Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Az Ember Faj Újászületése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1962)

Reaktor 07-09-2007 23:16

Az Ember Faj Újászületése
 
Emberi faj:

A jelenlegi emberi faj véleményem szerint egy igencsak hibrid megoldás.
Igazán semmiben sem a legjobb, és mind varázslóként mind hadiként különösen gyenge.
Az egyetlen erőssége a tükörvarázs, ami profi, vagy jobb játékos ellen nem sokat ér.
Felsőbb csoportokban mint a B vagy az A teljesen kiveszett az ember.
Az a néhány játékos, aki mégis emberre „vetemedik” a B ben, az vért izzad vele.

Sem előnye, sem hátránya nincs.

A többi fajnál az előnyök valós játéktechnikai erősítések, a hátrányok zöme viszont okos játékkal lecsökkenthetők, illetve teljesen megszüntethetők.

Az általam elképzelt emberi faj több alfajra-népcsoportra oszlana, és az új népek az eddigis stratégiáktól eltérő játékmódot igényelne.

Nem akartam a más megszokott módon előnyöket, hátrányokat kitalálni, teki, termelés, haderőbónusz, hanem egy teljesen más irányba indultam el.

Sokoldalúság az emberek legfontosabb jellemzője.
Ahány vidék annyi kultúra, életmód.

Az alábbiakban két új népcsoportot dolgoztam ki, színesítenék a játékot, és megszüntetnék az eddigi hadis fajok hegemóniáját.


BARBÁR

Új stratégia:
A barbárok tábornokai különlegesek, hívjuk őket Vezéreknek (6)
Mindegyik Vezér ad 5-6% haderőbónuszt.
Ha otthon van akkor a védekező seregeket irányítja, és azok véderejét növeli, ha támadásban vesz részt akkor a támadó csapatokat erősítik a Vezérek.
Ez rengeteg variálásra, tervezésre, taktikára adna lehetőséget..
Emellett végre nem csak az orkok profitálnának a tábornok személyiségből..

Nem célom egy bunkertolvaj létrehozása, és a Barbár fajhoz nem is illik a sunyi lopkodás, egyszerűen nem olyan a természetük, ezért a haszonszerző tolvajakciók dupla, azaz 8% készültségcsökkenést okoznának.
A felmérő, és károkozó akciók készültségigénye nem változna.

Előnyök: Ha a Barbárok büntetni indulnak azt vad természetük miatt különösen hatékonyan teszik. Pusztítás, és mészárlás típusú támadásoknál az eredményesség 10%-kal nő.
6 Vezér (tábornok) Gömbön látszik, hogy éppen hány van otthon.

Hátrányok: Haszonszerző toliakció 8% készültségigény

Faji varázslat: Az emberi faj elkorcsosult hagyatéka: gyengített tükörvarázs


Palladin

Új stratégia:
Célom egy olyan faj létrehozása volt, ami varázserő terén valós konkurenciát jelenthet az óriás fajnak.
A többi fajt a kifejezett varis országok kivételével akár ártózni is tudná.
Ez a nagy varázserő azonban nem mindig lenne meg, csak akkor, ha a seregei otthon tartózkodnak.

Ha támad akkor sebezhetővé válna mágiával szemben.
A Paladin katonái (az összes barakkban lévő egység) rendelkeznének varázserővel., de csak akkor, ha otthon vannak az országban.

Így, ha támad, akkor a varázsvédelme drasztikusan lecsökkenne.
Tolvajokkal vagy a varázslóit, vagy a seregeit gyilkolhatják, így csak a varázserejét csak részben lehetne tolvajokkal támadni.
A hadereje azonban varázslós ország esetén is jelentős maradna.
Akár olyan országot is lehet építeni, amibe alig, vagy egyáltalán nincs templom.

Ennek azonban komoly rúnahiány lenne a következménye, és így az ország nem lehetne igazi varis, és támadáskor a varázsvédelme szinte megszűnne.
„De ha edig gömbözni se tudta az ellen, minek próbálná ártózni…” 

Előnyök: Védővarázslatokat dupla készültségigénnyel szövetséges országokra is fel tudja tenni, mágikus pajzs esetén az Ő védereje számítana ilyenkor.
(ha kitámad akkor lezuhan a szövijének is a varázsvédelme.)
Tolvajokkal csak a varázserejének egyik része támadható.
Vagy varázslókat vagy seregeket lehet tolikkal támadni.

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)

Várom a reakciókat, mi a véleményetek az uj fajokról, stratégiákról.

Kutyuleee 07-09-2007 23:25

Hát nekem teccik az elképzelés, de sztem lehet majd még csiszolni a dolgokon (főleg a paladinon). Leginkább az nem tetszik benne hogy másokra is feltudná rakni a varikat... de összevetve támogatom:D

(igaz sok esélyt nem látok arra hogy bekerüljön, mert tulképpen ez 2 új faj, amit sztem Ati nem támogatna...:()

Gyula 07-09-2007 23:26

Az emberi fajnak valóban szüksége van az ujjászületésre, jelenleg eléggé korlátozottak a lehetőségei.
Az új faj és az új stratégiák jót tennének a játéknak.
Így késő éjszaka csak annyit fűznék hozzá hogy a Palladin helyett inkább a Paplovag nevet használnám. Bővebben majd valami emberibb időpontban véleményezném.

Reaktor 07-09-2007 23:30

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 108313)
Hát nekem teccik az elképzelés, de sztem lehet majd még csiszolni a dolgokon (főleg a paladinon). Leginkább az nem tetszik benne hogy másokra is feltudná rakni a varikat... de összevetve támogatom:D

Az a jó ebben a fórumban, hogy sokan sok okosat tudunk javaslatokhoz hozzátenni, és ez a cél.
Remélem sok jó ötlet születik, ami nekem nem jutott eszembe

Synkel 07-09-2007 23:35

Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.

Reaktor 07-09-2007 23:43

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 108321)
Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.


A megnevezés sokadlagos, de szívesen átírom, ha ez jobban tetszik sokaknak.

De a Barbárt gondold csak alaposan végig, alapjaiban más mint az ork.
Az ork alapból kap támadóerőbónuszt több sereghez is, a Barbárnak meg kell osztani a Vezéreit, nincs kitámbónusza, de mágikusan lehet kicsit védettebb.
És még sorolhatnám....
Alapjaiban más játékot igényel.

Kutyuleee 07-09-2007 23:47

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 108321)
Csatlakozom Gyulához, nekem is jobban tetszene a Paplovag a Paladin helyett. Ráadásul ez egy szimpatikus változás lenne, így első nekifutásra játszahóvá válna vele az ember faj. A Barbár nekem kevésbé tetszik, már csak az orkok miatt sem.

Nekem pont az orkok miatt tetszik:D szinesitené a palettát, ha lenne végre egy faj, ami úgymond más alternativát kinál ha az ember nem feltétlenül akar orkal lenni kőkemény hadis.

Grabi 07-10-2007 00:03

zoli mi a garancia, hogy a paplovag nem 80% barakkos faj lesz és renget összevissza?
tolival jelenleg nem sok egységet lehet ölni. hadival meg a 80% barakkot átütni nagyon sok.

csak hirtelen ez jött le elsőre, holnap kiszámolgatok mind a kettőre egy éplistát A-ba és A-n kívül és akkor véleményezem komolyabban.

Remedy 07-10-2007 00:05

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 108329)
zoli mi a garancia, hogy a paplovag nem 80% barakkos faj lesz és renget összevissza?
tolival jelenleg nem sok egységet lehet ölni. hadival meg a 80% barakkot átütni nagyon sok.

csak hirtelen ez jött le elsőre, holnap kiszámolgatok mind a kettőre egy éplistát A-ba és A-n kívül és akkor véleményezem komolyabban.

Plusz feltolja a felelf szovijere a pajzsot, aztan azt lehetetlen lenne artozni, nem kene bele szinte templom :)

Bennem hirtelen ez merult fel, amugy tetszenek :)

dreaman68 07-10-2007 00:17

Nekem is tetszenek a felvetések és az emberre tényleg ráfér a változtatás. De ez a paladin valami ultra brutálra sikerült sztem:D rajta még dolgozni kellene

Synkel 07-10-2007 00:35

Ja igen, kimarasztottam, hogy nem tetszik a másra varizás. Mármin védők felrakása szövitagokra. Mondjuk vicces lenne a védelemmel futó hulla:)

Reaktor 07-10-2007 00:49

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 108330)
Plusz feltolja a felelf szovijere a pajzsot, aztan azt lehetetlen lenne artozni, nem kene bele szinte templom :)


Jogos mindaddig, amíg a Paplovag seregei nem támadnak ki.
Onnantól viszont hatalmasat zuhan a félelf mágikus védelme.

És ne felejtsük el, hogy nincs mágiatekinövekmény, termelési bónusz, varázserőbónusz, férőhelybónusz (mint az óriásnál)

Az előzetes számításaim szerint nem veheti fel varázserőben a versenyt egy hardcore óriás varissal semmiképpen.

És a másra védelmet meg ugye a HT nem rakja fel, azt csak kézzel lehetne, és abban bizony vannak rések...

Nincs ott a szieszta teki, és egységvédelme
Ha extrém barakkos lehet gyujtani is rendesen
Ha extrém barakkos marha sok rúnát kell szereznie a varázslatokhoz, mert nem termel.

Ha csak barakkos, torony nélkül akkor könnyebben is üthető, és gyujtásnál nincs is mit letolni az intézőben...

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de gondolkozzunk, elemezzük a lehetőségeket

Reaktor 07-10-2007 00:51

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 108335)
Ja igen, kimarasztottam, hogy nem tetszik a másra varizás. Mármin védők felrakása szövitagokra. Mondjuk vicces lenne a védelemmel futó hulla:)

Lehet megjelennének a kemény hadis hullák a B ben komoly csapatjátékkal, persze lehet, hogy a hullára nem kellene, hogy tudjon feltenni védővarikat.

Bár én örülnék, ha fentebb is lennének jó játékosok által vitt hullák.

lll 07-10-2007 01:12

Hát nem tudom:confused:
szerintem-e két faj amit írtál elég erősnek tűnik így első látásra:confused:
túlságosan is, és én úgy gondolom ha ez így bekerülne a játékba, akkor rövid időn belül nagyon de nagyon sok országban -e két faj valamelyikét láthatom majd a gömbökben:confused:

de tényleg kellene valamit az emberi fajjal kezdeni szerintem is

Cyby_ 07-10-2007 05:24

Mint olyan a barbár tetszik,de a védekezö vezérek ötlet biztos nem fog átmenni,Atinál,az egységesség miatt,mert akkor a többi fajnál is lehetne ilyet,és ez nagy bonyolitás.De amugy jonak tünik
A paladinhoz meg szoljanak a nálam okosabbak!

monro 07-10-2007 06:22

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 108310)

Várom a reakciókat, mi a véleményetek az uj fajokról, stratégiákról.

A barbárnál gyakorlatilag adsz 25-36% hadügyi támadó és védőerőbónuszt, plusz 10% eredményességet a rombolásra mészárlásra. Ez egy picit az elf és az ork kombójának tűnik.

Ezt a fajt mondjuk el tudnám képzelni "emberként" lényegesen jobb konstrukció lenne, mint a mostani. A két felvázolt "faj" közül is magasan ez tetszik jobban.

Dragi 07-10-2007 08:07

Quote:

Originally Posted by lagen (Post 108339)

de tényleg kellene valamit az emberi fajjal kezdeni szerintem is

Ha már a hullát nem sikerült felspécizni próbálkozzunk az emberrel ????:D:D:D

Alba 07-10-2007 08:15

Hali.

Jó ötletnek tartom hogy az ember fajon megprobálunk változtatni mert jelen állapotban magasabb hektarton jatszhatatlan.

De ez nem azert van mert gynege hanem mert a tolvajok ott nem sokat érnek.Seregekkel egy ember félelf ország mindig támadható.

Szerintem.

Az embernek egy olyan fajnak kellene lennie ami mindenben jó de semmiben sem kiamgasló. Egy kifejeztetten jól játszhato átlagos fajnak kellene lenni.Sajnos a faji varázslata miatt a varazslós ember egyből ki is van lőve, hiszen pont azon tud sporolni.
De mindenezek meleltt gyenge marad seregekben is. Talán én abban az irányban modositanám hogy ez egyedi variját gyengiteém és mondjuk a lakashelyzeti tekijébe variálnék bele.

Phoenix 07-10-2007 09:25

Nekem személy szerint tetszene, hogy még két faj lenne benne :)

De a paladinunk tényleg eléggé tápos, főleg ezzel a varázslattal, hogy a szövijére fel tudja tenni a varázslatokat. Igaz írtad, hogy ezt a HT nem tudja felrakni, de ez akkor is nagy segítség lenne.

A barbárral egyetértek, hogy valami faj még jó lenne, ami nem ork mégis kifejezetten hadis.

Sztem ha kitalálunk értelmes %okat, akkor lehet a Főnöknél is átmegy a javaslat :D

otto500 07-10-2007 09:54

A kezdeményezés nekem is tetszik, de szerintem csiszolni kelelne mindkettő variációt, főleg a barbárt. De szerintem a tekikhez nem szabad hozzányúlni, maradjanak ezek a százalékok. A szövire való védővari, meg még a helytartó nélül is elég durva.

Zoli 07-10-2007 10:17

Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)


Szerintem én vagyok a hülye, de ezt nem értem, miért lenne jó, bár biztos hasznos...elmagyarárzná valaki nekem?:confused::rolleyes:
köszi

sema034 07-10-2007 10:28

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 108375)
Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)


Nekem is lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Ezzel a varival nem azt éred el hogy az összes gömb mellé kéne éplista is hiszen ha csinálsz egy gömböt egyáltalán nem lehetsz biztos abban hogy az a gömb a valóság-e? Például legömbölsz egy törpét kiirja hogy miből mennyi és hogy törpe gazdálkodó. Egyből kéne egy éplistát is csinálnod hogy valóban törpe-e az adott ország, vagy paladin csak a vari miatt neked törpét irt ki a gömb.Ráadásul ha nincsen feltöltve az adott ország akkor lehet hogy nem is tudod megmondani hogy valóban törpe vagy paladin. Vagy pl ha kiirja hogy ork tábornok akkor szerintem éplista segítségéval sem fogod tudni megmondani hogy az adott ország ork vagy paladin. Szóval a kristálygömb varázslatot gyengítetted ezzel szerintem.

kg-- 07-10-2007 10:33

A paplovag
 
Érzek egy kis analógiát az elf, és a palladin között, ha nagy butaságot írok, dorongoljatok. Nem annyira védett, mint az elf, cserébe nincs megkötve a keze egyik területen sem.

Ha nagyjából a tolis elf épületarányait alkalmazza, akkor ilyesmire lesz képes:
Nem tekivédő faj. Ha boldogulni akar alsóbb szinteken, valószínűleg lesz olyan játékos, aki tolik ellen tolit tart. Ez a harci morálon is segít.
Varivédelme kellemesen meg van támogatva a lovagok által - ha otthon van. A módosított tükörvarázs itt is a seregösszetételről szóló infót zavarja.
Katonavédelemre nincs bónusza, így valószínűleg nem célszerű katonai védekezésre gyúrnia olyan végletesen, mint az elfnek - tehát nyitottabb a kitámadásra.

Nem kétlem, hogy támadó orit is össze lehet rakni, de számomra így elsőre otthonülőnek tűnik. Katonailag sem támadó, sem védekező bónusza nincs. Varázslásban van támadó és védekező bónusza is, ha a serege otthon van. Toliban nincs se bónusz, se malusz. Faji varázslata védekező (rejtőzködést, megtévesztést szolgál).

Nem olyan bunker, mint az elf, de cserébe katonával, varázslattal képes az ellentámadásra. Én ideális infószerző tagnak látom alsóbb szinteken, aki katonai támadásban, toliharcban vagy ártózásban is részt tud venni.

Azért annak a veszélyét feldobom, ami az elffel is (és a mostani emberrel is) történt. Egy védekezésben erősebb faj, amelyiknek nincs tekivédelme, hajlamos kocsmákra gyúrni, és utána hajlamos használni is a tolikat, ha már vannak, én nincs rajta malusza. Ha e mellett még az otthonüléskor varibónusza is van, és infót szerezni is nehezebb róla, jópár olyan ország épülhet, aki a bunkerból ártózást/tolizást választja. A sereg ugyan nem pattan róla feltétlenül, viszont hajlamosabb is a visszatámadásra.

Egyébként tetszik.

Reaktor 07-10-2007 11:28

Lassan lejut odáig ez a topik, hogy érdemes lenne a két fajt külön topikban kezelni, hogy érthetőbb, követhetőbb legyen.
Az Uj topikok indításakor összahasonlításképpen kidolgozok 5-6 országot 1000 hektárra haderő, és varázserő számokkal.
Ezen számok ismeretéban talán jobban látszik majd, hogy erősség tekintetében hol helyezkednek el az újonan terve vett elképzelt fajok.

Örülök, hogy ennyien hozzászóltatok, és beszélgetésre, vitára érdemesnek tartjátok az ötletet.

Fusio 07-10-2007 12:07

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 108310)
Emberi faj:

Előnyök: Ha a Barbárok büntetni indulnak azt vad természetük miatt különösen hatékonyan teszik. Pusztítás, és mészárlás típusú támadásoknál az eredményesség 10%-kal nő.


Én már itt leragadtam... :confused: Ha küld hadüzenet is ,ak már sztem kicsit brutálabb lesz az a Barbár...picit túl nagy előny ez:)

A paladin meg hát nem is tom,majd utána számolgatok h milyen lenne...:) (de így elsőre az is túl erősnek tünik)

Így az emberi fajal elég lenne vmit alakitani ,h mindenkinek jó legyen,ahogy Ati is írta...Ha már nincs akkora mágikus védőereje,és több laki vagy hadi bonuszot kapna ak már megint szinte egy "új" játszható fajt kapnánk...:)

Kutyuleee 07-10-2007 12:20

Quote:

Originally Posted by Zoli8 (Post 108375)
Hali!

Faji varázslat: Sikertelen gömb esetén is sikeresnek tűnik a gömb, azonban valami teljesen mást mutat, mint a valóság, de azonos ponton-hekin.
Más faj, más személyiség, más egységek (persze éplistával azonnal leleplezhető)


Szerintem én vagyok a hülye, de ezt nem értem, miért lenne jó, bár biztos hasznos...elmagyarárzná valaki nekem?:confused::rolleyes:
köszi

átalakitott fantom sereg. ha fent van a faji vari 2lehetőség van
1.Gömböznek téged sikeresen.
2.Gömböznek sikertelenül-> ekkor az ellen nem látja hogy sikertelen a gömb, hanem egy tök más gömböt fog látni, más fajjal, személyiséggel, egységekkel...

Reaktor 07-10-2007 12:53

Quote:

Originally Posted by Fusio (Post 108386)
Én már itt leragadtam... :confused: Ha küld hadüzenet is ,ak már sztem kicsit brutálabb lesz az a Barbár...picit túl nagy előny ez:)

Már készül a jelenlegi 3 hadis fajjal való összehasonlító elemzés, és előzetesen csak annyit, hogy mind az ork, mind az óriás, mind a gnóm maximális támadóerő tekintetében felülmúlja a Barbárt akkor is, ha a Babrár az összes vezérét a támadóerejére fordítja.

(nagyon megérződik a lakiteki, a haditeki, és a faji támadóerőbónusz a többi fajnál)

Zoli 07-10-2007 13:42

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 108392)
átalakitott fantom sereg. ha fent van a faji vari 2lehetőség van
1.Gömböznek téged sikeresen.
2.Gömböznek sikertelenül-> ekkor az ellen nem látja hogy sikertelen a gömb, hanem egy tök más gömböt fog látni, más fajjal, személyiséggel, egységekkel...




áhh értem
azt hittem, hogy ez az , hogy ha az ember gömböz
ebben a formában tetszik

Zoli 07-10-2007 13:45

viszont nagyon elbizonytalanítaná a játékot...ahogy azt már megírták
a többi fajjal szemben nem lenne fair
legalább a faj látszódjon sztem, hogy tudják a többiek, hogy rizikós a dolog
kicsit nagy előny
persze ha csak nekem lenne ilyen orim, nagyon tetszene:D:D:D

Zoli 07-10-2007 13:48

bár ha látszódik a faj, akkor majdnem olyan, mint a fantomsereg, sőt rosszabb sztem
inkább vmi más kéne....na ezt jól megbeszéltem magammal:D:)

Dragi 07-10-2007 13:51

Még mindig nem értem hogy miért nyitodott a topic ?:)

De sztem ez a topic is kb. olyan lesz mint a hullás topicoc :rolleyes: de persze csak én vagyok a pesszimista .... :rolleyes:

It(AZ:)) 07-10-2007 13:54

Hát ha jól értem, ez újabb két faj létrehozását jelentené, ami szerintem nem fog összejönni.Már volt ilyen topic(fajok,vagy új fajok),és az sem volt túl hosszú életű,mert elvileg a most meglévők minden igény kielégítenek, ha vari, ha toli,ha hadi,ha termelő,ha békés bunker ha... akarsz lenni. Elviekben én is támogatnám a több faj bevonását, színesítené a játékot, de azért esély szerintem nincs rá. meg elindulna a lavina, az élőhalott pártiak szeretnének majd Lich fajt,amely tud varázsolni, az elfek meg pl. sötét elfet, ami tud ártózni meg gyújtogatni stb.
de azért kíváncsi vagyok,mire juttok :)

Reaktor 07-10-2007 16:27

Megvan a Barbár topik külön, részletes összehasonlítással más hadis fajokkal.

Folytassuk ott az ötletelést!

Gyula 07-10-2007 19:46

Többen a tekikhez nyúlnátok hozzá, Reaktor pont ezt ne mszeretné bántani.
Valami ujjat akar létrehozni, stratégiát és játékstílust nem pedig két ujabb hadira,varira vagy tolira specializálódott fajt, és pont ez enne ka topicnak a szépsége.

Dragon Szamár: Dragi mostanában egyre több topiccban látom hogy nem érted vagy nem vágod miröl van szó, az első hozzászólást olvasd el itt is a téma indítóét, ott világosan le van írva hogy Reaktor az ember fajt szeretné játszhatóbá tenni, csak ő egy más vonalon gondolkodik, nem a tekiket akarja a csillagos égig felsrófolni, mert olyan faj már van.

Dragi 07-10-2007 19:51

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 108458)

Dragon Szamár: Dragi mostanában egyre több topiccban látom hogy nem érted vagy nem vágod miröl van szó, az első hozzászólást olvasd el itt is a téma indítóét, ott világosan le van írva hogy Reaktor az ember fajt szeretné játszhatóbá tenni, csak ő egy más vonalon gondolkodik, nem a tekiket akarja a csillagos égig felsrófolni, mert olyan faj már van.

Gyula az a baj hogy mindenki belekezd egy témába ott volt a hulla is voltak ott jó ötletek is aztán mégse lett belőle semmi most itt egy ember próbálkozás

hát nem tudom lehet velem van a baj de ha itt ebből lesz valami . Az csoda lesz . De hajrá én azt hiszem én innentől nem fogok beleszólni a javaslatotokba

Smooth Scroller 07-10-2007 20:52

nekem nem nagyon tetszik a dolog, tobb oldalrol sem. de nem kotozkodni akarok, hanem a velemenyemet szeretnem elmondani.

az 1ik a "csokevenyes" fajivari, hogy csak 3szoros. nos szinte 100%-ig tuti vagyok benne, hogy ez is elegendo a leartozhatatlan ori statuszra. vegyunk 1 peldat. ugy 1500 hekinel a hadis orias hadisnak mondjuk 25k varija tudos szemelyisege es 92-94-es kmoralja, beut felfele 1 varis oriasba (akar ugyis ha nem 1enileg, hanem viszi az egesz szovit), az leesik ala szepen 5-7 korre es kb. 5k ponthatranyt beszedve. legyen ugy 50-52k varija es ugy 75-80-as kmoralja. nos 1etlen artovarit sem tud elsutni.
ha csak 3szoros is a tukor az embernel, ebbol ki lehet kovetkeztetni, hogy alig kell neki vari es az ugyanigy lecsapott varis orias sem tud majd vele mit kezdeni. nemhogy a hadisok, a varis sem. raadasul nemcsak kivedi majd az artot, hanem visszaveri azt. szoval merev tulzas csokevenyesnek hivni, mert reaktor is nagyon jol tudja, hogy boven nem kell 5szoros vedelem. szamolgatas nelkul ugy gondolom 1500 hekinel max 8-10k vari boven eleg lenne erre a celra. annyi meg ugyis van legalabb.

a masik fele meg ha a haszonszerzo tolis akciok 8%-ot csokkentenenek akkor az artok miert nem? nagyon 1szeru: 1500-2000 hekinel vagy felett mar nem igazan nagy fogas tekit lopni, a gyujtas viszont annal durvabb. jol le lehet vele gyengiteni az ellenfelet. raadasul nem lehet lehuzni a tolikat a tukor miatt. tehat ha mar nem stilusa a lopkodas, akkor a toliarto se legyen az sztem.

a tabornokok atdolgozasa kapcsan: meg miert mukodne maskepp, amikor a szorzok az osszes fajnal ugyanannyit adnak. az mar mas kerdes, hogy jo 5let ha vedelemre is adna ennel a fajnal a tabi. ezzel 1etertek, lehetne ilyen extraja. de a tabornokonkenti 4-5% merev tulzas. adjon annyit amennyit most ad tamadasnal.


igy elsore ennyit.

Gyula 07-10-2007 21:19

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 108480)
a masik fele meg ha a haszonszerzo tolis akciok 8%-ot csokkentenenek akkor az artok miert nem? nagyon 1szeru: 1500-2000 hekinel vagy felett mar nem igazan nagy fogas tekit lopni, a gyujtas viszont annal durvabb. jol le lehet vele gyengiteni az ellenfelet. raadasul nem lehet lehuzni a tolikat a tukor miatt. tehat ha mar nem stilusa a lopkodas, akkor a toliarto se legyen az sztem.

a tabornokok atdolgozasa kapcsan: meg miert mukodne maskepp, amikor a szorzok az osszes fajnal ugyanannyit adnak. az mar mas kerdes, hogy jo 5let ha vedelemre is adna ennel a fajnal a tabi. ezzel 1etertek, lehetne ilyen extraja. de a tabornokonkenti 4-5% merev tulzas. adjon annyit amennyit most ad tamadasnal.
.

Azért nem csökken, mert az ártó alvilági akciók a védekezéshez szükségesek lehetnek, vagy esetleg egy támadás előkészítéséhez is. A pénz raktár vagy tekercs lopás nem feltétlenül.

A tábornokos részt számold át mégegyszer.

Smooth Scroller 07-10-2007 21:39

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 108484)
Azért nem csökken, mert az ártó alvilági akciók a védekezéshez szükségesek lehetnek, vagy esetleg egy támadás előkészítéséhez is. A pénz raktár vagy tekercs lopás nem feltétlenül.

most leirtad azt, amit en. a barbi sztem harcos lelek, nekirontana barminek, ne tolizzon mar annyira. de ez csak az en szemelyes velemenyem.

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 108484)
A tábornokos részt számold át mégegyszer.

1 tábornok 0% bónusz nálatok 5%
2 tábornok 3% bónusz nálatok 10%
3 tábornok 5% bónusz nálatok 15%
4 tábornok 6% bónusz nálatok 20%
5 tábornok 7% bónusz nálatok 25%
6 tábornok 8% bónusz nálatok 30%
7 tábornok 10% bónusz nálatok 35%
8 tábornok 20% bónusz

az ork a legmilitarisabb faj, ott van a leirasaban. mindenzek utan biztos, hogy jo lenne ez igy az uj embernel? raadasul szinte leartozhatatlan lenne. es a tabik meg otthon is vedekeznek. hmmm... meg most is ugy erzem hogy atom tulzas.

Gyula 07-10-2007 21:42

Quote:

Originally Posted by Smooth Scroller (Post 108488)
most leirtad azt, amit en. a barbi sztem harcos lelek, nekirontana barminek, ne tolizzon mar annyira. de ez csak az en szemelyes velemenyem.



1 tábornok 0% bónusz nálatok 5%
2 tábornok 3% bónusz nálatok 10%
3 tábornok 5% bónusz nálatok 15%
4 tábornok 6% bónusz nálatok 20%
5 tábornok 7% bónusz nálatok 25%
6 tábornok 8% bónusz nálatok 30%
7 tábornok 10% bónusz nálatok 35%
8 tábornok 20% bónusz

az ork a legmilitarisabb faj, ott van a leirasaban. mindenzek utan biztos, hogy jo lenne ez igy az uj ambernel? raadasul szinte leartozhatatlan lenne. es a tabik meg otthon is vedekeznek. hmmm... meg most is ugy erzem hogy atom tulzas.


Van az elején egy számolás, ami szerint még igy sem az ember a legerősebb, alapbol nincs támadóbónusza, a hadi tekije is 10%-al kevesebb mint az orké, és az embernek maximum 6tábornoka lehet, ellentétben az ork 8 tábornokával.

Smooth Scroller 07-10-2007 21:56

meg jo hogy nem a legerosebb, hiszen leartozhatatlan. sztem a tabornokos tema helyett vmi mas bonusz kene neki. a tabi rendszert hagyjuk meg ugy ahogy most van.

ilyesmikre gondolok pl (csak ugy kapasbol kulonosebb atgondolas nelkul):

- minden katonai akcioja majdhogynem meszarlas jellegu, az ellenfel katonai masfelszeres veszteseggel kalkulalhatnak a csataban meg akkor is, ha az az o gyozelmukkel jar (nem meszarlasnal)
- a meszarlas es a pusztitas +25% hatasfoku
- +20% katonai ero tamadasnal
- +10% katonai ero vedekezesnel
- +1 tabornok
- tabronokok tamadoszorzoja a vedekezesbe is beleszamitanak (ha otthon vannak)

negativumok:
- a normalishoz kepest ketszeres mennyisegu ures foldet szerez (tehat kevesebb beepitett foldet), valamint 10%-kal kevesebb foldet es javakat zsakmanyol (harc kozben a tombolasra fektetett hangsuly miatt)
- a varazslok minden varazslasnal +2% keszultsegcsokkenest szenvednek el
- a tolvajok 25%-kal gyengebbek, mint mas fajoknal (hasonloan a torpek varijaihoz)
- a tolvajok minden akciojuknal +2% keszultsegcsokkenest szenvednek el


All times are GMT +1. The time now is 22:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu