Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Könnyített fordulás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4735)

Tsobi 12-17-2012 04:56

Könnyített fordulás
 
Sziasztok!

A könnyített fordulás intézménye azért lett bevezetve anno, hogy a folyamatosan emelkedő top30% ne okozzon megoldhatatlan nehézséget azoknak a játékosoknak az 1/A-ban, akik nem annyira tapasztaltak, kitartóak ésatöbbi ésatöbbi.

Jelen top2 klán (:p) felmenetelének köszönhetően a top30% jóval a könnyített 9k heki alá csökkent, amire valljuk be kevesen számítottunk anno, így a könnyített fordulás jelenleg nehezített fordulásként funkcionál. Hiába van meg ugyanis a top30%-bab eltöltött két hét, jelenleg csak a B-s fordulás szempontjából van jelentősége, A-ból történő fordulás esetén, ha nincs meg a 9k hekis 336 kör, újabb személyiség nem jár utána.

Javallatom alapját ez szolgáltatja: lehessen A-ból újabb személyiségért fordulni, ha az embernek megvan a top30%-ban eltöltött két hete (mint korábban avagy minden normális csoportban) akkor is, ha nincs meg a 9k hektára. Ez a határ legyen valóban könnyítés, így ha a top újra e fölé kúszna, akkor csak ez legyen támasztva követelményként.

Surranohalal 12-17-2012 05:18

+1, nincs hozzáfűzni való sztem ^^

Tsobi 12-20-2012 21:13

Valakinek esetleg ellenérv, észrevétel?
Ati?

vityu 12-20-2012 21:16

Támogatom én is :)

Ati 12-20-2012 21:17

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 301985)
Valakinek esetleg ellenérv, észrevétel?
Ati?

Nekem a fix hektár sokkal szimpatikusabb most, megszünteti a "bezzeg amikor én fordultam, X hektár kellett" jellegű irigykedéseket. Ezért nem szólok hozzá, várom az észrevételeket.

Tsobi 12-22-2012 00:56

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 301987)
Nekem a fix hektár sokkal szimpatikusabb most, megszünteti a "bezzeg amikor én fordultam, X hektár kellett" jellegű irigykedéseket. Ezért nem szólok hozzá, várom az észrevételeket.

Pontosan ezért még csak nem is gondoltam a fix hektár megpiszkálására, csupán csak a logika menetét követve szerettem volna, hogy abban az esetben, ha a top30%-ban eltöltött 336 kör megvagyon, lehessen személyiségért fordulni, még ha 9k hektár alatt is van az ember.

Ellenérvet az irigykedők megjegyzésein kívül nem igazán tudok.

Bukta 12-22-2012 05:57

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 302034)
Ellenérvet az irigykedők megjegyzésein kívül nem igazán tudok.

az meg ne legyen már szempont... :)

Tsobi 12-22-2012 21:07

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 302035)
az meg ne legyen már szempont... :)

Ha az irigykedőkre gondolsz, akkor valóban ne. Ha az ellenérvek hiányára, akkor tévedsz. :)

Bukta 12-22-2012 21:25

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 302042)
Ha az irigykedőkre gondolsz, akkor valóban ne. Ha az ellenérvek hiányára, akkor tévedsz. :)

Az irigykedőkre gondoltam, semmi másra. :-)

sutike31005 12-23-2012 13:02

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 301987)
Nekem a fix hektár sokkal szimpatikusabb most, megszünteti a "bezzeg amikor én fordultam, X hektár kellett" jellegű irigykedéseket. Ezért nem szólok hozzá, várom az észrevételeket.


Az irigykedő megjegyzések amúgy sem feltétlenül előremutatóak, jó szándékúnak meg egyáltalán nem lehet nevezni, így azok nem is fontosak. :)

u.i.: bezzeg mikor én még játszottam... mennyire más volt a világ. :)

Tsobi 10-27-2015 17:28

Ha esetleg ez a módosítás bekerülne, akkor logikai alapját tudná szolgálni az egész csoportrendszerre kiterjedő gondolkodásnak.

Tsobi 10-11-2017 21:05

Nyilván épp nem aktuális, de már egy ideje üllepszik ez a téma, szóval rákérdezek: ez a módosítás bekerült avagy nem? Mert elvetve nem lett..

Ati 10-12-2017 09:51

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309902)
Nyilván épp nem aktuális, de már egy ideje üllepszik ez a téma, szóval rákérdezek: ez a módosítás bekerült avagy nem? Mert elvetve nem lett..

Elvetve nem lett, hogy ha ez hosszútávon problémaként jelentkezik, akkor újra fel lehessen eleveníteni. De ez azóta se probléma, úgyhogy ehhez nem tervezek nyúlni mostanság. A fix fordulási követelmények sokkal egyértelműbbek, és problémát sem okoztak az utóbbi években.


All times are GMT +1. The time now is 07:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu