Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Hódító v6 (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=681)

Ati 08-05-2006 17:09

Hódító v6
 
Sziasztok!

Köszöntök mindenkit a Hódító 6-os verziójában! :)

Rengeteg kényelmi módosítás került be a játékba, elsősorban a fórumon felvetett javaslatok alapján.

A teljes arculatváltással egyidőben a már igencsak kilógó oldalakat is egységesítettük, hogy mindenhol egységes megjelenése legyen a Hódítónak.

A relikviákra általatok megszavazott stílus a játék belső oldalainak fejléceiben is megjelent, tovább fokozva az egyes oldalak hangulatát.

Az első néhány napban biztos vagyok benne, hogy mindenkinek egy kicsit szokatlan lesz az új menürendszer, de az eddigi elrendezéshez képest sokkal logikusabb listához bizonyára mindenki hamar hozzá fog szokni.

A leglényegesebb változás talán az eddigi villogók új formája. Az eddigi jobb alsó sarok helyett a bal felső sarokba kerültek a villogók. Mi több, mostantól nemcsak egy villogó látszik, hanem akár az összes egyszerre. Így látod, ha üzenetet küldtek, akkor is, ha közben piacról hazaérkezett árud, vagy megtámadtak stb.

Ebben a fórumban az esetleges problémákat, az új arculattal kapcsolatos felvetéseket várjuk.

Azokat a játékosokat, akik mindenfajta változás ellen vannak, külön kérem, hogy ezúttal maradjanak csendben. ;) A Hódító már csak ilyen: folyamatosan változik és fejlődik. Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz. :)

Külön kiemelten is köszönöm az utóbbi hetek fáradságos munkáit mindekinek, aki segített az új arculat megszületésében!

Jó szórakozást mindenkinek! :)

exair 08-05-2006 17:37

nagyon szep lett, gz :)

Peter 08-05-2006 17:42

Ritkaranda...
Egy szóval kifejezve nemtetszik. :mad:

Békés 08-05-2006 17:42

Teccik, gratulálok a munkátokhoz és köszönöm a fáradozásotokat.
Hamar hozzá fogunk szokni:)

Peter 08-05-2006 17:44

Quote:

Originally Posted by Békés
Teccik, gratulálok a munkátokhoz és köszönöm a fáradozásotokat.
Hamar hozzá fogunk szokni:)


Ezt most tényleg komolyan gondolod??? :eek:

Josh 08-05-2006 17:48

háát, mit ne mondjak, nem akarom a hódítót leszólni, mert nagyon teccik a játék, de ez az új arculat nagyon meglepett és szerintem a régi elrendezés sokkal jobb volt, ez nem igazán jön be.... hiányoznak a mélyebb színek, nagyon rikító lett, kisüti a szemem a monitor:p jah igen, lehet, hogy meg lehet szokni, sőt, biztos is, de nem lehetne egy szavazást beiktatni változás előtt, hogy kinek melyik dizájn :p teccik? vagy csak egyfajta készül?

niederl 08-05-2006 17:48

Elég csúnyácska lett, de majd hozzászokunk... :-) Viszont a fülek nagyon idegesítőek lassú neteseknek. És ez mi az When defending, meg when attacking a szövijeim varázslatai közt?(queosiáról van szó, bocs) A faji specvari lehet, ha minden igaz. Kicsit bugos még... :-)

Ati 08-05-2006 17:53

Quote:

Originally Posted by Peter
Ritkaranda...
Egy szóval kifejezve kutyagumi. :mad:

Azt hiszem kértem, hogy az ilyen véleménnyel rendelkezők kerüljék el messzire a fórumot. :) Szia! :)

Josh 08-05-2006 17:54

ugye a pontlista nem végleges és lessz módosítva? mert kicsit kicsik lettek a betűk és nem lehet jól látni az ott szereplő orikat:(

Peter 08-05-2006 17:55

Ja, hogy csak egyféle vélemény lehet, mely szerint nagyon szép?? :confused:

Peter 08-05-2006 17:56

Akkor nagyon szép lett, és gratulállok aki csinálta! :)
Egyszerüen csodállatos. ;)

Békés 08-05-2006 17:56

Quote:

Originally Posted by Peter
Ezt most tényleg komolyan gondolod??? :eek:

Igen:)
Csinálgattam már pár oldalt és tudom mennyi munka van benne.
Hanem is tetszik azért a más munkáját Te is elismerhetnéd.

Peter 08-05-2006 17:58

Quote:

Originally Posted by Békés
Igen:)
Csinálgattam már pár oldalt és tudom mennyi munka van benne.
Hanem is tetszik azért a más munkáját Te is elismerhetnéd.


Azt nem kétlem, hogy dolgoztak rajta. :D

vereslaszlo 08-05-2006 17:58

Semmi bajon az uj megjelenéssel, mindaddig, amig nem akarom szöveget olvasni.

Ha jól akarom látni, minimum 1 betümérettel emelnem kell a nézetet a többi webes oldalakhoz képest. Ez meg kényelmetlen az explorernél, mivel ettől minden később, vagy párhuzamosan megnyitott oldal betűmérete tulméretezett lett.

Szerintem a betűk méretét emelni kellene.

Laci

niederl 08-05-2006 17:59

az a gond, hogy nagyon sok ember fog hasonló véleménnyel rendelkezni... illetve két héten belül mindenkinek ki fog égni a szeme.

szóval a bug még mindig él... :-)

Mystics - spells affecting the country:
When defending: (36 rounds)

Békés 08-05-2006 17:59

Quote:

Originally Posted by Josh
ugye a pontlista nem végleges és lessz módosítva? mert kicsit kicsik lettek a betűk és nem lehet jól látni az ott szereplő orikat:(

A böngésződ méretezését átállitod 100%-ról 120%-ra és már rendessen látható is.

Chef 08-05-2006 17:59

Szevasztok bogyokak :)
Ati: ez csak arra a buta IE-re lett optimalizalva???
Mert nekem se Operaval, se Mozillaval nem jelenik + rendesen :mad:

Chef

Magnum 08-05-2006 18:01

Quote:

Originally Posted by Peter
Ja, hogy csak egyféle vélemény lehet, mely szerint nagyon szép?? :confused:



Kritizálni mindig könnyű! Egyenlőre értékelni kellene a pozitív változásokat és majd utána jöhetnek a negatív észrevételek! Biztos sok munka van mögötte és ha rá is férne még néhány finomítás, azért összehasonlíthatatlanul modernebb és esztétikusabb külsőt kapott a játék!

niederl 08-05-2006 18:03

A pozitív változások nagyon jók, csak éppen elfértek volna a régi kinézetre is... .-(

Chef 08-05-2006 18:04

storno az elozo :)
ra kellett nyomni 1 frissitest :P

Peter 08-05-2006 18:04

Quote:

Originally Posted by niederl
A pozitív változások nagyon jók, csak éppen elfértek volna a régi kinézetre is... .-(


Itt a pont! ;)

Békés 08-05-2006 18:04

Quote:

Originally Posted by Chef
Szevasztok bogyokak :)
Ati: ez csak arra a buta IE-re lett optimalizalva???
Mert nekem se Operaval, se Mozillaval nem jelenik + rendesen :mad:

Chef

A 9-es O/A rendesen viszi, mostnéztem Avanton, Firefoxon, IE-n és megy.
A régi 6-os opera nehezen kezeli nálam is.
Frissits legalább a 7.5-re.

Chef 08-05-2006 18:07

akkor jojjon 1 eszrevetel is :)
a forumon a feljelento gomb elegge kozel van az orinevhez
ha vki onnan akar a masiknak zoldet kuldeni, akkor konnyen felrenyom6 es jelentheti, hogy nem Lfogad6o a beiras
sztm

Chef 08-05-2006 18:08

Quote:

Originally Posted by Békés
A 9-es O/A rendesen viszi, mostnéztem Avanton, Firefoxon, IE-n és megy.
A régi 6-os opera nehezen kezeli nálam is.
Frissits legalább a 7.5-re.

mint azt utana irtam is, +gyogyitottam :)

vonos82 08-05-2006 18:09

A súgó oldalak igazán retina-gyilkosra sikeredtek, elismerésem annak, aki a játék előtt elolvassa.

Viszont a többi nagyon bejön :D grt

Ha még találok valamit, írok!

Devil 08-05-2006 18:10

Eseményjelző!
 
Átnézve elviselhető lesz, és ahogy Never is mondja, vagyok annyira függő, hogy megszokjam...
DE!
2 kérésem lenne az uj stylehoz!
1. Betűméretet vegyétek feljebb! Alig latom amit forumon irok, foleg mikozben irom... meg fogok vakulni miattatok :P ne ezert kelljen mar szemuveget viselnem :) thx
2. Az eseményjelzőt tegyétek már nagyobbra...mondjuk mint a kérdőjel a jobb felső sarokban. Simán elférne alá a 3 fajta jelző akkora méretben!
Gondoljatok meg, ez a 2 nekem nagyon fontos lenne, kuldok eleg vipet ahhoz hogy foglalkozzatok a velemenyemmel :P

Chef 08-05-2006 18:11

A pontlista tenyleg szemfolyaszto lett...

Devil 08-05-2006 18:11

az egyik megoldva, gyors volt :D

Peter 08-05-2006 18:12

Megszokjuk igaz... :(
CSak egy kérésem lenne...
A menüt oldalrol tegyétek vissza allulra. :)
És akkor komolyan tetszeni fog. :)

niederl 08-05-2006 18:15

tiszta röhej, hogy a nem-vipseknek egy teljes oldalt le kell görgetni a főmenühöz 1024-en... de gondolom a vipeseknek se látszik teljesen...

Vérmes(e) 08-05-2006 18:15

Egy fő gondom már van vele...
A hivatkozások több helyen a szöveggel egyező színűek, így szinte észre sem veszed a nélkül, hogy fölémennél az egérrel :(
Szal ezt orvosolni kellene

Ati 08-05-2006 18:16

Quote:

Originally Posted by Peter
Ja, hogy csak egyféle vélemény lehet, mely szerint nagyon szép?? :confused:

Van tudod egy stílus, ami ebben a játékban nem elfogadható. A tied ilyen.

Ati 08-05-2006 18:17

Quote:

Originally Posted by niederl
az a gond, hogy nagyon sok ember fog hasonló véleménnyel rendelkezni... illetve két héten belül mindenkinek ki fog égni a szeme.

szóval a bug még mindig él... :-)

Mystics - spells affecting the country:
When defending: (36 rounds)

Bugokat légyszi a support címre írd meg. Itt igazából semmi nemlesz velük ebben az üzenetáradatban, csak elvesznek. Köszi.

Devil 08-05-2006 18:20

Anarch meg szív?
 
Csezze!
Firefoxban tovabbra is atvalt ha 2 oriba lepek be! Atvalt mind2 ugyanarra az orira!!
ha 100 orit kell figyelgetnem 5masodpercenkent lepjek ki-be???
ne szivass mar Ati!!
........ nem irok csunyat :)

vonos82 08-05-2006 18:22

A pontlista egész elfogadható, ha az ember leveszi a monitoron a kontrasztot :D

VAPosok előnyben :D

Örokké hiányolni fogom a jobb alsó zöld villogást!

'Szip'

solven 08-05-2006 18:22

tetszik az új hódító, csak még meg kell találnom mi hol van, de tetszik

viszont szeretném javasolni, hogy pl a tanácsadóban a barna alapon nem fekete betűk legyenek (hanem monduk fehér), mert akinek egy kicsit is ükröz a monitora, az semmit se lát a fekete szövegből barna alapon

mondjuk én :(

és télleg tetszik
Solven

Cassandra 08-05-2006 18:22

Hozzá vagytok szokva a régihez, csak az a bajotok, nem rossz ez, csak nem az a full sötét...
A pontlistában engem személy szerint az jobban zavarna, ha egyes országoknak félig lenne csak kiírva a neve, a nagyobb betűméret miatt...
Minden elfogultság nélkül mondom, nekem tetszik és szerintem megérte a fáradozni érte!:)

Ati 08-05-2006 18:23

Quote:

Originally Posted by Chef
Szevasztok bogyokak :)
Ati: ez csak arra a buta IE-re lett optimalizalva???
Mert nekem se Operaval, se Mozillaval nem jelenik + rendesen :mad:

Chef

Chef: firefox-ra van optimalizálva. IE-vel is jó, Netscape-pel is jó, sőt, igazából Operával is jó, bár ott egy gond van vele, dehát az Opera...

vonos82 08-05-2006 18:24

Egy kérdés:

Az oldalsó menüsor milyen elrendezés alapján van? Nem lehetett volna mondjuk ABC-sorrendben? Vagy bármi?

Ati 08-05-2006 18:25

Quote:

Originally Posted by Vérmes(e)
Egy fő gondom már van vele...
A hivatkozások több helyen a szöveggel egyező színűek, így szinte észre sem veszed a nélkül, hogy fölémennél az egérrel :(
Szal ezt orvosolni kellene

Ez eddig is így volt. Csak néhány helyen van direkt külön kiemelve, hogy mi a hivatkozás.


All times are GMT +1. The time now is 12:06.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu