Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A-ból való fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4200)

Pool 05-18-2010 09:50

1/A-ból való fordulás könnyítése
 
Lenne néhány gondolatom az A-ból való fordulás könnyítésére.

A mostani forduláshoz kb. 400.000 értéken kell lenni 2 hétig, hogy meglegyen a top30% köridő. Ez az érték egyre csak emelkedik. Már sok topicban ki lett tárgyalva, hogy talán emiatt növekszik az "üthetetlen" elfek aránya, emiatt védi mindenki körömszakadtáig a földecskéjét, emiatt van az, hogy akinek nincs terve A-ban, az is hónapokra itt ragadhat.

Pár ötlet a fordulás könnyítéséhez:

- Top 50%-ban eltöltött 772 kör + 1.000 kör játékidő (1. ötlet)
- A csoportban eltöltött 2.000 kör (2. ötlet)
- A fellépési hektár (általában 2.400) 2*-esének megléte + az 1000 kör
játékidő (3. ötlet)
- Egyéni harccal (nem fedezéssel) szerzett 2.000 hektár + az 1.000 kör
játékidő (4. ötlet)
- Klánharccal szerzett 3.000 hektár + az 1.000 kör játékidő (5. ötlet)


Ezek jutottak hirtelen eszembe...
Viszont ezek az ötletek csak A-s ori fordulására lennének használhatóak, kapcsolt 2/B-sre nem. Aki B-ből akarja fordítani az országát, annak a mostani feltételeknek kellene megfelelnie.
Lehet, hülyeségek, amiket írtam, de hátha valakinek lesz jobb és elfogadhatóbb ötletet...

Vélemény? Lehúzás? :)

Olasz 05-18-2010 10:21

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252510)
Pár ötlet a fordulás könnyítéséhez:

- Top 50%-ban eltöltött 772 kör + 1.000 kör játékidő (1. ötlet)
- A csoportban eltöltött 2.000 kör (2. ötlet)
- A fellépési hektár (általában 2.400) 2*-esének megléte + az 1000 kör
játékidő (3. ötlet)
- Egyéni harccal (nem fedezéssel) szerzett 2.000 hektár + az 1.000 kör
játékidő (4. ötlet)
- Klánharccal szerzett 3.000 hektár + az 1.000 kör játékidő (5. ötlet)

Nekem tetszik a javaslatod, végül is bármelyik ötlet elfogadható, de én az 5-re szavaztam, mert ez legalább ösztönözné az orikat arra, hogy használják az A-s csoport különlegességét a klánharcot és ezáltal kicsit felpezsdülne az élet.:)

Rob 05-18-2010 10:41

szavaztam. maradjon, ahogy van. magyarázatom teljesen prózai, ha én vért pisáltam mire felértem akkor a többiek se ússzák meg némi lébecolással:D
pár éve mikor még nem volt kötelező az A, akkor csak úgy ontotta a játék a kékszámosokat akik nem tudtak játszani, ne menjünk vissza erre a szintre, legyen a kéknek rangja:rolleyes:

egyébként az 1. ötlet tűnik a legszinpatikusabbnak, ha választani kellene.

Rob 05-18-2010 10:57

a 2. ötlet vezet? a legrosszabb! csinálnánk mégegy B csopit, ahol még a legkitartóbbakk se bírják ki a 3 hónap eseménytelen álldogálást:mad:

Gabro 05-18-2010 11:09

az első 2 ötlet túl tápos, az utolsó 2 meg túlságosan leszűkítené a stratégiai lehetőségeket.

Talán a 3. ötletben lenne valami fantázia, azaz valami fix hektár elérése és megtartása elég lehetne a lépéshez, ez megtartaná a variációs lehetőségeket, plussz nem tolná feljebb állandóan a határt. ez lehetne pl 5k heki. (ami fölött kell lenni 336 körig+min 1k kör)

A többi ötlet viszont nem tetszik. Egyáltalán nem.

Kati 05-18-2010 11:56

Valami fix határ kellene. Nagyon sok ori pénz hiány miatt nem tud feljebb jutni. Többeknek 2-ben van szabin az országa, mert képtelenek fordulni.

vityu 05-18-2010 12:04

Nekem az a bajom a 3. változattal, hogy 4800 hektár 250k pont alatt van. Akik jelenleg benne vannak a top 10-15%-ban, azok nem fognak tudni klántámadásokat csinálni, mert érdemben alig hoznak valamit. Azért egyes emberek játékának könnyítéséért ne nehezítsük már meg másokét.

A többit még átgondolgatom, aztán hozzászólok azokhoz is.

Pool 05-18-2010 12:07

Ezek csak a zuhanyzás alatt kigondolt ötleteim voltak :)
Bárkinek van vmi elképzelése, csak nyugodtan...

Most jutott eszembe, hogy esetleg lehetne vegyes harccal (egyéni/klán) elért + 2.500 hektár + 1.000 kör játékidő...
mert külön vettem az egyéni és a klánharc földjeit...

Pool 05-18-2010 12:10

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 252523)
szavaztam. maradjon, ahogy van. magyarázatom teljesen prózai, ha én vért pisáltam mire felértem akkor a többiek se ússzák meg némi lébecolással:D
pár éve mikor még nem volt kötelező az A, akkor csak úgy ontotta a játék a kékszámosokat akik nem tudtak játszani, ne menjünk vissza erre a szintre, legyen a kéknek rangja:rolleyes:

egyébként az 1. ötlet tűnik a legszinpatikusabbnak, ha választani kellene.

Ez olyan, ha nekem megdöglött a tehenem írás...
Lehet egyszer lefordítanád az orid és a helyére kerülővel nem lenne akkora a vérveszteséged pisilésenként...:)

vityu 05-18-2010 12:12

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252538)
Valami fix határ kellene. Nagyon sok ori pénz hiány miatt nem tud feljebb jutni. Többeknek 2-ben van szabin az országa, mert képtelenek fordulni.

Senkinek nincs megtiltva, hogy termeljen A-ban. Lehet, hogy Von-ék nem a legjobb példa, mert remek játékosokról van szó, de ők termeltek A-ban pár hónapot, majd klántámadásokkal 2 hét alatt fenn voltak bőven a TOP-ban.

Ha valaki úgy érzi, hogy pénzhiányban lesz, akkor megoldhatja, hogy fellép, és csinál egy akár életképtelen országot. Javasoltam már ilyet, láttam is többet.
Fellépnek elffel, húznak 20%házat, 8%templomot, 20%kocsmát meg 50% bankot/tanyát. Elég sokat lehet így termelni, majd ha elégnek érzik, akkor megoldják a pénzátpakolásokat, és az újrázást ehetőbb, könnyen felvihető fajokra. Pl 4-en felléptek, újráznak egy törpét, 2 orkot meg hagynak egy hadisabb beállítottságú elfet, és klánban felütnek a pénzből, és már lefordulni se akarnak majd...

Kati 05-18-2010 12:19

Nem mindenki hadis ori 1-ben és ez szerintem nem ilyen egyszerű, ahogy te leírod.

Rob 05-18-2010 12:26

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252541)
Ez olyan, ha nekem megdöglött a tehenem írás...
Lehet egyszer lefordítanád az orid és a helyére kerülővel nem lenne akkora a vérveszteséged pisilésenként...:)

semmi bajom a kínlódós feljutással, de egyformán kínlódjon mindenki:cool:

miért jó a mazohistáknak? mert, ha rossz akkor jó. ha jó akkor meg rossz, tehát jó;)

Pool 05-18-2010 12:32

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 252545)
semmi bajom a kínlódós feljutással, de egyformán kínlódjon mindenki:cool:

miért jó a mazohistáknak? mert, ha rossz akkor jó. ha jó akkor meg rossz, tehát jó;)

Elég sok minden megváltozott a játékban, lehet itt az ideje ennek is...
Személy szerint engem nem érint ez az egész, csak gondoltam, próbálok vmit ötletelni, mert elég sok A-s problémára rá lett fogva, hogy a felfelé tolódó lépésküszöb az oka...

Kati 05-18-2010 12:36

Robi, csak nem mindegy, hogy hány hekire szenveded fel magad. Lassan már 10000 hekinél lesz a top alja. Aki fordulni akar és nem 1-ben maradni, annak ez egy örökké valóságnak tűnik és a kedve is elmegy tőle.

Padlócsempe 05-18-2010 12:41

A másodiktól az ötödik ötletig nagy marhaság, teljesen idegen a játék jelenlegi rendszerétől.
Az első nem rossz.

Alg 05-18-2010 12:47

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 252542)
Senkinek nincs megtiltva, hogy termeljen A-ban. Lehet, hogy Von-ék nem a legjobb példa, mert remek játékosokról van szó, de ők termeltek A-ban pár hónapot, majd klántámadásokkal 2 hét alatt fenn voltak bőven a TOP-ban.

Ha valaki úgy érzi, hogy pénzhiányban lesz, akkor megoldhatja, hogy fellép, és csinál egy akár életképtelen országot. Javasoltam már ilyet, láttam is többet.
Fellépnek elffel, húznak 20%házat, 8%templomot, 20%kocsmát meg 50% bankot/tanyát. Elég sokat lehet így termelni, majd ha elégnek érzik, akkor megoldják a pénzátpakolásokat, és az újrázást ehetőbb, könnyen felvihető fajokra. Pl 4-en felléptek, újráznak egy törpét, 2 orkot meg hagynak egy hadisabb beállítottságú elfet, és klánban felütnek a pénzből, és már lefordulni se akarnak majd...


Ez így mind szép és jó, egyet is értek vele, de:

Tegyük fel fellépek A-ba 2K heki körül a szövimmel, semmi támogatás, magunknak kell először termelni, majd feljutni. Ha most kezdeném, kb. a 10K hekit kellene megcélozni a biztos top30%-hoz, tehát 2K hekin kell összetermelni az ország megötszörözéséhez(!) elegendő tartalékot, kis ráhagyással. Mivel nem csináltam még ilyet, nem akarok találgatni, de biztos nem 8-10 yardba kerülne fejenként...

vityu 05-18-2010 12:48

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252543)
Nem mindenki hadis ori 1-ben és ez szerintem nem ilyen egyszerű, ahogy te leírod.

Minden valamire való A-s országot át lehet építeni hadissá. Az elffel van a legnagyobb baj, a többi simán megy úgy is... fél-elffel, emberrel ugye senki fel nem megy már, (remélem.)
Ork, hulla, magáért beszél. A többibe bele kell rakni azt a barakkszámot, hogy haladni tudjon. Mi a baj vele? Klánütéshez meg merem kockáztatni, hogy sikeres lehet egy az előbb említett szövetség. Lehet az elfet is élezni hadisra, ami a klántámadást segítheti. Lehet a törpét is. Lehet a gnómot is. Ha valaki megrögzötten áll egy éplistához, hogy elf, akkor bizony oda kell 25-25% torony/barakk meg kaját kell termelni, akkor az egészet megette a fene... Bizony, azért kell termelni, hogy bele lehessen rakni az elfbe 50% barakkot, meg 15% tornyot, és akkor még ugyanolyan erős a védelme, viszont sereget tud küldeni, és nem csak a tornyok kárára...
Bele kell rakni a törpébe 60% barakkot? És akkor?

Gyanítom, hogy ilyenek miatt nem tud feljebb jönni az országok nagy része. Van olyan, aki még mindig lenn ütöget földre, de még én is bevertem amikor 2 éve feljöttem...

JA, és ki mondta, hogy egyszerű? Marhára nem egyszerű. Sok odafigyelést igényel a klántámadás, márha valaki számolgatni is akar rá, meg figyeli a régebbi eseményeket, meg számolgat hozzá, nemcsak durrbele... Nem egyszerű. Nehéz, de 1 csoportban sem lehet ilyen gyorsan felmenni a top-ba, mint itt. Ha valaki áldoz rá egy kicsit, az meghálálja magát.

Kati 05-18-2010 12:52

Én úgy gondolom, ha 1-ből szeretnék fordulni, ne 2 évig kelljen már 1-ben lennem ehhez

Olasz 05-18-2010 12:52

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 252542)
Senkinek nincs megtiltva, hogy termeljen A-ban. Lehet, hogy Von-ék nem a legjobb példa, mert remek játékosokról van szó, de ők termeltek A-ban pár hónapot, majd klántámadásokkal 2 hét alatt fenn voltak bőven a TOP-ban.

Ha valaki úgy érzi, hogy pénzhiányban lesz, akkor megoldhatja, hogy fellép, és csinál egy akár életképtelen országot. Javasoltam már ilyet, láttam is többet.
Fellépnek elffel, húznak 20%házat, 8%templomot, 20%kocsmát meg 50% bankot/tanyát. Elég sokat lehet így termelni, majd ha elégnek érzik, akkor megoldják a pénzátpakolásokat, és az újrázást ehetőbb, könnyen felvihető fajokra. Pl 4-en felléptek, újráznak egy törpét, 2 orkot meg hagynak egy hadisabb beállítottságú elfet, és klánban felütnek a pénzből, és már lefordulni se akarnak majd...

Ezt te sem gondoltad komolyan. Ahhoz, hogy ilyen orival sok pénzt tudj termelni, ahhoz egy dologra van szükség: marha nagy szerencsére!
Mert ne mondd nekem, hogy hónapokig nem szúrják ki a körülötte lévő orik?
Egy tűzgolyó és már látszik, hogy milyen egységei vannak, egy rengetés és az épületei is nyilvánvalóak lesznek. Szóval pénzt csinálni, azért nem ilyen egyszerű!
Én inkább úgy látom, hogy a fenti nagy orik, akik már jól elvannak egymás mellett, tudnak inkább átállni termelőre és sok pénzt csinálni, tehát egy újonnan fellépő klánnak esélye sincsen őket megszorongatni, de még a top alját elérni is sokkal kevesebb, mint volt ez régen.
Ezért támogatnék valami olyan ötletet, ami kicsit könnyítene az A-ból való forduláson.

vityu 05-18-2010 12:52

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 252549)
Ez így mind szép és jó, egyet is értek vele, de:

Tegyük fel fellépek A-ba 2K heki körül a szövimmel, semmi támogatás, magunknak kell először termelni, majd feljutni. Ha most kezdeném, kb. a 10K hekit kellene megcélozni a biztos top30%-hoz, tehát 2K hekin kell összetermelni az ország megötszörözéséhez(!) elegendő tartalékot, kis ráhagyással. Mivel nem csináltam még ilyet, nem akarok találgatni, de biztos nem 8-10 yardba kerülne fejenként...

A játék legnehezebb csoportjáról beszélünk. Persze, hogy megoldást kellene találni a top gyors emelkedésére, de nem is emiatt írtam, hanem amiatt, hogy a pénzhiány az oka annak, hogy sokan képtelenek fordulni.
Nem azt mondtam, hogy 500kör alatt meg kell lennie, nem is 1000kör alatt. De akkor is meg lehet csinálni. Ne mondja nekem senki, hogy nem.

Ati 05-18-2010 12:55

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252551)
Én úgy gondolom, ha 1-ből szeretnék fordulni, ne 2 évig kelljen már 1-ben lennem ehhez

Ez nem időhöz van kötve (ahhoz is, de az a legkönnyebben teljesíthető követelmény szerintem). Hogy mennyi idő alatt jutsz fel, Rajtad és a szövetségeseiden múlik. Van, aki 2 év alatt az 5. szintről sem tud fellépni, de ez nem szabad, hogy ok legyen egy módosításra.

Alg 05-18-2010 12:55

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 252552)
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ahhoz, hogy ilyen orival sok pénzt tudj termelni, ahhoz egy dologra van szükség: marha nagy szerencsére!
Mert ne mondd nekem, hogy hónapokig nem szúrják ki a körülötte lévő orik?
Egy tűzgolyó és már látszik, hogy milyen egységei vannak, egy rengetés és az épületei is nyilvánvalóak lesznek. Szóval pénzt csinálni, azért nem ilyen egyszerű!
Én inkább úgy látom, hogy a fenti nagy orik, akik már jól elvannak egymás mellett, tudnak inkább átállni termelőre és sok pénzt csinálni, tehát egy újonnan fellépő klánnak esélye sincsen őket megszorongatni, de még a top alját elérni is sokkal kevesebb, mint volt ez régen.
Ezért támogatnék valami olyan ötletet, ami kicsit könnyítene az A-ból való forduláson.

Ha kiszúrják mi történik? Lejjebb ütik. És? Úgyis leújrázod.
Fenti orik nagy termelése meg nem hat ki a tp30-at célzókra addig, amíg azt az egymás közti csatározásokra használják... persze ez nem mindig van így.

vityu 05-18-2010 12:57

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 252552)
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ahhoz, hogy ilyen orival sok pénzt tudj termelni, ahhoz egy dologra van szükség: marha nagy szerencsére!
Mert ne mondd nekem, hogy hónapokig nem szúrják ki a körülötte lévő orik?
Egy tűzgolyó és már látszik, hogy milyen egységei vannak, egy rengetés és az épületei is nyilvánvalóak lesznek. Szóval pénzt csinálni, azért nem ilyen egyszerű!
Én inkább úgy látom, hogy a fenti nagy orik, akik már jól elvannak egymás mellett, tudnak inkább átállni termelőre és sok pénzt csinálni, tehát egy újonnan fellépő klánnak esélye sincsen őket megszorongatni, de még a top alját elérni is sokkal kevesebb, mint volt ez régen.
Ezért támogatnék valami olyan ötletet, ami kicsit könnyítene az A-ból való forduláson.

Olyan szövetségesem volt A-ban, aki egy ilyen országot HOZOTT fel. Amikor felért a TOP-ba, akkor 45% bankja volt. Összesen 2% barakkja, amiben volt íj, a tűzgolyó miatt.

Ja, és arról beszélünk, hogy termel, és le fog újrázni. Az azt jelenti, hogy akár le is üthetik, nem érdekel senkit, mert nem érdekli a föld, max kicsit kevesebbet termel. Amikor 400k körül olyan szerteszét bontott országokra nem mennek ki, akkor nem hiszem, hogy a csoport alján mindenki egy olyan elfet akar zaklatni, ahová nem férnek be tolvajokkal, a gömbjén pedig nem látnak senkit. Van ott lenn elég könnyen üthető ország.

Tsobi 05-18-2010 12:58

Quote:

Originally Posted by Olasz (Post 252552)
Ezt te sem gondoltad komolyan. Ahhoz, hogy ilyen orival sok pénzt tudj termelni, ahhoz egy dologra van szükség: marha nagy szerencsére!
Mert ne mondd nekem, hogy hónapokig nem szúrják ki a körülötte lévő orik?
Egy tűzgolyó és már látszik, hogy milyen egységei vannak, egy rengetés és az épületei is nyilvánvalóak lesznek. Szóval pénzt csinálni, azért nem ilyen egyszerű!
Én inkább úgy látom, hogy a fenti nagy orik, akik már jól elvannak egymás mellett, tudnak inkább átállni termelőre és sok pénzt csinálni, tehát egy újonnan fellépő klánnak esélye sincsen őket megszorongatni, de még a top alját elérni is sokkal kevesebb, mint volt ez régen.
Ezért támogatnék valami olyan ötletet, ami kicsit könnyítene az A-ból való forduláson.

Az A alsó részén levő termelést a 200 hekis tekiíráshoz tudnám hasonlítani. Ki a fenét érdekel az, ha szétütik az oriját, mikor az elsődleges cél a pénztermelés, az orid úgyis le fog újrázni - ha ezt tervezted?

Alg 05-18-2010 13:00

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 252553)
A játék legnehezebb csoportjáról beszélünk. Persze, hogy megoldást kellene találni a top gyors emelkedésére, de nem is emiatt írtam, hanem amiatt, hogy a pénzhiány az oka annak, hogy sokan képtelenek fordulni.
Nem azt mondtam, hogy 500kör alatt meg kell lennie, nem is 1000kör alatt. De akkor is meg lehet csinálni. Ne mondja nekem senki, hogy nem.

Igazából nem is tudom melyik oldalon állok az ügyben... viszont az tény, hogy ha így emelkedik a top, eljön az az idő, mikor nem lehet lépést tartani a lenti termeléssel. (Értsd:kevesebbet termelsz adott idő alatt lent, mint amennyiből a top emelkedésének utána tudnál menni)

Másrészt viszont tényleg meg kell tartani a kék számok rangját (persze, most hogy nekem is van, jóhogy:p)

Talán külön lehetne venni: Ha valaki B-ből akar forogni, akkor maradna az eddigi rendszer, ha A-ból akkor egy könnyített verzió...

Kati 05-18-2010 13:00

Értem én, hogy mit mondasz Ati. A kis klánoknak nincsen ehhez pénze. A nagy klánokba nem vesznek be szívesen olyat, akinek nincsen tartaléka. Így sokaknak esélyük sincsen a top eléréséhez.

Kalapácska 05-18-2010 13:01

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252538)
Valami fix határ kellene. Nagyon sok ori pénz hiány miatt nem tud feljebb jutni. Többeknek 2-ben van szabin az országa, mert képtelenek fordulni.

Véleményem szerint is fix határ kellene :)
Mondjuk én még ránehezítenék a 2-es fordulásra egy kicsit és az egyben történő fentmaradásra is :)
Elemezük a helyzetet :
Jelenleg sokan még a top közelébe sem tudnak jutni ...
Miért is ?

Én úgy látom , hogy páran egyszerűen nem hajlandóak lefordítani az orijukat és 2-ből forgnak... Persze ők joggal lobiznak a 2-es fordulás könnyítéséért....

Viszont így a top határa napról napra feljebb kúszik :S

Kis kitérő játszottam egy másik online strat játékkal amit azért fejeztem be mert nagyok mellé kerültem és esélytelen voltam:SSS
Itt is elég erősen megy abba az irányba a játék :SSS

Szóval a véleményem, hogy egyszerűen meg kell találni a módját, hogy a megaorik eltünjenek egyből :DD
Én nem hiszem , hogy élvezik 20k hekin a termelést ...... Ha igen vegyen tamagocsit és játszon azzal 500ft-ért és hagyjon másokat rendesen játszani :DDD

Este még írok hozzá csak most kevés az időm :D

vityu 05-18-2010 13:02

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252551)
Én úgy gondolom, ha 1-ből szeretnék fordulni, ne 2 évig kelljen már 1-ben lennem ehhez

Tessék:

Bármikor elérhető vagy? Éjjel lehet hívni, ha mennek rád? Mennyire tudsz hadizni A-ban? Több ablakos, utolsó mp-es indítások? Ha igen, írj A-ban nekem, belépsz, és kapsz annyi pénzt, amiből 500kör alatt feljuthatsz. De akkor én választok fajt, és ott is maradsz a klánban, nem onnan fordulsz :)

OFF
FIGYELMEZTETÉS: vityu A fórum nem szövetségesek keresésére való! :)
ON

Kati 05-18-2010 13:06

Köszi Vityu, de nem aktuális, mert jó a klánom

Ati 05-18-2010 13:08

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 252561)
Elemezük a helyzetet :
Jelenleg sokan még a top közelébe sem tudnak jutni ...
Miért is ?

Én úgy látom , hogy páran egyszerűen nem hajlandóak lefordítani az orijukat és 2-ből forgnak... Persze ők joggal lobiznak a 2-es fordulás könnyítéséért....

Viszont így a top határa napról napra feljebb kúszik :S

Attól, hogy van teszemazt 10%-nyi ország, aki egyre magasabbra megy, nem fog a top30% határa feljebb kerülni, hiszen ez a határ nem a nagyon top országokhoz, hanem a teljes csoport teljes mezőnyéhez van viszonyítva.

Ha a top klán összes tagja holnapra 4 millió hektáron lesz, a forduláshoz szükséges top30% határát ez egy hektárral sem módosítja!

Alg 05-18-2010 13:10

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 252561)
(...)
Szóval a véleményem, hogy egyszerűen meg kell találni a módját, hogy a megaorik eltünjenek egyből :DD
Én nem hiszem , hogy élvezik 20k hekin a termelést ...... Ha igen vegyen tamagocsit és játszon azzal 500ft-ért és hagyjon másokat rendesen játszani :DDD

Este még írok hozzá csak most kevés az időm :D

Miért zavarnak téged a nagy országok? Örülj neki, hogy olcsó a piac... Ártani nem tudnak neked - szabályosan legalábbis. Az az 1-2 éppen feltörekvő ork akit esetleg pénzelnek meg elfér szvsz...

Rob 05-18-2010 13:14

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 252559)
Másrészt viszont tényleg meg kell tartani a kék számok rangját (persze, most hogy nekem is van, jóhogy:p)

Talán külön lehetne venni: Ha valaki B-ből akar forogni, akkor maradna az eddigi rendszer, ha A-ból akkor egy könnyített verzió...



én is erre a verzióra szavaznék. pl. aki a mostani extrém nehéz körülményeket teljesíti és ezután fordul kapjon pl. piros számot (meg kettessével jöhetnének a szemcsik is). a pirosszámosok lennenek a legmagasabb elit kör. tisztelettel vegyes félelem övezné őket és ahol megjelennének 10 körön belül mindenki leszabizna:cool:

Alg 05-18-2010 13:19

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 252567)
én is erre a verzióra szavaznék. pl. aki a mostani extrém nehéz körülményeket teljesíti és ezután fordul kapjon pl. piros számot (meg kettessével jöhetnének a szemcsik is). a pirosszámosok lennenek a legmagasabb elit kör. tisztelettel vegyes félelem övezné őket és ahol megjelennének 10 körön belül mindenki leszabizna:cool:

Persze, aztán meg sárga, meg rózsaszín, meg lila számosok, meg nyuszifülesek, meg csillagosok... :p

Egyszerűen arra gondoltam, hogy aki B-ből akar forogni az igenis teljesítse a mostani feltételeket, elvégre ~1700 hekiről már 2 szemmel is le lehet forogni
Aki meg nem 2000 körig álldogállni akar csak, az felmehet A-ba, és nem kell neki egy örökkévalóságig ott harcolni a fordulásért.

Olasz 05-18-2010 13:32

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 252571)
Persze, aztán meg sárga, meg rózsaszín, meg lila számosok, meg nyuszifülesek, meg csillagosok... :p

Egyszerűen arra gondoltam, hogy aki B-ből akar forogni az igenis teljesítse a mostani feltételeket, elvégre ~1700 hekiről már 2 szemmel is le lehet forogni
Aki meg nem 2000 körig álldogállni akar csak, az felmehet A-ba, és nem kell neki egy örökkévalóságig ott harcolni a fordulásért.

Felmehet A-ba és hipp-hopp az 1000kör alatt, már le is tudta még a topköröket is.:)

Remedy 05-18-2010 13:46

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252551)
Én úgy gondolom, ha 1-ből szeretnék fordulni, ne 2 évig kelljen már 1-ben lennem ehhez

Ez eleg nagy butasag, szerintem 2k kor alatt meg penz nelkul is fel lehet jutni, akar egyfos klanban is. (ahogy vityu irta, termeles, es utana jatek, okosan)

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252560)
Értem én, hogy mit mondasz Ati. A kis klánoknak nincsen ehhez pénze. A nagy klánokba nem vesznek be szívesen olyat, akinek nincsen tartaléka. Így sokaknak esélyük sincsen a top eléréséhez.

Jeleznem hogy a multban mindenfele tartalek nelkul jottek hozzank orszagok, es rengeteg mar le is fordult Tolunk. Pl. amikor en eloszor beleptem, akkor sem volt semmi tartalekom, talan csak max penz, es csokolom. :)

Tehat ez az erv sem igaz.



Temahoz hozzaszolva: en orulok, hogy 1/A-ban vegre kemenyedik picit a jatek. Talan lesz keves ertelme a kek szamoknak. Nem hiszem, hogy barmifele konnyites kellene, vagy szukseges lenne. Rengeteg ellenpeldat lehet latni, hogy siman feljutottak a topba, sot, kozben meg is szerettek az 1/A-s jatekot...

Pacsi 05-18-2010 13:53

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 252571)
Persze, aztán meg sárga, meg rózsaszín, meg lila számosok, meg nyuszifülesek, meg csillagosok... :p

Egyszerűen arra gondoltam, hogy aki B-ből akar forogni az igenis teljesítse a mostani feltételeket, elvégre ~1700 hekiről már 2 szemmel is le lehet forogni
Aki meg nem 2000 körig álldogállni akar csak, az felmehet A-ba, és nem kell neki egy örökkévalóságig ott harcolni a fordulásért.

Ha 1A ból könnyítenék a fordulást akkor megint sokan onnan fordulnának és teljes kört írnának le a plusz személyiségért. Én egészen biztosan kicserélném a fenti országomat.... meg persze a nyuszifül is vonz :p

Kati 05-18-2010 13:54

Gondoltam, hogy neked nem fog tetszeni. Azt is látom, hogy semmi változás nem lesz. Sajnos sokan elfelejtik, hogy egyszer ők is volt kezdők 1-ben, csak akkor nem ilyen követelmények voltak még.

Ati 05-18-2010 14:00

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252578)
csak akkor nem ilyen követelmények voltak még.

Régen valóban egészen más körülmények voltak: akkor egy kettes ország még nem könnyítést kapott egy plusz személyiség formájában, hanem nehezítést -5% haderővel, -5% tolvajerővel és -5% varázserővel.

Egy hármas ország nem könnyítést kapott három felvehető személyiség formájában, hanem nehezítést -10% haderő, -10% tolvajerő és -10% varázserő formájában.

Egy négyes ország nem négy felvehető szeméyiséget kapott, hanem -10% haderőt, -10% tolvajerőt, -15% varázserőt.

Tény, hogy régen sokkal nehezebb volt feljutni az 1/A-ba egy olyan országgal, ami egyszer már fordult. Hát még ha többször is...

Ma már a legtöbb csoportban hozzájuthatsz a piacon a nyersanyagokhoz, a tekercsekhez és a katonákhoz. Régen ezeket mind magadnak kellett megtermelni. Ma meg már szinte felháborodás van, ha valaki más nem tesz ki árut a piacra. Tény, hogy ma sokkal könnyebb feljutni, mint régen volt.

Ma már rengeteg helyről olvashatsz taktikákat, trükköket, amikkel nagyon gyorsan tudsz haladni. Régen ez nem volt, mindenkinek mindent saját magának kellett kitapasztalni. Tény, hogy ma sokkal gyorsabban tud haladni egy kezdő ország, mint régebben.

Kati 05-18-2010 14:03

Most vagyok a 4. orimmal 1-ben. Először talán 5000 heki körül volt a top alja. Legutóbb mikor fordultam 8200 felett, de hallom, hogy már 8500 is kevés.
Biztosan én nem tudok játszani, de megmondom őszintén sosem fogom megkedvelni 1-et, de kényszerűségből ide kell jönni

Ati 05-18-2010 14:05

Mégegy lényeges dolgot érdemes figyelembevenni: szinte minden második nap megjelenik valaki a belső fórumon (de már itt a külsőn is volt szó róla szerintem többször is), hogy túl könnyűek a lenti csoportok, szedjük ki a szabis országokat, hogy a top30% magasabbra kerüljön. Ezek után adott végre egy csoport, ahol a top30% magasan van, ahogy azt egészen addig rengetegen kérték, és akkor itt pedig ez a probléma?!


All times are GMT +1. The time now is 04:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu