevétel mértéke.

Igazából ez logikai ficam, mert evidens, hogy az embereknek ahhoz, hogy több adót fizessenek ugyanakkora adószázaléknál ahhoz magasabb jövedelem kell :)

Princ 02-10-2008 17:25

Quote:

Originally Posted by Rebellis (Post 157286)
De azt nem mondja,hogy az emberek boldogabbak, mert több a jövedelmük:-)

Szerintem egy bizonyos szint felett az emberek nem lesznek boldogabbak attól, ha több a jövedelmük. Esetleg a váratlan fizetésemeléstől igen. De az elég furcsán venné ki magát, ha ki-be pakolnám a rakiból a gazdasági tekit, és ettől a közmorál az égbe szökne. :p
Szóval ebben az esetben a kelleténél még jobban is közelíti a valóságot a Hódító... így, hogy ezt az eszembe juttattad, már kifejezetten nehéz elvonatkoztatnom a fizikai környezetemtől. :D

Rebellis 02-10-2008 18:02

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 157686)
Szerintem egy bizonyos szint felett az emberek nem lesznek boldogabbak attól, ha több a jövedelmük. Esetleg a váratlan fizetésemeléstől igen. De az elég furcsán venné ki magát, ha ki-be pakolnám a rakiból a gazdasági tekit, és ettől a közmorál az égbe szökne. :p
Szóval ebben az esetben a kelleténél még jobban is közelíti a valóságot a Hódító... így, hogy ezt az eszembe juttattad, már kifejezetten nehéz elvonatkoztatnom a fizikai környezetemtől. :D

Kérdezz meg egy Tudós gnóm kisnyugdíjast ha 55%-al megemelik a nyugdíját vagy elveszik, akkor boldogabb e vagy sírva fakad adott esetben:-)Vagy egy munkanélküli járandóságát:-)
Amúgy egy helyről elment ugyan azt dolgozó és annyi évet stb..Mégis 55%-al több nyugdíjat kapó...Csak gondold végig:-)
Aztán fenn nem azt írtam hogy ugorjon a morál,én csak annyit írtam,hogy "valamennyire" vagyis adott esetben az már részlet kérdés és tárgyalást igényel:-)
" bizonyos szint felett":-)
Egy milliomosnak meg egy koldusnak?
A bérből és fizetésből élőknek sose elég a fizetésük...
Nem mindenki miniszter vagy parlamenti képviselő még ha a népnek részei is:-)

vityu 02-10-2008 18:59

Szerény véleményem szerint nem lenne okos dolog ha növekedne a morál ha növekedne a "fizetés". Persze lehet, hogy ésszerű, de ha jó morált akarsz, akkor ne legyen már ilyen könnyű dolgod! Elveszed tőlük(a gazd-i tekercset), ők elkezdenek sírni, aztán benyomod a kezükbe a több pénzt (gazdasági tekercset), és akkor elkezdenek boldogok lenni? mondjuk 2kör szomorúsággal 10körig 2nyíllíl haadna felfelé a morál? Ha jó morált akarsz, akkor oszd szét azt a párszázer aranyat, és le van tudva!
Mellesleg, nem elég ha valakit lelopnak tekerccsel, akkor még a közmorál is elkezdjen zuhanni... nem tetszik...
vagy netán ha feltétlen kell a pénz, nehogy eladhasd a gazdasági tekercseket, mert a nép lázadozni fog... nagyon nem tetszik!

Rebellis 02-10-2008 19:16

Ez is egy vélemény:-)
Nem feltétlen kell egyet értenünk.
Tudnék az érveidre ellen érveket hozni de tegyék meg a többiek..
Meg mellette is..
Nem csak rólam szól ez a topic.

vityu 02-10-2008 19:18

Mondjuk jobb lenne a megbeszélések, vagy az általános témák között, nem a segítségnél! Szerintem ati átmozgathatná! Mozog úgyis eleget a túráin, egy ilyen kis mozgás nem nehéz :D


All times are GMT +1. The time now is 15:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu