Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Karaván-indításakor véletlenül elírt mennyiség (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4106)

Rotcsa 03-10-2010 13:10

Karaván-indításakor véletlenül elírt mennyiség
 
Konkrét gondom:

Küldeni akarok 3.000 mázsa követ. Éppen beszaggat a netem, vagy nem figyelek kellően oda és e-helyett egy nullával többet írok, azaz 30.000 mázsa kerül beírásra. Ekkor a rendszer nem azt írja ki, mint a piacnál: "nincs ennyi köved", hanem szépen bepakolja az összes követ a karavánra, ami raktáramban van. A félreértések elkerülése végett:
A raktáramba nem fér 30. 000 kő. Csupán max 8k, ami éppen tele van és a beírt véletlen 30.000 kő miatt mind a 8k követ felpakolja a karavánra.
A célországban lévő játékos ha épp nem kerül géphez, több ezer mázsa kőtől, ezáltal vagy beépített hektártól, vagy jelentős bevételtől is eleshet, ha éppen nem építésbe, hanem piacra szánná.
Természetesen ez előfordulhat bármely más áruval és arannyal is, ami azért már nem kis dolog...

Szeretnék erre valami megoldást, hogy ilyen ne fordulhasson elő.
Pl: írja ki, hogy "nincs ennyi xy áru" az adott fajtából, mint a piacon.

Ha ott működik rendesen, akkor szerintem itt is legyen úgy, márcsak a játék szisztematikus elgndolása miatt is.
__________________

szinkoly 03-10-2010 14:15

Jó az ötlet, bár velem sose fordult még ez elő (kopkop), támogatom. Az így elküldött nyersi nem csak akkor okoz fejfájást, hogy ha odaér és nem lesz felhasználva, hanem persze a küldőnek is, ha neki nem marad. Személyes példával: Gondolok itt a törpömre, ha küldök gabonát etetni, és elírom véletlenül, akkor a maradék elveszik a fogadó országnál, nekem meg vennem kell a lopkodás és éhezés ellen.

Princ 03-10-2010 15:58

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 244412)
Pl: írja ki, hogy "nincs ennyi xy áru" az adott fajtából, mint a piacon.

Igen, ez jó lenne. Már én is jártam így, csak nem kővel hanem arannyal: elszámoltam a nullákat és nem is ellenőriztem. Utazott az egész államkincstár, én meg mehettem segélyért.

Dynosaur 03-10-2010 16:50

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 244432)
Igen, ez jó lenne. Már én is jártam így, csak nem kővel hanem arannyal: elszámoltam a nullákat és nem is ellenőriztem. Utazott az egész államkincstár, én meg mehettem segélyért.

jaja, százmilla helyett beírtam 1 millliárdot, és átküldtem 300 millát... :D


szerk: Támogatom a javaslatot! :)

Rotcsa 03-11-2010 05:10

Nagyon örülök neki, hogy itt úgy gondolják, mint én is! :)

A kezdők fórumán süket fülekre találtam.

Rotcsa 03-11-2010 10:57

Tessenek hát szavazni!:)

Rotcsa 03-11-2010 10:59

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 244432)
Utazott az egész államkincstár, én meg mehettem segélyért.

Ez mekkora lool:D.

Gabro 03-11-2010 11:30

nekem inkább fordítva szokott gond lenni, 100 millát akarok adni aztán megy a 10 milla...:D

ezzel együtt támogatom a javaslatot!

Tanuló 03-11-2010 11:48

Jó ötlet, szintén támogatom a javaslatot

Rotcsa 03-16-2010 14:42

Quote:

Originally Posted by Tanuló (Post 244592)
Jó ötlet, szintén támogatom a javaslatot

Akkor szavazz léci, mert nemsokára kisebbségben leszünk az igenekkel!:D

Off :Még jó, hogy jönnek a választások, lehet buzdítani a népet a szavazásra!:p


All times are GMT +1. The time now is 06:34.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu