Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fontos események (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Anarch felpezsdítése! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4292)

Totya&Törpe 07-26-2010 15:03

Anarch felpezsdítése!
 
szevasztok:)


ez a téma már egy régi ügy létező/nem létező probléma?
lényegtelen ....
a lényeg hogy várom minden Anarchos hozzászólását még azokat is akik 1orival játszanak csak :)
a téma Anarch felélénkítése ehhez ötletek piaccal kapcsolatban vagy bármivel kapcsolatban hátha vkinek lessz jó ötlete és újra a régi lessz az Anarch ;)
várom az ötleteket még a kritikusoktól is:p

Tsobi 07-26-2010 15:06

Quote:

Originally Posted by Totya&Törpe (Post 258855)
szevasztok:)


ez a téma már egy régi ügy létező/nem létező probléma?
lényegtelen ....
a lényeg hogy várom minden Anarchos hozzászólását még azokat is akik 1orival játszanak csak :)
a téma Anarch felélénkítése ehhez ötletek piaccal kapcsolatban vagy bármivel kapcsolatban hátha vkinek lessz jó ötlete és újra a régi lessz az Anarch ;)
várom az ötleteket még a kritikusoktól is:p

Mi az, amit 'régi anarch' alatt értesz?

Ati 07-26-2010 15:21

Szerintem ez a téma kifejezett ellentéte a másiknak (Faj és személyiségváltás újraindulás nélkül). Azzal a témával a bebetonozottságot segíted elő, ami a felpezsdítés ellentéte.

jani 07-26-2010 15:31

Felpezsdítés
 
Én pezsgő tablettára gondoltam,véleményeket kérek:D:D:D:

Totya&Törpe 07-26-2010 15:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258856)
Mi az, amit 'régi anarch' alatt értesz?

hát hogy pl y-tól felfele alig van valaki :)
aki + játszik azok meg szinte végig csak nyafognak hogy ez mér így az mér így :)
régebben sokkal többen játszottak és kitartóak voltak :)
ez lenne jó ha visszatérne a lelkesedés vagy nem tom hogy hívjam a cél ne csak y 600heki legyen hanem D-be top vagy fordulás ilyenek...
ez sztem nem a piacon múlik vagy azokon a játékosokaon akik "szinturak" de várok minden ötletet ami + irányba vinné el a dolgot akár piaci változások bármi lehetséges sztem nyitott mindenki ;)
aki 3-4 éve játszik az sztem tudja mire gondolok...

Totya&Törpe 07-26-2010 15:38

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258857)
Szerintem ez a téma kifejezett ellentéte a másiknak (Faj és személyiségváltás újraindulás nélkül). Azzal a témával a bebetonozottságot segíted elő, ami a felpezsdítés ellentéte.


nem feltétlen sztem....
aki termel az ígyis úgyis termlni fog és őket senki nem tudja már úgyse leütni ..
sztem ez nem igaz amit írsz :)
de másik részen asszem pont Gee vagy Íf feljtette ki ezt bővebben:)

Ati 07-26-2010 15:40

Quote:

Originally Posted by Totya&Törpe (Post 258860)
aki termel az ígyis úgyis termlni fog és őket senki nem tudja már úgyse leütni ..

Akkor itt a megoldás a felpezsdítésre. :)

Tsobi 07-26-2010 16:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258861)
Akkor itt a megoldás a felpezsdítésre. :)

Határok megszüntetése, határvédők felszámolása... igazi anarchia :D

Ati 07-26-2010 16:28

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258862)
Határok megszüntetése, határvédők felszámolása... igazi anarchia :D

Nem (csak) erre gondoltam. A "termelők termelnek" részre gondoltam.

Akkor szálltam ki az anarch mindennapjainak követéséből, amikor óriási sértődések voltak abból, hogy valaki meg mert támadni valaki mást. Gondolom, hogy ezután lettek felállítva íratlan szabályként a határok, és jött létre a határok fölött a békés termelő-réteg.

Totya&Törpe 07-26-2010 16:40

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258862)
Határok megszüntetése, határvédők felszámolása... igazi anarchia :D

és szted mit érnél azzal hogy nem lennének határok?
ígyse úgyse engedne fel az adott szint termelőrétege ...
másik meg ha te mennél fel termelni és lennének termijeid te is úgyanúgy tennél határt hogy bevédd a hátsód :)
és máris új ember új határral...
ha meg nem lenne semmi akkor jöhet a D szituáció..

Tsobi 07-26-2010 16:52

Quote:

Originally Posted by Totya&Törpe (Post 258864)
és szted mit érnél azzal hogy nem lennének határok?
ígyse úgyse engedne fel az adott szint termelőrétege ...
másik meg ha te mennél fel termelni és lennének termijeid te is úgyanúgy tennél határt hogy bevédd a hátsód :)
és máris új ember új határral...
ha meg nem lenne semmi akkor jöhet a D szituáció..

Én már beláttam, hogy a piac rendbentartásához és a normális játékhoz szükség van a termelőkre. Ellenemre mondjuk nem lenne, ha a határok feljebb tolódnának, hogy a normál játékosok is lehetőséget kapjanak az érdembeni termelésre és ne VIP-ért kelljen venniük a pénzt.

Ati 07-26-2010 16:56

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258866)
Én már beláttam, hogy a piac rendbentartásához és a normális játékhoz szükség van a termelőkre.

Én bevallom, hogy még nem láttam ezt be. "De jó volt régen." Régen nem voltak ám ekkora termelőországok!

Kics 07-26-2010 16:58

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258862)
Határok megszüntetése, határvédők felszámolása... igazi anarchia :D

Az a baj, hogy a szemellenződtől nem látsz semmit. Voltam már H-ban, mikor "anarchia" volt és csak amiatt tudtam 2k kör után lépni onnan, mert a drága orkjaimnak annyi időbe telt a képzésből felfedezni a szükséges szintig (mert nem mindig jött elég bánya)...
Én mondjuk örülnék olyan jellegű véleményeknek is, ahol ténylegesen tudnának valamit indokolni és nem az igazságérzet szó eltorzított változatát felvillantani.

Ati: Ha jól rémlik, határok azóta vannak, amióta több szintes lett anarch és amióta megkaparintotta valaki a hatalmat fenn (nyilván megvédte a magáét és kellő idő után felálította.) Amiről te beszéltél (a téma követésének elmaradása), az meg eléggé általánosított nézet (igaz, 3 játékost fel tudok hozni (aki inkább sírt, semmint játszott), de ez az arány a teljes anachos játékosállományhoz képest annyi, mint ahányan kérdeznek a játék alapjairól.)

Amúgy mire gondoltál? (a nem "csak" a határok eltörlésével kapcsolatban.)

Tsobi 07-26-2010 16:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258867)
Én bevallom, hogy még nem láttam ezt be. "De jó volt régen." Régen nem voltak ám ekkora termelőországok!

Nem azt mondom, hogy nem lenne megoldva egy idő után a piac ellátása, de nagy könnyebbség a jelenlegi rendszer.

Ha eltűnnének a termelők, akkor a hiperaktív játékosok eltűnnének pl. Nem lenne annyi pénz a csoportban, nem lehetne olyan gyorsan feljutni a topba, nem lehetne egyszerre 8-10 országgal haladni...

Ati 07-26-2010 17:03

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258868)
Amúgy mire gondoltál? (a nem "csak" a határok eltörlésével kapcsolatban.)

Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.

Kics 07-26-2010 17:11

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258870)
Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.

Nem értelek. Ha nem lennének nagy országok, javarészt mindenki magának termelne. Ez egyszer több ország, másodjára jóval komplikáltabb is. Már itt kiesne pár mostani játékos. És nyilván pár olyan országfelépítés sem lenne megvalósítható, ezáltal a "jobbhoz" szokott játékosok nyilván valami kiskapu keresésével ugyanúgy monopolhelyzetbe jutnának. (amit most egy ország segítségével tesznek meg.) Ez miért növelné az aktivitást? (igazából nekem nem az aktivitással van a bajom, hanem a játékosok számával/kitartásával)

(félreértések elkerülése végett: általánosságában az anarchista csoportokról beszélsz, vagy D-ről?)

Tsobi 07-26-2010 17:14

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258868)
Az a baj, hogy a szemellenződtől nem látsz semmit.

Mi az, amit nem látok? :)
Mi az, amit egy mezei játékosnak az őt ért hatásokon kívül látnia kéne?

Totya&Törpe 07-26-2010 17:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258870)
Én a problémát a hatalmas termelők puszta létezésében látom.

És nyilván abban, hogy ezeknek az országoknak az ottlétére és folyamatos működésére nagyon sokan hagyatkoznak. Így néhány országgal befolyásolni lehet azt, hogy mások mennyire aktívan játszanak.


4éve kezdtem kb játszani akkor került bevezetésre a nehezebb fedezés és hogy nem mind a 8db sereg megy felfele csak 1 többi lefele stb dolgok....
ezidáig sikerült oda eljutnom hogy van rengeteg országom és akad mind 4db szinten termelő országom...
és nem úgy kezdtem hogy hopp ide egy termelőt vagy huh minek van itt határ miért nem mehet fel mindenki....nekiálltam 200 hekin termelni hogy tudjak miből orikat felvinni és megvédeni magam mert senki nem segített vagy adott pénzt venni meg nem volt miből(vagy fel se merült)
aztán ahogy haladtam mindig vkivel összeakadtam aztán jóbarátok lettünk :)
szép lassan megtanítottak játszani:D
majd kitűztem egy célt és amiatt játszottam mekkora előnye volt ellenem bárkinek aki már régebben játszott akkor is léteztek nagy termik mindenhol :)
és mégis elértem amit szerettem volna mert küzdöttem érte hazsnáltama diplomáciát nem sírni jártam állandóan a fórumra hogy jaj xy lelopott + beütött mikor ez a játék lényege (tisztelet akivételnek)

Ati 07-26-2010 17:18

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258871)
Nem értelek. Ha nem lennének nagy országok, javarészt mindenki magának termelne. Ez egyszer több ország, másodjára jóval komplikáltabb is. Már itt kiesne pár mostani játékos. És nyilván pár olyan országfelépítés sem lenne megvalósítható, ezáltal a "jobbhoz" szokott játékosok nyilván valami kiskapu keresésével ugyanúgy monopolhelyzetbe jutnának. (amit most egy ország segítségével tesznek meg.) Ez miért növelné az aktivitást? (igazából nekem nem az aktivitással van a bajom, hanem a játékosok számával/kitartásával)

Bármilyen logikusan hangzik is ez, mégis egy olyan időszakot emlegetnek itt már többen is, amikor még nem voltak ezek az óriási termelők.

Lehet, hogy rosszul látom, de én valamikorra akkorra teszem a probléma kezdetét, amikor szintén felpezsdítési célzattal olcsón lehetett katonákhoz jutni. A felpezsdülés helyett pedig hatalmas felfedezési hullám kezdődött.

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258871)
(félreértések elkerülése végett: általánosságában az anarchista csoportokról beszélsz, vagy D-ről?)

Teljesen általánosságban. Talán legkevésbé D-ről. Az volt elsőként a "béke szigete", de azt hiszem, hogy mostanra már mindenhol máshol is ragaszkodnak az emberek a már megszerzett javakhoz, és nem kockáztatnak holmi támadást. :)

Kics 07-26-2010 17:21

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258872)
Mi az, amit nem látok? :)
Mi az, amit egy mezei játékosnak az őt ért hatásokon kívül látnia kéne?

Egy mezei játékost, akinek van valamilyen célja, miért zavar egy olyan dolog, aminek a hatását nem is kéne látnia? Ha mégis határ fölé akarsz menni (mert ez az egy olyan eset van, ahol láthatod), akkor miért nem teszed? miért panaszkodsz ellene, ahelyett hogy játszanál?
normál 5. szinten fizikai korlátja van, hogy meddig mehetsz. Itt nincs, mégse mersz/akarsz fölémenni, csak szajkózod hogy miért van.
Ezt nem látod. (a piacos részt lehet, mégis látod, ha már a beírásom közben kifejtetted.)

Tsobi 07-26-2010 17:26

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258875)
Egy mezei játékost, akinek van valamilyen célja, miért zavar egy olyan dolog, aminek a hatását nem is kéne látnia? Ha mégis határ fölé akarsz menni (mert ez az egy olyan eset van, ahol láthatod), akkor miért nem teszed? miért panaszkodsz ellene, ahelyett hogy játszanál?
normál 5. szinten fizikai korlátja van, hogy meddig mehetsz. Itt nincs, mégse mersz/akarsz fölémenni, csak szajkózod hogy miért van.
Ezt nem látod. (a piacos részt lehet, mégis látod, ha már a beírásom közben kifejtetted.)

Nem tudom, lehet összekeversz valakivel, de én szoktam játszani. Ez onnan veheted észre, hogy mások a fórumon könnyeznek. :)
Panaszkodni is szoktam, mikor épp rámjön az igazságérzet szó eltorzított változatának felvillanthatnéka vagy mikor valaki általam helytelennek, etikátlannak ítélt dolgot tesz, de erről nem tehetek. Nem szeretem szó nélkül hagyni, ami bánt.

A határokkal kapcsolatban is csak az utóbbi időben volt mondanivalóm, mikor a régi korlátok elavultnak tűntek bizonyos félreértések miatt. Ki szerettem volna erőszakolni egy állásfoglalást az illetéseket részéről, ami meg is lett, azóta még csak holmi szeneslapátokról járt a szám. :)

csabi 07-26-2010 17:28

Quote:

Originally Posted by Totya&Törpe (Post 258873)
4éve kezdtem kb játszani akkor került bevezetésre a nehezebb fedezés és hogy nem mind a 8db sereg megy felfele csak 1 többi lefele stb dolgok....
ezidáig sikerült oda eljutnom hogy van rengeteg országom és akad mind 4db szinten termelő országom...
és nem úgy kezdtem hogy hopp ide egy termelőt vagy huh minek van itt határ miért nem mehet fel mindenki....nekiálltam 200 hekin termelni hogy tudjak miből orikat felvinni és megvédeni magam mert senki nem segített vagy adott pénzt venni meg nem volt miből(vagy fel se merült)
aztán ahogy haladtam mindig vkivel összeakadtam aztán jóbarátok lettünk :)
szép lassan megtanítottak játszani:D
majd kitűztem egy célt és amiatt játszottam mekkora előnye volt ellenem bárkinek aki már régebben játszott akkor is léteztek nagy termik mindenhol :)
és mégis elértem amit szerettem volna mert küzdöttem érte hazsnáltama diplomáciát nem sírni jártam állandóan a fórumra hogy jaj xy lelopott + beütött mikor ez a játék lényege (tisztelet akivételnek)

a kiemelt részen van szerintem egy kis hangsúly. mindenki mindenkinek a "barátja".

Kics 07-26-2010 17:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 258874)
Bármilyen logikusan hangzik is ez, mégis egy olyan időszakot emlegetnek itt már többen is, amikor még nem voltak ezek az óriási termelők.

Lehet, hogy rosszul látom, de én valamikorra akkorra teszem a probléma kezdetét, amikor szintén felpezsdítési célzattal olcsón lehetett katonákhoz jutni. A felpezsdülés helyett pedig hatalmas felfedezési hullám kezdődött.

Teljesen általánosságban. Talán legkevésbé D-ről. Az volt elsőként a "béke szigete", de azt hiszem, hogy mostanra már mindenhol máshol is ragaszkodnak az emberek a már megszerzett javakhoz, és nem kockáztatnak holmi támadást. :)

Őszintén szólva én még nem láttam ezt indokként a pangásra. Az hogy pár(néhány ember véleménye szerint) megalomániás ember mire használta az olcsó katokat, az szerintem nem indok. Azelőtt is voltak nagy országok (mint írtam, mások nosztalgiázása alapján a több szint óta), így nyilván már akkor megindult egy "alig elérhető" játékos. Most csak nagyobbak vannak és ha megnézed, csak felhalmozódtak a javak, de a lényegen nem változtatott.

A javak ragaszkodását azt elismerem, igaz, nem tudom miért nem mernek előre tervezve jobb esélyeket kihozni maguknak. (de ez meg emberi "hiba")

Kics 07-26-2010 17:43

Én igazándiból csak pár országgal játszók, vagy frissen kezdő játékosok véleményére lennék kiváncsi:) Mitől lenne vonzó? vagy mi miatt kezdené el? (mert normálban van egy ilyen "cél", hogy a legjobb, A-ban a top1, 12 személyiség (hasszám)) -itt valahogy ilyet nem mernék állítani:S

Csabi: Igaz, de ez megint olyan dolog, hogy hozzáállás kérdése. Azon meg senki nem tud változtatni, csak az adott játékos:)

csabi 07-26-2010 17:57

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 258879)
Én igazándiból csak pár országgal játszók, vagy frissen kezdő játékosok véleményére lennék kiváncsi:) Mitől lenne vonzó? vagy mi miatt kezdené el? (mert normálban van egy ilyen "cél", hogy a legjobb, A-ban a top1, 12 személyiség (hasszám)) -itt valahogy ilyet nem mernék állítani:S

Csabi: Igaz, de ez megint olyan dolog, hogy hozzáállás kérdése. Azon meg senki nem tud változtatni, csak az adott játékos:)

Játék kezdése: 2010-03-23 16:06:26

kezdőnek számítok? :)

naponta 1 belépést csinálok az élőhalott országomba, amit csak a változtatások miatt csináltam. hogy mitől lenne vonzó, arra nem tudoma választ, de hogy mi zavar, azt tudom:

Quote:

2010-07-26 01:17:00 Az éj leple alatt álmukban megöltek 0 katonánkat, 0 védőnket, 0 támadónkat, 0 elitünket, 0 íjászunkat és 0 lovasunkat!


2010-07-26 01:16:49 Az éj leple alatt álmukban megöltek 0 katonánkat, 0 védőnket, 0 támadónkat, 0 elitünket, 0 íjászunkat és 0 lovasunkat!


2010-07-26 00:44:07 35417 lovasodat visszahozták a piacról, eladatlanul.

névtelenül szándékosan megpróbálnak kárt okozni és még bután is. ez zavar és rontja a játékkedvem.

Kics 07-26-2010 18:09

Csabi: Nekem hasonló találkozásom volt gyorsban. De ettől még alkotok ilyen véleményt a csoportról:)

Never 07-26-2010 18:46

érdekes téma :)
sztem amióta van anarch,azóta vannak határok is,vmilyen formában.a többszint előtt pl. Aurri volt y-ban a "főnök".csak teljesen más arányok voltak,neki ha jól emléxem,2-3 ezer hekis termelői voltak,és nem volt hozzá többszáz országos védelem,mert nem volt rá szüksége.
határokra szükség van sztem :) lehet ellene tenni,csak sztem nem érdemes,egyik "csoportúr" sem tartozik a hatalommániás idióták közé,másokat is hagy érvényesülni.
én a legnagyobb gondot még mindig abban látom,h sok ez a 4 csoport ennyi játékosnak.így a nagyok is fel tudták maguk között osztani a csoportokat,pedig milyen jó lenne/lett volna,ha mondjuk Totyáék meg akarnák tőlem szerezni Y-t :) régen y-ban volt mindenki,több domináns játékos is,akik tudták,hogyan kell összehangolni sok országot.most már ezek a régiek kihaltak,vagy csak megunták,kevés olyan új játékos jött,akik kitartóak.pedig sztem adva van a lehetőség a könnyű fejlődésre,y-ban is olcsó a piac,és ha jól emléxem,M-ben is.
az sem feltétlen jó,ha jön egy új emberke,meghallja,h itt 1-2 vipért mrd-okat lehet venni(ami normálban sok pénz),és azzal tölti fel az orijait.nincs semmi küzdelem,könnyen jött pénz,könnyen vész.
most hirtelen ennyi :)
amit Ati említett,h nagyon olcsó katikkal fedezgetett néhány emberke,az már sztem csak a végső rúgás volt az anarchnak.

Tsobi 07-27-2010 11:57

A kevesebb csoport gondolom együtt járna csoportok összevonásával, maxhekik feljebbtolásával.. fene tudja ki mennyire örülne ennek. Mindenesetre érdekesen hangzik. :)

Ati 07-27-2010 12:05

Együtt járna a személyiségek számának korlátozásával is. Anarchban így is gyorsabban lehet plusz személyiséget szerezni, mint anarchon kívül. Ha nem kell 4 szintet végigmenni érte, akkor ez méggyorsabb lenne, és teljesen értelmét vesztené ott a plusz személyiség szerzése.

Never 07-27-2010 13:13

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 258915)
A kevesebb csoport gondolom együtt járna csoportok összevonásával, maxhekik feljebbtolásával.. fene tudja ki mennyire örülne ennek. Mindenesetre érdekesen hangzik. :)

nem hiszem,h jó ötlet lenne a csoportok összevonása :) csak azt mondtam,h sok csoport ez ennyi játékosnak.engem amúgy az se zavarna,ha anarchban nem lehetne kék számokat szerezni,de nyilván sok embernek meg teccik,h forognak néhány orival.


All times are GMT +1. The time now is 07:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu