Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Firefox 4 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4535)

Ati 03-24-2011 07:29

Firefox 4
 
Sziasztok!

Kinek mi a véleménye a firefox 4-ről? Megéri frissíteni? Mennyire lett stabil, mennyire eszi jobban, vagy kevésbé jobban a memóriát, mint a 3.6-os?

Ati 03-24-2011 08:21

Türelmetlen voltam, és feltettem... Majd beszámolok... Egyelőre kicsit fura az előző verzió után, de megjelenített mgé mindent, amit meg kellett neki.

Redback 03-24-2011 09:39

Van nem béta verzió?

Amiket kérdeztél, azok engem is érdekelnének :) VGA-t kihasználja, mint az IE9?

Ati 03-24-2011 09:49

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 284354)
Van nem béta verzió?

Amiket kérdeztél, azok engem is érdekelnének :) VGA-t kihasználja, mint az IE9?

Már van végleges, nem béta verzió, igen. Bétára nem frissítettem volna ebből.

Egyelőre kicsit fura. Nem tudom megfogalmazni, hogy mi a fura benne, mert ugyanaz az elrendezése, mint a Chrome-nak, ami viszont tetszik... Ez meg valahogy ... fura... :D Az a címsor az rossz helyen van, de tényleg nem tudom megmondani, hogy miért zavar ez ennyire, amikor Chrome-ban is ugyanott van... :)

csabi 03-24-2011 10:20

nekem egy picivel jobban tetszik, mint a 3.6 kicsit gyorsabbnak is érzem, de nem ezt a böngészőt használom elsősorban. az elrendezése tetszik, gyors is, jó lett.. :)

(lehet, h csak az új, általam választott batman-es témá dob rajta.. :D)

Ati 03-24-2011 10:22

Nálam továbbra is fél giga memóriát felszippant 7 nyitott tab-bal, pedig alig pár órája fut. Kíváncsi vagyok, hogy ezt tartja-e, vagy elkezd nőni és nőni, és nőni.

Remedy 03-24-2011 10:41

Vki facebookon ezt irta:

Quote:

Most vagy kicserélte valaki a gépemet, amíg nem voltam itthon, vagy tényleg érezhetőbben gyorsabb a 4.0-s Firefox a 3.6-osnál (:

Ati 03-24-2011 10:43

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 284361)
Vki facebookon ezt irta:

Lehet, hogy csak az első indítás miatt, de miután kb egy perce nem történt semmi, erősen el kellett gondolkoznom azon, hogy vajon tényleg rákattintottam-e a firefox indítására... :) De vártam még, mert tudom, hogy a 3.6-osnak volt, hogy 1-2 perc kellett, amire kattintástól meg tudta jeleníteni a saját ablakát, és egy idő után elindult a 4-es is. Mondom lehet, hogy csak az első indítás miatt volt ilyen csiguci, majd később kiderül.

szamóka 03-24-2011 11:42

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 284361)
Vki facebookon ezt irta:


Hmmm... Az enyémet is kicserélték...:) (Külön öröm, hogy nem kell várni a kedvenc addonokra, kapásból mindegyik kompatibilis az új rókával)

Redback 03-24-2011 12:43

3.5.18ról lehet frissíteni 4-re?

szamóka 03-24-2011 12:54

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 284369)
3.5.18ról lehet frissíteni 4-re?

99.99%, hogy igen. Ellenben előtte egy biztonsági mentés nem árt.

Ati 03-24-2011 12:56

Volt egy gép kikapcs közben, úgyhogy lemértem az indulási idejét. Amikor már elindult minden a gépen, aminek el kell indulnia, hogy ezzel ne szivassam, akkor katt a böngészőre, és onanntól kezdve 1 perc 15 másodperc volt, mire az összes tabot betöltötte. Ebből az első 1 percben nem adott magáról annyi életjelet sem, hogy a saját ablakát megnyitotta volna.

Ez persze nem jelent különösebb romlást az előző verzióhoz képest, mert az is iszonyat sokára indult.

Na most összehasonlításként elindítom a Chrome-ot... 13 másodperc, és 3 másodperc után már életjelet adott magáról, vagyis az ablaka már megjelent.

Hát, van azért különbség még mindig......... :(

szamóka 03-24-2011 13:04

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284371)
Volt egy gép kikapcs közben, úgyhogy lemértem az indulási idejét. Amikor már elindult minden a gépen, aminek el kell indulnia, hogy ezzel ne szivassam, akkor katt a böngészőre, és onanntól kezdve 1 perc 15 másodperc volt, mire az összes tabot betöltötte. Ebből az első 1 percben nem adott magáról annyi életjelet sem, hogy a saját ablakát megnyitotta volna.

Ez persze nem jelent különösebb romlást az előző verzióhoz képest, mert az is iszonyat sokára indult.

Na most összehasonlításként elindítom a Chrome-ot... 13 másodperc, és 3 másodperc után már életjelet adott magáról, vagyis az ablaka már megjelent.

Hát, van azért különbség még mindig......... :(

Hááát, ha az én P4-es laptopomon (2 GHz, 512 DDR I...) 20 másodperc se kell neki, akkor nálad lehet valami bibi. Igaz, hogy csak a kezdőlapot tölti be, de ha utána megnyitok 5 külön lapot, akkor is 1 percen belül vagyok.

Ati 03-24-2011 13:05

Viszont amúgy nem csúnya, és végre a cookie-kat se felejti el önhatalmúlag becsukás után. Úgy néz ki rájöttek, hogy az a koncepció nem volt az igazi, és visszatértek ahhoz a működési elvhez, amit régebben használtak.

Most már csak a memóriahasználatára vagyok kíváncsi hosszabb futás mellett.

Tulajdonképp meg lehet ezt szokni, ha azzal nem száll el.

Ati 03-24-2011 13:06

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 284372)
Hááát, ha az én P4-es laptopomon (2 GHz, 512 DDR I...) 20 másodperc se kell neki, akkor nálad lehet valami bibi. Igaz, hogy csak a kezdőlapot tölti be, de ha utána megnyitok 5 külön lapot, akkor is 1 percen belül vagyok.

Nálam mindig is sokáig tartott az indulás, és ez nemcsak egy gépen. Mindig hitetlenkedve hallgatom, hogy mások 10 másodperc alatt használják a firefox-ot......... :)

szamóka 03-24-2011 13:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284374)
Nálam mindig is sokáig tartott az indulás, és ez nemcsak egy gépen. Mindig hitetlenkedve hallgatom, hogy mások 10 másodperc alatt használják a firefox-ot......... :)

Sietve hozzáteszem, hogy csak 3 kiegészítőt használok. (Adblock, Flashblock, Tabmix+);)

Szerk.: totál szűz profil, üres kezdőlap, a fent említett laptopon 11 másodperc. :p

Redback 03-24-2011 13:10

Sima FF kezdőlappal, 2 kieggel (Adblock,WebDeveloper) 10 mp-n belül indul a firefox :) most felrakom a négyest, kíváncsi vagyok :)

Ati 03-24-2011 13:12

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 284375)
Sietve hozzáteszem, hogy csak 3 kiegészítőt használok. (Adblock, Flashblock, Tabmix+);)

Szerk.: totál szűz profil, üres kezdőlap, a fent említett laptopon 11 másodperc. :p

Oké, van 8 addon-om. Szerintem ez se kéne, hogy olyan hatalmas mennyiség legyen, hogy ne tudjon vele megbírkózni.

Mindegy, napi 1x kibírom... Amikor SOS kellene a böngésző, akkor szoktam szentségelni... :D

Redback 03-24-2011 13:22

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 284375)
Sietve hozzáteszem, hogy csak 3 kiegészítőt használok. (Adblock, Flashblock, Tabmix+);)

Szerk.: totál szűz profil, üres kezdőlap, a fent említett laptopon 11 másodperc. :p

AdBlockból hanyas van? Nekem 1.3.1-re azt írja, nem kompatibilis :S

szamóka 03-24-2011 13:41

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 284378)
AdBlockból hanyas van? Nekem 1.3.1-re azt írja, nem kompatibilis :S


Nekem is az volt, de gombnyomásra frissített 1.3.3-ra.

Dus 03-24-2011 15:05

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284373)
Viszont amúgy nem csúnya, és végre a cookie-kat se felejti el önhatalmúlag becsukás után. Úgy néz ki rájöttek, hogy az a koncepció nem volt az igazi, és visszatértek ahhoz a működési elvhez, amit régebben használtak.

Most már csak a memóriahasználatára vagyok kíváncsi hosszabb futás mellett.

Tulajdonképp meg lehet ezt szokni, ha azzal nem száll el.

Nekem az elején több oldal írta, hogy nincs bekapcsolva a süti fogadása a böngészőnek, de második bejelentkezésre mindenhol beengedett. :D (Facebook, és Gmail is ezt jelezte elsőre.) És azóta megy rendesen. 140 MB memóriát fogyaszt 4 nyitott tabbal, úgy, hogy az egyikben fut Javascript, amit én írtam, szóval biztos nem a legjobb kód. :D Add-onokat eddig csak Firebugot, egy kinézetet, a WOT-ot, és Web developert sikerült felpasszírozni, de még a Fast Dialt, és Adblock-ot azért felpakolom, de mikor én telepítettem, mé nem volt kompatibilis (tegnap előtt). :)

Kinézethez kapcsolódóan:
Nézek > Eszköztárak > Felül elhelyezett fülek: Itt lehet kiszedni a pipát, és visszakerülnek a tabok az eredeti helyükre. Nekem az ott sokkal kényelmesebb.
Nézet > Eszköztárak > Testreszabás: itt lehet a frissítés ikon kivenni a mostani helyéről.

Összességében én nem látok különbséget az előzőhöz képest, bár nekem jó vasam van, úgyhogy már a 3.6 is 2-3 mp alatt indult, és ez is (Win 7, 32 bit).

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 284381)
Nekem is az volt, de gombnyomásra frissített 1.3.3-ra.

Szerk.: Nekem egyenlőre Adbplock plus-ra is azt írja, hogy nem kompatibilis a 4.0-val, pedig elvileg a 4.2 alphaval is az. Szóval ez picit homály nekem. :)
https://addons.mozilla.org/en-US/fir.../adblock-plus/

Zoli 03-24-2011 15:43

Nekem nagyon tetszik... mindent, amit szeretek a Chrome-ban és ami miatt sokszor azt használom, lemásolták, némelyiket még jobbra is csinálták, ugyanakkor megtartották a saját jó dolgaikat is, nagyon bejön.

Csokibácsi 03-24-2011 16:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284373)
Viszont amúgy nem csúnya, és végre a cookie-kat se felejti el önhatalmúlag becsukás után. Úgy néz ki rájöttek, hogy az a koncepció nem volt az igazi, és visszatértek ahhoz a működési elvhez, amit régebben használtak.

Most már csak a memóriahasználatára vagyok kíváncsi hosszabb futás mellett.

Tulajdonképp meg lehet ezt szokni, ha azzal nem száll el.

Há nemtom ... :)
Nekem sütit eddig sosem felejtett, az indulási idő 8 tabbal (ebben vannak agyonscriptezett és agyonflashelt lapok is) ~15 másodperc.
Most 3 ablak van nyitva, 8, 10 és 3 darab tabbal (+letöltő ablak, amiben éppen csorog lefelé 5 nagyobb méretű fájl), 7 extension van telepítve (ebből kettőt kukázni fogok mert nem használom) és így eszik 242MB RAM-ot.
Persze ez még a 3.6-os ... de kíváncsi leszek a 4-es verzióra. Nem hinném, hogy rosszabb lenne :)
Melóhelyen is 3.6 van még és 2 ablak mindig meg van nyitva, lassan két hete folyamatosan. De így sem szállt el a memóriafoglalás.

Játszottam picit. Hozzányitottam a 3. ablakban a 3 tabhoz még hármat, a foglalás felszaladt 450MB-ig, majd 5 másodpercen belül visszaállt 265MB-ra.
Gyorsan megnyitottam még 10 tabot, foglalás felszaladt 280MB-ra, majd visszaállt 250MB-ra. Érdekes :)

Ati 03-24-2011 19:01

Eddig bírta. Már össze is omlott. Oké, hogy csak 2 giga memó van ebben a gépben, de most ezen, egy Cjrome-on, és egy ssh-n kívül nem fut semmi. Mi lenne itt, ha még videót is vennék fel, és menne valami virtuális gépben is? Kikapcsoltam a 8 addon-ból 5-öt, kíváncsi vagyok, hogy lesz-e bármi változás. Crash után legalább gyorsan elindult, nem úgy, mint hidegindításkor. :)

Zoli 03-24-2011 19:11

Nálam a korábbiak is lelkiismeret- furdalás nélkül omlottak össze, nem hiszem, hogy ez az új verzió kuriózuma lenne :)

Redback 03-24-2011 19:50

Én linux mint-re próbáltam felvarázsolni ubuntus leírás alapján, meghalt a firefoxom... Képtelen vagyok helyrehozni :mad: majd holnap neki leselkedem megint :(

Tsobi 03-24-2011 19:51

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 284427)
nekileselkedem megint :(

Nekileselkedsz? :)

Redback 03-24-2011 19:58

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 284428)
Nekileselkedsz? :)

Ezt most arra írtad, hogy egybeírtam? elgépelés volt, csupán :)

Andrew 03-24-2011 22:31

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 284427)
Én linux mint-re próbáltam felvarázsolni ubuntus leírás alapján, meghalt a firefoxom... Képtelen vagyok helyrehozni :mad: majd holnap neki leselkedem megint :(

Jééé, érdekes, én csak annyit csináltam, hogy a megfelelő helyen kicseréltem a firefox mappát az újra... Ez már hónapokkal ezelőtt volt, azóta béta verziót használok, nem volt vele sok problémám. És még frissítette is magát :D
(Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy pont így kellett volna, de működik :p)

Zoli 03-25-2011 14:21

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284417)
Nálam a korábbiak is lelkiismeret- furdalás nélkül omlottak össze, nem hiszem, hogy ez az új verzió kuriózuma lenne :)

ugyanakkor hozzáfűzném, hogy nem frissülnek a vip ikonok normálisan FF 4- gyel

Ati 03-25-2011 14:23

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284470)
ugyanakkor hozzáfűzném, hogy nem frissülnek a vip ikonok normálisan FF 4- gyel

Gyors próba folyamatban... :)

Ati 03-25-2011 14:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284471)
Gyors próba folyamatban... :)

Üzenetre egyből elkezdett villogni, olvasás után abbahagyta, nincs ezzel semmi gond.

Zoli 03-25-2011 14:28

kv- kor eseményt nem jelzett, pedig történt ez- az

Ati 03-25-2011 14:53

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284474)
kv- kor eseményt nem jelzett, pedig történt ez- az

Gömbözz meg, megnézem jelzi-e. Túl sokminden nem történik nálam körváltáskor, lévén szabin van az ország. :)

Zoli 03-25-2011 14:55

oks .

Ati 03-25-2011 14:58

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284480)
oks .

Már villog is. Még nem néztem, hogy sikerült-e, vagy sem, de a villogó már megjött. Pedig reggel léptem be, 8 körül, azóta folyamatosan megy a böngésző, és be is vagyok lépve azóta, nem friss belépés.

Ui: az esemény olvasása után szépen abba is maradt a villogás.

Zoli 03-25-2011 15:03

Én állandóan lépkedek 2 ori között, legalábbis óránként mindenképpen váltok, tehát sűrűbben frissítem, eddig nem volt vele gondom, csak a mostani KV-nál. Közben videót néztem neten, mikor látom, hogy körváltás van, nem jelez semmit a hód, pedig volt esemény.

Ati 03-25-2011 15:05

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284482)
Én állandóan lépkedek 2 ori között, legalábbis óránként mindenképpen váltok, tehát sűrűbben frissítem, eddig nem volt vele gondom, csak a mostani KV-nál. Közben videót néztem neten, mikor látom, hogy körváltás van, nem jelez semmit a hód, pedig volt esemény.

Ilyenkor várj egy kicsit, mert csak percenként ellenőrzi, hogy kell-e villognia. Ha pont egy ilyen ellenőrzés után jött az esemény, akkor lehet, hogy egy teljes percet késik a villogás az eseményhez képest.

Zoli 03-25-2011 15:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 284483)
Ilyenkor várj egy kicsit, mert csak percenként ellenőrzi, hogy kell-e villognia. Ha pont egy ilyen ellenőrzés után jött az esemény, akkor lehet, hogy egy teljes percet késik a villogás az eseményhez képest.

Mondjuk azt nem figyeltem, hogy KV után mikor frissítettem.
Gondolom, ha már megnéztem, de addig nem jelzett, utána se kell neki villognia. Ugye?

Ati 03-25-2011 15:09

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 284484)
Mondjuk azt nem figyeltem, hogy KV után mikor frissítettem.
Gondolom, ha már megnéztem, de addig nem jelzett, utána se kell neki villognia. Ugye?

Akkor már nem. Amikor megnézted, akkor törlődött az a beállítás, hogy villognia kell.


All times are GMT +1. The time now is 02:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu