Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   1 ország vs. 2-3 ország (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=654)

BeeLord 07-30-2006 11:55

1 ország vs. 2-3 ország
 
Üdvözletem, tisztelt sporttársak!

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan taktika, amivel akár 2-3 ország ellen is sikeresen lehet játszani egyedül? Milyen faj, személyiség ajánlott? Itt engem főleg a rövidfordulós játékok érdekelnének, a normál játék teljesen más.

Szóval erre várnék tapasztaltabb haduraktól és hadhölgyektől tippeket:)

Harcosok 07-30-2006 12:02

JÓ kérdés pont a napokban volt egy párbajom 1 ország vs 3 ország:)Persze a 3ori szövis volt én mf:)Törp mindenki. Végig vézettem de uccso körben bevágott a 3szövis:)(2. hely lett így)
Hát arénába is pont ez van jön a sok szövis 1 ellen:)
Amugy párbajon ha teljesen ellened játszanak és mf-ek semmit nem tehetsz mert ugyis ezt csinálják:1 varis,1tolis,1 meg beüt:)
Mindenképpen törpének kell lenned:)Ugy van esélyed ha nem is sok de van
Amugy meg ha 3 szövis ellen játszol párbajt 1 magad akkor egy jó védelem és kv elött gyorsan kidüleni a sereget :)Ugy beütöd mert már nem tud segítséget hivni ne ragadj le ugy,hogy midnig ugyanazt üsd mert az már való védi:)Könnyedén ütöd öket kis seregekkel is mivel+40% bonusz amelett egy jó nagy védelem ami talán megfogja a seregét
Személyiség mint mindig hát harcos

BeeLord 07-30-2006 12:18

És bár tudom, ilyen nem fordhat(na) elő, de mi a teendő egy jksz ellen? Hiszen ott még az mf előnyöd sincs meg.

Harcosok 07-30-2006 13:10

Párbajban mindenki az elsöt öli vagy azt akit tud:)És ott ugy játszasz ahogy jól eisk mivel 5 orit is vihetsz:)
Többi helyen jelentsd be de mindnehol az elsöt öli+akit tudnak(ezzel arra utalok ha első az orid vagy valamiben gyenge akkor ne csodálkozz ha sokan ártoznak/lopnak/támadnak)

BeeLord 07-30-2006 15:37

Na most például hv-ban nem lehet bejelenteni, tehát mindenképpen hacorlászni kell velük. És lehet, hogy nem gyenge adott esetben az országom, de hogy 2-3 országgal egyszerre harcolni szinte lehetetlen az biztos. Ezért kérdem, hogy ha valaki tud erre taktikát, az mondja.

Harcosok 07-30-2006 15:51

Amugy lehet ott is:D
DE 0 loval vari+toli +ijjal lehet birni talán talán+jelentsd be;)Persze csak akkor ha van alapja is

BeeLord 07-30-2006 16:04

Viszont támadó egységek nélkül meg nem jutsz előre, az meg nem cél, hogy bevédjem magam a csoport közepére:D

Harcosok 07-30-2006 16:18

Hát akkor nincs mit tenni:)amugy meg a 4. helyezetig fel is tudsz fedezni:D
Most én sem tudok semmit tenni itt vagyok párbaj közben simán elsö voltam eddig erre egy csinál megából üres orit(csak varit hagy magának +tolit)és valaki beüti hátulrol 5x:)és ráadásul jóban is vannak nem is furcsa:Dna mostmár javítottam amit írtam csak hát nem figyeltem amikor írtam:D
Na és itt a párbaj vége elsö lettem ígyis:)2-en rengettek 1 hagyta magát a másikkal 5x beüttetni

Szecsa 07-31-2006 17:28

Gyors fordulos jatekokban csak torpevel tudsz ervenyesulni, ha elso helyre szeretnel kerulni :)
De egy hetvegiben a 3-4. helyre egy gnommal vagy oriassal is fel lehet kuzdeni magad, ha sokat vagy es nem szokik az egekbe a nyersanyagar...Fedezgetsz es vmi ijj+lo+elit taktikaval olykor-olykor ütsz 1-2t :) Kozben pedig kicsit tobb tolvajt tartasz (ha gnommal vagy) es lopkodod a torpektol a nyersanyagot es persze a tekiket megirod maxra:)

lll 07-31-2006 18:19

piac az mindig drága hv-n mert mindig viszi valaki a piacot aki tapasztalt játékos de nincs ideje itt lenni sokat és nyerni:)
van is rá példám az utobbi 2 hétben elsőben Szecsa vitte a piacot, hát picit nehéz is volt építeni sajna:) igaz ott 3-ik lettem kevés idővel de mind1
a mostani hv-n meg én vittem a piacot:)

szal arra biztos nem lehet nagyon hagyatkozni mostanában, hogy fedezgetsz mindig és lopni nem tudsz nyersit mert akkor nem tudsz majd építeni mert a piacon annyira drága minden.
egyébként Szecsa és Máté?? ti sokaljátok a 11111arany/db rúna ??
szerintem sok, mert ha valakinek nincs rúnája akkor csak ahhoz hogy feltegyen mondjuk egy vérszomjat a seregére arra kell1,2 milla
és ugyebár aki sokat van itt nem valószínű hogy tele van pénzel:P

BeeLord 07-31-2006 22:34

Olvastam a hv-s topicot, szépen ki lett vesézve, hogy miért a törpe a legjobb. És azzal tisztában is vagyok, hogy a legkönnyebben ezzel a fajjal lehet hv-t nyerni. Ha pedig több tolvajt tartok, akkor talán a nyersanyaggal se lesz bajom. Az igazi dilemmát nekem az okozza, hogy mi a teendő, ha egyedül több ország ellen játszok. Az persze más, ha teszem azt 6-7K pont előnnyel vezetem a csoportot, akkor már könnyű védenem magam, sőt... De a csoport többi részén már nem így működik. Ha rám száll 2-3 ország, legyenek akár szövetségben, akár jksz-ben, esélyem sincs. Az pedig bosszantó, hogy csak végignézem, ahogy az országom a csoport aljára esik szép lassan. Kérdés tehát még mindig az, hogy mit tegyek ilyenkor? Erre is a törpe a legjobb faj? És milyen felállás ajánlott ehhez, íj-elit, íj-ló, esetleg mindháromból valamennyi? Megéri-e visszatámadnom, ha megtámadnak, vagy csak rosszabbul járok?

lll 08-01-2006 08:01

Quote:

Originally Posted by BeeLord
Olvastam a hv-s topicot, szépen ki lett vesézve, hogy miért a törpe a legjobb. És azzal tisztában is vagyok, hogy a legkönnyebben ezzel a fajjal lehet hv-t nyerni. Ha pedig több tolvajt tartok, akkor talán a nyersanyaggal se lesz bajom. Az igazi dilemmát nekem az okozza, hogy mi a teendő, ha egyedül több ország ellen játszok. Az persze más, ha teszem azt 6-7K pont előnnyel vezetem a csoportot, akkor már könnyű védenem magam, sőt... De a csoport többi részén már nem így működik. Ha rám száll 2-3 ország, legyenek akár szövetségben, akár jksz-ben, esélyem sincs. Az pedig bosszantó, hogy csak végignézem, ahogy az országom a csoport aljára esik szép lassan. Kérdés tehát még mindig az, hogy mit tegyek ilyenkor? Erre is a törpe a legjobb faj? És milyen felállás ajánlott ehhez, íj-elit, íj-ló, esetleg mindháromból valamennyi? Megéri-e visszatámadnom, ha megtámadnak, vagy csak rosszabbul járok?

nah akkor erre az a lehetöséged van csak, hogy végignézed hogy szedik szét az oridat, de ami még menthető azt gyors építesz kocsmát meg templomot és tele a kocsmát tolival és amennyi varit tudsz még csinálni és akkor hv végéig szívatni azt a 2-3 orit aki rád szállt
persze nyerni nem fogsz már az tuti de mégis jobban érzed magad hogy vissza vágtál nekik és legközelebb akkor lehetséges, hogy nem fognak téged piszkálni így csak 1vs1-ben esetleg:)

BeeLord 08-01-2006 12:53

Quote:

Originally Posted by lagen
nah akkor erre az a lehetöséged van csak, hogy végignézed hogy szedik szét az oridat, de ami még menthető azt gyors építesz kocsmát meg templomot és tele a kocsmát tolival és amennyi varit tudsz még csinálni és akkor hv végéig szívatni azt a 2-3 orit aki rád szállt
persze nyerni nem fogsz már az tuti de mégis jobban érzed magad hogy vissza vágtál nekik és legközelebb akkor lehetséges, hogy nem fognak téged piszkálni így csak 1vs1-ben esetleg:)

Édes a bosszú?:D Reméltem, hogy létezik erre is valami szuper taktika, de csodák nincsenek:)

Harcosok 08-01-2006 16:39

Hát a rúna sosem lesz olcso ha vélve olcsón visznek ugyis megveszi egy jó játékos:)
Amugy meg mi gondotok a nyersivel?:)
Törpe vagy termelsz eleget elején olcsó veszel böven és felhuzol pár rakit:)Csak a fegyoval van gond de fémet azt nagyon könnyü lopni:)
Nincs itt igazán gond a nyersivel szerintem:)
Amugy meg viheti a piacot a jó játékos az elején kell csak a kaja utána már amugyis drága:)És az elején rengeteget adnak el szinte ingyen:)
És ha azt a játékos nem iagzán ér rá akkor ugysem tudja 100%-osan vinni:)
amugy meg azt kell tenni,hogy akkor bevédni magad és legközelebb egyessével kinénzi öket magadnak:D
De ha nem gyenge az orid és nem is vagy elsö nyugodtan jelentsd öket:)

BeeLord 08-01-2006 21:13

Hallod, volt olyan, hogy a fórumon veszekedtek ketten, mert jksz-ben voltak, aztán az egyik betámadta a másikat:D Elmentettem a beszélgetést, nagy lol volt:D Aztán persze szét verték egymást:D Na már most írtam a hódítós beszólásokhoz, hogy engem egyszer elküldtek 5 körre pihenni, mert a fórumon piaci infokat osztottam meg. Azt észrevették, akkor az ilyennel miért nem foglalkozik senki? Gyanúsan hiába is jelenteném, a súgóban világosan le van írva, hogy hv-hoz nincs support.:D

Harcosok 08-02-2006 07:04

De anarba azért is löknek:)Elhiheted:P

Szecsa 08-02-2006 10:16

Harcosok ezt mar tudja :)
Beelord, altalaban ha mondjuk a 6-7. helyen vagy, akkor ott nem fognak jksz-elni ellened, szerintem, a szovetseg pedig nem igazan jellemzo, ha van is, akkor pedig foldelned kell a tagokat, es minel messzebb elkerulni Toluk, kozben pedig a magikus pajzsot, tisztanlatast es a vedelmet allandoan feltenni.
Jo az ijj+elit taktika, viszont akkor nehezebben fogsz tudni tamadni...en altalaban ijj+loval jatszok, de multkor Locumteensnel lattam az ijj+lo+elit taktikat, amit jol ki tudott hasznalni...
Vegulis, ha ott vagy folyamatosan es nem marad ki kepzesed, akkor e harom kozul barmelyiket hasznalhatod, amelyik jol esik...

Harcosok 08-02-2006 12:59

Én szecsa tudok nyerni :)
ha neked meg egy gyártás kiesik már nem tudsz semmit tenni
ha sok egység van egyértelmű ló+ij ezen ninc smit tárgyalni mert ha 10k néppel nyomod azokból már elitet csinálhatsz:)még annyiból lovat sem birsz nincs annyi fegyo
meg láttam én ,hogy tenkrevértétek Locumteens és mégis megnyerte:)nem 1 ember ölte
ott is megvolt a 2-3ori:Dna tőle kérdezzétek meg mit kell tenni és utána megnyerni;)

lll 08-17-2006 22:06

Quote:

Originally Posted by Harcosok (Post 26578)
Én szecsa tudok nyerni :)
ha neked meg egy gyártás kiesik már nem tudsz semmit tenni
ha sok egység van egyértelmű ló+ij ezen ninc smit tárgyalni mert ha 10k néppel nyomod azokból már elitet csinálhatsz:)még annyiból lovat sem birsz nincs annyi fegyo
meg láttam én ,hogy tenkrevértétek Locumteens és mégis megnyerte:)nem 1 ember ölte
ott is megvolt a 2-3ori:Dna tőle kérdezzétek meg mit kell tenni és utána megnyerni;)

hát azt azért nyerte meg Locumentenens
mert Szecsa igaz gyengítette de pl engem is gyengített akkor meg mindenkit aki felül volt szal ugyan olyan szinten voltunk szinte annyi hogy Locu lebontott akkor szinte ident hogy támadjon 5× egy üres orira nah akkor ha rá állt volna két ori lopni meg varizni akkor nem nyerte volna tuti de hozzáteszem Vertikal tudta volna akkor megnyerni ellene, mert pl én alig voltam szombat délutántól vasárnapig már:cool:


All times are GMT +1. The time now is 13:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu