Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   katmorál (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4327)

Takanohana 08-30-2010 16:22

katmorál
 
Biztos elnézek valami tök nyilvánvaló dolgot, de nem jövök rá a titokra, úgyhogy megkérdezem: miért nem emelkedik a katmorálom?

Nemrég léptem fel 4. szintre. 5.-en egykocsmás óriás voltam, a katmorált nem a kocsma tartotta fenn. A topban ücsörgés alatt 76%-ra esett a katmorálom. Fellépés után félelf lettem, átépültem, 21% a kocsmám. És a katmorálom stabilan áll 76%-on. mellette zöld felfelé nyíl, de a szám nem emelkedik.

A súgó szerint: A katonai morált emeli:

* Ha minden 500 katonai egységre (beleértve a tolvajokat és varázslókat is) jut egy kocsma. nálam 2,5 jut
* Ha minden 300 katonai egységre jut egy kocsma. nálam 7,8 jut
* Ha minden 150 katonai egységre jut egy kocsma. nálam 3,9 jut

A sima morálom 100%, minden épületem működik, ezer éve nem ütöttek be. Nem kéne már a katmorálomnak 100% lennie?

Ati 08-30-2010 16:24

100% akkor lesz, ha rengeteg sikeres hadi csatát vívsz. A morál alap esetben 75% felé húz. Ha alacsonyabb, akkor emelkedik, ha magasabb, akkor csökken.

Andrew 08-30-2010 16:26

Ha egy felfelé mutató zöld nyilad van, akkor nem fog valami rettentő gyorsasággal emelkedni... ha van még időd, akkor lengesd be a morálod, úgy a kocsmák már egész jól fenn tudják majd tartani.

Takanohana 08-30-2010 16:28

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 262213)
100% akkor lesz, ha rengeteg sikeres hadi csatát vívsz. A morál alap esetben 75% felé húz. Ha alacsonyabb, akkor emelkedik, ha magasabb, akkor csökken.

Biztos igazad van, csak én úgy emlékszem, mikor felessel voltam, mindig 95% körüli volt a katmorálom, holott felessel nem ütöttem, inkább engem ütöttek. És a sok meggömbözött félelf sem 75% katmorállal áll, sokkal többel, pedig nem hiszem, hogy ütnének. De te tudod, ha így van, akkor így van. Kösz a választ.

NewJackCity 08-30-2010 16:58

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 262212)
Biztos elnézek valami tök nyilvánvaló dolgot, de nem jövök rá a titokra, úgyhogy megkérdezem: miért nem emelkedik a katmorálom?

Nemrég léptem fel 4. szintre. 5.-en egykocsmás óriás voltam, a katmorált nem a kocsma tartotta fenn. A topban ücsörgés alatt 76%-ra esett a katmorálom. Fellépés után félelf lettem, átépültem, 21% a kocsmám. És a katmorálom stabilan áll 76%-on. mellette zöld felfelé nyíl, de a szám nem emelkedik.

A súgó szerint: A katonai morált emeli:

* Ha minden 500 katonai egységre (beleértve a tolvajokat és varázslókat is) jut egy kocsma. nálam 2,5 jut
* Ha minden 300 katonai egységre jut egy kocsma. nálam 7,8 jut
* Ha minden 150 katonai egységre jut egy kocsma. nálam 3,9 jut

A sima morálom 100%, minden épületem működik, ezer éve nem ütöttek be. Nem kéne már a katmorálomnak 100% lennie?

konkrétan mit jelent az a nem rég ?
12orán belul semilyen morálváltozást ne várj !!!
ha 90 koruli a morálod is 1-1.5 nap még 95 lessz
de néha pont ilyen kevéskocsmás oriásoknál (varinál szoktam tapasztalni inkább)
akiknek nagyon beállt a morál alacsonyra van hogy 3 nap is kell mire folmászik a morál kocsmaépites vagy seregpiacolás ujraképzés mellett
végulis lényegtelen melyik mert mind3 esetben a kati kocsma arányt noveled
aminek hosszutávu kovetkezménye a morálemelkedés
nyugi fol fog menni még 95 folé is csak várj turelemmel

Olasz 08-30-2010 17:30

Esetleg tedd ki a sereged a piacra és legyél üres.
De lehet még úgy sem indul el, hanem először fel kell vinned csatával vagy sikeres védésekkel és utána már könnyen tudod magasan tartani a sok kocsmával meg ha még ki is tudod dobni a sereget a piacra, akkor pláne megmarad. (Ill. nagyon lassan esik)

Princ 08-30-2010 17:37

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 262219)
Esetleg tedd ki a sereged a piacra és legyél üres.
De lehet még úgy sem indul el, hanem először fel kell vinned csatával vagy sikeres védésekkel és utána már könnyen tudod magasan tartani a sok kocsmával meg ha még ki is tudod dobni a sereget a piacra, akkor pláne megmarad. (Ill. nagyon lassan esik)

Csak egy kis türelem kell hozzá, pár nap. Fölösleges az egységeket kitennie.

NewJackCity 08-30-2010 17:44

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 262219)
Esetleg tedd ki a sereged a piacra és legyél üres.
De lehet még úgy sem indul el, hanem először fel kell vinned csatával vagy sikeres védésekkel és utána már könnyen tudod magasan tartani a sok kocsmával meg ha még ki is tudod dobni a sereget a piacra, akkor pláne megmarad. (Ill. nagyon lassan esik)

felelfet ennyi kocsmával folosleges kipiacolni
a morálváltozoja már most is a legideálisabb irta hogy 150 katinként 3.9 kocsmája van
azon már nem segit semmi max ha ut akkor gyorsul fol

Takanohana 08-30-2010 19:26

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 262217)
konkrétan mit jelent az a nem rég ?
12orán belul semilyen morálváltozást ne várj !!!
ha 90 koruli a morálod is 1-1.5 nap még 95 lessz
de néha pont ilyen kevéskocsmás oriásoknál (varinál szoktam tapasztalni inkább)
akiknek nagyon beállt a morál alacsonyra van hogy 3 nap is kell mire folmászik a morál kocsmaépites vagy seregpiacolás ujraképzés mellett
végulis lényegtelen melyik mert mind3 esetben a kati kocsma arányt noveled
aminek hosszutávu kovetkezménye a morálemelkedés
nyugi fol fog menni még 95 folé is csak várj turelemmel

132 kör a fellépés óta. mindegy, már lengetem.

Remedy 08-31-2010 12:48

Quote:

Originally Posted by NewJackCity (Post 262217)
konkrétan mit jelent az a nem rég ?
12orán belul semilyen morálváltozást ne várj !!!

Ez meg mindig hulyeseg, pedig mar legalabb 3x lattam Toled leirva... :)


All times are GMT +1. The time now is 18:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu