Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Kézmosáshoz melegvíz (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3026)

Ati 06-02-2008 14:10

Kézmosáshoz melegvíz
 
Egy érdekes vitába keveredtem az előbb, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Lásd a szavazást.

Szóval luxus igény-e a 21. században az, hogy az ember melegvízben akarjon kezetmosni otthon, ne hidegben?

Teszemazt wc használat után, vagy bevásárlásból hazajövet.

Goldy 06-02-2008 14:18

No mert a kezet megtörölni azzal felmelegíteni ugye nem lehet :p
Inkább a cirkós lakásban kifolyatsz egy vödör vizet...

Elkényeztetett, távhős, betonbunker lakó :p

Valezius 06-02-2008 14:20

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 178559)
Egy érdekes vitába keveredtem az előbb, és kíváncsi vagyok a véleményetekre. Lásd a szavazást.

Szóval luxus igény-e a 21. században az, hogy az ember melegvízben akarjon kezetmosni otthon, ne hidegben?

Teszemazt wc használat után, vagy bevásárlásból hazajövet.

Hát az biztos, hogy nem létszükséglet. :D (Akkor ugye csak luxus lehet :rolleyes:)
Nekem eszembe se jutott, hogy lehetne melegbe is.
Max a reggeli arcmosást, de az nem tartozik ebbe a kategóriába.

Goldy 06-02-2008 14:22

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 178563)
Hát az biztos, hogy nem létszükséglet. :D (Akkor ugye csak luxus lehet :rolleyes:)
Nekem eszembe se jutott, hogy lehetne melegbe is.
Max a reggeli arcmosást, de az nem tartozik ebbe a kategóriába.

Végre még vki akinél még csak igény sincs erre :)

Mondjuk én az arcmosást is csak hideg vizzel tudom elképzelni :) és a fogmosást is :)

Valezius 06-02-2008 14:30

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 178564)
Végre még vki akinél még csak igény sincs erre :)

Mondjuk én az arcmosást is csak hideg vizzel tudom elképzelni :) és a fogmosást is :)

Fogmosás melegvízzel? brrr
Azért az arcnak jól esik néha egy kis langyosvíz :)

Synkel 06-02-2008 14:57

Fogmosás hidegvízzel??? Beszarnék asszem...
Kézmosáshoz viszont nem létszükséglet a melegvíz szerintem se. Max reggel szoktam melegben, mikoris egyébként is kell melegvíz, és csak ezért nem fogom elzárni.:)

Valezius 06-02-2008 15:01

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 178568)
Fogmosás hidegvízzel??? Beszarnék asszem...

Számba melegvizet? Még meleg sört se :D
Na mindegy azért ezt lehet, hogy majd egyszer kipróbálom :)

Goldy 06-02-2008 15:01

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 178568)
Fogmosás hidegvízzel??? Beszarnék asszem...

Anyám is azt mondta, várjak csak megöregszem érzékeny lesz a fogam én is mosom majd langyossal :)
Remélem ez minél később következik be :)

Synkel 06-02-2008 15:07

Nem öregedtem meg még, de a fogaim télleg érzékenyek, és nem mosom hideg vízzel őket. Sörben azért a hideget szeretem, sőt ha vizet iszok, akkor is a hideget preferálom elsősorban:)

Princ 06-02-2008 15:18

LoL micsoda téma :D

Ha meleg vízzel kezet mosni luxus, akkor még sok minden az. Gyakorlatilag minden, mondjuk napi egy marék rizs/kenyér és 2l víz kivételével. Illetve kell még egy kis szabad tér, ahol mások is vannak, legalább hasonlóképpen ellátva. :p

Meleg vízzel kezet mosni hatékonyabb, hideg vízzel nekem nem is lenne türelmem annyi amennyi kéne.

Synkel 06-02-2008 15:21

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 178574)
LoL micsoda téma :D

Ha meleg vízzel kezet mosni luxus, akkor még sok minden az. Gyakorlatilag minden, mondjuk napi egy marék rizs/kenyér és 2l víz kivételével. Illetve kell még egy kis szabad tér, ahol mások is vannak, legalább hasonlóképpen ellátva. :p

Meleg vízzel kezet mosni hatékonyabb, hideg vízzel nekem nem is lenne türelmem annyi amennyi kéne.



Melóban pl szintén meleggel mosok kezet a hatékonyság miatt:) Itthon nem koszolom magam annyira össze.

Andrew 06-02-2008 15:31

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 178574)
Meleg vízzel kezet mosni hatékonyabb, hideg vízzel nekem nem is lenne türelmem annyi amennyi kéne.

Bizony, ott a pont. Meleg vízben jobb a szappan, így szerintem nem luxus, hanem egy célszerű dolog. Más kérdés, hogy a kézmosás végén hidegebb vízzel öblítem a kezem, de azt azért teszem mert a meleg után jól esik a hideg:D:D

Goldy 06-02-2008 15:40

És ezért képesek is vagytok 1 vödörnyi vizet elfolyatni a nem távhős lakásban :)
Hát ki mit akar ugye megfizetni :)

Ráadásuul nyáron is, minden egyes kézmosáskor? :)

Én inkább másra költöm nem víz és csatornadíjra :p

vityu 06-02-2008 15:41

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 178578)
Bizony, ott a pont. Meleg vízben jobb a szappan, így szerintem nem luxus, hanem egy célszerű dolog. Más kérdés, hogy a kézmosás végén hidegebb vízzel öblítem a kezem, de azt azért teszem mert a meleg után jól esik a hideg:D:D

Na ez a felesleges vízpazarlás! ;) Kezetmosni hidegben is lehet, sőt, annyira mindegy, hogy meleg-e vagy nem, hacsak nem valami erős olajos dologról van szó, de akkor is inkább az számít, hogy mivel mosod, nemhogy milyen a víz.
Soha eszembe se jutott melegvízzel kezetmosni...arcot meg főleg, felébreszt a hiegvíz, visszahúz a valóságba...:rolleyes:
Tehát a meleg vízben kézmosás LUXUS!

Topsy 06-02-2008 15:49

Szerintem melegvízben kezet mosni luxus, de luxus ivóvízben kezet mosni, mosni és WC-t lehúzni. Meg is fogjuk az árát fizetni előbb-utóbb.:(

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 16:50

Aki 1 vödör vízben most kezet, annak gratulálok, akár boyleres, akár távhős lakásban/házban lakik. :D

Én meleg vízben mosok kezet, mert megszoktam. Sokat járom a várost (buszok kapaszkodói, boltban fizetés, stb...), így sok baktérium kerül a bőrömre, illetve sokat kertészkedem, spkat dolgozom, stb, illetve sokat főzök/sütök, sűrűn lesz zsíros/stb a kezem.
Ezért általában meleg vízzel mosom, nem érzem ezt luxusnak.

Egyébként távhős ellátásomat BÁRKIVEL elcserélem BÁRMILYEN MÁS melegítési eljárásra. Nem is tudják a boyleresek, milyen örömmel fizetnék helyettük 20-30 ezer forintot a mostani 40-50 ezer távhőszámla helyett.. Na mindegy.

A lényeg, hogy nem kell kifolyatni 1 vödör vizet egy kézmosásra, és máris nem lesz akkora luxus.

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 16:53

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 178586)
Szerintem melegvízben kezet mosni luxus, de luxus ivóvízben kezet mosni, mosni és WC-t lehúzni. Meg is fogjuk az árát fizetni előbb-utóbb.:(

Mondjuk ebben is van valami. Néha szégyenteljesnek érzem, hogy itt panaszkodunk, közben a világban emberek százezrei szomjaznak / halnak szomjan... Mert még 1 pohár ivóvíz sem adatik meg nekik, mi meg ivóvízzel öntözzük a dísznövényeket, amiket nem eszünk meg utána, ivóvízzel mossuk a kocsit, ivóvízzel húzzuk le a WC-t, stb... Kicsit nagy a kontraszt. Ebből a szempontból luxus cikk, de nem a kézmosásos melegvíz, hanem nagy általánosságban az ivóvíz.

Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Ati 06-02-2008 16:57

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178595)
Mondjuk ebben is van valami. Néha szégyenteljesnek érzem, hogy itt panaszkodunk, közben a világban emberek százezrei szomjaznak / halnak szomjan... Mert még 1 pohár ivóvíz sem adatik meg nekik, mi meg ivóvízzel öntözzük a dísznövényeket, amiket nem eszünk meg utána, ivóvízzel mossuk a kocsit, ivóvízzel húzzuk le a WC-t, stb... Kicsit nagy a kontraszt. Ebből a szempontból luxus cikk, de nem a kézmosásos melegvíz, hanem nagy általánosságban az ivóvíz.

Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Tegyük fel, hogy nem teszed. Nem csapvízzel húzod le a wc-t, nem csapvízzel locsolsz.

Ettől miért lesz másnak jobb?

Az afrikai sivatagban ettől még ugyanúgy szomjan fognak halni.

Nem azt mondom, hogy direkt pocsékoljunk, de ezen a példán mindig kibukok. Attól, hogy te szűkölködsz, másnak még nem lesz jobb.

Kubbi 06-02-2008 17:03

Quote:

Originally Posted by '[HTPA
Monjuk amilyen klóros undorító víz jön a csapból melegvíz gyanánt, nem 100%-os meggyőződésem, hogy az ivásra még alkalmas... (Van, hogy olyan szinten klóros, hogy nem is átlátszó, hanem fehéresen áttetsző csak a víz...)

Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:06

Nem szűkölködöm. Meleg vízben mosok kezet, naponta 3x 4x zuhanyozok ebben a melegben, stb.

Úgy általánosságban mondom, hogy a "fejlett" világ brutális pazarlást visz végbe, aminek a vége az lesz, hogy radikálisan lecsönnek a Föld ivővízkészlete.

De a takarékosságot már ott el lehet kezdeni, hogy nem pazarol az ember. Pl nem mos kezet 1 vödörnyi vízben, vagy nem zuhanyozik 30 percig, csak 3. Mert attól, hogy itt ülök, koszos nem leszek, max leizzadok kicsit a melegtől. Egy gyors hűsítő zuhany jól jön, de nem kell pancsolni.

Egyébként meg lehetne jobb is.

Pl ha annak, akinek van, adna annak, akinek nincs...
Ha csak 1 napig spórolna 1 sok ivővízzel rendelkező ország vizet, és a spórolt különbözetet eljuttatná a szomjazóknak, már azzal is sok életet lehetne megmenteni.

És nem feltétlenül a sivatagi emberekre kell gondolni.

Egyébként meg régen minden háznál az volt a szokás, hogy 2 kád vízben fürdik meg a család. Az elsőben a gyerekek, először a legfiatalabb, és utána egyesével az idősebbek felé, a második kád vízben meg először az asszony, aztán a férfi.

Régen az emberek takarékosak voltak, és nem azért, mert féltek, hogy kifogy a bolygónk tartaléka, hanem mert ugyanazt a kényelmi színvonalt el lehet érni pazarlás nélkül is.

És nem csak a vízzel van így... Hány millió kWh-t pazarol el az emberiség feleslegesen? Amiből senkinek semmi haszna?
Amikor kijössz a szobából, és ég a villany, és "áhh nem kapcsolom le, 3 perc múlva úgyis visszajövök..."
Vagy beállítod a TV-t az ágyból, hogy 2 óra múlva kapcsolódjon ki magától, aztán te meg már fél óra múlva alszol... 1,5 órán keresztül senki nem nézi, feleslegesen megy.
És lehetne sorolni, hogy mennyi ilyen apróság van, amit 1 ember észre sem vesz, de az emberiség ilyen kis apró pazarlásokkal őrült energiákat dob ki az ablakon. A vízzel is így van.

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:07

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 178597)
Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

Hahahaha..

Phoenix 06-02-2008 17:08

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 178597)
Ha vársz picit, a klór eltűnik a vízből... :p

Ez a koliban volt jó :D
Majdnem tejfehér folyadék jött a csapból...vártál, elpárolgott belőle a klór és az aljára lesülyedt minden egyéb (pici élőlények, alga, rozsda). Szval kellett merészség, hogy abból igyon az ember :)

Goldy 06-02-2008 17:08

Gee: távhőnél azonnal jön a melegvíz mikor kinyítod a melegvízcsapot. Cirkónál bojlernél ez nem egészen így van. Ezért megy el egyeseknél egy vödörnyi a csatornába mire melegvízhez jut a mancsuk...

Ati: Már Magyarországon is vannak területek amik igencsak sivatagosodásnak indultak. Ez a betonbunkerből nem bizti hogy látszik de így van.
Pár év vagy évtized és a tiszta víz többe fog kerülni mint a kőolaj...
Szal a probléma nem Afrikában van/lesz hanem itthon!

Ati 06-02-2008 17:14

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178600)
Egyébként meg lehetne jobb is.

Pl ha annak, akinek van, adna annak, akinek nincs...
Ha csak 1 napig spórolna 1 sok ivővízzel rendelkező ország vizet, és a spórolt különbözetet eljuttatná a szomjazóknak, már azzal is sok életet lehetne megmenteni.

Eljuttatja? Feladja postán, vagy mégis hogy akarod eljuttatni a vizet a sivatag közepére olyan mennyiségben, hogy az ne csak vicc legyen?

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:17

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 178603)
Gee: távhőnél azonnal jön a melegvíz mikor kinyítod a melegvízcsapot. Cirkónál bojlernél ez nem egészen így van. Ezért megy el egyeseknél egy vödörnyi a csatornába mire melegvízhez jut a mancsuk...

Ati: Már Magyarországon is vannak területek amik igencsak sivatagosodásnak indultak. Ez a betonbunkerből nem bizti hogy látszik de így van.
Pár év vagy évtized és a tiszta víz többe fog kerülni mint a kőolaj...
Szal a probléma nem Afrikában van/lesz hanem itthon!

Egyáltalán nem jön azonnal a melegvíz. A csapban, a csövekben, a falban nem forró víz van. Az előbb kifolyik, és cask utána lesz forró. (természetesen tény, hogy sokkal hamarabb "jön föl a melegvíz", mint amilyen gyorsan a boylerből, cirkóból!)


nem sivatagosodna, ha nem borotválták volna le róla a növényzetet, meg a földtakarót.... na mindegy, ez hosszú téma, és te otthon vagy ebben, úgyis tudod.. :p:)


A víz árával meg igazad lesz. Pár évtized múlva nem lesz kőolaj, tehát ha a víz 1 forint is lesz, akkor is többe fog kerülni. :D
Ha meg marad addigra kőolaj, akkor is igazad lesz. (sajnos. bár ne lenne igazad! most az egyszer remélem, tévedsz!)
A probléma meg világszintű, nem afrikai. A tiszta vízkészlet mindenhol fogy. Nem csak ott. Csak erre a "fejlett" államok nem akarnak gondolni, mert az "ááhh, az én életemben már úgyse következik be a krach, a többi meg le van szarva" mentalitás uralkodik.

A lobbisok meg betömik a szájukat azoknak, akik esetleg ki merik nyitni, hogy "azért srácok, ebből a pazarlásból baj lesz....".

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:21

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 178608)
Eljuttatja? Feladja postán, vagy mégis hogy akarod eljuttatni a vizet a sivatag közepére olyan mennyiségben, hogy az ne csak vicc legyen?

Nem kell a sivatagba eljuttatni. Mondjuk elég lenne olyanoknak, akik itt Európában szennyezett vizet isznak. Vagy katasztrófa miatt kimarad a vízellátás. Stb.

Mellesleg olyan híreket lehet hallani, hogy x ezer meg x millió tonna olaj folyt a tengerbe a tankerekből...

Azokban a tankerekben vizet is lehetne szállítani a rászorulóknak. (nem hiszem, hogy mondjuk 10 millió tonna vizet 1 nap alatt felélne egy szomjazó falu.)

Vagy ha már az olajnak tudnak 5.000 kilóméter hosszú csöveket építeni, a víznek is tudnának... Hm... Vagy a víz nem fér bele a csőbe?

JAAA! Hogy azzal nem lehet milliárdokat keresni! áhh milyen hülye is vagyok, hogy erre nem gondoltam, és esetleg emberek életét menthetnék meg inkább...

Ati 06-02-2008 17:23

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178613)
Azokban a tankerekben vizet is lehetne szállítani a rászorulóknak. (nem hiszem, hogy mondjuk 10 millió tonna vizet 1 nap alatt felélne egy szomjazó falu.)

Vagy ha már az olajnak tudnak 5.000 kilóméter hosszú csöveket építeni, a víznek is tudnának... Hm... Vagy a víz nem fér bele a csőbe?

JAAA! Hogy azzal nem lehet milliárdokat keresni! áhh milyen hülye is vagyok, hogy erre nem gondoltam, és esetleg kéne megmenteni inkább...

Vízből egy "kicsit" több kell. Hajókon épp a napokban szállítottak vizet vbalahova, több ország küldött sok-sok hajónyi vizet, és ez a városnak egy teljes napi ellátására elég volt. Nem hiszem, hogy hosszútávon ezt bárki csinálná, sok ország küld egy VÁROSNAK minden nap több hajónyi vizet, mert az jó.

Goldy 06-02-2008 17:26

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178611)
Egyáltalán nem jön azonnal a melegvíz. A csapban, a csövekben, a falban nem forró víz van. Az előbb kifolyik, és cask utána lesz forró. (természetesen tény, hogy sokkal hamarabb "jön föl a melegvíz", mint amilyen gyorsan a boylerből, cirkóból!)


nem sivatagosodna, ha nem borotválták volna le róla a növényzetet, meg a földtakarót.... na mindegy, ez hosszú téma, és te otthon vagy ebben, úgyis tudod.. :p:)


A víz árával meg igazad lesz. Pár évtized múlva nem lesz kőolaj, tehát ha a víz 1 forint is lesz, akkor is többe fog kerülni. :D
Ha meg marad addigra kőolaj, akkor is igazad lesz. (sajnos. bár ne lenne igazad! most az egyszer remélem, tévedsz!)
A probléma meg világszintű, nem afrikai. A tiszta vízkészlet mindenhol fogy. Nem csak ott. Csak erre a "fejlett" államok nem akarnak gondolni, mert az "ááhh, az én életemben már úgyse következik be a krach, a többi meg le van szarva" mentalitás uralkodik.

A lobbisok meg betömik a szájukat azoknak, akik esetleg ki merik nyitni, hogy "azért srácok, ebből a pazarlásból baj lesz....".

Leborotválták jah persze:)
Tudod mit jelent az elsivatagosodás kezdete? A talaj vízszintje esik méghozzá nem kicsit. Ehhez meg az aszájoknak + klimaváltozásnak több köze van. A helyzetet csak súlyosbítja ha ezek mellé még rossz agrotechnika is párosul.

És én arra voksolok hogy tovább lesz kőolaj mint tiszta ivóvíz. /Jah és ezt nem magamtól találtam ki, vannak erre tanulmányok/ Lehet nem beszélni a problémáról vagy eljópofizni 1ft-okkal attól még lesznek.
És mi még jó helyzetben vagyunk, mert Mo-nak elég nagy édesvíz bázisa van.

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:31

Mindegy. Én nem fogok vitatkozni ezen veled. Szerencsés vagyok, ide születtem, iszom. Más meg dögöljön meg. Legalább nem szívja el az oxigénemet.

Na de mindegy. Biztos baromság az olajcsövek mellé vízcsöveket is fektetni, és felszólítani az embereket a takarékosságra.

Ugyanis a "fejlett" országok 1 valamit felejtenek el. Hogy egy idő után nem az számít, hogy kinek a földje alatt van még iható víz.

Addig van nagy pofánk, amíg mi, jobbléptbe születettek vagyunk erőfölényben. De ahogy fogy az olaj, a feketeszén, az ivóvíz, stb, úgy szűkül az "elit" réteg is. Amikor majd a szomjazók lesznek többen, nem számít majd semmi.

Mert 1 bolygón élünk. Oda fognak menni ahhoz, akinek van, és el fogják tőle venni. Nem 10 Ft-ért, nem 100-ért, és nem 1.000.000-ért. Hanem megindul 4 milliárd éhező szomjazó ember, és akkor baj lesz.
És akkor majd lehet játszani sci-fi filmeket idéző jeleneteket, hogy a még működő kutakért egymást lőjük majd le.

Phoenix 06-02-2008 17:35

Gee: azért ez kicsit túlzás :)
Hidd el, ha közeledne annyira a iható víz elfogyása, akkor jobban koncentrálnának a tisztításra ;)
Az energiába meg vedd bele az atomenergiát, a megújuló erőforrásokat és leendő fúziós erőművet.

Jaaa...és legrosszabb esetben sós vízből is lehet ivóvíz, abból meg tényleg sok van :)

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:36

Goldy, elég sok tanulmány szól arról is, hogy a már meglévő sivatagos területek nagyobbodását és akár új sivatagos területek kialakulását nagyon jelentős mértékben befolyásolja az, hogy az ember eltűnteti az élőkörnyezetet a földről, és az eródálódik.

Kivágják az erdőt, hogy legyen hely ültetvénynek, aztán parlagon hagyják a területet, ami tönkremegy.

Egyébként meg azért remélem feltűnt, hogy jelenleg a te oldaladon állok. :S

[HTPA]GeeForce 06-02-2008 17:40

Megújuló erőforrás? Az lesz. Igen.

Ez most akkor azt jelenti, hogy mindenkinek kötelező pazarolnia? Mert majd úgyis lesz más energiaforrás? :D Ez elég gáz hozzáállás lenne. Én azért remélem, nem így értetted.

Az ivóvíz elfogyása meg közeleg. És eléggé koncentrálnak a tisztítására. Csak nem verik olyan húde nagy dobra.

Nem hsizem hogy a megoldás az, hogy a meglévő ivóvizet elpazaroljuk, aztán majd leszívjuk a tengereket. Elég nagy sebet vágnánk az amúgy sem stabil környezetünkre ezzel a lépéssel.

Bogár 06-02-2008 17:43

a meleg vizet én nagyjából csak zuhanyozásra használom (nem én szoktam mosogatni, mosni, stb. de ez úgyis más kategória :p). még télen -30 fokos hidegben is hideg vízzel mosok kezet, arcot, fogat. így szoktam meg...
rosszul szokott esni az, ha kézmosás előtt vki használta már a meleg vizet. olyankor néhány másodpercig meleg víz folyik, és megvárom, amíg teljesen hideg lesz.

ennek ellenére nem tartom luxusnak, ha valaki a melegvizet preferálja. ha neki úgy tetszik...

Phoenix 06-02-2008 17:49

:eek: De ha elfogy a víz, mivvel mosom le a kocsim??? Sós víz erre nem jó, mert megeszi a kasztnit. Mivel vizet úgysem iszom, ezért nagy gond nem lesz, majd akkor is kólán meg sörön élek ;) :D ;) Na jó...csak hülyéskedek. Egyébként valószínű, hogy több katasztrófa is lesz, az egyik, amikor a kőolaj-korszaknak vége lesz. Mind emberi, mind gazdasági katasztrófa. De sajnos az emberek csakis ilyen helyzetben fejlődnek. Vagyis, csak túlélni akarnak, éppen emiatt, igaz nehéz lesz, de lesz megoldás.

Valezius 06-02-2008 21:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 178614)
Vízből egy "kicsit" több kell. Hajókon épp a napokban szállítottak vizet vbalahova, több ország küldött sok-sok hajónyi vizet, és ez a városnak egy teljes napi ellátására elég volt. Nem hiszem, hogy hosszútávon ezt bárki csinálná, sok ország küld egy VÁROSNAK minden nap több hajónyi vizet, mert az jó.

A Trantor így múködött asimovnál, de ez off :)

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178621)
Goldy, elég sok tanulmány szól arról is, hogy a már meglévő sivatagos területek nagyobbodását és akár új sivatagos területek kialakulását nagyon jelentős mértékben befolyásolja az, hogy az ember eltűnteti az élőkörnyezetet a földről, és az eródálódik.

Kivágják az erdőt, hogy legyen hely ültetvénynek, aztán parlagon hagyják a területet, ami tönkremegy.

Egyébként meg azért remélem feltűnt, hogy jelenleg a te oldaladon állok. :S

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178619)
Mindegy. Én nem fogok vitatkozni ezen veled. Szerencsés vagyok, ide születtem, iszom. Más meg dögöljön meg. Legalább nem szívja el az oxigénemet.

Gee a következetesség luxus? :)

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 178624)
Egyébként valószínű, hogy több katasztrófa is lesz, az egyik, amikor a kőolaj-korszaknak vége lesz. Mind emberi, mind gazdasági katasztrófa. De sajnos az emberek csakis ilyen helyzetben fejlődnek. Vagyis, csak túlélni akarnak, éppen emiatt, igaz nehéz lesz, de lesz megoldás.

Nem várok a kőolaj korszak végén katasztrófát, sajnos a megfelelő előrelátást se, amivel még könnyebb lenne az átmenet.

Gyula 06-02-2008 21:47

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 178600)
Nem szűkölködöm. Meleg vízben mosok kezet, naponta 3x 4x zuhanyozok ebben a melegben, stb.

Úgy általánosságban mondom, hogy a "fejlett" világ brutális pazarlást visz végbe, aminek a vége az lesz, hogy radikálisan lecsönnek a Föld ivővízkészlete.

De a takarékosságot már ott el lehet kezdeni, hogy nem pazarol az ember. Pl nem mos kezet 1 vödörnyi vízben, vagy nem zuhanyozik 30 percig, csak 3. Mert attól, hogy itt ülök, koszos nem leszek, max leizzadok kicsit a melegtől. Egy gyors hűsítő zuhany jól jön, de nem kell pancsolni.

Egyébként meg lehetne jobb is.

Pl ha annak, akinek van, adna annak, akinek nincs...
Ha csak 1 napig spórolna 1 sok ivővízzel rendelkező ország vizet, és a spórolt különbözetet eljuttatná a szomjazóknak, már azzal is sok életet lehetne megmenteni.

És nem feltétlenül a sivatagi emberekre kell gondolni.

Egyébként meg régen minden háznál az volt a szokás, hogy 2 kád vízben fürdik meg a család. Az elsőben a gyerekek, először a legfiatalabb, és utána egyesével az idősebbek felé, a második kád vízben meg először az asszony, aztán a férfi.

Régen az emberek takarékosak voltak, és nem azért, mert féltek, hogy kifogy a bolygónk tartaléka, hanem mert ugyanazt a kényelmi színvonalt el lehet érni pazarlás nélkül is.

És nem csak a vízzel van így... Hány millió kWh-t pazarol el az emberiség feleslegesen? Amiből senkinek semmi haszna?
Amikor kijössz a szobából, és ég a villany, és "áhh nem kapcsolom le, 3 perc múlva úgyis visszajövök..."
Vagy beállítod a TV-t az ágyból, hogy 2 óra múlva kapcsolódjon ki magától, aztán te meg már fél óra múlva alszol... 1,5 órán keresztül senki nem nézi, feleslegesen megy.
És lehetne sorolni, hogy mennyi ilyen apróság van, amit 1 ember észre sem vesz, de az emberiség ilyen kis apró pazarlásokkal őrült energiákat dob ki az ablakon. A vízzel is így van.



Igazad van Gee, nekem most is be van kapcsolva Num Lock és nem is használom azt a részt a billentyűzeten! :)

Kubbi 06-02-2008 21:48

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 178642)
Nem várok a kőolaj korszak végén katasztrófát, sajnos a megfelelő előrelátást se, amivel még könnyebb lenne az átmenet.

"Az Oláh György által szorgalmazott javaslat szerint a szén-dioxidból előállított metanolt (metil-alkoholt) kellene használni energiaforrásként. A metanol nemcsak egy igen jó üzemanyag, de jó energiatároló- és szállítóközeg is egyben. Ráadásul kémiai szintézissel majdnem mindent lehet belőle gyártani, amit jelenleg földgázból és kőolajból készítenek. A metanollal működő tüzelőanyag-cellákban lejátszódó folyamatok visszafordíthatók (reverzibilisek). Ha egy tüzelőanyag-cellában metanolt reagáltatunk, akkor az áramon kívül szén-dioxid és víz keletkezik, de ha a folyamatot megfordítjuk, és elektromos áramot adunk a cellába, akkor ez a szén-dioxidból és a vízből metil-alkoholt hoz létre. Oláh György szerint a metanolgazdaság kínálta megoldással az emberiség olyan kifogyhatatlan szénforráshoz juthat, amely a fosszilis tüzelőanyagok kimerülése esetén is használható lenne, csökkentené az üvegházhatást, és éppúgy szén-dioxid előállításával tudnánk energiát előállítani, mint a növények."

Állítása szerint már léteznek ilyen gyárak, és külön külön is több 10millió tonna metanolt állítanak elő, gazdaságosan...

"Oláh György kollégáival könyvet is írt kutatásai eredményeiről, Kőolaj és földgáz után: A metanolgazdaság címmel, amely 2007-ben jelent meg magyarul. (...) Az elmúlt két évben Nyugat-Európában a technikai-kémiai könyvek között bestseller lett. Azóta már öt különböző nyelvre, többek között japánra, kínaira, svédre is lefordították. Magyarországon pedig senki se tud róla.

Andrew 06-02-2008 21:52

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 178646)
"Az Oláh György által szorgalmazott javaslat szerint a szén-dioxidból előállított metanolt (metil-alkoholt) kellene használni energiaforrásként. A metanol nemcsak egy igen jó üzemanyag, de jó energiatároló- és szállítóközeg is egyben. Ráadásul kémiai szintézissel majdnem mindent lehet belőle gyártani, amit jelenleg földgázból és kőolajból készítenek. A metanollal működő tüzelőanyag-cellákban lejátszódó folyamatok visszafordíthatók (reverzibilisek). Ha egy tüzelőanyag-cellában metanolt reagáltatunk, akkor az áramon kívül szén-dioxid és víz keletkezik, de ha a folyamatot megfordítjuk, és elektromos áramot adunk a cellába, akkor ez a szén-dioxidból és a vízből metil-alkoholt hoz létre. Oláh György szerint a metanolgazdaság kínálta megoldással az emberiség olyan kifogyhatatlan szénforráshoz juthat, amely a fosszilis tüzelőanyagok kimerülése esetén is használható lenne, csökkentené az üvegházhatást, és éppúgy szén-dioxid előállításával tudnánk energiát előállítani, mint a növények."

Állítása szerint már léteznek ilyen gyárak, és külön külön is több 10millió tonna metanolt állítanak elő, gazdaságosan...

"Oláh György kollégáival könyvet is írt kutatásai eredményeiről, Kőolaj és földgáz után: A metanolgazdaság címmel, amely 2007-ben jelent meg magyarul. (...) Az elmúlt két évben Nyugat-Európában a technikai-kémiai könyvek között bestseller lett. Azóta már öt különböző nyelvre, többek között japánra, kínaira, svédre is lefordították. Magyarországon pedig senki se tud róla.

Ez eddig tiszta sor, de ehhez szükség lenne a fúziós erőművekre, különben a büdös életben meg nem termeljük azt a mennyiségű energiát, amivel mi ezeket a cellákat szeretnénk tölteni, vagy akár magát a metanolt előállítani...

Croissant 06-02-2008 21:53

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 178608)
Eljuttatja? Feladja postán, vagy mégis hogy akarod eljuttatni a vizet a sivatag közepére olyan mennyiségben, hogy az ne csak vicc legyen?

Instant víz a megoldás :)

Amúgy tisztálkodáshoz kell a melegvíz, igaz a felfrissüléshez alkalmasabb a hideg...

Valezius 06-02-2008 22:16

Quote:

Originally Posted by AndrewB (Post 178649)
Ez eddig tiszta sor, de ehhez szükség lenne a fúziós erőművekre, különben a büdös életben meg nem termeljük azt a mennyiségű energiát, amivel mi ezeket a cellákat szeretnénk tölteni, vagy akár magát a metanolt előállítani...

Atomerőművel is meglehet. A megújuló energiaforrásokon kívül, amit persze fejleszteni kell. Persze fúzióssal jobb lenne...

De én is így gondoltam, már a németek is kitaláltak ezt-azt a 2.vh-ban az olyajhiány leküzdésére. Tehát meglepődnék, ha ez akkora gondot jelentene. És műanyaggyártáshoz se kell ma már alapvetően kőolaj.


All times are GMT +1. The time now is 12:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu