Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   A felfedezés könnyítése. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3869)

Serg 10-29-2009 09:50

A felfedezés könnyítése.
 
Tudom sokan lehurrognak majd,de talán nem látják a fától az erdőt.
A felfedezés szigorítása óta magasabb hektárokon alig van csata mert féltik a földet amit nem egyszerű pótolni,viszont a kevesebb csata a játékélmény rovására megy.
Kíváncsi vagyok hogy mások hogyan látják...

Reaktor 10-29-2009 10:25

Nem akarok lehurrogni semmilyen ötletet, de így is tengernyi harcolni képtelen fedezgetős bunkermatyi-óvóhely klán van az A ban.
És folyamatos fedezéssel tolják ki a top 30% határát.

Ha megkönnyítjük a fedezést akkor az félek üzenet nekik, hogy "építsd csak a Légópincét, fedezz olcsón, ez a siker receptje"

Szaporodnak a 27%-30%-as (torony-barakk) elfek akiket szinte lehetetlen beütni még 8 tábis ágyúval is. Ha meg begyujtod lerengeted, hogy felpuhuljon akkor elkezd sírni, meg szabizik, vagy kimegy szk-ra, és megvárja míg átmész valahogyan.

Serg 10-29-2009 10:28

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 226780)
Nem akarok lehurrogni semmilyen ötletet, de így is tengernyi harcolni képtelen fedezgetős bunkermatyi-óvóhely klán van az A ban.
És folyamatos fedezéssel tolják ki a top 30% határát.

Ha megkönnyítjük a fedezést akkor az félek üzenet nekik, hogy "építsd csak a Légópincét, fedezz olcsón, ez a siker receptje"

Szaporodnak a 27%-30%-as (torony-barakk) elfek akiket szinte lehetetlen beütni még 8 tábis ágyúval is. Ha meg begyujtod lerengeted, hogy felpuhuljon akkor elkezs sírni, meg szabizik, vagy kimegy szk-ra, és megvárja míg átmész valahogyan.

Emlékeim szerint pont a felfedezés szigorítása óta vannak ezek a bunkerklánok,de lehet tévedek

Pool 10-29-2009 10:29

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 226780)
Nem akarok lehurrogni semmilyen ötletet, de így is tengernyi harcolni képtelen fedezgetős bunkermatyi-óvóhely klán van az A ban.
És folyamatos fedezéssel tolják ki a top 30% határát.

Ha megkönnyítjük a fedezést akkor az félek üzenet nekik, hogy "építsd csak a Légópincét, fedezz olcsón, ez a siker receptje"

Szaporodnak a 27%-30%-as (torony-barakk) elfek akiket szinte lehetetlen beütni még 8 tábis ágyúval is. Ha meg begyujtod lerengeted, hogy felpuhuljon akkor elkezd sírni, meg szabizik, vagy kimegy szk-ra, és megvárja míg átmész valahogyan.

Nem mindenkinek célja, hogy milliós orija legyen A-ban, aki egyszerűen fordulni szeretne, annak tökéletes a fedezgetős elf...
Ezért nem kell őket elítélni...
Az ágyúval meg lehet lőni másra is, nem csak rájuk...

Serg 10-29-2009 10:45

Vegyünk egy példát 1 millió pontos ori se perc alatt tud bukni egyéniben 1-2000 klánban 2-4000 hektárt, ennek a visszafedezése 1000 hektáranként kb 5 millió katona ami a napi 20-30k képzéssel 200 napig tart tehát ha a legrosszabb esetet vesszük alapul akkor cirka 2,5 év alatt ugyan ott van( ha közben nem ütik be megint)

Dragi 10-29-2009 10:58

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 226782)
Nem mindenkinek célja, hogy milliós orija legyen A-ban, aki egyszerűen fordulni szeretne, annak tökéletes a fedezgetős elf...
Ezért nem kell őket elítélni...
Az ágyúval meg lehet lőni másra is, nem csak rájuk...

Aki egyszerűen fordulni szeretne forduljon de ne tolja fel a pópóját a top 10%-ra ameddig feltudd menni és ott üssön sátrat és sütesse a pópóját

Reaktor 10-29-2009 11:29

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 226782)
Nem mindenkinek célja, hogy milliós orija legyen A-ban, aki egyszerűen fordulni szeretne, annak tökéletes a fedezgetős elf...
Ezért nem kell őket elítélni...
Az ágyúval meg lehet lőni másra is, nem csak rájuk...


Ezek a játékosok zömében nem fordulni akarnak, hanem beparkolni egy országot az A top 30-ába amivel nem kell törődni, és a többi országukkal forognak.

Mivel sok (egyre több) Parkoló légópince van a csoportban így egyre nehezebb a topba kerülni annak aki harcolva szeretne, mert beleütközik a bunkermocsárba.


Javítva ne zavarja a témát.

Serg 10-29-2009 11:31

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 226799)
Ezek a játékosok zömében nem fordulni akarnak, hanem beparkolni egy országot az A top 30-ába amivel nem kell törődni, és a többi országukkal forognak.

Mivel sok (egyre több) Parkoló légópince van a csoportban így egyre nehezebb a topba kerülni annak aki harcolva szeretne, mert beleütközik a bunkermocsárba.


Off
Ha nem lennének körülöttünk nagy SZK-s országok akkor szívesen rávenném klánom legjobb harcosait, hogy fagyasszul le országainkat, és 4-5 nyolcnégeres konzervnyitóval feszegessük meg kicsit azt a punnyadó bunkermezőnyt.

Nem kell a kifogás csináld:D

Pool 10-29-2009 11:39

Quote:

Originally Posted by Reaktor (Post 226799)
Ezek a játékosok zömében nem fordulni akarnak, hanem beparkolni egy országot az A top 30-ába amivel nem kell törődni, és a többi országukkal forognak.

Mivel sok (egyre több) Parkoló légópince van a csoportban így egyre nehezebb a topba kerülni annak aki harcolva szeretne, mert beleütközik a bunkermocsárba.


Off
Ha nem lennének körülöttünk nagy SZK-s országok akkor szívesen rávenném klánom legjobb harcosait, hogy fagyasszul le országainkat, és 4-5 nyolcnégeres konzervnyitóval feszegessük meg kicsit azt a punnyadó bunkermezőnyt.

Nekem is van egy orim a topban, de ezért nem kell leharapni a fejem...
Volt, hogy egyedül haladtam vele klánban, elért egy bizonyos szintre, ahol nagyon jól érzi magát, mint ahogy a Tied is ott, ahol most áll
Azt nem értem, mi közte az SZK-soknak a te játékodhoz?
Induljon el az egész klánod és nem lesz gond...
Asszem Serg nem aéz indította ezt a beszélgetést, hogy ezt olvassa mindenki, amiket írsz...
Ha vmi nem tetszik, tégy ellene...

Pool 10-29-2009 11:45

Amúgy meg nem mindenki ér rá, meg nem is akar felkelni hajnalban, ha támadják, ezért is van sok ilyen ori (milyen is? Légó?)

Nekem is vannak családapa klántársaim, nem várom el tőlük, hogy az egész napi munka után ugorjanak 03-kor ha kell...
Pár éve én is keltem minden hajnalban ütni mindenütt, mára már ez is változott...
Szóval nem kell minden bunkermocsarat leszólni, ha nem tudjuk, mi van mögötte...

Von 10-29-2009 15:40

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 226774)
Tudom sokan lehurrognak majd,de talán nem látják a fától az erdőt.
A felfedezés szigorítása óta magasabb hektárokon alig van csata mert féltik a földet amit nem egyszerű pótolni,viszont a kevesebb csata a játékélmény rovására megy.
Kíváncsi vagyok hogy mások hogyan látják...

Anélkül, hogy megkérdőjelezném az ok jogosságát, amiért felvetetted, szerintem lenne egy negatív hozadéka ennek, ami nem biztos, hogy jó tenne a A-nak hosszabb távon (Kb amit Reaktor Zoli írt)
Ha könnyítjük a fedezést, még a mostaninál is könnyebb lesz elfekkel felkúszni. Nyár eleje óta ahogy láttam 600 hekivel emelkedett minimum a top30% határa A-ban. Ha még könnyebb lesz fedezni, még durvábban nő a top30% határa, és még több elf lesz a top30ban, mert ha fedezek, akkor már elffel fedezek. Ha még több elf lesz, az még kevesebb háborút jelent, szerintem. Szóval röviden, hosszú távon inkább még erősebb mocsárosodást jelentene, minthogy több háborút.
Érdekes azonban, ha a fedezés könnyítése mellett mondjuk megjelenne az általad javasolt faltörő személyiség, mert akkor viszont a fedezgetők nem lennének üthetetlenek. Nem tudom, hogy a két javaslat egyszerre bevezetése mondjuk végül is merre húzná el a csopit

Remedy 10-29-2009 15:42

Quote:

Originally Posted by Von (Post 226889)
Érdekes azonban, ha a fedezés könnyítése mellett mondjuk megjelenne az általad javasolt faltörő személyiség, mert akkor viszont a fedezgetők nem lennének üthetetlenek. Nem tudom, hogy a két javaslat egyszerre bevezetése mondjuk végül is merre húzná el a csopit

Most sem uthetetlen senki.... :)

Von 10-29-2009 16:03

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 226890)
Most sem uthetetlen senki.... :)

De ha mondjuk a könnyű fedezés miatt a top30% előtt és után egy jó nagy zónában minden ország elf lesz? Azok egymást nem bírják ütni. Orkon kívül mással nem nagyon lehet elfet beütni (kivéve, ha gyík nyilván). 30/30as elfet röhögve lehet tartani a top30 határánál fentebb is még úgy, hogy tele lehet íjjal, nem kell kitennie. 30/30as elfeket nem tudom, hogy egyáltalán be lehet-e ütni klánban, ha nem mindenki ork (nem számoltam rá, de csak orkokkal is biztosan piszok nehéz lehet, ha lehet). Ezek már súrolják az üthetetlenség határát, és a könnyű fedezéssel még a mostaninál is több ilyen lenne.
Értem én, hogy nincs olyan, hogy üthetetlen, de maga az irány itt a lényeg, amerre vinne ez. Miért szenvedjen valaki hadissal A-ban, ha az olcsó fedezés miatt mondjuk alig kerül több pénzbe elffel feljutni?
Most még sokkal több pénzbe kerül elffel befedezni, mint végigütni mindenkit, de ha a fedezgetés olcsósodik, akkor ki fog hadizni 20X annyi időráfordítással? Inkább fedez kicsit drágábban, úgy, hogy alig kell figyelni...

Von 10-29-2009 16:19

Lényeg a lényeg, szerintem Serg által felvetett problémára a fedezés átlalános könnyítése olyan megoldást ad, ami lehet, hogy fenn a csopi tetején segítene a játékélmény fokozásában, de szerintem lentebb cserébe nagymértékben csökkentené.

Xeper 10-29-2009 18:09

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 226781)
Emlékeim szerint pont a felfedezés szigorítása óta vannak ezek a bunkerklánok,de lehet tévedek

Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.

Von 10-29-2009 18:17

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 226934)
Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.

Akkor az viszont már mehet ide kb, ha jól értelmezem Alg felvetését

http://forum.hodito.hu/showthread.ph...939#post226939

Serg 10-29-2009 18:25

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 226934)
Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.

Amikor a kötelező A-s országot bevették simán lehetett klánban ütni és még később is,az igazi bunkerklánok akkor jelentek meg amikor te már nem játszottál az A ban

Xeper 10-29-2009 18:34

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 226941)
Amikor a kötelező A-s országot bevették simán lehetett klánban ütni és még később is,az igazi bunkerklánok akkor jelentek meg amikor te már nem játszottál az A ban

Viszont ezek szerint nem sok közük van a fedezés módosításához, ugyanis az még régebben volt...

none 02-27-2010 21:57

Quote:

Originally Posted by Serg (Post 226774)
Tudom sokan lehurrognak majd,de talán nem látják a fától az erdőt.
A felfedezés szigorítása óta magasabb hektárokon alig van csata mert féltik a földet amit nem egyszerű pótolni,viszont a kevesebb csata a játékélmény rovására megy.
Kíváncsi vagyok hogy mások hogyan látják...

na mégegyszer, mert elsőre kifagytam a fele hsz beírásánál:mad::D
ez a téma eléggé elhalt pedig szerintem nagy a realitása..
ezért felvetek néhány általam hirtelen felvetődő javaslatot..
mivel jelenleg a fedezés több csoportra van bonta, mégpedig 0-1500 heki között négyzetes, 1500-3000 heki között 225 kati/heki 3000 heki felett 1,6os kitevő.. ezért:
1,6os kitevő helyett 4. csoprot 1,5ös kitevővel (3-10k között maradna 1,6 mivel egyeseknek nem tetszik a fedezgetős elfek fedezésének könnyítése (de ez se kötelező ez csak lehetőség ezekre az emberekre való tekintettel..))
szóval első ötletem 1,6os kitevő helyett 1,5ös kitevő (vagy megegyezés, kellő utána számolás szerint 1-3-1,5 között egy szám:))
második ötletem.. egy fix arány meghatározása.. pl 25% házzal az adott hekin 20 körönként 10%ot képezve 40 nap alatt lehessen 10%ot fedezni (a számok hasraütés szerűek az elv a lényeg..:))

Iron 02-28-2010 15:16

Üdv! Olvasgatva, mind Reaktornak, mind Sergnek igazat kell adnom, de talán Serg felé mozdul a "mérleg-nyelvem" :D

Amit írt, hogy 2.5 év mire visszafedezi az elbukott hekit az adott ori az elég meggyőző és lehet elég sok orinak elmenne a kedve, hogy ismét visszafedezze az elbukott területet. Én is enyhíteném a mostani fedezést, mert brutális katonamennyiség kell hozzá, és lehetséges hogy az elfek is inkább játszani fognak mert veszteni valójuk igazából kevesebb lesz mint most, mert könnyebben visszatudnak fedezni ha nem jön össze a tany taktikájuk. Aki meg fentebb van az már azért van ott mert itt akar maradni és játszani.

Iron 02-28-2010 15:25

Igen valszeg az sem lenne rossz ötlet, hogy a lépés követelményeit lejjebb tolnánk, mert én is ugy tudom, hogy a "muszáj A-s orik" miatt vannak ezek...

Batu 02-28-2010 17:13

A nagy hektáron történő fedezéssel mindenképp kellene valamit kezdeni. Hatványozottan igaz, hogy a sok munkával összegyűjtött földet ott sokkal nehezebb visszaszerezi. Ugye ez nem kis mértékben csökkenti a hajlandóságot a kockázatvállalásra. Sok hónap munkája mehet a levesbe egy elrontott manőverért....

vityu 02-28-2010 17:23

Quote:

Originally Posted by Batu (Post 242864)
A nagy hektáron történő fedezéssel mindenképp kellene valamit kezdeni. Hatványozottan igaz, hogy a sok munkával összegyűjtött földet ott sokkal nehezebb visszaszerezi. Ugye ez nem kis mértékben csökkenti a hajlandóságot a kockázatvállalásra. Sok hónap munkája mehet a levesbe egy elrontott manőverért....

Csak 11k hektáron vagyok, de már ott is elég hatalmas a fedezés katonaigénye. Asszem 6mrd-ból jött volna ki 300hektár, amikor számoltam.
De ettől függetlenül nem gondolom, hogy nagyon könnyíteni kéne. Aki odáig felment, az azért van A-ban, mert szeret ott lenni, és harcolni. Aki meg harcol, azt néha le is üthetik, de visszamehet. Ha meg nem sikerül, akkor még mindig meg van a lehetősége a lefordulásra, mert azért kell pár ütés alulról, hogy valaki kiessen a minimumból.

Nem érzem azt, hogy szükség lenne jelentős könnyítésre. És arra sem, hogy 500-600k-n a még fedezni tudó elfek olcsóbban fedezzenek. Elegek ők kicsit lentebb is. Ne legyen már még könnyebb a felfelé haladás. Meg lehet érte harcolni, példa is volt van rá.

none 02-28-2010 18:23

ok megértettem..

Killer 02-28-2010 18:27

én nem olyan régen hidaltam át ezt a "leküzdhetetlen"szakadékot!
szóval a lehetőség adott hajrá!
ja és csak néhány ráállás könnyitő fedzés volt benne+a végén ellőttem a kedvezményesem.

vityu 02-28-2010 18:35

Quote:

Originally Posted by none (Post 242879)
Vityu 5-600k bőven top10% felett van.. elf meg top10%ig fedezhet.. szóval ezt a kifogást, akkor ki is húzhatjuk..:) (egyébként is ezt is belefoglaltam az előzőleg tett javaslatomba, mármint az elfeket..)

És a 10%-ba beletartoznak azok az országok is, amelyik szk-n vannak. Tehát ezt még nem lehet kihúzni. Elvileg a 10% úgy 55 ponton lenne, de volt olyan, hogy az elfünk volt a legnagyobb köztünk, a 30. hely körül. És fedezéssel került fel oda. Akkor nem tom, hogy az mennyi pont volt, de szerintem nem is ez a lényeg.

Iron 02-28-2010 21:46

Quote:

Nem érzem azt, hogy szükség lenne jelentős könnyítésre. És arra sem, hogy 500-600k-n a még fedezni tudó elfek olcsóbban fedezzenek. Elegek ők kicsit lentebb is. Ne legyen már még könnyebb a felfelé haladás. Meg lehet érte harcolni, példa is volt van rá.

Az elf csak a csoport 10%-áig fedez :)

Pool 02-28-2010 21:52

Quote:

Originally Posted by Iron (Post 242926)
Az elf csak a csoport 10%-áig fedez :)

ami simán benne van az 500-600k-ban....

none 03-01-2010 06:29

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 242885)
És a 10%-ba beletartoznak azok az országok is, amelyik szk-n vannak. Tehát ezt még nem lehet kihúzni. Elvileg a 10% úgy 55 ponton lenne, de volt olyan, hogy az elfünk volt a legnagyobb köztünk, a 30. hely körül. És fedezéssel került fel oda. Akkor nem tom, hogy az mennyi pont volt, de szerintem nem is ez a lényeg.

melékkessen aki szkra megy kiesik a top30bol, és fogynak a topkörei.. miért nem esik ki a pontlistárol/top10%ból is? a kettő együtt nekem nem logikus:(

vityu 03-01-2010 16:07

Quote:

Originally Posted by none (Post 242955)
melékkessen aki szkra megy kiesik a top30bol, és fogynak a topkörei.. miért nem esik ki a pontlistárol/top10%ból is? a kettő együtt nekem nem logikus:(

A pontlistáról igaz eltűnnek, de ha felveszed a VIP listádra, akkor bizony ott vannak. Tehát ott vannak.


All times are GMT +1. The time now is 02:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu