Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Hálózat, meg router, meg mindenféle ismeretlen kifejezés... (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=340)

Wanax 03-21-2006 15:24

Hálózat, meg router, meg mindenféle ismeretlen kifejezés...
 
Hálózatokkal kapcsolatos kérdések, és válaszok gyűjtőhelye.
Lehet, hogy nem csak én vagyok tudatlan ebben a témában! :)

Első problémám: a melóhelyen számomra eddig ismeretlen ok/okok miatt routert helyeztek el ami következtében jelentősen lelassúlt az internet, de nem kell tárcsázni, és nem dobál le az internet! Lehet kezdeni valamit ezzel a lassúsággal?

Második problémám: a fent emlitett router elhelyezés után a laptoppomat át kellett állítani "ip cím automatikus keresésre", az otthoni internetem fix ip címes, be kellett mindig pötyögni az átjárót, dns-t meg hasonlókat. (ezeket se tudom micsodák :) ) Van valamilyen alternatív megoldás hogy ne kelljen mindig ip címet irogatni meg pipálgatni a 2 hálózat váltás között???

És végezetül: mi van olyankor ha egy router után egy switch/hub van (fogalmam sincs hogy melyik melyik), és ezek után wireless routert akarok használni?

Csokibácsi 03-22-2006 19:37

Quote:

Originally Posted by Wanax
Hálózatokkal kapcsolatos kérdések, és válaszok gyűjtőhelye.
Lehet, hogy nem csak én vagyok tudatlan ebben a témában! :)

Első problémám: a melóhelyen számomra eddig ismeretlen ok/okok miatt routert helyeztek el ami következtében jelentősen lelassúlt az internet, de nem kell tárcsázni, és nem dobál le az internet! Lehet kezdeni valamit ezzel a lassúsággal?

DSL? Többen is lógtok rajta?

Quote:

Második problémám: a fent emlitett router elhelyezés után a laptoppomat át kellett állítani "ip cím automatikus keresésre", az otthoni internetem fix ip címes, be kellett mindig pötyögni az átjárót, dns-t meg hasonlókat. (ezeket se tudom micsodák :) ) Van valamilyen alternatív megoldás hogy ne kelljen mindig ip címet irogatni meg pipálgatni a 2 hálózat váltás között???
Kábel? Vagymi? :) Úgy is lehet fix, hogy dinamikus, de akkor mindig ugyanazt kapod. Homályosíts fel :)

Quote:

És végezetül: mi van olyankor ha egy router után egy switch/hub van (fogalmam sincs hogy melyik melyik), és ezek után wireless routert akarok használni?
Semmi, csak túl lesz bonyolítva. Egyszerűbb lenne a switch előtti routert olyanra cserélni, ami wlan-t is tud. De jó lenne egy rajz a hálózatról :)

Wanax 03-22-2006 21:15

naah akkor kezdjuk elorol...
a melohelyen t-online-os net van amihez most kaptunk egy routert, hogy a 3 gep kitudjon menni a netre eccere! De ha a masik 2 gep be sincs kapcsolva akkor is lassabb a net mint a router elotti idoszakban!
Kerdes: mijert, es lehet e ezzel kezdeni valamit?

a routerhez olyan beallitas kell, hogy automatikus ip cim kiosztas vagy mi a fene, de az otthoni netemhez(datanet) nekem kell beirni az ip cimet, atjarot, maszkot, dns, meg ilyesmit...
nem lehet valahogy beallitani a gepet hogy csak a net kabelt kelljen bedugni a gepbe es mukodik a net az irodaban, es otthon is. Ne kelljen allitgatni folyton!

Hova rajzoljam le az otthoni net felepiteset? :D
Tudtommal a foldszinten van egy router (szerintem), es ehhez en nem ferek hozza, es eselyem sincs rabeszelni a tulajt hogy cserelje ki arra a routerre amit en adok a kezebe! Orulok hogy relativ ingyen van netem! :)
a 3. emeleten van egy switch/hub es abbol jon fel a net ide a lakasba, es en szeretnek wireless netet hasznalni ezert kell egy wireless router... nah ez a sok router meg switch nem fog "osszeverekedni"???

Remelem igy mar erthetobb...

Csokibácsi 03-22-2006 21:47

Quote:

Originally Posted by Wanax
naah akkor kezdjuk elorol...
a melohelyen t-online-os net van amihez most kaptunk egy routert, hogy a 3 gep kitudjon menni a netre eccere! De ha a masik 2 gep be sincs kapcsolva akkor is lassabb a net mint a router elotti idoszakban!
Kerdes: mijert, es lehet e ezzel kezdeni valamit?

Router firmware, konfiguráció, ezeket nézném meg elsőnek. Nem kéne lassabnak lennie.

Quote:

a routerhez olyan beallitas kell, hogy automatikus ip cim kiosztas vagy mi a fene, de az otthoni netemhez(datanet) nekem kell beirni az ip cimet, atjarot, maszkot, dns, meg ilyesmit...
nem lehet valahogy beallitani a gepet hogy csak a net kabelt kelljen bedugni a gepbe es mukodik a net az irodaban, es otthon is. Ne kelljen allitgatni folyton!
Próbálj új kapcsolatot létrehozni a windóz csodálatos varázslójával. Nem próbáltam, nem tudom működik-e. De ha wlan router folyamatban, akkor meg is oldottad a kerdest :)

Quote:

Hova rajzoljam le az otthoni net felepiteset? :D
Ja, azt sehova, nem mondtad, hogy egyszerű hálózatról lesz szó :)

Quote:

Tudtommal a foldszinten van egy router (szerintem), es ehhez en nem ferek hozza, es eselyem sincs rabeszelni a tulajt hogy cserelje ki arra a routerre amit en adok a kezebe! Orulok hogy relativ ingyen van netem! :)
a 3. emeleten van egy switch/hub es abbol jon fel a net ide a lakasba, es en szeretnek wireless netet hasznalni ezert kell egy wireless router... nah ez a sok router meg switch nem fog "osszeverekedni"???

Remelem igy mar erthetobb...
wlan router-t majd be kell állítani (átjáró, ip, stb), hogy menni tudjon a hálóra, meg be kell állítani, hogy más ne tudjon rámászni, csak Te.
Pl: admin jelszó csere, SSID csere, SSID Broadcast kikapcs. (ilyenkor meg kell adnod a router SSID nevét, ha kapcsolódni akarsz, de legalább más nem látja a routered) , MAC Address filtering, stb ...

Wanax 03-23-2006 06:19

koszi Csokibatsi! remelem tudok kezdeni valamit a tanacsaiddal ecceru halando felhasznalokent!

Mike zoostorm 03-23-2006 15:19

Nekem is lenne egy kerdesem Csokibacsi:) (latom te vagy itt a majer csavo..:D)

Van egy szelessavu net amit el szeretnenk osztani ket gep kozott... a tavolsag kb 20-25 meter lenne a ket gep kozott, es wireless cuccokkal szeretnenk megcsinalni mert a ket gep egy kis utca szembelevo reszen van. tehat csak levego meg ket ablak lenne , es vegulis a kerdesem : milyenek a piacon levo wireless cuccok? nem lenne gond a tavolsag?
elore is koszi:)

Ati 03-23-2006 15:28

"Otthoni" wireless-t 10 méternél messzebbre nem nagyon próbálnék. (Hivatalosan 100 méter kültéren, 30 beltéren, de ez annyit jelent, hogy ott még van jel, azt nem jelenti, hogy netezni is fogsz tudni vele. :D) Egyik helyen kirakod ablakba, másikon valahol ablak közelébe teszed az antennál, akár működhet is, ha nincs nagy havazás, vagy erősebb eső.

Mike zoostorm 03-23-2006 15:30

Havazas az nincsen itt soha , az eso viszont problemas lenne...:( kabe evi 10 napot nem esik nalunk az eso...:( azert koszi Ati:D Mashogy nem is lehet akkor megoldani mi? a kabel sajna kizarva, mert nem tudjuk felturni az aszfaltot...:(

Csokibácsi 03-23-2006 16:40

Quote:

Originally Posted by Mike zoostorm
Van egy szelessavu net amit el szeretnenk osztani ket gep kozott... a tavolsag kb 20-25 meter lenne a ket gep kozott, es wireless cuccokkal szeretnenk megcsinalni mert a ket gep egy kis utca szembelevo reszen van. tehat csak levego meg ket ablak lenne , es vegulis a kerdesem : milyenek a piacon levo wireless cuccok? nem lenne gond a tavolsag?
elore is koszi:)

20-25 méter nem távolság, ennek működnie kell. Persze normális, külső antennás cuccot kell venni (beépített belső antennát nem kell erőltetni), valamint jó, ha az adó teljesítménye legalább 32mW (15dBm) és ajánlott a 802.11g szabvány. (ez 2,4GHz-es frekin megy, bezavarhat a mikrosütű :P a 802.11a 5GHz-es, de ezt nem ajánlom, a magasabb frekvencia miatt könnyebben elakad a tárgyakban -> kisebb hatótáv)
Stabil kapcsolat esetén (márpedig ha az antennákat az ablakba rakod, akkor még falat sem kell törni a hullámoknak) van annyi tartalék, hogy az időjárás ne nagyon zavarjon be.
Még tuningolni is lehet a legtöbb wlan eszköz kimenő teljesítményét és létezik irányított antenna is, de ezeket 100 méter körül/felett szokták bevetni :)

Mike zoostorm 03-23-2006 18:11

kocce csokibacsi:)

A mikro tenyleg bezavarja? Csak mert a net a fonokom hazabol jonne, es neki nyitott napalis-amerikai konyhas a felosztasa, es a mikrosutoje kb, 2 meterre van legvonalba az esetben allo ablaktol...


All times are GMT +1. The time now is 04:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu