Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Egér gombkiosztásának megváltoztatása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3769)

Andrew 08-28-2009 21:30

Egér gombkiosztásának megváltoztatása
 
Húú, szép magyaros cím :D
Na mindegy. A lényeg, hogy most vettünk egy új egeret, amin csak egy gombot nem próbáltam még ki a boltban, és az a görgetőnek a gombja. Működik, csak meglehetősen hangos. Nem tudtok valami programot, vagy módot megcserélni valamelyik gombbal? Van rajta még közvetlenül mögötte egy dpi változtató gomb, leginkább ezzel szeretném, de a 'forward' nevű oldalsó gombbal is szívesen megcserélném :)
Amúgy ez lenne az egér, ha bárkinek is mondd valamit. Nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, sürgősen kellett :D meg azért kényelmes, szóval ha ez az apró szépséghibája nem lenne, akkor teljesen meg lennék vele elégedve.

u.i.: a driver config.ini-két már megpróbáltam átírni, de semmire sem mentem vele. Pedig mindenható adminisztrátori hatalmammal felruházva még sikerült is :D

Ati 08-28-2009 21:36

A windows egérbeállításainál a fő gombokat meg tudod cserélni (bal, jobb). A görgőt minek akarod nyomkodni? Komolyan szoktad hazsnálni azt a funkciót? :-o

Andrew 08-28-2009 21:46

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 222500)
A windows egérbeállításainál a fő gombokat meg tudod cserélni (bal, jobb). A görgőt minek akarod nyomkodni? Komolyan szoktad hazsnálni azt a funkciót? :-o

Iiiigen, a bal és a jobb gombot meg lehet cserélni, de nekem sajnos ez kevés :o
Például FF-ben és a Total Commanderben rendszeresen használom a középső gombot új ablakok megnyitására és bezárására. Így egy kattintással tudok megnyitni egy linket új lapon, vagy éppen több mappa között is könnyen tudok navigálni.

A vicces az, hogy ugyan ez volt egyik haverom kérdése is, amikor megkérdeztem :D

Ati 08-28-2009 21:51

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 222501)
Iiiigen, a bal és a jobb gombot meg lehet cserélni, de nekem sajnos ez kevés :o
Például FF-ben és a Total Commanderben rendszeresen használom a középső gombot új ablakok megnyitására és bezárására. Így egy kattintással tudok megnyitni egy linket új lapon, vagy éppen több mappa között is könnyen tudok navigálni.

A vicces az, hogy ugyan ez volt egyik haverom kérdése is, amikor megkérdeztem :D

TotalCommander-t nem használom, FF-ben az új lap megnyitására valahogy nekem hihetetlenül nem áll kézre az a gomb. Jah, nekem is Trust egerem van, picit más, mert a görgö alatt nincs ott az a plusz gomb. Viszont a görgő kattintása halk, ha oda erőltetem az ujjam. Tudom, hogy ez Rajtad most nem segít, csak megjegyeztem... :)

Andrew 08-28-2009 21:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 222502)
TotalCommander-t nem használom, FF-ben az új lap megnyitására valahogy nekem hihetetlenül nem áll kézre az a gomb. Jah, nekem is Trust egerem van, picit más, mert a görgö alatt nincs ott az a plusz gomb. Viszont a görgő kattintása halk, ha oda erőltetem az ujjam. Tudom, hogy ez Rajtad most nem segít, csak megjegyeztem... :)

Nekem sem létszükséglet az a gomb... Becserélném egy halk görgőgombra :D:D
De ha már itt tartunk, mire jó, hogy 1000 vagy 500 dpi-s az egér? :)

Ati 08-28-2009 21:58

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 222503)
De ha már itt tartunk, mire jó, hogy 1000 vagy 500 dpi-s az egér? :)

Most lehet, hogy marhaságot mondok, de úgy tudom, hogy garfikánál lényeges, hogy mennyire tudsz vele precízen mozogni.

Andrew 08-28-2009 22:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 222504)
Most lehet, hogy marhaságot mondok, de úgy tudom, hogy garfikánál lényeges, hogy mennyire tudsz vele precízen mozogni.

Akkor sanszos, hogy az alacsonyabb a jobb, mert ha bekapcsolom, akkor sokkal lassabban mozog az egér, gondolom így finomabban lehet vele dolgozni.

Xeper 08-28-2009 22:56

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 222505)
Akkor sanszos, hogy az alacsonyabb a jobb, mert ha bekapcsolom, akkor sokkal lassabban mozog az egér, gondolom így finomabban lehet vele dolgozni.

A dpi ugyanaz, mint a nyomtatónál is (dot per inch), tehát magas szám--> jó minőség.
Az egy dolog, hogy feldolgozott pontonként x elmozdulást produkál, a sebességet lehet változtatni az oprendszerben. A lényeg, hogy finom mozdulatokra jobban reagál a nagyobb felbontású.

szamóka 08-28-2009 23:55

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 222499)
u.i.: a driver config.ini-két már megpróbáltam átírni, de semmire sem mentem vele. Pedig mindenható adminisztrátori hatalmammal felruházva még sikerült is :D

Nekem is volt ilyen márkájú egerem, a driver telepítése után egy kis ikon jelent meg az óra mellett, ott lehetett variálni a gombok funkcióit.

Kutyuleee 08-29-2009 01:47

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 222507)
Nekem is volt ilyen márkájú egerem, a driver telepítése után egy kis ikon jelent meg az óra mellett, ott lehetett variálni a gombok funkcióit.

az enyém Genius és ráadásul ezen egy picivel több gomb van:) (oldalt 4 felül 3+a görgő gombja:D) és a görgő gombot én is elég előszeretettel használom ff-hoz, ráadásul a driverével mindent lehet szinte mindennel variálni:) én pl az oldalsó gombokat winamphoz,illetve a Vistához használom ki, nagyon kellemes, amikor nem kell játékközben a billentyün 3gombbal számot váltani, hanem egyszerüen csak baloldalt 1klikk:)

De nézd meg a gyártó oldalát sztem lesz vmi pro driver, amivel lehet programozni, de ha ott nem is, akkor tán a gugli segithet.


All times are GMT +1. The time now is 19:15.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu