Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Hazban el nem fero lakosok szabin (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3990)

Remedy 12-31-2009 09:22

Hazban el nem fero lakosok szabin
 
Sziasztok!

Egy apro logikatlansagra hivnam fel a figyelmet.

Ha elmesz szabira, ugye a barakkba, templomba, kocsmaba, es raktarba el nem fero cuccok elmennek, akkor is, ha hazajonnek a piacrol, es mar szabadsagon vagy. Ellenben az el nem fero embereid nem mennek el.

Ugy gondoltam, azok is elmehetnenek. (Akar egyszerre, akar felezodve, mint amugy)


Egy igazi okot tudok, amiert ez fontos lehet: Par csoport tetejen vannak ilyen elfokozott fellepesi hekire lekopott szabis orszagok, maximum fokozassal, akik vmiert csak azonositani jarkalnak be, de korvaltast veletlen sem tartozkodnak az orszagukban, nehogy nep elmenjen beloluk. (ezt mondjuk nem is ertem...) :)

Ezaltal foglaljak a top helyeket, amikre majd kis 9essel es folotte szuksege lenne az embernek. Viszont annyival folotte vannak a tobbieknek a fokozas miatt, hogy nem tul konnyu megelozni oket majd. (Pl felek hogy jksz szuloagya is lehet majd, hogy a kis 9+osok fole tudjanak menni) (asszem tuvalunal is ilyesmi volt)

Velemenyek? :)

Masolok egy Gs peldat:

1 dddddd [SZ] X(3) 91.322
2 zzzzzz Y 82.157

Pool 12-31-2009 09:25

Támogatom.

Khazad-Dum 12-31-2009 10:14

Én is támogatom.

Tsobi 12-31-2009 12:29

Úgyszintén. :)

-Ricsi- 12-31-2009 14:46

Logikus. Támogatva.

Dragi 12-31-2009 16:01

Me too.

(rövid)

vityu 12-31-2009 16:13

Tetszik! Mindenképpen támogatom!

Dynosaur 01-01-2010 21:59

teljes mértékben egyetértek... :)

sutike31005 01-01-2010 23:17

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 234345)
Sziasztok!

Egy apro logikatlansagra hivnam fel a figyelmet.

Ha elmesz szabira, ugye a barakkba, templomba, kocsmaba, es raktarba el nem fero cuccok elmennek, akkor is, ha hazajonnek a piacrol, es mar szabadsagon vagy. Ellenben az el nem fero embereid nem mennek el.

Ugy gondoltam, azok is elmehetnenek. (Akar egyszerre, akar felezodve, mint amugy)


Egy igazi okot tudok, amiert ez fontos lehet: Par csoport tetejen vannak ilyen elfokozott fellepesi hekire lekopott szabis orszagok, maximum fokozassal, akik vmiert csak azonositani jarkalnak be, de korvaltast veletlen sem tartozkodnak az orszagukban, nehogy nep elmenjen beloluk. (ezt mondjuk nem is ertem...) :)

Ezaltal foglaljak a top helyeket, amikre majd kis 9essel es folotte szuksege lenne az embernek. Viszont annyival folotte vannak a tobbieknek a fokozas miatt, hogy nem tul konnyu megelozni oket majd. (Pl felek hogy jksz szuloagya is lehet majd, hogy a kis 9+osok fole tudjanak menni) (asszem tuvalunal is ilyesmi volt)

Velemenyek? :)

Masolok egy Gs peldat:

1 dddddd [SZ] X(3) 91.322
2 zzzzzz Y 82.157

nem szeretném, ha változna a helyzet... :) jó nehezítésnek tartom... :) már számoltam vele ( és a szövimmel mentunk mar ugy at a csopin, hogy 9 ese volt most 10 ese van, tehat a bizonyitek, hogy hozhato..egyenlőre...:P)

ja meg valami tuvalunal a jksz mas miatt volt jksz.. de akkoriban meg nem volt a max heki meghatarozva.. igy pl voltak 200 k-s orik 5 os csopikba amiket nehez volt megelozni.. :P

Kics 01-04-2010 16:27

Tudom, hogy nem szeretik nagyon, ha külön van kezelve a normál és az anarch, de:

Anarchban jópár ország van, amik csak ideiglenesen vannak használva (90 napon túli időszakon is) és a felépítésük szándékosan erősen piac- és pénzfüggő (értem ezalatt ház nélküli varik, kevesebb házas, vagy szintén háznélküli hadisok, stb) Ott nincs ilyen jellegű probléma, hogy nem lehet valakit beelőzni (tehát ez az indok ott nem áll fenni), ellenben a fenti országok kezelése kissé komplikáltabb lenne (melyekben azért elég sok munka volt és van is, ha azok aktívak).

Normálban semmi kifogásom ellene.

Ati 01-04-2010 16:37

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234959)
Tudom, hogy nem szeretik nagyon, ha külön van kezelve a normál és az anarch, de:

Ez egy olyan szintű "szabály", amit csak egyformán lehet kezelni. Nem technikailag, mert technikailag persze "minden" megoldható. De hogy ennyire szögesen más szabályok legyenek az egyik helyen, mint a másikon, ez már tényleg abba az irányba megy, hogy több különböző játékról beszélnénk, és a kettő között egyre kevesebb a hasonlóság, a közös szabály.

Remedy 01-04-2010 16:42

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234959)
Tudom, hogy nem szeretik nagyon, ha külön van kezelve a normál és az anarch, de:

Anarchban jópár ország van, amik csak ideiglenesen vannak használva (90 napon túli időszakon is) és a felépítésük szándékosan erősen piac- és pénzfüggő (értem ezalatt ház nélküli varik, kevesebb házas, vagy szintén háznélküli hadisok, stb) Ott nincs ilyen jellegű probléma, hogy nem lehet valakit beelőzni (tehát ez az indok ott nem áll fenni), ellenben a fenti országok kezelése kissé komplikáltabb lenne (melyekben azért elég sok munka volt és van is, ha azok aktívak).

Normálban semmi kifogásom ellene.

Normalban is elvileg ugyanigy elkepzelhetoek ilyen orszagok. Ezentul kicsit tobbet kell fokoznod majd, ha tamadni akarsz, ennyi. (Varinal meg ugyse sokat er, hiszen ha sosem engedsz benne korvaltast hogy ne menjenek el az egysegek, a keszulije sem fog visszatoltodni...) :)

Ugysem baj, ha a total extrem felepitesek kicsit visszabbszorulnak, vagy dragabbak lesznek... :) Legalabbis szerintem. :)

Kics 01-04-2010 16:53

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 234960)
Ez egy olyan szintű "szabály", amit csak egyformán lehet kezelni. Nem technikailag, mert technikailag persze "minden" megoldható. De hogy ennyire szögesen más szabályok legyenek az egyik helyen, mint a másikon, ez már tényleg abba az irányba megy, hogy több különböző játékról beszélnénk, és a kettő között egyre kevesebb a hasonlóság, a közös szabály.

Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni:) Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)


Remy: A különbség csak (leszámítva, hogy normálban azért nem tudok elképzelni "értelmes" indokot az ilyen orikra, pl. Aban is inkább szkra mennek) a mennyiségekben és az időben van. (pl 800 hektáros, csak varázsló, 4mrd min. a feltöltés. Ha nem kell kirakhatja, de már nem mehet vele szabadságra, hacsak nem gondoskodik a megvételről. És ugye nálunk ez egy idő után már viphez kötött) Szóval a difi, ha használni akarjuk pl. ezeket, akkor vagy szervezési problémákat, vagy pénzügyieket kell megoldani:) Tudom ez sem érv, de tény, hogy jóval kényelmetlenebb lesz, az ilyen időt igénylő szakbarbárok kezelése.

Ati 01-04-2010 17:29

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234962)
Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni:) Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)

Milyen információra gondolsz?

Nagyon sok lehetőség nincsen ebben. Vagy a mostani állapot marad, vagy elmegy a nép szabi alatt is, mint ahogy nem szabi alatt teszi. (Nem egyszerre, hanem az el nem férők fele per kör.)

Lehet vele játszani, hogy csak X hektár felett menjenek el az emberek, de úgy érzem, hogy ez már teljesen logikátlan, és főleg követhetetlen lenne. Úgyhogy 2 variációból lehet választani: vagy marad ahogy most van; vagy elmennek szabi alatt is az el nem férő emberek.

Most még van idő abba az irányba elvinni a megbeszélést, hogy ez nem jó ezért és azért, és több kár lenne belőle, mint haszon.

Remedy 01-04-2010 17:46

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234962)
Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni:) Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)


Remy: A különbség csak (leszámítva, hogy normálban azért nem tudok elképzelni "értelmes" indokot az ilyen orikra, pl. Aban is inkább szkra mennek) a mennyiségekben és az időben van. (pl 800 hektáros, csak varázsló, 4mrd min. a feltöltés. Ha nem kell kirakhatja, de már nem mehet vele szabadságra, hacsak nem gondoskodik a megvételről. És ugye nálunk ez egy idő után már viphez kötött) Szóval a difi, ha használni akarjuk pl. ezeket, akkor vagy szervezési problémákat, vagy pénzügyieket kell megoldani:) Tudom ez sem érv, de tény, hogy jóval kényelmetlenebb lesz, az ilyen időt igénylő szakbarbárok kezelése.

Vagy csak egesz egyszeruen rakni kell bele hazat, es nem lesz annyira pengen elezve az adott orszag. Ez olyan nagy baj lenne? (Akkor nem kene a nem mukodo templomokat ujra es ujra feltolteni, gondolom ez a fo gond...) :)


Ja igen, es ha elmennek, termeszetesen szkn is menjenek majd el... :)

Kics 01-04-2010 17:50

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 234966)
Milyen információra gondolsz?

Most még van idő abba az irányba elvinni a megbeszélést, hogy ez nem jó ezért és azért, és több kár lenne belőle, mint haszon.

Eldöntöttnek vettem és bevezetés időpontja érdekelt csak:) (megközelítőleg akár, 1 nap vagy 1 hónap)

Anarchban szerintem 3-5 embert érint (nagy eséllyel 100-200 közti országot)
Normálban 5 országot. (Ez nyilván emelkedni fog majd)

A hektárfüggetlen logikusabb nekem is. A fenti számok ellenére, sajnos nekem is többet ér Remy érve, mint a sajátom:) (más kérdés, hogy a jelenlegi helyzet mellett döntenék.)

Ati 01-04-2010 17:54

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234973)
Eldöntöttnek vettem és bevezetés időpontja érdekelt csak:) (megközelítőleg akár, 1 nap vagy 1 hónap)

Bevezetés előtt mindenképp szólni fogok. Eldöntve még nincs, még bármi lehet belőle. (Valójában már kész ez a modul, de kivenni kb 2 mozdulat, ha valamiért mégis úgy alakul, és falnak menni se fogok tőle. :))

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234973)
Anarchban szerintem 3-5 embert érint (nagy eséllyel 100-200 közti országot)
Normálban 5 országot. (Ez nyilván emelkedni fog majd)

Én egy kislétszámú csoporton tesztelgettem, és ott is jó sok országot érintett, ahonnan nem tízes nagyságrendű ember lécelt le, úgyhogy biztos, hogy nem csak 5 országot fog érinteni. Hogy bármi lényeges változás ettől hány országban áll be, az persze más kérdés.

Kics 01-04-2010 18:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 234974)

Én egy kislétszámú csoporton tesztelgettem, és ott is jó sok országot érintett, ahonnan nem tízes nagyságrendű ember lécelt le, úgyhogy biztos, hogy nem csak 5 országot fog érinteni. Hogy bármi lényeges változás ettől hány országban áll be, az persze más kérdés.

Azzal csak arra utaltam, hogy hány országnak jelent ez problémát. (ugye 9-10 személyiség, igaz azt nem tudom, hogy egy-egy kis csoportban 7esek is akadályozva lennének-e)

Az esetleg nem lehet megoldás, hogy nem mint modul, hanem mint egyszeri "írányítás" kerül be (pl. 1 napig) normálban, amivel ezek a feltehetőleg régóta szabin lévő országok fölösleges emberei elkopnának, így nem képeznek olyan akadályt, amit nem lehet áthidalni, lévén a maximum hektárig kopnak azok az országok és az aktívok annak másfélszereséig mehetnek.

Gabro 01-04-2010 18:16

Nekem tetszik, hogy menjenek el, sok olyan ország csípi a szemem, akik beragadtak a pontlista elejébe, meg olyanok is, akik a max hektárra visszakopva, de a sok ember miatt magas pontértéken visszajöttek, és kitámadtak egyből, aztán a folyamatos pontesés miatt szépen ütöttek egy jóízűt és nem lehetett őket elkapni...

szóval ahogy minden más elmegy menjen el ez is...

Ati 01-04-2010 18:17

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234976)
Az esetleg nem lehet megoldás, hogy nem mint modul, hanem mint egyszeri "írányítás" kerül be (pl. 1 napig) normálban, amivel ezek a feltehetőleg régóta szabin lévő országok fölösleges emberei elkopnának, így nem képeznek olyan akadályt, amit nem lehet áthidalni, lévén a maximum hektárig kopnak azok az országok és az aktívok annak másfélszereséig mehetnek.

Akadályt szerintem ezek most se képeznek, nem azon a néhány ponton fog múlni, hogy egy többszemélyiségű ország fel tud-e jutni a saját top részébe, vagy sem. Ennek maximum logikai és egységesítési okai vannak.

Remedy 01-04-2010 18:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 234978)
Akadályt szerintem ezek most se képeznek, nem azon a néhány ponton fog múlni, hogy egy többszemélyiségű ország fel tud-e jutni a saját top részébe, vagy sem. Ennek maximum logikai és egységesítési okai vannak.

De kepeznek, lasd nyito post, es egy kis 9-es vagy nagyobb esete. Bar nem megoldhatatlan akadaly, de ahogy irtam, akar jkszre is sarkallhat.

Kics 01-04-2010 18:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 234345)

Masolok egy Gs peldat:

1 dddddd [SZ] X(3) 91.322
2 zzzzzz Y 82.157

Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar:) (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet:))

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")

Remedy 01-04-2010 18:51

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 234981)
Én Remy példája miatt tartottam jogosnak, ahol a mezőny összetétele miatt lehet, hogy komolyabb vagy áthidalhatatlan akadályt képeznének a többszemélyes országoknak. A komolyabb akadály nem is zavarna, lévén elég tapasztalata van (kéne, hogy legyen), hogy ezt megoldja és ha azt mondod Ati, hogy nincs is ilyen áthidalhatatlan akadály, akkor inkább maradjon így ahogy van.

Ez egy játék, engem az ilyen "logikátlanság" nem zavar:) (1 tolvaj is elbír 2500 mázsa kővet:))

Így az érvem: ha normálban nem akadályozza a többszemélyes országokat, ellenben anarchban elvesz egy elég időigényes "stratégiai elemet", akkor nem támogatom. (Az ellen nincs kifogásom, hogy a feljebb írt "rövidtávú modul" adott időre bekerüljön normálba, ezáltal a kezdeti példában írt régi és csak azonosított országok népei elmennének, így kicsit megszüntetve egy régebbi rendszer "maradványait")

Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival... :)

(Akar csak direkt kitolasbol is...)

Dynosaur 01-05-2010 12:20

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 234984)
Ez utobbi csak tuzoltas lenne, hiszen barmikor elmehet szabira vki fellepesi maxhekin 1 milla varival... :)

(Akar csak direkt kitolasbol is...)

ha csak ez a probléma, akkor lehetne mondjuk az azonosítások alkalmával bekapcsolni ezt a funkciót, így tisztulna a mezőny.

Igazából anarchban nem vagyok, de Kics által felvázolt taktikai országokat sem ítélném halálra... ténleg nem lehet egyszerű egy ilyet fenntartani, és nem is igazán zavarják a játék normál menetét. Aki olyat tud csinálni, az megérdemli... tegye... :)
Itt normálban nem nagyon van értelme ilyen oriknak... szóval vagy ténleg más szabály kéne anarch-ra, meg normálra, vagy pedig időnként bevezetni...

és anarch teljesen más, mint normál... hasonlít, mint két testvér. Az egyik szőke, vékony, magas kékszemű hobbiból verseket ír, a másik fekete hajú barnaszemű, zömök, hobbiból súlyokat emelget. :) sose lesznek ugyanolyanok, és ez nem feltétlen probléma... :)

Remedy 01-05-2010 12:24

En meg mindig nem latom olyan nagy problemanak. Anarchban rengeteg orszagod lehet, egyaltalan nem baj, ha emiatt nem lesz annyira elezve az orszagod, hogy haz se legyen benne. Max kicsit feljebb is tartasz egy varist, es csokolom... :)

Pool 01-05-2010 15:46

Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene? :confused:

sutike31005 01-05-2010 16:31

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 235281)
Remy ötlete sztem tök jó, nem is értem, páran miért is vannak ellene? :confused:

az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Remedy 01-05-2010 16:41

Quote:

Originally Posted by sutike31005 (Post 235288)
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Nem az akadaly a lenyeg, hanem a logikatlansag megszuntetese. Kifenet erdekel a kis 9-esek velemenye? Ok sose tudtak jatszani... :D

Tsobi 01-05-2010 17:33

A javaslat bevezetésével elkerülhetők lennének az olyan félreértések, mint korábban a "miért foglaltam ilyen keveset?"-"mert a szabin levőknél az el nem férő egységek befokozódtak" (1/A).

Pool 01-05-2010 20:52

Quote:

Originally Posted by sutike31005 (Post 235288)
az otlet jo, csak nem erzem akadalynak... en, mint 9 es... es szerintem beszelhetek egy masik 9 es es egy 10 es neveben is.. de akit ismerek masik ket mostani 10 est se volt akadaly..... na ezert nem tamogatom... mert csak konnyitesnek erzem.. hisz nem jelent lekuzdhetetlen akadalyt.. (persze ez csak a mostani 9-10 esek velemenye..:P ) jaaj Remy meg Pool.. ugy mondjatok, mintha nem tudnatok megcsinalni.. pedig megtudjatok csak max kenyelmesebb lenne, ha nem kene lefele utni annyit..szoval en ellenzem..

Nekem ne mondd, hogy kell lefelé ütni, mert sztem nálam kevesen ütöttek lefelé annyit 20+ körökre, mint én...
Azokra is gondoljatok, akik nem olyan jók, mint Ti...

csabi 01-06-2010 09:05

vannak játékosok, akik nem tudnak játszani, mert vagy tudás, vagy idő hiányban szenvednek.. pl B-ben legyujtották az egyik szövimet, aki épp vizsgaidőszakban volt. nem volt más választása, minth fokozott egy keveset és elment szabira. ha nem ezt teszi, akkor nem tudtuk volna megvédeni, amig ő maga rá nem ér. a változtatás után ugyanez az ország kb tönkre menne, mert szabadság alatt is elmenne belőle a nép, igy leállna a kocsma, a templom és a barakk egy része is.

olvastam olyat, h vki gonoszságból belefokoz az országába embert és ugy megy szabira. hasonló simán megjátszható, ha vki gonoszságból sok házzal megy szabira mondjuk top felett 200 hekivel, de 200 ürese van, h azok kopjanak el.

Remy: kb a G-s szabisnak mennyi plussz elnemférő embere van? számomra nem derül ki a pontjaiból?

Gabro 01-06-2010 09:15

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 235372)
vannak játékosok, akik nem tudnak játszani, mert vagy tudás, vagy idő hiányban szenvednek.. pl B-ben legyujtották az egyik szövimet, aki épp vizsgaidőszakban volt. nem volt más választása, minth fokozott egy keveset és elment szabira. ha nem ezt teszi, akkor nem tudtuk volna megvédeni, amig ő maga rá nem ér. a változtatás után ugyanez az ország kb tönkre menne, mert szabadság alatt is elmenne belőle a nép, igy leállna a kocsma, a templom és a barakk egy része is.

szerintem akit leírtál az a kivétel ami erősíti a szabályt....

siQ 01-06-2010 09:15

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 235372)
Remy: kb a G-s szabisnak mennyi plussz elnemférő embere van? számomra nem derül ki a pontjaiból?

1700 heki: 1700*45 = 76500
normális felépitésnél kb max van 23K embere = 4600
-> 81100 pont.

Ő 91K-n van. 10K pont = 50K egység.

Ha jól számoltam. (Remynek sem hinném hogy több infója van, bár ki tudja:))

csabi 01-06-2010 09:17

Quote:

Originally Posted by Gabro (Post 235373)
szerintem akit leírtál az a kivétel ami erősíti a szabályt....

lehet, de engem nem érint a dolog. szóval nekem mind1.

siQ 01-06-2010 09:18

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 235372)
vannak játékosok, akik nem tudnak játszani, mert vagy tudás, vagy idő hiányban szenvednek.. pl B-ben legyujtották az egyik szövimet, aki épp vizsgaidőszakban volt. nem volt más választása, minth fokozott egy keveset és elment szabira. ha nem ezt teszi, akkor nem tudtuk volna megvédeni, amig ő maga rá nem ér. a változtatás után ugyanez az ország kb tönkre menne, mert szabadság alatt is elmenne belőle a nép, igy leállna a kocsma, a templom és a barakk egy része is.

Miért is menne tönkre? Megnézi mennyi helye van a házakban, beállitja intézőt, és ami nem fog működni azt kipiacolja szabi előtt, ha jól csinálja megveszik és pénz formájában megmaradnak az egységei.

csabi 01-06-2010 09:18

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 235374)
1700 heki: 1700*45 = 76500
normális felépitésnél kb max van 23K embere = 4600
-> 81100 pont.

Ő 91K-n van. 10K pont = 50K egység.

Ha jól számoltam. (Remynek sem hinném hogy több infója van, bár ki tudja:))

ahha.. és mi van ha 50% háza van? :)

siQ 01-06-2010 09:20

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 235377)
ahha.. és mi van ha 50% háza van? :)

Akkor mielőtt elment volna szabira leütötték volna a csoport aljára. (normális esetben).

csabi 01-06-2010 09:21

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 235376)
Miért is menne tönkre? Megnézi mennyi helye van a házakban, beállitja intézőt, és ami nem fog működni azt kipiacolja szabi előtt, ha jól csinálja megveszik és pénz formájában megmaradnak az egységei.

tudom, h meg lehet oldani. vége lett a vizsgaidőszakának és jött is vissza és meg lett oldva a dolog.. :) ezért nem ellenzem a dolgot.. :)

csabi 01-06-2010 09:36

Quote:

Originally Posted by siQ (Post 235378)
Akkor mielőtt elment volna szabira leütötték volna a csoport aljára. (normális esetben).

de ugye érted, h lehet, h csak párezer ponttal csökken, de lehet, h 20k pontot? a pontjain kivül csak erős tippünk van az 1700 hektárra is. a házak számára meg még csak tippünk sincs..

siQ 01-06-2010 09:41

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 235383)
de ugye érted, h lehet, h csak párezer ponttal csökken, de lehet, h 20k pontot? a pontjain kivül csak erős tippünk van az 1700 hektárra is. a házak számára meg még csak tippünk sincs..

Számomra az is elképzelhető lenne, ha nem normális elvándorlás lenne szabi alatt, hanem ilyen kifacsart: Függetlenül a szabad helyek számától a lakosság elvándorol 100% foglalkoztatottságig.


All times are GMT +1. The time now is 07:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu