Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Zene (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Himnuszok (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3939)

Von 11-29-2009 00:43

Himnuszok
 
Teljesen nyilvánvalóan mindenkinek a Magyar Himnusz a kedvence, de ezt a témát azért nyitom, mert nagyon sok szép és érdekes himnusz létezik még a világon, akár zenei, akár szövegezés szempontjából.
Én pl elég sok himnuszt szoktam hallgatni, természetesen nem ugyanolyan megfontolásból, mint a magyart, hanem kizárólag zenei vagy lírai okok miatt.
Tehát a félreértések elkerülése végett, aki ide idéz, ne "idegenszívűséggel" legyen megbélyegezve, hanem csak a művészeti aspektust értékeljük :)

Von 11-29-2009 00:47

És akkor el is kezdeném, mindjárt egy mindenkinél megbotránkozást keltő darabbal, a francia himnusszal á'la "La Marseillaise"



Egy igazán régi előadás, ez is adja meg a pikantériáját, Mireille Mathieu a lelkesítést tökéletesen adja át /a hanggal, nem a mozgással/ :)

Pool 11-29-2009 10:13

http://www.indavideo.hu/video/Olasz_himnusz


Nekem ez tetszik a legjobban a Magyar Himnusz után...
főleg focimeccseken szeretem hallgatni, a 2006-os VB döntőben nagyon zsír volt :)

Andrew 11-29-2009 10:13

Quote:

Originally Posted by Von (Post 230819)
Teljesen nyilvánvalóan mindenkinek a Magyar Himnusz a kedvence, de ezt a témát azért nyitom, mert nagyon sok szép és érdekes himnusz létezik még a világon, akár zenei, akár szövegezés szempontjából.

Kövezzetek meg, de én a Szózatot jobban szeretem :o

Dragi 11-29-2009 10:17

Székely Himnusz

Csodálkozom hogy még nem került be :)

Pepa 11-29-2009 11:19

Quote:

Originally Posted by Von (Post 230820)
És akkor el is kezdeném, mindjárt egy mindenkinél megbotránkozást keltő darabbal, a francia himnusszal á'la "La Marseillaise"

Egy igazán régi előadás, ez is adja meg a pikantériáját, Mireille Mathieu a lelkesítést tökéletesen adja át /a hanggal, nem a mozgással/ :)

Ezt nekem franciaórán tudnom kellett franciául, de mostanra csak az első két sorára emlékszem. Anno egy nagyon hosszú újságcikket is felolvasott Nekünk a tanárnő a keletkezéséről.

Bogár 11-29-2009 11:46

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 230841)
http://www.indavideo.hu/video/Olasz_himnusz


Nekem ez tetszik a legjobban a Magyar Himnusz után...
főleg focimeccseken szeretem hallgatni, a 2006-os VB döntőben nagyon zsír volt :)

Én a Forma-1-es versenyek végén hallgatom a legszivesebben az olaszt. :)

Von 11-30-2009 21:15

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 230842)
Kövezzetek meg, de én a Szózatot jobban szeretem :o

Na akkor ezzel kapcsolatban egy érdekesség :)
A nyitó hsz-emből sajnos kihagytam, hogy zenein kívül természetesen kulturális szempontból érdekesek főleg a himnuszok.
Például itt van mindjárt a finn himnusz, amit Johan Ludvig Runeberg írt, svéd nyelven :) Amiért pedig téged idéztelek, az az, hogy az írót bevallottan Vörösmarty Mihály Szózat című költeménye inspirálta :)

Maamme (Hazánk) a címe finnül egyébként, svédül pedig Vart Land

http://www.youtube.com/watch?v=KSlAuPOUew4

Von 11-30-2009 21:25

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 230841)
http://www.indavideo.hu/video/Olasz_himnusz


Nekem ez tetszik a legjobban a Magyar Himnusz után...
főleg focimeccseken szeretem hallgatni, a 2006-os VB döntőben nagyon zsír volt :)

Akkor neked jobban tetszik, mint sok olasznak :) (Egyébként szerintem is jó, a VB döntőn két erőteljes himnusz "csapott össze" úgymond)

De, múltkor volt Olaszországban egy botrány az Il Canto degli Italiani-val kapcsolatosan, sajnos a részletekre már nem emlékszem. De ugye a himnusz az olasz egységet hivatott kifejezni, Olaszország egyesülése előtt Savoya indulója volt. Na most ugye Olaszország pár északi tartomány kifejezett beleegyezése nélkül egyesült, ezért sok helyen a himnusz ezen sora: "Che schiava di Roma" azaz "hogy Rómát szolgálja" még mindig kicsapja a biztosítékot...

Von 11-30-2009 21:53

holland himnusz
 
Egyik legérdekesebb himnusz szerintem mindenképp a hollandoké.
Azon kívül, hogy a világ egyik legrégebbi himnusza (16. századi), érdekesség, hogy a szöveget csak kb. minden 7. holland ismeri, iskolákban nem is tanítják.
Hogy miért, az a szövegből egyből nyilvánvalóvá válik:

"Nasszaúi Vilmos vagyok; német vér csorog ereimben
Halálomig hű leszek hazámhoz.
Orániai hercegként nem ismerek félelmet,
A spanyol királyt mindig tiszteltem"

(az általam linkelt videóban nagyvonalúan azt írják fordításként, hogy "holland vér csorog ereimben" pedig a "duits" szó teljesen egyértelműen németet jelent)



És ha már emlegettük a focit: az új holland válogatott kerettagokat mindig meg szokták kérdezni, hogy ismerik-e legalább az első versszakát a himnusznak, akik általában derekasan bevallják, hogy nem.
A holland szurkolókat pedig sok meccs előtt direkt meg szokták kérni, hogy ne fütyüljenek az ellenfél himnusza alatt, ennek ellenére sokan szoktak, de nem alapvetően bunkóságból, hanem mert az átlag holland fel sem tételezi, hogy más népek számára a himnusz igenis jelent valamit... :D

Von 12-02-2009 02:26

Rule, Britannia!
 
Nagy-Britannia himnusza

Amilyen jó eséllyel belebotlott már szinte mindenki az angol himnuszba (God Save The Queen) /vagy épp az Exploitedes verzióba :p/, olyan jó eséllyel néz az ember bután, mikor Nagy-Britannia himnuszáról van szó.
Igen, a brit himnusz ugyanolyan látens, mint a brit alkotmány, sehol sincs írásban lefektetve, hogy ez az, mégis ezt használják azokon a rendezvényeken, ahol Anglia, Skócia, Wales és Észak-Írország egységét, mint Egyesült Királyság akarják kifejezni*
A brit nemzeti himnusz címe pedig: Rule, Britannia!
(gondolatok a video után)



Direkt ezt a verziót raktam be, ahol igazán nem lehet jól kihallani a szöveget, viszont maga a képi anyaga elgondolkodtató.
Nem is emlékszem ilyen típusú magyar rendezvényre, talán csak a csíksomlyói Istán, a király előadása hasonlatos ehhez az érzelmek megmozgatása terén. Ilyenkor az ember megirigyel más nemzeteket... :( Szerintem nem is kell egyrészt túlmagyaráznom, mert mindenki érezheti ha megnézte a vidit, másrészt, meg nem is tudnám jobban kifejezni, mint az egyik drága kommentelő teszi azt a videó alatt:

Quote:

bloody hell i've just come over all patriotic
:)

*A "God Save The Queen" is az Egyesült Királyság himnusza (azon belül Angliáé), de a Brit Nemzetközösség királyi himnusza is, míg a Rule, Britannia csak Nagy-Britannia himnusza. Egyébként pedig nem csak ez a kettő használatos, mert a himnuszokra úgy szoktak utalni, hogy "The seven anthems of the United Kingdom"

Tsobi 12-02-2009 07:23

Quote:

Originally Posted by Von (Post 231283)
Ilyenkor az ember megirigyel más nemzeteket... :(

Megmondom Neked őszintén, hogy a megfelelő közösségben elénekelve a Himnusz, a Székely Himnusz és a Szózat mindenfajta cicoma és zászlólengetés nélkül olyan hatást tud gyakorolni emberekre, olyan egységet képez emberek közt, amit egy barátom nevezett nemrég "elképesztő töltet"-nek, "lelki fegyverraktár" -nak. :)

Von 12-02-2009 18:05

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 231287)
Megmondom Neked őszintén, hogy a megfelelő közösségben elénekelve a Himnusz, a Székely Himnusz és a Szózat mindenfajta cicoma és zászlólengetés nélkül olyan hatást tud gyakorolni emberekre, olyan egységet képez emberek közt, amit egy barátom nevezett nemrég "elképesztő töltet"-nek, "lelki fegyverraktár" -nak. :)

Ezt elhiszem, csakhogy ez nem ugyanaz :) Nem a cicomára meg a zászlólengetésre gondoltam, hanem a tömegre, a hangulatra, az ünnepre.
Nem egy "megfelelő közösségben", hanem a nemzet közösségében.
Akik ott erősen a zászlót lengetik, szerintem mindenféle politikai csoportokból és nézeteket vallókból valók...
Mi meg nézzük a repülőparádét meg a tüzijátékot bambán. És azt is csak Pesten.

Eke 12-05-2009 12:00

Egyértelműen a székely meg a magyar himnusz az amiért a szivem dobban.De úgy vagyok vele ,mint egy szülő mindkettő az enyém,mégis az egyik egy picit közelebb áll.
Érezzétek át az alábbi videót.
Székely Himnusz Bukarestben

Eke 12-05-2009 12:09

És talán ne feledkezzünk meg a motoros himnuszról se.

Born to be wild- Steppenwolf

Gaben 12-06-2009 16:22

Székely himnuszt én is szeretem :)
És természetesen a magyart is!

Egyszer minden magyarnak ki kellene mennie székelyföldre, hogy megtudják mennyire szeretik a magyarokat...

Topsy 12-07-2009 13:28

Milyen gazdag a magyar nemzet:):)
Csángó himnusz

Csángó magyar, csángó magyar
Mivé lettél csángó magyar
Ágról szakadt madár vagy te
Elfeledve, elfeledve.

Egy pusztába telepedtél
Melyet országnak neveztél
Most se, országod se hazád
Melyet országnak neveztél

Idegen nyelv beborít, nyom
Olasz papocskák nyakadon
Nem tudsz énekelni, gyónni
Anyád nyelvén imádkozni.

Én Istenem hová leszünk,
Gyermekeink, s münk elveszünk
Melyet apáink őriztek
Elpusztítják szép nyelvünket.

Halljuk áll még Magyarország
Úristenünk Te is megáld,
Hogy rajtunk könyörüljenek,
Elveszni ne engedjenek.

Mert münk is magyarok vagyunk,
Még Ázsiából szakadtunk,
Úristen sorsunkon segíts,
Csángó magyart el ne veszítsd

Eke 12-07-2009 20:05

Mennyire igazuk van.Szegény csángo(csámborgo) magyar testvéreinket,akiket a sors még inkább sujtott,mint minket székelyeket,megfeledkezek róluk.Most tudatosult bennem hogy szegény testvéreink sokkal rosszabb helyzetben vannak mint mi.
Köszönöm Topsy.
Nem hiszem el magamról,hogy önzö modon csak önmagunkat sajnáltam.

Gaben 12-07-2009 20:20

Nyáron voltunk Gyimesbe (Csángóföldön) is. Ott is sok szeretet kap a magyar. Egy bácsi még a házát is felajánlotta, hogy ha nincs szállásunk. MO-n ilyet még nem tapasztaltam...
A tájról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű :)

Bogár 12-07-2009 22:12

Quote:

Originally Posted by Gaben (Post 231743)
Nyáron voltunk Gyimesbe (Csángóföldön) is. Ott is sok szeretet kap a magyar. Egy bácsi még a házát is felajánlotta, hogy ha nincs szállásunk. MO-n ilyet még nem tapasztaltam...
A tájról nem is beszélve, hogy milyen gyönyörű :)

Nekem is volt szerencsém most nyár végén/ősz elején is a Gyimesekhez. Nagyon gyönyörű hely, és ajánlom mindenkinek, aki Erdélybe látogat, hogy menjen el oda is. Kihagyhatatlan élmény. :)

Gaben 12-08-2009 19:32

Mi 11 napot voltunk kint, és így is sok látnivalóról lemaradtunk, pedig szépen körbe jártuk Erdélyt :D
Szeredán ettünk egy pizzát is ;)

Eke 12-08-2009 20:20

Hát nem tudom van-e olyan olyan sportesemény ahol a két "ellenfél" szurkolótábora azon verseng hogy a másik himnuszát ki énekli hangosabban!!! Ellenfél vagy testvér?

Tsobi 12-08-2009 21:58

Quote:

Originally Posted by Eke (Post 231867)
Hát nem tudom van-e olyan olyan sportesemény ahol a két "ellenfél" szurkolótábora azon verseng hogy a másik himnuszát ki énekli hangosabban!!! Ellenfél vagy testvér?

Eke, mondd, hogy Te kinnvoltál ezen a meccsen!

Eke 12-09-2009 16:51

Sajnos ezen nem ,az előzőn viszont igen.

Von 12-11-2009 00:38

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 230841)
http://www.indavideo.hu/video/Olasz_himnusz
Nekem ez tetszik a legjobban a Magyar Himnusz után...

Páratoknak tetszett az olasz himnusz ilyen-olyan okokból, úgyhogy úgy gondoltam, beteszem egy normális - éneklős, nem egy versszakos - verzióját :)
Szerintem is igen-igen jó...



Viszont
Quote:

Originally Posted by Eke (Post 231544)
Egyértelműen a székely meg a magyar himnusz az amiért a szivem dobban.

Ahogy az első posztban is írtam, legyetek szívesek - akármennyire is tetszik nekem is a székely himnusz - ne keverjük ezeket a dolgokat. Természetesen szó sincs arról, hogy nekem vagy akárkinek másik himnuszért dobban a szíve :)
Bízom benne, hogy mindenki megtalálta ennyire az identitását, hogy nem gondolja se magáról, se nem feltételezi másról, hogy nem lenne magyar.
Tudom, hogy Eke te is pl ezt nem feltétlen erre írtad, csak a félreértéseket oszlassuk el.
Viszont állapítsunk meg egy dolgot - szerintem helyénvaló és igaz -, hogy a himnuszok elég jól adják vissza a népek leki világát - kevés kivételtől eltekintve. A magyar himnusz is jól adja vissza a magyarok lelkivilágát. Éppen e logikából kifolyólag talán nem leszek megkövezve, ha azt mondom, hogy milyen jó is lenne, ha nekünk is pattogós, lelkesítő himnuszunk lenne. Talán mindenki bele tud és mer (!) gondolni, hogy miért is lenne jó ez.
Persze lehet egyet nem érteni :)

Von 12-11-2009 03:38

spanyol himnusz
 
Meg kell nézni ezeket a patriótákat, hogy milyen intenzitással éneklik a saját himnuszukat :)



Ismét egy más himnusz-kultúra, mint a miénk. Ezek a jóemberek ugyanis azért nem nyitják ki a szájukat himnusz közben, mert a spanyol himnusznak nincsen szövege :)
Azaz van, többféle is, régi himnuszról lévén szó, igazából elég sok, de megegyezés a szövegről nincsen, így hivatalosan csak a zene jelenti Spanyolország himnuszát :)

Topsy 12-18-2009 21:00

Milyen gazdag a magyar nemzet!
 
Boldogasszony Anyánk, régi magyar himnusz

Boldogasszony anyánk régi nagy pátrónánk,
Nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Ó Atyaistennek kedves szép leánya
Krisztus Jézus anyja Szentlélek mátkája:
nyisd fel az egeket sok kiáltásunkra,
anyai palástod fordítsd oltalmunkra!
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Kegyes szemeiddel tekintsd meg népedet
segítsd meg áldással Magyar nemzetedet.
Sírnak és zokognak árváknak szívei
hazánk pusztulásán összetört lelkei.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Jézus fiad előtt hajts térdet érettünk,
mert ha nem cselekszel egy lábig elveszünk!
Dícséret dicsőség legyen az atyának
a te Szent fiadnak s Szentlélek mátkádnak.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Nagyoszvald 12-19-2009 00:29

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 232799)
Boldogasszony Anyánk, régi magyar himnusz

Boldogasszony anyánk régi nagy pátrónánk,
Nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Ó Atyaistennek kedves szép leánya
Krisztus Jézus anyja Szentlélek mátkája:
nyisd fel az egeket sok kiáltásunkra,
anyai palástod fordítsd oltalmunkra!
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Kegyes szemeiddel tekintsd meg népedet
segítsd meg áldással Magyar nemzetedet.
Sírnak és zokognak árváknak szívei
hazánk pusztulásán összetört lelkei.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Jézus fiad előtt hajts térdet érettünk,
mert ha nem cselekszel egy lábig elveszünk!
Dícséret dicsőség legyen az atyának
a te Szent fiadnak s Szentlélek mátkádnak.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Ez a legszebb:)

Von 12-28-2009 01:45

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 232799)
Boldogasszony Anyánk, régi magyar himnusz

Boldogasszony anyánk régi nagy pátrónánk,
Nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Ó Atyaistennek kedves szép leánya
Krisztus Jézus anyja Szentlélek mátkája:
nyisd fel az egeket sok kiáltásunkra,
anyai palástod fordítsd oltalmunkra!
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Kegyes szemeiddel tekintsd meg népedet
segítsd meg áldással Magyar nemzetedet.
Sírnak és zokognak árváknak szívei
hazánk pusztulásán összetört lelkei.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Jézus fiad előtt hajts térdet érettünk,
mert ha nem cselekszel egy lábig elveszünk!
Dícséret dicsőség legyen az atyának
a te Szent fiadnak s Szentlélek mátkádnak.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Sokat gondolkodtam, hogy reagáljak-e erre, de aztán úgy döntöttem, hogy megírom a véleményem, annak ellenére, hogy sok embernek nem fog tetszeni.
Viszont, próbálom kultúráltan megfogalmazni, nem célom megsérteni senkit sem az őszinteségemmel.

Ez az ősi himnusz kultúrálisan, történelmileg mindenképpen érdekes, ebből a szempontból tudom is értékelni és elismerem.
Viszont...
A boldogasszony anyánkomázás még keresztény szemmel is babonás szövegezés, a "szegény magyarokról" szöveg meg aztán véglegesen kiakaszt. Ne haragudjatok, de nekem az a véleményem, hogy ezt a fajta önsajnálatot, ami egyébként a hivatalos Himnuszunkból is kiérezhető, el kellene örökre felejteni. Meg ezt a siránkozást egy bálványhoz, Máriához, mert igen, ő egy bálvány keresztény vérmérséklettel is Jézushoz vagy Istenhez képest...
Ez a vers bár szép, de alapnak rendkívül rossz. Alapnak valami sokkal "tökösebb" kellene, már elnézést a kifejezésért. Én magyarként unom az önsajnálatot, a borúlátást és a többi sajnálkozást meg kifogás keresést.
Ismét elmondom, hogy nem akarok ezzel megsérteni senkit, csupán úgy érzem, hogy ezekből eredeztethető, hogy sokan szinte semmibe nézik a magyarságukat, sokan pedig pont a nem egészséges identitástudat kialakítása miatt eltúlozzák a magyarkodásukat, úgymond túlkompenzálnak...

Von 12-28-2009 22:20

"Gyorsan" hozzá is teszem, hogy például, ahogy Andew is utalt rá, a Szózat kifejezetten tetszős. Szerintem sokkal inkább ébreszt egészséges hazafias érzelmeket, és ami talán ennél is fontosabb, büszkeséget a Haza iránt.
Büszkeség és hazaszeretet, ez a két dolog, amit én elvárok egy hivatalos nemzeti szimbólumtól, hogy ilyen érzéseket ébresszen. Legyen az szöveg, zene, kép, vagy akármi. Ne mélabússággal, önsajnálattal, és további hasonló, általam nem preferált érzelmekkel operáljon. Ez talán hozzá tartozik a teljes képhez :)
Továbbá kíváncsi lennék, más mit gondol ezekről, különös tekintettel azok véleményére, akik nem értenek egyet :)

Rheia 01-02-2010 04:41

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 232799)
Boldogasszony Anyánk, régi magyar himnusz

Boldogasszony anyánk régi nagy pátrónánk,
Nagy ínségben lévén így szólít meg hazánk:
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Ó Atyaistennek kedves szép leánya
Krisztus Jézus anyja Szentlélek mátkája:
nyisd fel az egeket sok kiáltásunkra,
anyai palástod fordítsd oltalmunkra!
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Kegyes szemeiddel tekintsd meg népedet
segítsd meg áldással Magyar nemzetedet.
Sírnak és zokognak árváknak szívei
hazánk pusztulásán összetört lelkei.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Jézus fiad előtt hajts térdet érettünk,
mert ha nem cselekszel egy lábig elveszünk!
Dícséret dicsőség legyen az atyának
a te Szent fiadnak s Szentlélek mátkádnak.
II: Magyarországról édes hazánkról
ne felejtkezzél el szegény magyarokról!:II

Nagyon kedvelem. :) Amikor valaha énekkaros voltam az egyik kedvencem volt, nagyon szerettem ezt énekelni, mert valahogy a dallama is megfogott.
Akárki akármit is mond, ez örökségünk része, szerintem nem lenne szabad így félvállról "bálványimádás" címszó alatt fújolni rá..

Topsy 02-25-2011 14:57


Topsy 02-28-2011 16:09

Quote:

Originally Posted by Von (Post 233988)
Sokat gondolkodtam, hogy reagáljak-e erre, de aztán úgy döntöttem, hogy megírom a véleményem, annak ellenére, hogy sok embernek nem fog tetszeni.
Viszont, próbálom kultúráltan megfogalmazni, nem célom megsérteni senkit sem az őszinteségemmel.

Ez az ősi himnusz kultúrálisan, történelmileg mindenképpen érdekes, ebből a szempontból tudom is értékelni és elismerem.
Viszont...
A boldogasszony anyánkomázás még keresztény szemmel is babonás szövegezés, a "szegény magyarokról" szöveg meg aztán véglegesen kiakaszt. Ne haragudjatok, de nekem az a véleményem, hogy ezt a fajta önsajnálatot, ami egyébként a hivatalos Himnuszunkból is kiérezhető, el kellene örökre felejteni. Meg ezt a siránkozást egy bálványhoz, Máriához, mert igen, ő egy bálvány keresztény vérmérséklettel is Jézushoz vagy Istenhez képest...
Ez a vers bár szép, de alapnak rendkívül rossz. Alapnak valami sokkal "tökösebb" kellene, már elnézést a kifejezésért. Én magyarként unom az önsajnálatot, a borúlátást és a többi sajnálkozást meg kifogás keresést.
Ismét elmondom, hogy nem akarok ezzel megsérteni senkit, csupán úgy érzem, hogy ezekből eredeztethető, hogy sokan szinte semmibe nézik a magyarságukat, sokan pedig pont a nem egészséges identitástudat kialakítása miatt eltúlozzák a magyarkodásukat, úgymond túlkompenzálnak...

Bár gondoltam, hogy lesz időm jobban utána nézni és valahol mindig is itt motoszkált a fejembe, de sajnos a szabad időm egyre kevesebb, így inkább az érzésemről írnék, mert nem akarnám válaszolatlanul hagyni a gondolataidat.
Szerintem ez az ének az alázatról is szól. a jó értelemben vett alázatról. Amikor elfogadjuk, hogy életünket nagyobb erők is befolyásolják, illetve bátorság a sors elfogadására.Valamint hit is abban, hogy magyarnak lenni kiválasztottság és a könyörgés nem magunk miatt,hanem népünk miatt. Van ebben történelmi hagyomány a Az ősi Boldogasszony hite illetve, hogy Szent István Hazánkat Szűz Mária oltalmára bízta. Ennyi röviden....

Eke 02-28-2011 19:38

Felvidék Himnusza
 

kisboszi 02-28-2011 20:27

http://www.youtube.com/watch?v=SXGf9...eature=related


All times are GMT +1. The time now is 17:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu