Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Március: 3. névvadászat (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3387)

Ati 03-01-2009 11:51

Március: 3. névvadászat
 
Sziasztok!

Az előző két évben nagyon jól sikerült a "névvadászat", ami azt takarta, hogy közösen összegyűjtöttük azokat a neveket, amik nem elfogadhatóak.

Idézet tavalyról, hogy mi is ez pontosan:

"Mint azt talán tudjátok, mostanában a nevek elfogadása "egyesével" történik, ez napi sokszáz nevet jelent, néha átcsúsznak olyan nevek, amiknek nem kéne, szerencsére ez igen ritka. Régen viszont egyáltalán nem volt ilyen szűrés, a régi nevek között több olyan is előfordulhat, ami nem felel meg a többség ízlésének, vagy esetleg félrevezető lehet.

Ezért egy név-vadászatot tartunk, és aki úgy érzi, hogy van a játékban olyan nevű ország, ami nem elfogadható, az most jelezheti ezt, vagy ezeket. Ahol nem egyértelmű, hogy miért, ott egy rövid indoklással.

Nem kell sajnálni sem az ország irányítóit, a legtöbb esetben nem lesznek törölve, csak egy névváltoztatás lesz tőlük kérve, amivel ha nem élnek, akkor mi adunk egy másik nevet az országnak. (Mint mondtam, legtöbb esetben -- kivételt képeznek a nagyon friss, és a nagyon durva nevű országok.)"

Az előző két év sikerén felbuzdulva idén is megtartjuk ezt a mulatságot, és ismét mindenkinek lehetőséget biztosítunk arra, hogy a névszűrésen átsiklott, de valamiért nem elfogadhatónak tartott nevekre felhívja a figyelmünket.

Természetesen nem csak egy listát szeretnék kérni (bár egyértelmű esetben az is elég, de ilyen csak nem lesz... :)), hanem indoklást is, hogy szerinted az adott nevek miért nem elfogadhatóak.

Túlzásokba most sem kell esni, alap értékrendnek a regisztrációs szabályok névválasztásra vonatkozó szabályai az irányadóak. Senki ne írja tehát azt, hogy a "Zöldalga" név szerinte nem elfogadható, mert nem szereti a zöld színt. :)

Ezek fényében:

Maradt-e bent olyan ország, akinek a neve problémás lehet, akinek a neve zavar a mindennapi játék során? Ha igen, akkor ki az, és miért zavar?

Ez a téma ebben a hónapban lehetőséget ad az ilyen nevek összegyűjtésére.

Tsobi 03-01-2009 16:16

Úgy értelmezem a dolgot,hogy akinek nem elfogadható országneve van,élhet a lehetőséggel,hogy saját belátása szerint megváltoztassa azt? Ha nem él vele,csak akkor kap Noname# -t?

Ati 03-01-2009 16:27

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 204498)
Úgy értelmezem a dolgot,hogy akinek nem elfogadható országneve van,élhet a lehetőséggel,hogy saját belátása szerint megváltoztassa azt? Ha nem él vele,csak akkor kap Noname# -t?

Igen. (Természetesen ha valaki szándékosan olyan országneveket, hozott létre, amikkel mások provokálása volt a cél, ott nemigen lesz lehetőség a saját változtatásra.)

Tsobi 03-01-2009 17:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204503)
Igen. (Természetesen ha valaki szándékosan olyan országneveket, hozott létre, amikkel mások provokálása volt a cél, ott nemigen lesz lehetőség a saját változtatásra.)

Akkor jó,mert én nem esem bele ebbe a kategóriába :)

sen K.I. 03-01-2009 20:23

sziasztok :)

Ati!
Én más országok neveit nem szeretném méltatni. Egy dolog érdekelne.
Ha vettem országot, aminek a nevét nem tudtam előre csak a megállapodás után derült ki, annak lehet a nevét bejelenteni ill. módosítani?
Köszönöm. :)

Ati 03-01-2009 20:29

Quote:

Originally Posted by sen K.I. (Post 204517)
sziasztok :)

Ati!
Én más országok neveit nem szeretném méltatni. Egy dolog érdekelne.
Ha vettem országot, aminek a nevét nem tudtam előre csak a megállapodás után derült ki, annak lehet a nevét bejelenteni ill. módosítani?
Köszönöm. :)

:confused::confused::confused:

Átvettél valakitől egy országot, anélkül, hogy tudtad volna, hogy mit veszel át? :confused:

Már nem aktuális, vagy más okból megváltoztatnikívánt nevek átírására ez a hónap nem használható. Névátírási lehetőség majd pár év múlva lesz legközelebb, az ilyen jellegű módosításokra akkor lesz lehetőség.

Gepard 03-02-2009 21:42

Lehet, hogy csak nekem nem tünt fel.
Akkor most hova kell beírni a kifogásolt országok nevét?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.

Ati 03-02-2009 21:49

Quote:

Originally Posted by Gepard (Post 204634)
Lehet, hogy csak nekem nem tünt fel.
Akkor most hova kell beírni a kifogásolt országok nevét?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem.

Kevésbé aktív most ez a téma, mint az előző két évben.

Ide a fórumra lehet őket beírni, némi magyarázattal, hogy szerinted az miért nem elfogadható.

laci 03-02-2009 22:23

No, írok egyet ;)

514364 Mujesztjaua

Románul elég "csúnya", nem tudom, le kell-e fordítani.

(nem mintha én bírnám a Steauát, de mégis... :rolleyes:)

Ati 03-02-2009 22:29

Quote:

Originally Posted by laci (Post 204636)
No, írok egyet ;)

514364 Mujesztjaua

Románul elég "csúnya", nem tudom, le kell-e fordítani.

Szerintem le kell, mert pár sportklub nevén kívül mást nem találtam róla.

laci 03-02-2009 22:31

Na jó, szó szerint "*g**i Steaua" a jelentése.

Ati 03-02-2009 22:32

Quote:

Originally Posted by laci (Post 204638)
Na jó, szó szerint "*g**i Steaua" a jelentése.

De akkor miért ez a neve a sportkluboknak? :eek:

Bár hirtelen a kicsillagozott szót se sikerült beazonosítanom. :(

laci 03-02-2009 22:38

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204639)
De akkor miért ez a neve a sportkluboknak? :eek:

Bár hirtelen a kicsillagozott szót se sikerült beazonosítanom. :(

Ááááh, Atiiii, nem a Steauával van az csak simán csillagot jelent, jelent esetben egy bukaresti focicsapatot, de elég sok mindent hívnak így a volt kommunista blokkban. A lényeg a csillagozott részen van:D

Segítek, beírok még egy szót, de csakazértsem fogom az egészet kiírni :p

"g*ci"

Ati 03-02-2009 22:40

Quote:

Originally Posted by laci (Post 204640)
Segítek, beírok még egy szót, de csakazértsem fogom az egészet kiírni :p

"g*ci"

Így már oké. :D Az előbb az elején is volt egy csillag, azt nem tudtam beazonosítani. :)

És miért hívnak így foci(?)klubokat? :eek:

J.Ati 03-02-2009 22:40

hogy mik vannak:eek::)

laci 03-02-2009 22:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204641)
És miért hívnak így foci(?)klubokat? :eek:

Tudod, csillag, vörös csillag meg hasonlók, kommunista életfíling, de lehet hogy semmi köze ehhez a névnek, csak nagyon magasra törtek :rolleyes:

Remedy 03-02-2009 23:14

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204641)
Így már oké. :D Az előbb az elején is volt egy csillag, azt nem tudtam beazonosítani. :)

És miért hívnak így foci(?)klubokat? :eek:

A foci klub neve Steaua Bukarest, amivel semmi gond nincs.

Csak gondolom valaki elerakta ezt a csunya roman szot, es igy regelt orszagot. Erted mar? :)

Mintha en azt regelnem, hogy "BuziKispest".

[HTPA]GeeForce 03-02-2009 23:16

Vöröshadsereg007

kommunista

Kommunista Állam

Kommunista Ifjak

A legvidámabb barakk


Indoklás:
Az alábbi országnevek biztos vagyok benne, hogy regisztráció után azonnal törlésre kerülnének:

totenkopfss007

náci (esetleg neonáci, lévén, hogy a kommunizmus is csak utópia)

náci Állam

Hitler Jugend

A Legvidámabb Láger


Nos, akkor a vastagon kiemeltek miért létezhetnek?

csabi 03-03-2009 04:15

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 204651)
A legvidámabb barakk

Indoklás:
Az alábbi országnevek biztos vagyok benne, hogy regisztráció után azonnal törlésre kerülnének:

A Legvidámabb Láger

Nos, akkor a vastagon kiemeltek miért létezhetnek?

?? tudod mi a különbség a láger és a barakk között? :D

Ati 03-03-2009 07:06

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 204650)
A foci klub neve Steaua Bukarest, amivel semmi gond nincs.

Csak gondolom valaki elerakta ezt a csunya roman szot, es igy regelt orszagot. Erted mar? :)

Mintha en azt regelnem, hogy "BuziKispest".

No, bocs, nem foci, hanem kosárlabda.

http://sportoldal.ro/index.php?k=12&t=hirek&id=2017
C csoportban játszottak december 28-án

http://www.mediatica.ro/?page=news&i...ate=2007-01-03
2006-ban az A csoportban játszottak, akkor mindenkit vertek

Kutyuleee 03-03-2009 07:25

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 204651)

A legvidámabb barakk

A többi érthető, de ezzel speciel mi a baj??? ki a francot sért, kis országunk egyik régebbi beceneve??? mert sztem semmi negatív sincs benne...

[HTPA]GeeForce 03-03-2009 08:03

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 204663)
?? tudod mi a különbség a láger és a barakk között? :D

" ?? tudod hogy az ország neve szándékosan idézi az államszocializmus borzalmait? :D "

" ?? tudod mi a különbség a tisztességes emberek között, meg azok között, akik mások privát, egy embernek szánt üzeneteit körlevélként kezelik, és mindenkinek továbbküldözgetik? :D "

egy fokkal komolyabban: nyilván tudod...
szerintem egyik név sem sért senkit, felőlem akármilyen névvel játszhatna akárki, pusztán a pártatlanság, és kétoldali elutasítás jegyében írtam a felsorolásomat, a teljesség igénye nélkül.

továbbra is az a véleményem, hogy amíg a nemzetiszocializmus bármilyen realizálódott, vagy utópikus formájára utaló/sejtető/konkretizáló/stb országnevek többsége szerintem még a védettség lejártát sem érik meg, addig nincs helye az államszocializmus bármilyen realizálódott, vagy utópikus formájára utaló/sejtető/konkretizáló/stb országnévnek sem.

vagy legyen valóban pártatlan a játék, vagy engedje be mindkét szélsőséget. szemléletesebben: a kétélű kard vagy vágjon kétfelé, vagy maradjon a tokjában.

Remedy 03-03-2009 14:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204668)
No, bocs, nem foci, hanem kosárlabda.

http://sportoldal.ro/index.php?k=12&t=hirek&id=2017
C csoportban játszottak december 28-án

http://www.mediatica.ro/?page=news&i...ate=2007-01-03
2006-ban az A csoportban játszottak, akkor mindenkit vertek

Hat ahogy ebbol nezem, diakok adtak neki a nevet, es senkit sem erdekelt, hogy csunya... :) Koliban nalunk is voltak otletek, pl Deportivo Lekonyulna, meg ilyenek... :) (eredetileg: Deportivo La Coruna)

csabi 03-03-2009 15:25

találtam asszem nem elfogadható országnevet, de teljessen el vok bizonytalanítva: 473286 Horthymagyarország (a Horthy-s nevű orik mind törölve lettek eddig nem elfogadható országnév indokkal)

vityu 03-03-2009 15:31

Az anarchra mennyire vonatkozik az elfogadható országnevek szabálya?

(nafene, ilyenre pazaroltam el az 1600. hozzászólásom :o)

csabi 03-03-2009 15:33

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 204688)
Az anarchra mennyire vonatkozik az elfogadható országnevek szabálya?

teljessen :)

Barca 03-03-2009 16:19

huh pedig tok picit Románul
de ezt nem tom forditani

sutike31005 03-04-2009 12:27

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 204678)
vagy legyen valóban pártatlan a játék, vagy engedje be mindkét szélsőséget. szemléletesebben: a kétélű kard vagy vágjon kétfelé, vagy maradjon a tokjában.

miért kéne, hogy pártatlan legyen? mármint persze Én is azt szeretném csak nem értem, hogy miért kell, szóval egy dolog, hogy szeretném meg te is szeretnéd, na de kell??.. olyan játékot csinál a játék készítője amilyet akar.. aztán, ha a játék törvényt sért vagy valamit tesznek ellenne...nem így működik-e sok minden? nem mondom, jó vagy rosz egyszerüen ez van :PP

sutike31005 03-04-2009 12:30

CSONTI PONDRÓ

ő változtassa már meg a nevét, mert ez nem jó így.. egyszer írtam neki egy levelet régebben, hogy hé, Pondró.. erre még én kaptam a pirosat :PP pedig csak a nevén hívtam..

pedig azon is gondolkoztam mi lett volna, ha becézem? pondrócskám? vagy azt mondom neki: hé, Te, Pondró!

Kitya 03-04-2009 19:34

Asszem én is találtam egy orit, a neve Szucspulák. Ez is román elferdítés. sugi pula = k*bbe a f*szom!

laci 03-04-2009 19:59

Quote:

Originally Posted by Kitya (Post 204778)
Asszem én is találtam egy orit, a neve Szucspulák. Ez is román elferdítés. sugi pula = k*bbe a f*szom!

Nem pont ezt jelenti, de hasonló "súlyú" a valódi jelentése :)

Ati 03-04-2009 20:16

Molst már csak az a nagy kérdés, hogy ez mennyire hasonlít az említett országnévre. Kiejtésileg azonos vele? Mert így leírva nem sok hasonlóságot látok.

laci 03-04-2009 20:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204784)
Molst már csak az a nagy kérdés, hogy ez mennyire hasonlít az említett országnévre. Kiejtésileg azonos vele? Mert így leírva nem sok hasonlóságot látok.

Hasonlóan ahhoz amit én írtam be, ez is fonetikusan van leírva, az eredeti kimondva nagyjából így hangzik. Csak ehhez valamiért hozzátett a végéhez egy "k"-t.

Tsobi 03-04-2009 22:34

Ati,csak bejelentés alapján szortírozzátok az országneveket vagy személyszerint Ti is vizslatjátok a pontlistákat?

Ati 03-04-2009 22:38

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 204806)
Ati,csak bejelentés alapján szortírozzátok az országneveket vagy személyszerint Ti is vizslatjátok a pontlistákat?

A témanyitó üzenetből idézet:

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204475)
"Mint azt talán tudjátok, mostanában a nevek elfogadása "egyesével" történik, ez napi sokszáz nevet jelent, néha átcsúsznak olyan nevek, amiknek nem kéne, szerencsére ez igen ritka.


Tsobi 03-04-2009 22:40

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204809)
A témanyitó üzenetből idézet:

Ez eddig rendben van,viszont nem derül ki,ami igazán érdekel,miszerint a régiek közül Ti is kerestek nem megfelelőket vagy csak a regisztálásnál nézitek a neveket?

Eke 03-04-2009 22:46

Ez csak a hódra vonatkozik,vagy minden verzióra is?

Ati 03-04-2009 22:51

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 204812)
Ez eddig rendben van,viszont nem derül ki,ami igazán érdekel,miszerint a régiek közül Ti is kerestek nem megfelelőket vagy csak a regisztálásnál nézitek a neveket?

A régiek közül nem keresünk. Ami eddig előkerülhetett, az gyanítom, hogy már előkerült. Ha most keresnénk valamit, akkor azok a nevek valószínüleg a rutin átnézéskor sem csúsztak volna át.

Ati 03-04-2009 22:51

Quote:

Originally Posted by Eke (Post 204815)
Ez csak a hódra vonatkozik,vagy minden verzióra is?

Csak a Hódítóra.

Tsobi 03-04-2009 22:53

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 204818)
A régiek közül nem keresünk. Ami eddig előkerülhetett, az gyanítom, hogy már előkerült. Ha most keresnénk valamit, akkor azok a nevek valószínüleg a rutin átnézéskor sem csúsztak volna át.

Köszönöm :)


All times are GMT +1. The time now is 20:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu