Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Cseho 2! (Hódítós számoló progi) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4707)

Padlócsempe 09-20-2012 14:52

Cseho 2! (Hódítós számoló progi)
 
Sziasztok!

Megkezdem a Cseho új verziójának előkészületeit, és ebben a ti ötleteiteket is várom.
Az előző verzió lassan két és fél éve született meg és eddig 1448-szor töltötték le, szóval úgy gondolom hasznos program született. Viszont eszembe jutott pár olyan fontosabb ötlet, funkció, amelyek miatt érdemes lehet csinálni egy újabb verziót, ha ti is igényt tartotok rá.

Ötletek, amik első körben eszembe jutottak:

- online verzió: Letöltés nélkül, bármilyen platformról tudnál számolni
- "Gömb importálása funkció": Egy kristálygömb kijelölése után a programban az import gombot megnyomva feltölti a mezőket a kijelölt ország adataival, így rengeteg pötyögést spórol meg (akár támadónak, akár védőnek be lehetne importálni egy országot)
- Kláncsata menüpont: Működő kláncsata számoló funkció :)
- "Országtervező": Ezzel a menüponttal teljesen testreszabhatóan tudsz tervezni egy felépítést az országodnak
- "Kristálygömb tippelő" menüpont: Egy épületlistából megpróbálja kitalálni az ország faját, és megjeleníti a valószínűsíthető kristálygömbjét.
- Mentés funkció: Akármelyik kalkulációdat elmentheted és később bármikor előhívhatod, sőt lehetőség lehet akár másnak is elküldeni az adott számolást

Ezen kívül is jutottak eszembe lehetőségek, de ezeket gondolom legfontosabbnak. Bárki bátran mondhat ötleteket, hogy milyen funkciókat tartana jónak és használhatónak. El tudok képzelni akár egész extrém dolgokat is, amelyek túlmutatnak a "számolás" keretein: grafikonos ábrázolása a hektárváltozásaidnak, vagy a program kikalkulálja, hogy különböző klánösszetételekben hol lennétek a klánpontlistán, stb-stb., de ebben rátok fogok hallgatni, hogy mi az amit használnátok, és minek nem látjátok értelmét.


UPDATE: itt az aktuális verzió letöltő-linkje:

http://data.hu/get/5691683/Cseho_2_v0.64.rar

Ati 09-20-2012 15:06

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299172)
sőt lehetőség lehet akár másnak is elküldeni az adott számolást

Ezzel óvatosan. Köszi.

Pool 09-20-2012 15:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 299173)
Ezzel óvatosan. Köszi.

nálunk is én számolok a szöviben

Ati 09-20-2012 15:13

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 299174)
nálunk is én számolok a szöviben

Azzal nincs gond, nálunk se én számolok :D, de ez ne bárkinek elküldöm jellegű legyen, mert néhányan félreértik, aztán probléma lesz belőle.

Remedy 09-20-2012 15:17

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299172)
- "Kristálygömb tippelő" menüpont: Egy épületlistából megpróbálja kitalálni az ország faját, és megjeleníti a valószínűsíthető kristálygömbjét.

Nekem ez nem tetszik, lassan mar tamadni is fog helyettunk. :)

Padlócsempe 09-20-2012 15:20

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 299176)
Nekem ez nem tetszik, lassan mar tamadni is fog helyettunk. :)

Minden funkciót igyekszem úgy kialakítani, hogy ne legyen kötelező használni :p

Bukta 09-20-2012 15:24

A "Kristálygömb-tippelő" szerintem felesleges, ráadásul nagyon sokan fogják női felmenőidet emlegetni, ha nem jól tippeltél! Arról nem is beszélve, hogy sokszor fontosabb, hogy mennyi pénze van az adott orinak, mint a faja, meg a szeme, azt meg elég kockázatos megtippelni.
De a többi az remek lenne!
Mikor lesz kész??? :-D

Padlócsempe 09-20-2012 15:26

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 299178)
A "Kristálygömb-tippelő" szerintem felesleges, ráadásul nagyon sokan fogják női felmenőidet emlegetni, ha nem jól tippeltél! Arról nem is beszélve, hogy sokszor fontosabb, hogy mennyi pénze van az adott orinak, mint a faja, meg a szeme, azt meg elég kockázatos megtippelni.
De a többi az remek lenne!
Mikor lesz kész??? :-D

Azért is nyitottam a topicot, hogy megvitassuk, melyik funkciónak lenne értelme, melyiknek nem, úgyhogy köszönöm az észrevételt :)

A legfontosabbat azonban elfelejtettem: Időpontot nem mondok :D

Sami 09-20-2012 15:26

A kristálygömb tippelőn kívül minden franko és hasznos és mindent használnék is :)

Tsobi 09-20-2012 15:29

A gömbtippelő már csak azért is jó lenne, mert meg lehetne ismerni belőle az elképzeléseidet egy átlagos orifelépítésről. Támogatom. :P

Tsobi 09-20-2012 15:32

A gömb importálását soha nem értettem. Emlékeim szerint Bimm2 éplistakészítő programjában is van valami hasonló, de én soha nem használtam. Pontosan azért nem, mert már külön rituáléja van a bepötyögésnek is ennyi idő után, ezen funkció használatával pedig elveszne a varázsa. Szerintem felesleges lenne betenni, én biztosan nem használnám.

Padlócsempe 09-20-2012 15:34

Kiegészítés: a gömb importálása természetesen magában foglalná az éplista importálását is, hiszen az épületek is szükségesek a kalkulációhoz.

Bukta 09-20-2012 15:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 299182)
A gömb importálását soha nem értettem. Emlékeim szerint Bimm2 éplistakészítő programjában is van valami hasonló, de én soha nem használtam. Pontosan azért nem, mert már külön rituáléja van a bepötyögésnek is ennyi idő után, ezen funkció használatával pedig elveszne a varázsa. Szerintem felesleges lenne betenni, én biztosan nem használnám.

A beimportálás a legfontosabb! El ne hagyd 1-2 "túlbuzgó" játékos miatt!
Szerintem mi "lusták" többen vagyunk! :-)

cmaster333 09-23-2012 17:26

En meg 1 olyat csinalnek a Hadis reszbe, h a vedo orszagnak beirom h hany barakja van, es kiszamolja h mennyi lenne a vedopontja, ha fullra venne magat ijjal

En 1 olyat raknek bele a hadis reszbe, h beirom a vedo orszag barakjainak a szamat, es igy kiszamolja h mennyi lenne a vedopontja, ha fullra venne magat ijjal

vityu 09-23-2012 19:45

Quote:

Originally Posted by cmaster333 (Post 299212)
En meg 1 olyat csinalnek a Hadis reszbe, h a vedo orszagnak beirom h hany barakja van, es kiszamolja h mennyi lenne a vedopontja, ha fullra venne magat ijjal

Én inkább olyat csinálnék, hogy lehetőleg az emberektől ne vegyük el azt a minimális számolgatást, amit eddig kellett. Pl azt, hogy felszorzom a barakkokat a férőhellyel. Nem tudom, én nem szeretem, ha mindent megcsinálnak helyettem.

Ja, azt a fajtippelőst meg biztosan kihagynám belőle.

Egyébként nagyon várom már, mióta megcsináltad az elsőt, Csempe, azóta csak azt használom. :) A klános részére nagyon várom. :) Könnyebb lesz ott, mint excelbe.

Padlócsempe 09-24-2012 09:17

Quote:

Originally Posted by cmaster333 (Post 299212)
En meg 1 olyat csinalnek a Hadis reszbe, h a vedo orszagnak beirom h hany barakja van, es kiszamolja h mennyi lenne a vedopontja, ha fullra venne magat ijjal

Ilyen lesz benne, ezt fogja tartalmazni az éplista importálása funkció.

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 299215)
Én inkább olyat csinálnék, hogy lehetőleg az emberektől ne vegyük el azt a minimális számolgatást, amit eddig kellett. Pl azt, hogy felszorzom a barakkokat a férőhellyel. Nem tudom, én nem szeretem, ha mindent megcsinálnak helyettem.

Ja, azt a fajtippelőst meg biztosan kihagynám belőle.

Egyébként nagyon várom már, mióta megcsináltad az elsőt, Csempe, azóta csak azt használom. :) A klános részére nagyon várom. :) Könnyebb lesz ott, mint excelbe.

Ahogy már írtam: "Minden funkciót igyekszem úgy kialakítani, hogy ne legyen kötelező használni :p"
Lesz egy gomb, amit, ha akarsz megnyomsz és lerövidíted az utat, vagy nem nyomod meg és átélheted a szorzás, összeadás és bepötyögés élményét.

A klános részbe pedig majd beépítem, hogyha a Big Gun ellen számol, akkor kifagy :D

Bukta 09-24-2012 09:27

Beszélj Atival, hozzátok össze úgy, hogy csak az adott ország sorszámát kelljen beírni, és egyből beírja az aktuális, és a max egységeit is. :-D
Nyilván ez csak vicc, de ne efelé menjen a dolog.

*tudom, nem kötelező használni minden funkciót*

Lord Belward 09-24-2012 10:52

Bukta, hogy neked milyen remek ötleteid vannak. :)

OFF
Egyből lehetne már az is, hogy időzít és 02:59:59 kor indítja a támadást amíg én alszom. :)

ON

Merengő 09-24-2012 11:41

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 299224)
Bukta, hogy neked milyen remek ötleteid vannak. :)

OFF
Egyből lehetne már az is, hogy időzít és 02:59:59 kor indítja a támadást amíg én alszom. :)

ON

akkor inkább már 03:00:00kor ha már indítok:D

Hex 09-24-2012 11:54

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299222)
Ilyen lesz benne, ezt fogja tartalmazni az éplista importálása funkció.



Ahogy már írtam: "Minden funkciót igyekszem úgy kialakítani, hogy ne legyen kötelező használni :p"
Lesz egy gomb, amit, ha akarsz megnyomsz és lerövidíted az utat, vagy nem nyomod meg és átélheted a szorzás, összeadás és bepötyögés élményét.

A klános részbe pedig majd beépítem, hogyha a Big Gun ellen számol, akkor kifagy :D

sajnos már nincs Gun, szóval a Tisztítótüzet írd bele :)

Padlócsempe 09-25-2012 10:53

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 299224)
OFF
Egyből lehetne már az is, hogy időzít és 02:59:59 kor indítja a támadást amíg én alszom. :)
ON

Csak szabályos funkciókat fog tartalmazni a program. Semmit nem fog helyetted csinálni, ugyanis bármilyen adatbevitel program által, szabálytalan.

Az egyetlen, amiben segítséget fog nyújtani, a számolgatás.
Az éplista importálása a következőt fogja tudni: Ha kijelölsz vágólapra egy épületlistát, majd megnyomod az éplista importálása gombot, akkor a számolóprogramban az őrtornyok helyére beíródik az adott éplista őrtoronyszáma, az íjászok vagy lovasok helyére pedig a barakkok férőhellyel felszorzott száma (az alapján, milyen fajt állítottál be).

A program elkészültsége: 20%

Remedy 09-25-2012 12:07

Csempe, ha mar csinalod, egy javaslat, ami hianyzik az egybol, lentebbi szintekre is gondolva:

Lehessen szovisegitseget is beirni. Ugyanis az a workaround, hogy a szovisegitseget is sajat ijnak irod be, azert nem mukodik, mert ha nincsenek tele a tornyok, a szovihelp nem tolti fel, de a program ugy fogja venni.

Szoval erre lehetne egy kulon gomb.

Padlócsempe 09-26-2012 14:59

Az első képernyőkép, ízelítőnek abból, hogyan fog kinézni az új verzió:

http://kepfeltoltes.hu/120926/cseho2...toltes.hu_.png

Elkészültség: 30%

Várom a véleményeket :)

Sami 09-26-2012 15:12

Röviden: jónak tűnik. Egyszerű, de minden ott van, ami kell.

Tsobi 09-26-2012 15:27

Folytatva az első verzió forradalmi újítását, az ikonokat lecserélhetnéd valami ahhoz hasonlóra. :)

Tsobi 09-26-2012 15:29

Ill. nem tudom mekkora igény van rá, de szerintem kifejezetten hasznos lenne egy olyan funkció, ami megmutatja, hogy adott pontlistabéli körülmények között rá tudsz-e fokozni két körre valakire (pontlista importálásaként vagy úgy, ahogy).

Ennyi hó kihagyás után nekem gondot okoz időnként ennek a megítélése.

vityu 09-26-2012 15:34

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 299252)
Ill. nem tudom mekkora igény van rá, de szerintem kifejezetten hasznos lenne egy olyan funkció, ami megmutatja, hogy adott pontlistabéli körülmények között rá tudsz-e fokozni két körre valakire.

Ennyi hó kihagyás után nekem gondot okoz időnként ennek a megítélése.

Ezt sem támogatom, mint ahogy a fajbeli segítséget sem. Ez olyan dolog, amihez nem számolni kell, és azt rövidíti le. Nem egy hosszú képlet helyettesítése 1 gombbal.

Padlócsempe 09-26-2012 15:36

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 299252)
Ill. nem tudom mekkora igény van rá, de szerintem kifejezetten hasznos lenne egy olyan funkció, ami megmutatja, hogy adott pontlistabéli körülmények között rá tudsz-e fokozni két körre valakire (pontlista importálásaként vagy úgy, ahogy).

Ennyi hó kihagyás után nekem gondot okoz időnként ennek a megítélése.

Ilyen verziót nem tervezek. Az az álláspontom, hogy amikor ez a kérdés felmerül (Nagy a helyezéskülönbség, de a pontkülönbség nem olyan nagy), az még túl alacsony hektár ahhoz, hogy fokozgatni kelljen, magasabb hektáron pedig már úgyis nagyon közeliek a helyezések ahhoz, hogy a helyezés számítson a ráfokozásban.

vityu 09-26-2012 15:40

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299254)
Ilyen verziót nem tervezek. Az az álláspontom, hogy amikor ez a kérdés felmerül (Nagy a helyezéskülönbség, de a pontkülönbség nem olyan nagy), az még túl alacsony hektár ahhoz, hogy fokozgatni kelljen, magasabb hektáron pedig már úgyis nagyon közeliek a helyezések ahhoz, hogy a helyezés számítson a ráfokozásban.

Még a könnyített fordulás előtti elfmocsárban volt ilyen legutóbb.

Remedy 09-26-2012 16:35

Egy plusz javaslat: legyen felhasznalobaratabb, mint az elso, azaz mondhatni "bolondbiztos".

Szoval ne tojja ossze magat, ha 0 helyett ures stringet kap, esetleg azt kapja 23 helyett, hogy "huszonhárom" vagy azt, hogy 23ef (elutes). Csak siman irja ki, hogy ez igy nem lesz jo. :) Sot, ures stringnel siman vegye 0-nak, es meg se nyikkanjon. :)

Merengő 09-26-2012 18:31

Quote:

Originally Posted by Sami (Post 299250)
Röviden: jónak tűnik. Egyszerű, de minden ott van, ami kell.

egyszerű?:) ha nem játszanék pár éve én tuti nem igazodnék ki rajta.. szerintem sok egy picit.

Remedy 09-26-2012 18:47

A tudománytekercsek checkbox hol van, ami megjeleníti a kézzel beírható tekercsszázalékot? :)

Padlócsempe 09-26-2012 21:04

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 299258)
A tudománytekercsek checkbox hol van, ami megjeleníti a kézzel beírható tekercsszázalékot? :)

Az nem lesz benne, automatikusan maximális tekercsel fog számolni

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 299258)
Egy plusz javaslat: legyen felhasznalobaratabb, mint az elso, azaz mondhatni "bolondbiztos".

Ez természetesen lesz benne, méghozzá oly módon, hogy nem fogsz tudni betűt beírni szám helyett.

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 299258)
egyszerű? ha nem játszanék pár éve én tuti nem igazodnék ki rajta.. szerintem sok egy picit.

Ennyi funkcióra van szükség, ezért ennyi dolognak kell szerepelnie az ablakban. Valószínűleg pár használat után elég egyszerűnek fog tudni a kezelés. Ha mégsem így lenne és többen panaszkodnak rá, akkor lesz egy checkbox, hogy "bonyolult mód", és akkor pár mezőt csak akkor jelenít meg ha azt bepipálod.

Remedy 09-26-2012 21:41

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299263)
Az nem lesz benne, automatikusan maximális tekercsel fog számolni

Emlekszem, mar az 1-nel is gyozkodni kellett, es ott beadtad a derekad, legy konzisztens. :) Mi van, ha en azzal akarom szamolni hogy beferek-e, ha lelopja a szovim 38%-ra a haditekit?

Vagy ha ennyire nem akarod belerakni a hivatalosba, csinalj belole egy Remedy editiont, amiben benne van. :D

Padlócsempe 09-26-2012 22:50

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 299264)
Mi van, ha en azzal akarom szamolni hogy beferek-e, ha lelopja a szovim 38%-ra a haditekit?

Olyankor a cseho 1-et használod :p

Hex 09-27-2012 06:33

Csempe, ne csak a normálosokra gondolj, hanem az anarchosokra is. Légyszi rakd bele :)

Padlócsempe 09-28-2012 11:08

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 299271)
Csempe, ne csak a normálosokra gondolj, hanem az anarchosokra is. Légyszi rakd bele :)

Belekerült

Hex 09-28-2012 11:17

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299314)
Belekerült

köszi :)))

cmaster333 09-28-2012 20:55

Es olyat nem lehetne belrakni, h a tamado es vedo fel adatait(faj,katmoral, tekercs) 1 kattintasra kicserleje?

[HTPA]GeeForce 10-01-2012 18:27

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 299314)
Belekerült

Köszi. :D :D


All times are GMT +1. The time now is 22:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu