Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Kérdések 1/Aval kapcsolatban (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=208)

Half 02-09-2006 21:26

Kérdések 1/Aval kapcsolatban
 
Szövetésgi háboruban a két legnagyobb tag aránya számit. ÉS a tagok számának különbsége.

Egyéniben viszont csaka atglétszám különbség???

ez nem tiszta teljesen! lécci segitsetek:D

-Fegya- 02-09-2006 22:56

Quote:

Originally Posted by Half
Szövetésgi háboruban a két legnagyobb tag aránya számit. ÉS a tagok számának különbsége.
Egyéniben viszont csaka atglétszám különbség???
ez nem tiszta teljesen! lécci segitsetek:D

Azért lett bevezetve kláncsatában a két legnagyobb tag aránya, hogy az óriás oris 1 fős klánok ne verhessék szét a kicsiket.
Egyéni csatában semmi sem indokolná, hogy számítson a két legnagyobb tag aránya, hisz nem kerülnek egymás közelébe a kis és a nagy orik.

Békés 02-09-2006 23:26

Quote:

Originally Posted by Half
Szövetésgi háboruban a két legnagyobb tag aránya számit. ÉS a tagok számának különbsége.

Egyéniben viszont csaka atglétszám különbség???

ez nem tiszta teljesen! lécci segitsetek:D


Egyéniben igen csak a taglétszám.

Egyéni támadáskor fontos szerepe van a támadó és a támadott ország szövetségében levő; tagok számának. A legtöbb zsákmányt akkor szerezheted, ha egyenlő; taglétszámú szövetségek tagja a két ország. Minél nagyobb az eltérés (bármely irányba), annál kevesebb lesz a zsákmány (pl foglalt föld).

Half 02-10-2006 01:02

Köszönöm szépena válaszokat. Nekem ezek nem voltak egyértelmüek a sugó alapján.

-Fegya- 02-10-2006 07:29

Miért nem tudok a VIP saját pontlistámra régi SZK-s orikat felvenni? A keresőben megtalálom ezeket az orikat, de a saját pontlistámba nem kerülnek be.

A mostanában aktív SZK-s orikat símán be tudom venni...

Ati 02-10-2006 08:15

Quote:

Originally Posted by -Fegya-
Miért nem tudok a VIP saját pontlistámra régi SZK-s orikat felvenni? A keresőben megtalálom ezeket az orikat, de a saját pontlistámba nem kerülnek be.

A mostanában aktív SZK-s orikat símán be tudom venni...

Akik kiestek a pontlistából, azokat nem tudod felvenni. (Pontosabban fel tudod, és meg is jelennek, amint visszalépnek.)

-Fegya- 02-10-2006 08:36

Quote:

Originally Posted by Ati
Akik kiestek a pontlistából, azokat nem tudod felvenni. (Pontosabban fel tudod, és meg is jelennek, amint visszalépnek.)

Köszi, értem! Rájöhettem volna...

BeeLord 07-02-2006 16:40

Noh, a topic címe kérdések 1/A-val kapcsolatban. Nos nekem lenne millió kérdésem, megpróbálom a lényegeseket leírni.

Készülök szép lassan fellépni az első szintre, de még fingom sincs, mi zajlik ott. Hallottam olyamiről, hogy főleg a csoport teteje felé a varázsló és a tolvaj országok gyakorlatilag életképtelenek. Egyértelmű, hogy csak hadisnak éri meg tehát lenni. Aztán a fajok szempontjából: ork ütni, törpe nyersanyagot termelni, elf kaját termelni hasznos. De melyikkel hogy érdemes játszani? Milyen arányban, és hogy(piaci mozgatással?) tartsak íjakat/eliteket/lovasokat? Továbbá mi a legjobb, leghatásosabb klánfelállás? Megéri-e 10en lenni? Esetleg egy fős klánként lehet-e boldogulni?

Ilyesmik érdekelnének engem a leginkább. Aki tud válaszoljon már, kössz előre is:)

Szecsa 07-02-2006 20:38

Ezekre a valaszokra/tapasztalatokra en is kivancsi lennek :)

Synkel 07-02-2006 21:30

Quote:

Originally Posted by BeeLord
Noh, a topic címe kérdések 1/A-val kapcsolatban. Nos nekem lenne millió kérdésem, megpróbálom a lényegeseket leírni.

Készülök szép lassan fellépni az első szintre, de még fingom sincs, mi zajlik ott. Hallottam olyamiről, hogy főleg a csoport teteje felé a varázsló és a tolvaj országok gyakorlatilag életképtelenek. Egyértelmű, hogy csak hadisnak éri meg tehát lenni. Aztán a fajok szempontjából: ork ütni, törpe nyersanyagot termelni, elf kaját termelni hasznos. De melyikkel hogy érdemes játszani? Milyen arányban, és hogy(piaci mozgatással?) tartsak íjakat/eliteket/lovasokat? Továbbá mi a legjobb, leghatásosabb klánfelállás? Megéri-e 10en lenni? Esetleg egy fős klánként lehet-e boldogulni?

Ilyesmik érdekelnének engem a leginkább. Aki tud válaszoljon már, kössz előre is:)


Néhány kérdére a válasz: Tarts íjakat, és sok pénzt bankokkal védve. Ha ütni akarsz, majd lecseréled lovakra, de ha menet közben is mindkettőt tartasz, tőled viszi mindneki a földet.
Támadási formaként szinte kizárólag a földszerzés a szokás, fosztás, puszti vagy mészár egészen elenyésző.
Tolisoknak nagyon nagy gond, hogy 10k értékkülönbségénl a zsákmány 0-val egyenlő, ezért egy bizonyos hekiszám fölött gyakorlatilag csak éplistát szerezni jók, ami ugyan elég fontos, de nem annyira, hogy érdemes legyen hagyományos értelemben vett tolisokat tartani, azokat ugyanis a gyengébb hadisok is beverik.
Fajok: Ember félelf és hulla kevés van, de a többiekkel azért lehet boldogulni. A csak fordulni akaró, és biztonsági játékot játszó egyszemélyes klánok közt túlnyomóan elfek vannak, lévén elég szép bónuszokat kapnak a védekező harcmodorra. Mivel első orid ez A-ban, szerintem mindenképp egy klánban kéne kezdj, ahol a többiektől eltanulhatod a csoport sajátosságait, mert egyszemélyesben valószínű sokkal nehezebb lesz.

Ja igen: nekem jár itt a szám ,de valójában én is újonc vagyok még:)


All times are GMT +1. The time now is 13:10.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu