Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Törpe hadis (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4682)

Bomi 06-09-2012 19:54

Törpe hadis
 
Sziasztok, egy ki segítséget szeretnék kérni a törpe fajhoz.
Elsősorban hadisnak tervezem az orit míg el nem jutnék legalább 600 hekire ott átállnék termelni vele egy jó idejig.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan nézzen ki egy ilyen éplista hadisra utána termelőre és milyen szemet válasszak neki. Ha megszedtem magamat utána valszeg szintén visszaállnék hadisra. Szerintetek megoldható és életképes lenne?
Szöviben lenne a törpöm.

vityu 06-10-2012 12:23

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 297531)
Sziasztok, egy ki segítséget szeretnék kérni a törpe fajhoz.
Elsősorban hadisnak tervezem az orit míg el nem jutnék legalább 600 hekire ott átállnék termelni vele egy jó idejig.
Kérdésem az lenne, hogy hogyan nézzen ki egy ilyen éplista hadisra utána termelőre és milyen szemet válasszak neki. Ha megszedtem magamat utána valszeg szintén visszaállnék hadisra. Szerintetek megoldható és életképes lenne?
Szöviben lenne a törpöm.

Tegnap akartam írni rá, de aztán arra gondoltam, hogy sokkal jobb emberek is vannak erre a feladatra, de úgy látszik, hogy nem akarnak segíteni.

5-ös csoportról van szó gondolom. Azt nagyon elrontani nem lehet. Ha aktívak vagytok, akkor nem lesz baj. Ami fontos, hogy nézzetek körbe, hogy mire kell számítani, de tapasztalat, hogy 350-400 hektárig nem nagyon kell számolni ellenállásra.
Én törpeként 30-35% barakkot oda elégnek gondolnék. 10% toronnyal. Kocsmát is tartanék bővebben, 5%-ot mindenképpen, mert ott nem okoz gondot a napi ellátás ellopása. Ha olcsó a kaja, és lehetőség van lopni is, akkor nem kell, hogy önellátó légy abból, helyette mehet az is barakkba. Templom is elég 5-7% bőven.

Igazából nehéz kis hektárra éplistát csinálni, mert sok %-ot fognak le a raktárak, bankok az elején, így borul az egész. Na meg 5-re úgy érzem, hogy gyakorlatilag bármi jó. Egy félig feltöltött barakkos csóró mf törpével mentem fel bőven a top 10%-ba.

A termelést meg majd aszerint, hogy mi milyen árban van. Viszont figyeljetek arra, hogy ha egy sok személyiséges brigád megindul felfelé, akkor a két szép szemetekért nem fogják végignézni, hogy termelgettek, és majd ha meguntátok, akkor mennek át rajtatok.

Bomi 06-11-2012 16:06

Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam talán kicsit több barakkal az elején.
Termelés az természetesen a piaci árak szerint zajlik majd.
Hát az, hogy a több szemes brigádot mennyire zavarja, hogy nem ők vannak legfelül ez majd kiderül, de általában igenis zavarja őket, de ha jönnek hát jönnek nincs mit tenni a kérdés hogyan reagálja le az ember :)

Bomi 06-11-2012 17:14

Na közben összedobtam egy olyan éplistát amit 200 hekin szeretnék, ezzel indulnék el felfele és a termelés csak 600hekitől kezdődne.
A védelem csak toronyíj lenne, a többi lovas lesz. tehát íj+ló lenne a felállásom. Sok pénzt nem tartanék az oriban, viszont erre kellene nekem ötlet, hogy miben tartsam a pénzt, mert ugye tekiben nem jó szerintem, tehát katikban kellene véleményem szerint.

Törpe/Vándor

Hektár: 200
Szabad terület: 0%
Ház: 33 17%
Barakk: 78 39%
Kovácsműhely:10 5%
Tanya: 15 8%
Könyvtár: 5 3%
Raktár: 8 4%
Bányák: 4 2%
Őrtorony: 20 10%
Kocsma: 10 5%
Templom: 12 6%
Kórház: 0%
Piac: 0%
Bank: 5 3%

Fatelep: 0%
Kőbánya: 2 1%
Fémbánya: 2 1%
Agyagbánya: 0%
Drágakőbánya: 0%

Népesség: 2574
Foglalkoztatottság: 97% 2505 dolgozik
Foglalkoztatottság (bank nélkül): 94% 2430 dolgozik
Érték: 9515

Barakk férőhely: 4867
Templom férőhely: 1872
Kocsma férőhely: 624
Őrtorony férőhely: 1248
Barakk mínusz Torony: 3619

Bankadatok
Ellopható pénz: 32.768%
Maximális kamat: 37500 ehhez 750000 arany kell

Gabonaszükséglet: 1987 -1012 (11 körre elegendő)
Gabonaszükséglet (sereg nélkül): 1014 -39 (307 körre elegendő)
Főbb épületek emberigénye: 1920

Erről szeretnék pár véleményt hallani és ha valahol hibáztam akkor javítsatok ki kérlek, köszönöm. (hozzátenném még mielőtt lehurrogna bárki is, hogy ez lenne az első törpe orim így nem vagyok vele még tapasztalt ezért kérem a segítségeket)

vityu 06-11-2012 19:46

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 297563)
Na közben összedobtam egy olyan éplistát amit 200 hekin szeretnék, ezzel indulnék el felfele és a termelés csak 600hekitől kezdődne.
A védelem csak toronyíj lenne, a többi lovas lesz. tehát íj+ló lenne a felállásom. Sok pénzt nem tartanék az oriban, viszont erre kellene nekem ötlet, hogy miben tartsam a pénzt, mert ugye tekiben nem jó szerintem, tehát katikban kellene véleményem szerint.

Törpe/Vándor

Hektár: 200
Szabad terület: 0%
Ház: 33 17%
Barakk: 78 39%
Kovácsműhely:10 5%
Tanya: 15 8%
Könyvtár: 5 3%
Raktár: 8 4%
Bányák: 4 2%
Őrtorony: 20 10%
Kocsma: 10 5%
Templom: 12 6%
Kórház: 0%
Piac: 0%
Bank: 5 3%

Fatelep: 0%
Kőbánya: 2 1%
Fémbánya: 2 1%
Agyagbánya: 0%
Drágakőbánya: 0%

Népesség: 2574
Foglalkoztatottság: 97% 2505 dolgozik
Foglalkoztatottság (bank nélkül): 94% 2430 dolgozik
Érték: 9515

Barakk férőhely: 4867
Templom férőhely: 1872
Kocsma férőhely: 624
Őrtorony férőhely: 1248
Barakk mínusz Torony: 3619

Bankadatok
Ellopható pénz: 32.768%
Maximális kamat: 37500 ehhez 750000 arany kell

Gabonaszükséglet: 1987 -1012 (11 körre elegendő)
Gabonaszükséglet (sereg nélkül): 1014 -39 (307 körre elegendő)
Főbb épületek emberigénye: 1920

Erről szeretnék pár véleményt hallani és ha valahol hibáztam akkor javítsatok ki kérlek, köszönöm. (hozzátenném még mielőtt lehurrogna bárki is, hogy ez lenne az első törpe orim így nem vagyok vele még tapasztalt ezért kérem a segítségeket)

Én kezdetnek tartanék több könyvtárat, amíg megírod a szükséges mennyiségű tekercset. Saját nyers lesz, majd visszaépíted. Egyébként 5-re tökéletes.

Én viszont nem élném bele magam abba, hogy 600hektáron termelgetsz. Nem olyan egyszerű oda feljutni, sem ott megmaradni. Legyen B terv a pénzszerzésre.

Bomi 06-11-2012 21:30

Ezt az éplistát úgy értettem ha már megvannak a szükséges tekik is természetesen. Ennyi könyvtár csak a kopás miatt lenne arra meg szerintem megfelel.
De arra még kíváncsi lennék, hogy miben tartsa egy törpe a pénzét :)
És a tekikre is, kéne egy két tipp ha lehetne kérnem, hogy ugye a laki tekit azt fullon tartanám de a hadügyivel vagyok bajban arra gondoltam azt csak akkor tartanám ha szükséges, mármint h a pénz meglenne rá és csak akkor venném meg ha támadok/támadnak, egyébként meg azt se tartanám a lopások miatt.
Köszönöm az eddigi segítséget is :)

Remedy 06-11-2012 21:51

Nos. A torpe tekercseit nem a torpenek kell megvedenie, hanem a szovetsegenek. A varazslo leviszi a lopos keszulijet, a hadis meg beveregeti. A torpe tekercsre erzekeny faj, ezt nem tudod kivedeni sok kocsmaval sem. Persze lehet trukkozgetni a piacon, de ahhoz meg keves bankot latok az eplistadon. A lo+ij+keves benntartott penz amugy is strategiailag hibas felallas. Torpebe felesleges konyvtar, torpebe banya+kovacs kell, abbol boven fedeznie kell tudnia a kopast minimum. Jo, lentebbi szinteken belefer, de akkor mar inkabb az oriasba vagy a gnomba pakolom a konyvtarat, ha mindenaron akarunk irogatni is.

Bomi 06-11-2012 22:29

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 297571)
Nos. A torpe tekercseit nem a torpenek kell megvedenie, hanem a szovetsegenek. A varazslo leviszi a lopos keszulijet, a hadis meg beveregeti. A torpe tekercsre erzekeny faj, ezt nem tudod kivedeni sok kocsmaval sem. Persze lehet trukkozgetni a piacon, de ahhoz meg keves bankot latok az eplistadon. A lo+ij+keves benntartott penz amugy is strategiailag hibas felallas. Torpebe felesleges konyvtar, torpebe banya+kovacs kell, abbol boven fedeznie kell tudnia a kopast minimum. Jo, lentebbi szinteken belefer, de akkor mar inkabb az oriasba vagy a gnomba pakolom a konyvtarat, ha mindenaron akarunk irogatni is.


Íj+ló felállással nem értem mi a gond eleve hadisnak lesz az ori és a szövi is íj+lovas.
Az, hogy kevés pénzt tartok bent az arra az időre vonatkozik míg nem mentünk fel 600ig ott ugye termelés lesz és sok bankkal védem majd a pénzem de útközben azért nem akarok sok pénzt tartni magamnál folyton mivel úgyis ellopják ha meg építek még több bankot akkor meg valamiben leszek gyengébb így én ezt tartom reálisnak. De szívesen meghallgatnám, hogy te hogyan látod ezt a dolgot mivel, mint mondtam ez lenne az első törpém és még nem nagyon tapasztaltam ki. köszi

Merengő 06-11-2012 22:51

Quote:

Originally Posted by Bomi (Post 297573)
Íj+ló felállással nem értem mi a gond eleve hadisnak lesz az ori és a szövi is íj+lovas.
Az, hogy kevés pénzt tartok bent az arra az időre vonatkozik míg nem mentünk fel 600ig ott ugye termelés lesz és sok bankkal védem majd a pénzem de útközben azért nem akarok sok pénzt tartni magamnál folyton mivel úgyis ellopják ha meg építek még több bankot akkor meg valamiben leszek gyengébb így én ezt tartom reálisnak. De szívesen meghallgatnám, hogy te hogyan látod ezt a dolgot mivel, mint mondtam ez lenne az első törpém és még nem nagyon tapasztaltam ki. köszi

a kevés benntartott pénz alatt arra célzott Remedy, hogy íj ló felállásnál nem túl nagy a védelmed a sok ló miatt de ha észreveszed a sereget ami jön feléd ha van bent pénzed akár csak íjra is tudsz cserélni..

Bomi 06-11-2012 23:00

értem, igazatok van


All times are GMT +1. The time now is 21:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu