Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   2\B-ben toli nélkül? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1024)

Pepa 11-09-2006 15:48

2\B-ben toli nélkül?
 
Sziasztok!

Itt főleg 2\B-s, vagy 1\A-s játékosok válaszát várom. Pár nap és lépünkB-be szövistül és azt okoskodtuk ki, nem kell kifezejett tolis ori. Megmaradtunk a 3 hadi és 1 hadi-vari orikban. Szerintetek ez menniyre életképes?

director 11-09-2006 15:51

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 42156)
Sziasztok!

Itt főleg 2\B-s, vagy 1\A-s játékosok válaszát várom. Pár nap és lépünkB-be szövistül és azt okoskodtuk ki, nem kell kifezejett tolis ori. Megmaradtunk a 3 hadi és 1 hadi-vari orikban. Szerintetek ez menniyre életképes?

simán lehetséges.. de inkább legyen 2 varisabb ori, ne legyetek teljesen seregfüggők, praktikusabb, szerintem.. de asszem sokan játszanak úgy, ahogy írtad, szal lehet azt is nyugodtan:)

Pepa 11-09-2006 15:57

1100 hekin 20k-22k vari a hadisoknak

Cyby_ 11-09-2006 16:01

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 42158)
1100 hekin 20k-22k vari a hadisoknak


azok nem hadisok hanem már fél varisok de azok se nagyobn

director 11-09-2006 16:04

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 42158)
1100 hekin 20k-22k vari a hadisoknak

mittomén, legyen egy ilyen mondjuk (kb 13% vari), meg legyen egy 10% körüli, többi 7%.. például:) szerintem ezzel ellesztek jól B-ben

Remedy 11-09-2006 16:51

Quote:

Originally Posted by director (Post 42160)
mittomén, legyen egy ilyen mondjuk (kb 13% vari), meg legyen egy 10% körüli, többi 7%.. például:) szerintem ezzel ellesztek jól B-ben

Minek? az a 10% mire lesz jo megis? :)

director 11-09-2006 17:01

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 42167)
Minek? az a 10% mire lesz jo megis? :)

egy normál hadishoz belát, némelyiket ártózni is tudják. cserébe csak varisok vagy félvarisok gömbözik meg. igazából, szerintem a varik aránya az, amivel gyakorlatilag teljesen szabadon lehet szórakozni, szinte minden mennyiséghez van egy jó stratégia.. de lehet tévedek

laci 11-13-2006 22:47

Jelentem, nekem az utolsó körömben a 2B-ben összesen 56 tolvajom volt, és kb. 14k varázslóm, tudós/túlélő/bankár óriásként. És nem volt sok gondom a tolvajokkal, a varázslók meg csak néha-néha rengettek passzióból, de simán elviseltem.

Szecsa 11-14-2006 07:31

Maganyos farkas voltal? S csak a koroket toltotted vagy olykor harcolasztal is?

laci 11-14-2006 07:46

Quote:

Originally Posted by Szecsa (Post 43093)
Maganyos farkas voltal? S csak a koroket toltotted vagy olykor harcolasztal is?

Szövetségben voltam. És harcoltam is, bár én nyugodtabb fajta vagyok: ütök, utána építek, betelepítek, közben megvárom a többi tagját a szövetségnek, és így tovább. Szóval megértem, hogy ha valaki folyamatosan harcol, akkor ennyi kevés lenne, nekem viszont elég volt, az én játékstílusomhoz.

laci 11-14-2006 07:49

Ja, és 3 hadi-1 varázsló szövetségben voltunk. Amíg a varázslónkat egy szép reggelen át nem tették az Anarchba multizásért, akkor egy ideig 3-an maradtunk .

Napóleon 11-20-2006 20:07

Quote:

Originally Posted by pepa (Post 42156)
Sziasztok!

Itt főleg 2\B-s, vagy 1\A-s játékosok válaszát várom. Pár nap és lépünkB-be szövistül és azt okoskodtuk ki, nem kell kifezejett tolis ori. Megmaradtunk a 3 hadi és 1 hadi-vari orikban. Szerintetek ez menniyre életképes?

szvsz a csopi nem kényszeríti ki azt h kifejezett tolis legyen a szöviben csak azt h tudj védekezni a tolik ellen :D aztán h ezt fajjal vagy máshogy éred el az már a te gondod
köztudott h milyen felállással nyomják 2b-ben

Remedy 11-20-2006 23:23

Quote:

Originally Posted by Napóleon (Post 44598)
szvsz a csopi nem kényszeríti ki azt h kifejezett tolis legyen a szöviben csak azt h tudj védekezni a tolik ellen n

Ebben Te is erzed az ellentmondast, ugye?

laci 11-21-2006 07:13

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 44635)
Ebben Te is erzed az ellentmondast, ugye?

Nincs ellentmondás. Tolvajok ellen nem csak tolvajjal tudsz védekezni.

Remedy 11-21-2006 08:30

Quote:

Originally Posted by laci (Post 44649)
Nincs ellentmondás. Tolvajok ellen nem csak tolvajjal tudsz védekezni.

Aha... kepzeld en siman atloplak akarmennyi tornyos ijat tartasz az oridban, pl :P

Smooth Scroller 11-21-2006 15:17

sztem jol mondja laci, lehet siman toli nelkuli szovi is ott. pl 4 orias ori, 1 vari 3 hadi v. hadivari. igy szamottevo toli nelkul is van toli elleni vedelem. a tolik ellen meg nyilvan nem a tornyos ijaszok vedenek hanem a varik v. a lovak/elitek.

laci 11-21-2006 15:30

Remedy: ha 2 (3) körre vagy, akkor szétmészárolnak a hadisok. Esetleg a varázsló lenyomja a tolvajaid készültségét, vagy megmérgezi őket. Ezeket nevezhetjük aktív védekezésnek. Passzívnek meg azt, amit úgy hívunk, túlélő óriás sziesztával ;) .

Szvsz nem véletlen, hogy az 1A felé közeledve egyre kevesebb a tolvaj.

Smooth Scroller 11-21-2006 15:32

pici vedelem meg az is, ha 0 hekin van raktar. nem szamottevo, de eleg jol tavol tartja a tolikat a notorius mindenbol 0 nyersi lopas. nem mondom, hogy giga vedelem, de lehet szempont ez is.

Remedy 11-21-2006 15:39

Quote:

Originally Posted by laci (Post 44783)
Remedy: ha 2 (3) körre vagy, akkor szétmészárolnak a hadisok. Esetleg a varázsló lenyomja a tolvajaid készültségét, vagy megmérgezi őket. Ezeket nevezhetjük aktív védekezésnek. Passzívnek meg azt, amit úgy hívunk, túlélő óriás sziesztával ;) .

Szvsz nem véletlen, hogy az 1A felé közeledve egyre kevesebb a tolvaj.

A, nem. Aktiv vedekezes az, ha van sok tolid. (ez tenyleg nem jellemzo 2/b-ben, max elfeknek, esetleg gnomoknal, es torpeknel, olyan kimondott tolis ori tenyleg igen ritka, de nem eletkeptelen.... pelda: en egesz jol elvoltam mf ember tolissal, a csopi legaljarol indulva lefordultam.... persze diplomacia kellett hozza, de semmi sem lehetetlen...) A varis segitseget ( persze csak ha nem vagy ember), es a meszarolast max kozvetett vedekezesnek hivhatjuk.

laci 11-21-2006 15:45

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 44788)
A, nem. Aktiv vedekezes az, ha van sok tolid. (ez tenyleg nem jellemzo 2/b-ben, max elfeknek, esetleg gnomoknal, es torpeknel, olyan kimondott tolis ori tenyleg igen ritka, de nem eletkeptelen.... pelda: en egesz jol elvoltam mf ember tolissal, a csopi legaljarol indulva lefordultam.... persze diplomacia kellett hozza, de semmi sem lehetetlen...) A varis segitseget ( persze csak ha nem vagy ember), es a meszarolast max kozvetett vedekezesnek hivhatjuk.

Na jó, elkaptad a lényeget :D

Smooth Scroller 11-21-2006 15:51

sztem mind2otokeben van jo, csak a lacienal at kene nevezni az aktiv vedelmet mas fogalomra. tehat:

- aktiv vedelem: tolik, tisztanlatas
- reaktiv vedelem: katonai akcio, artozas
- passziv vedelem: konyvtarkulcs, szieszta, tulelo szemelyiseg, ures raki, stb.

:)

laci 11-21-2006 15:55

Könyörgöm, ne az aktív-passzív-mittudoménmilyen védelembe kapaszkodjatok, mindenki nevezze aminek akarja, tök mellékes :(

Loxhero007 12-29-2006 09:22

Elf Tolis/Tudos
 
Sziasztok. Lenne egy kerdesem. Elf tudos/tolis vagyok az 5-os szinten. Mit ajanlanatok nekem a kovetkezo szintekre 4,3,2,1 abbol a szempontbol, hogy maradjak tobbra is igy ahogy vagyok vagy valtoztassak.
Tapasztalataitok szerint a 3-as, 2-es illetve az 1-es szinten milyen orinak erdemes kifejlodni, mivel a 4-es szinten meg gondolom hogy el fogok boldogulni igy ahogy vagyok.
Fenebb milyen orik vannak es mire specializalodtak, marmint egyszoval milyen orinak eri meg, hogy legyek.

Elorre is koszonom a valaszotokat. :D


UI: Ja es mi a velemenyetek az Elf Tolis/Tudos meg tud elni az 1,2,3-as szinten vagy ott mar tul sok az Orias es csak kinlodas lenne az elete ??? :D

UI2: Es egyaltalan egy Szovinek szuksege van egy Tolira ezen a szinten ???

Megegyszer elorre megkoszonom a valaszotokat. :D

laci 12-29-2006 09:29

Nézz körül a fórumon, van egy csomó topic elfes/tolvajos témákban. Ja, és a mf tudós elf nagyon is életképes, minden csoportban ;)

Loxhero007 12-29-2006 09:40

Quote:

Originally Posted by laci (Post 61037)
Nézz körül a fórumon, van egy csomó topic elfes/tolvajos témákban. Ja, és a mf tudós elf nagyon is életképes, minden csoportban ;)

Hat jo de elf tudos minek kifejlesztve tolis, varis vagy hadis ???

Es amugy nezegettem a forumokat es pont evel a temaval kacsolatban nem kaptam valaszokat. Ha tudsz egy parat akkor ird le kerlek.
Koszi szepen :)

laci 12-29-2006 09:43

Itt van pl. egy tolvajos, éppen te nyitottad:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1186

laci 12-29-2006 09:44

Hopp, most látom... Nem értelek: te magad nyitottál elf tolvajos topicot, meg elf hadis/varázsló/tolvaj topicot, nem igaz, hogy nem találtál bennük választ :eek:

Kisbér 12-29-2006 09:44

Quote:

Originally Posted by Loxhero007 (Post 61041)
Hat jo de elf tudos minek kifejlesztve tolis, varis vagy hadis ???

Es amugy nezegettem a forumokat es pont evel a temaval kacsolatban nem kaptam valaszokat. Ha tudsz egy parat akkor ird le kerlek.
Koszi szepen :)

Én azt ajánlom maradj elf... 2 személyiséged van? tehát a tudós/tolvaj az azt jelenti, vagy csak tudós vagy, és tolvaj beállítással?
Még az 5. 4. szinten át tudsz épülni viszonylag könnyedén, és olcsón. Ezt feljebb már nem tudod megtenni, tehát vagy most változtass, vagy ne változtass magasabb szinten sem..

Egy szövinel ált. mindig szüksége van egy tolvajra épületfelmérés miatt, meg amúgyis :D

Én azt ajánlom, hogy amolyan varis/tolis legyél elffel...

22% templom, 25% kocsma, és tornyos íjászok.

Ezzel nagy segítségére leszel a szövidnek!

Kisbér 12-29-2006 09:45

Quote:

Originally Posted by laci (Post 61046)
Hopp, most látom... Nem értelek: te magad nyitottál elf tolvajos topicot, meg elf hadis/varázsló/tolvaj topicot, nem igaz, hogy nem találtál bennük választ :eek:

Jóvan na, ne izéld már le :D
Volt fél percem, megírtam neki a választ :D
Oszt érje be ennyivel :D

Loxhero007 12-29-2006 09:51

Quote:

Originally Posted by Kisbér (Post 61049)
Jóvan na, ne izéld már le :D
Volt fél percem, megírtam neki a választ :D
Oszt érje be ennyivel :D

Koszi szepen a valaszt. :o
Amugy a topikokat tudom hogy en intitottam de ott nem talaltam megfelelo valaszt amint mondtam mar. :D

Loxhero007 12-29-2006 09:54

Quote:

Originally Posted by Kisbér (Post 61047)
Én azt ajánlom maradj elf... 2 személyiséged van? tehát a tudós/tolvaj az azt jelenti, vagy csak tudós vagy, és tolvaj beállítással?
Még az 5. 4. szinten át tudsz épülni viszonylag könnyedén, és olcsón. Ezt feljebb már nem tudod megtenni, tehát vagy most változtass, vagy ne változtass magasabb szinten sem..

Egy szövinel ált. mindig szüksége van egy tolvajra épületfelmérés miatt, meg amúgyis :D

Én azt ajánlom, hogy amolyan varis/tolis legyél elffel...

22% templom, 25% kocsma, és tornyos íjászok.

Ezzel nagy segítségére leszel a szövidnek!

Ja csak tolvaj elf vagyok tudos szemelyiseggel csak lehet hogy rosszul fejtettem ki. :)

Kisbér 12-29-2006 10:10

Quote:

Originally Posted by Loxhero007 (Post 61056)
Ja csak tolvaj elf vagyok tudos szemelyiseggel csak lehet hogy rosszul fejtettem ki. :)

Mind1, akkor is áll a leírt dolog... :)

Sok sikert!


All times are GMT +1. The time now is 09:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu