Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Hadivari (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2907)

Kirhal 04-13-2008 14:25

Hadivari
 
Mivel nem találtam választ a kérdésemre,ezért kénytelen vagyok egy uj topicot nyitni.
Elősször is hány % templom-barakkot jelent a hadivari?
sereg jellege?(ijj/elit,ijj/lo,elit)
Ha esetleg éplistákkal is tudnátok segiteni,hálás lennék érte.
200 heki,óriás,mf.vip nincs.

Batu 04-13-2008 16:55

Én 19-20% templommal és 36-38% barakkal szoktam nyomni. Torony 8-10%, tele íjjal. Ha nem vagy túl aktív akkor elit kell mellé.
Ha sok a tartalékom, akkor éheztetős-seregcserélős módszert használok és mindig lovakat veszek csak támadni, alaphelyzetben meg íjjak vannak bent. Azonban ehhez jó piac is kell, no meg sok-sok pénz:)

Redback 04-13-2008 17:01

Quote:

Originally Posted by Batu (Post 169680)
Én 19-20% templommal és 36-38% barakkal szoktam nyomni. Torony 8-10%, tele íjjal. Ha nem vagy túl aktív akkor elit kell mellé.
Ha sok a tartalékom, akkor éheztetős-seregcserélős módszert használok és mindig lovakat veszek csak támadni, alaphelyzetben meg íjjak vannak bent. Azonban ehhez jó piac is kell, no meg sok-sok pénz:)

De egy kezdőnek seregcsere meg étetés?Hmmm....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Andrew 04-13-2008 17:20

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 169681)
De egy kezdőnek seregcsere meg étetés?Hmmm....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Csak megemlítette... a sok tartalék szerintem eleve kizárja a kezdőt. :)
Amúgy valamilyen mértékben érdemes megpróbálnia egy kezdőnek is élezni az óriását 200 hektáron, ugyanis minimális pénzből lehet etetni, egy 8 körös orival meg szerintem bárki ellehet :D és 200-on nem is megy el még annyi nép... no meg a töménytelen kezdő oritól is lehet lopni gabonát dögivel :D:D

Druida 04-13-2008 17:37

huhh, ez a téma ínyemre való, mert a hadivari a kedvencem :)
mindjárt csinálok neked, pár teljes éplistát elit/íj és ló/íj-ra is :)

Remedy 04-13-2008 17:37

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 169685)
Csak megemlítette... a sok tartalék szerintem eleve kizárja a kezdőt. :)
Amúgy valamilyen mértékben érdemes megpróbálnia egy kezdőnek is élezni az óriását 200 hektáron, ugyanis minimális pénzből lehet etetni, egy 8 körös orival meg szerintem bárki ellehet :D és 200-on nem is megy el még annyi nép... no meg a töménytelen kezdő oritól is lehet lopni gabonát dögivel :D:D

Ezzel egyaltalan nem ertek egyet. Amig ismerkedsz a jatekkal, semmikeppen nem ajanlok gabonaalultermeleses orit senkinek, sot, inkabb tultermelesest.
Egy kezdo semmikepp ne csinaljon 8 koros orit. Egy kezdonek olyan ori kell, ami akkor is elmegy magatol, ha 1 napig ra sem nez...

A kezdo es az elezes eros oximoron, szerintem.

Druida 04-13-2008 17:39

na mind1 csinálok egy éheztetőset meg egy rendeset is. csak az éheztetősnél arra kell figyelni hogy a seregek járjanak amikor tudnak, és akkor nem kell sokat gabonára költeni :)

Druida 04-13-2008 18:03

Itt vannak az általam jónak vélt épület listák:
Quote:

Originally Posted by Druida
Óriás
(vándor vagy tudós szemire kiépítve)


elit/íj:

18% ház
36% barakk
15% tanya
8% őrtorony
18% templom
5bank
5raktár
1kocsma

333körre elegendő kaja

éheztetős elit/íj:

18% ház
39% barakk
12% tanya
8% torony
19% templom
5bank
5raktár
1kocsma

10körre elegendő kaja.

Ló/íj:

18% ház
36% barakk
14% tanya
10% torony
18% templom
5bank
5raktár
1kocsma
kb 400körre elég kaja

éheztetős ló/íj

18% ház
38% barakk
12% tanya
10% torony
18% templom
5bank
5raktár
1kocsma
11körre elegendő kaja

Ha esetleg kell még vmi akkor szólj és megcsinálom :)

Grabi 04-13-2008 18:28

én a legutolsót ajanlanám az kb. jó. 5 raktár helyett egyet és min. tíz bankkal, kell az a szieszta ellenére is. nekem is ha hadivari vagyok 16-18% templom, 40-42% barakk, 10% torony, ház, kajaellátás piactól függ.

Tsobi 04-13-2008 22:43

Ha hadivari,akkor nekem mindenképp a következő ugrik be:

18% ház
40% barack
15% templom
11% tanya
és 1 kocsma

Normál csoportban abszolut életképes a dolog.

Remedy 04-13-2008 22:52

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 169718)
Ha hadivari,akkor nekem mindenképp a következő ugrik be:

18% ház
40% barack
15% templom
11% tanya
és 1 kocsma

Normál csoportban abszolut életképes a dolog.

Te gyumolcsokbol epited fel? Dinnye hany szazalek kell bele? :)

Amugy ebbol erosen hianyzik a torony :) Az esetleg 15%?

Tsobi 04-13-2008 22:58

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 169719)
Te gyumolcsokbol epited fel? Dinnye hany szazalek kell bele? :)

Amugy ebbol erosen hianyzik a torony :) Az esetleg 15%?

Jajj a torony,hát persze :p
Én általában 7-8%-ot teszek bele,de kezdőbbeknek ajánlott a 10% feletti.

Kirhal 04-13-2008 23:11

kösz szépen a sok segitséget.
amugy nem vok kezdő.kb egy fél éve jáccok,volt már egy-két orim,és van is,anarchba is van.
csak ilyen stilussal még nem jácottam,és ezért kérek segitséget,jácottam hadit,varit,tolit....
(Tsobi ismer is,Thor vok:D)
gondolkodom még az etetősön,mivel azt elősször nem rég probáltam ki a mostani orkommal,mf-ként,400 hekitől 600ig toltam igy,csak megemésztett 300 millát,és most inkább raktam bele tanyát,és sokkal jövedelmezőbb.
de 200 hekin,5ös csopiba talán még megérheti...
de mint mondtam vip nincs,aktivitás akad,tartalék is lesz ha minden igaz,mivel még tekercsiró stádiumban vok:D

Kirhal 04-14-2008 00:34

mondjuk ezt a 11 körös etetőst simán eltolom,ilyenekkel jáccom,azt hittem durvábbakat fogtok előhozni,és tanyafree 5-6 köröst állittok össze.(az még sok nekem, meg vip nélkül,óriással összelopni egy kicsit necces:D)
de ez igy tök jó,és teccik. kösz szépen az éplistákat.

Tsobi 04-14-2008 10:11

Thor .. hát persze .. :D

Druida 04-14-2008 20:14

Quote:

Originally Posted by Kirhal (Post 169744)
mondjuk ezt a 11 körös etetőst simán eltolom,ilyenekkel jáccom,azt hittem durvábbakat fogtok előhozni,és tanyafree 5-6 köröst állittok össze.(az még sok nekem, meg vip nélkül,óriással összelopni egy kicsit necces:D)
de ez igy tök jó,és teccik. kösz szépen az éplistákat.

Én csinálok neked olyan hadivari éplistet amivel az egész 5ös, 4es gyors csopit végigvered, ha kell :)
de ahhoz 5tetején sokat kell termelned.
ha kell a leggazdaságosabb éheztetős ori, akkor egyet nyikkansz, és megcsinálom :D

KandÚr 04-14-2008 21:04

Druida engem érdekelne egy igazán etetős hadivari.
-normál csopi
-vip van

Kirhal 04-14-2008 21:34

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 169826)
Én csinálok neked olyan hadivari éplistet amivel az egész 5ös, 4es gyors csopit végigvered, ha kell :)
de ahhoz 5tetején sokat kell termelned.
ha kell a leggazdaságosabb éheztetős ori, akkor egyet nyikkansz, és megcsinálom :D

ok,jöhet:)
de amugy normálba jáccom,gyorsba nem.

Druida 04-14-2008 21:45

Quote:

Originally Posted by Kirhal (Post 169840)
ok,jöhet:)
de amugy normálba jáccom,gyorsba nem.

azért írtam gyorst, mert az a keményebb :D
normálba 3ig mf végigversz avval amit most fogok adni :D:D:D:D
mmint csak holnap, mert ma már túl fáradt vagyok ehhez :o

Kirhal 04-14-2008 21:54

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 169843)
azért írtam gyorst, mert az a keményebb :D
normálba 3ig mf végigversz avval amit most fogok adni :D:D:D:D
mmint csak holnap, mert ma már túl fáradt vagyok ehhez :o

ok,kösz.
tom hogy a gyors keményebb:D:D
már próbáltam,csak nem sikerült hosszú életünek maradni:D

Tsobi 04-18-2008 21:31

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 169843)
azért írtam gyorst, mert az a keményebb :D
normálba 3ig mf végigversz avval amit most fogok adni :D:D:D:D
mmint csak holnap, mert ma már túl fáradt vagyok ehhez :o

Benji,voltál Te már normálban valaha? :rolleyes::)

Druida 04-19-2008 13:15

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 170496)
Benji,voltál Te már normálban valaha? :rolleyes::)

igen Ts voltam... amúgy bocs hogy nincs meg az éplista, de semmi időm nincs... :(:(:(:(
majd igyekszem.

Tsobi 04-19-2008 14:20

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170564)
igen Ts voltam... amúgy bocs hogy nincs meg az éplista, de semmi időm nincs... :(:(:(:(
majd igyekszem.

Akkor megnyugodtam .. csak mert nagy hanggal hirdeted,hogy gyorsban kezdtél és tudtommal még sosem voltál még csak normál négyes szinten sem. :)

Druida 04-19-2008 14:24

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 170569)
Akkor megnyugodtam .. csak mert nagy hanggal hirdeted,hogy gyorsban kezdtél és tudtommal még sosem voltál még csak normál négyes szinten sem. :)

ne viccelj. Normálban kezdtem, de már akkor gyorsban voltam amikor még azt se tudtam mijaza védelem :D:D:D:D szal kb gyorsban kezdtem, így is klehet mondani.
és nem voltam még csak normál 5ös csoportban.

Tsobi 04-19-2008 14:25

Akkor honnan tudod,hogy normál harmadik szintig végigverne mindenkit az éplistáddal? ;):rolleyes:

Druida 04-19-2008 14:42

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 170571)
Akkor honnan tudod,hogy normál harmadik szintig végigverne mindenkit az éplistáddal? ;):rolleyes:

:D:D:D:D:D:D:D
onnan tudom, hogy: egyrészt: én mindent tudok
másodrészt: nekem mindig igazam van.
harmadrészt: gyors 4. csopiig végig lehet verni egy ilyen éplistával, és ugye normál lazább mint gyors, ebből következtetve kb normál 3. csoportig végigver mindenkit, amíg nem találkozik eg vérprofival. szal nem mindenkit hanem a gyengéket. de ez bőven elég. sőt aktív játékkal a profikat is szét lehet szedni, evvel az éplistával. de haggyuk már:D:D:D:D:D:D:D
úgyis nekem van igazam :D

Fefe013 04-19-2008 15:00

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170574)
:D:D:D:D:D:D:D
onnan tudom, hogy: egyrészt: én mindent tudok
másodrészt: nekem mindig igazam van.
harmadrészt: gyors 4. csopiig végig lehet verni egy ilyen éplistával, és ugye normál lazább mint gyors, ebből következtetve kb normál 3. csoportig végigver mindenkit, amíg nem találkozik eg vérprofival. szal nem mindenkit hanem a gyengéket. de ez bőven elég. sőt aktív játékkal a profikat is szét lehet szedni, evvel az éplistával. de haggyuk már:D:D:D:D:D:D:D
úgyis nekem van igazam :D

Én ebből a szempontból nem nagyon értek egyet az összehasonlítással........
Ilyen alapon B-ben, meg A-ban is elveri a gyengébbeket, mert ahogy hallom mostanság bárki feljuthat (egyszer talán még én is)....:p

Ha adok egy éplistát, amivel felmentem B-ig, az jó a gyorsban 4-es szintig, úgy, hogy ugyanannyi időt szánok rá, mint normálban????:p:)

Mindenesetre nagyon várom már azt az éplistát;):D

Druida 04-19-2008 15:19

Quote:

Originally Posted by fefe013 (Post 170576)
Én ebből a szempontból nem nagyon értek egyet az összehasonlítással........
Ilyen alapon B-ben, meg A-ban is elveri a gyengébbeket, mert ahogy hallom mostanság bárki feljuthat (egyszer talán még én is)....:p

Ha adok egy éplistát, amivel felmentem B-ig, az jó a gyorsban 4-es szintig, úgy, hogy ugyanannyi időt szánok rá, mint normálban????:p:)

Mindenesetre nagyon várom már azt az éplistát;):D

igyekszem, de tegnap óta semmitse aludtam, mert a suliban 24órás foci volt. szal most olyan vagyok mint egy mosott sz*r:D:D

Tsobi 04-19-2008 17:07

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170574)
Gyors 4. csopiig végig lehet verni egy ilyen éplistával.


Te sem kötöttél bele még senkibe,látom :)

Serg 04-19-2008 17:58

Ennyi év után kell megtudnom hogy éplistával kell végig verni a normál csopikat:(
Eddig azt hittem ez inkább tudás és játékos függő,de ha ti mondjátok én elhiszem:D

Andrew 04-19-2008 18:04

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 170606)
Ennyi év után kell megtudnom hogy éplistával kell végig verni a normál csopikat:(
Eddig azt hittem ez inkább tudás és játékos függő,de ha ti mondjátok én elhiszem:D

Ha elég vastag dorongra vésed azt az éplistát, akkor száz, hogy végigverhetsz vele mindent és mindenkit :D:D

Fefe013 04-19-2008 18:08

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 170606)
Ennyi év után kell megtudnom hogy éplistával kell végig verni a normál csopikat:(
Eddig azt hittem ez inkább tudás és játékos függő,de ha ti mondjátok én elhiszem:D

Szólj nyugodtan, ha van még valami, amiben tudunk segíteni...;):D:D:D:D

Druida 04-19-2008 18:31

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 170606)
Ennyi év után kell megtudnom hogy éplistával kell végig verni a normál csopikat:(
Eddig azt hittem ez inkább tudás és játékos függő,de ha ti mondjátok én elhiszem:D

:D:D:D:D
az újfajta gömb: :D

Sajtostészta (#999999) [4/N]

Föld: 169 hektár Katona: 0
Népesség: 8.963 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 91% Támadó: 0
Pénz: 115.818.332 Íjász: 962
Étel: 23.000 bála Lovas: 0
Rúna: 22.109 rúna Elit: 1.260
Morál: 92 % Varázsló: 11.187
Katonai morál: 89 % Tolvaj: 381
Éplista: 8991
Szövetség: szövetség tagja Faj: Óriás
Személyiség: Vándor Hírnév: 101.747
Érték: 13321 Helyezés: 168 / 220
ne kössetek belém mert van 8991 éplistám, amivel simán szétkaplak :D:D:D:D:D
ennyi éplistával biztos végigverem a gyros csopit :D:D:D:D:D



amúgy persze hogy játékos függő, meg aktivitás függő :)
de két dolgot mondok: 1. egy jó játékos sem tud jó lenni egy ultra sz*r éplistával
2. egy jó játékos szerintem részben azért is jó mert jó éplistákat tud csinálni:o:rolleyes:

Andrew 04-19-2008 18:37

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170609)
ennyi éplistával biztos végigverem a gyros csopit :D:D:D:D:D

A tzatzikiben is megállná a helyét? :D:D
(Mondjuk szerintem jó éplistet csinálni nem nagy ördöngösség...)

Serg 04-19-2008 18:44

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170609)
:D:D:D:D
az újfajta gömb: :D

Sajtostészta (#999999) [4/N]

Föld: 169 hektár Katona: 0
Népesség: 8.963 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 91% Támadó: 0
Pénz: 115.818.332 Íjász: 962
Étel: 23.000 bála Lovas: 0
Rúna: 22.109 rúna Elit: 1.260
Morál: 92 % Varázsló: 11.187
Katonai morál: 89 % Tolvaj: 381
Éplista: 8991
Szövetség: szövetség tagja Faj: Óriás
Személyiség: Vándor Hírnév: 101.747
Érték: 13321 Helyezés: 168 / 220
ne kössetek belém mert van 8991 éplistám, amivel simán szétkaplak :D:D:D:D:D
ennyi éplistával biztos végigverem a gyros csopit :D:D:D:D:D



amúgy persze hogy játékos függő, meg aktivitás függő :)
de két dolgot mondok: 1. egy jó játékos sem tud jó lenni egy ultra sz*r éplistával
2. egy jó játékos szerintem részben azért is jó mert jó éplistákat tud csinálni:o:rolleyes:

ott a különbség hogy a jó játékos a szar éplistát átépíti jó ra a rossz játékost meg agyonverik tökmindegy milyen és mennyi éplistával is:D

Batu 04-19-2008 21:31

Szerintem meg jó játékos , háborúban, mindig az ellenhez igazítja az éplistáját.
Egyébként is a környezethez kell igazítani mindig, piaci árak(kaja) is nagyban befolyásolják....

BlackGhost 04-21-2008 22:15

Quote:

Originally Posted by Druida (Post 170574)
:D:D:D:D:D:D:D
onnan tudom, hogy: egyrészt: én mindent tudok
másodrészt: nekem mindig igazam van.
harmadrészt: gyors 4. csopiig végig lehet verni egy ilyen éplistával, és ugye normál lazább mint gyors, ebből következtetve kb normál 3. csoportig végigver mindenkit, amíg nem találkozik eg vérprofival. szal nem mindenkit hanem a gyengéket. de ez bőven elég. sőt aktív játékkal a profikat is szét lehet szedni, evvel az éplistával. de haggyuk már:D:D:D:D:D:D:D
úgyis nekem van igazam :D


A gyengéket még egy haladó is szétveri épületlista nélkül....:p

fimre 04-24-2008 08:36

Sziasztok, lámakérdés: az Óriásnak ennyire nincs szüksége tolvajokra? A szieszta ennyire hatásos? Most gondolkodom egy hasonló ország indításán, de az 1 kocsma az elég merészül hangzik. Vagy az erős varik miatt nem derül ki a tolvajok száma, ha mégis akkor pedig bünti a tolvajnak? :D

Ati 04-24-2008 09:01

Quote:

Originally Posted by fimre (Post 171391)
Sziasztok, lámakérdés: az Óriásnak ennyire nincs szüksége tolvajokra? A szieszta ennyire hatásos? Most gondolkodom egy hasonló ország indításán, de az 1 kocsma az elég merészül hangzik. Vagy az erős varik miatt nem derül ki a tolvajok száma, ha mégis akkor pedig bünti a tolvajnak? :D

Én alapvetően nagyon nem szoktam szorgalmazni ezt az 1 kocsma ötletet, még óriásnál sem. Csak akkor csináld, ha pontosan tudod, hogy ez milyen következményekkel jár, és ezeket a következményeket el is fogadod.

Sajnos rengetegen panaszkodnak, hogy tönkreteszik a játékukat, mert a gonosz ellen mindig gyilkolja a varikat és lopja a tekercseket... Hát igen, 2/B-ben nem 40 tolvajt kellene tartani, ha nem akarja valaki hogy minden 10 körön belül levő őt piszkálja...

És ilyenkor bizony semmi nem lesz téve, mert nem teszi tönkre a másik az országát, ha egyszer olyan országot épített, ami ezt vonzza. Építsen életképes országot, akkor nem fogja mindenki őt piszkálni. Majdhogynem az élőhalottak is lopnak az ilyen országoktól... :D

Kirhal 04-24-2008 17:37

Quote:

Originally Posted by fimre (Post 171391)
Sziasztok, lámakérdés: az Óriásnak ennyire nincs szüksége tolvajokra? A szieszta ennyire hatásos? Most gondolkodom egy hasonló ország indításán, de az 1 kocsma az elég merészül hangzik. Vagy az erős varik miatt nem derül ki a tolvajok száma, ha mégis akkor pedig bünti a tolvajnak? :D

Szia
egy kocsmás óriással 5 szinten simán el lehet lenni,200 hekin végképp...
a hulláktól még lopni is tudsz,és az ellen itt tolvajokkal nem igazán tud nagy károkat okozni...
nagyobb heki,illetve szinten már nem ajánlom...
egy varinak pl nem mind1 h hányan férnek be gyilkolni....(ez 200 hekin is igaz,de ott nem hullik ugy a vari)
de hadinak,hadivarinak simán elég egy kocsma:P


All times are GMT +1. The time now is 03:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu