Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Linux (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=194)

spok 02-07-2006 20:03

Linux
 
Sziasztok kéne egy kis help nem tudom a Linuxba be állitani a hállozati kapcsolatomat:(
Sajna csak az IP tudom be irni és egyszerüen nem találom hova kéne a DNS -t be irni:(
És nem mükszik a netem
És nem tudok Hóditózni:(
Ellöre is kösszi:)

Ati 02-07-2006 20:30

Quote:

Originally Posted by spok
Sziasztok kéne egy kis help nem tudom a Linuxba be állitani a hállozati kapcsolatomat:(
Sajna csak az IP tudom be irni és egyszerüen nem találom hova kéne a DNS -t be irni:(
És nem mükszik a netem
És nem tudok Hóditózni:(
Ellöre is kösszi:)

/etc/resolv.conf

benne:
Code:

nameserver 1.2.3.4
ahol 1.2.3.4 természetesen a nameserver, amit használni akarsz. Egymás után több sorba mehet több ns

Gyula 02-08-2006 01:09

Szasztok :))

Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?

Gyula

director 02-08-2006 05:54

Quote:

Originally Posted by Gyula
Szasztok :))
Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?
Gyula

attól függ h milyen linux, és mit akarsz rajta csinálni.. egyébként bőven elég, ha minimalista vagy:))

nem árt ha telepítés előtt kicsit utánanézel a neten..

Remedy 02-08-2006 08:57

Quote:

Originally Posted by director
attól függ h milyen linux, és mit akarsz rajta csinálni.. egyébként bőven elég, ha minimalista vagy:))
nem árt ha telepítés előtt kicsit utánanézel a neten..

azert szerintem a windows is maradjon csak fenn - eloszor szetparticionalod, felrakod a linuxot, felrakod a windowst, ez szepen elcseszi az mbrt, bebootolsz rescue cdrol, liloval visszairod az mbrt, es mar menni is fog mindketto. En regebben raktam magamnak debiant, ottan 3 particiot csinaltam egy bootot es swapot meg egy normalt. (na megy egy windozt) a swap particio duplaja volt a memoriam meretenek. Nem tudom manapsag hogy megy, de tenyleg erdemes utanaolvasni :)

Ati 02-08-2006 09:22

Quote:

Originally Posted by Gyula
Szasztok :))

Ez egy jó téma, mer a windózzal néha nagyon tele a bakancsom. Leírná valaki h pl egy linuxnak mi a rendszer igénye vagy hogy hogyna kell telepiteni meg iyleneket? Mer semmit nem tok róla de van itthon egy linux cd-m, oszt lehet a következő rendszer összeomlás után felhanyintanám azt, elbirja egy izom P1-es?

Gyula

Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor valószínű, hogy nem kell Neked.

Nem fog menni a word, nem lesz Internet Explorered, nem lesz msn-ed, nem lesz icq-d, egyik meglévő játékod sem fog futni.

Ha valaki nem tudatosan akar linuxot, akkor maradjon a Windowsnál, mert a két rendszer nem ugyanaz. Attól, hogy a Windows összeomlik, a Linux nem a helyettesítésére van.

director 02-08-2006 19:30

Quote:

Originally Posted by Ati
Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor valószínű, hogy nem kell Neked.

Nem fog menni a word, nem lesz Internet Explorered, nem lesz msn-ed, nem lesz icq-d, egyik meglévő játékod sem fog futni.

Ha valaki nem tudatosan akar linuxot, akkor maradjon a Windowsnál, mert a két rendszer nem ugyanaz. Attól, hogy a Windows összeomlik, a Linux nem a helyettesítésére van.

de van openoffice, mozilla, amsn és gaim, ami pont ezeket tudja:)

de ettől függetlenül tényleg egyetértek, ha szeretnél megismerni egy új rendszert, akkor hajrá, de ha a windowsod meghalt, akkor nem az a helyes módszer, hogy linuxot felrakod, mert az is meg fog halni;)

Gyula 02-08-2006 22:53

Kicsit átfogalmazom a kérdést.
Megy a windózom, mert akkora lúzer nem vagyok már hogy két hetente gajjra vágjam, de csak azért nem is akarom lezúzni, hogy feltegyek egy linuxot, amiröl tudom hogy egy operációs rendszer és egyszer láttam már oylat és le is tudtam törölni a vinyórol :)

Mennyire nehéz megtanulni? Nem játszom csak netezek a géppel meg zenét halgatok, de mindezk nélkül, még a hódító nélkül is kibírok 3-4napot ha arrol van szó :)

Ati 02-08-2006 23:00

Quote:

Originally Posted by Gyula
Kicsit átfogalmazom a kérdést.
Megy a windózom, mert akkora lúzer nem vagyok már hogy két hetente gajjra vágjam, de csak azért nem is akarom lezúzni, hogy feltegyek egy linuxot, amiröl tudom hogy egy operációs rendszer és egyszer láttam már oylat és le is tudtam törölni a vinyórol :)

Mennyire nehéz megtanulni? Nem játszom csak netezek a géppel meg zenét halgatok, de mindezk nélkül, még a hódító nélkül is kibírok 3-4napot ha arrol van szó

Ezeket mind tudja.........

Csak míg windowsnál mondjuk a hangkártyádhoz feltöltöd a legújabb drivert, hogy jól szóljon, addig linuxban esetleg kernelt kell fordítanod. És azt nem akarsz. :)

Én azt mondanám, hogy szerezz egy új winyót, tedd be a mostani helyére, játssz vele pár napot, és meglátod, hogy megtartod-e.

Valahol azt írtad, hogy van egy linux cd-d még régről. Na azt viszont felejtsd el. Tölts le egy mostanit. Ma már grafikus felületű telepítés van, miegyéb, egész windows jellegű. :D

Leszámítva, hogy csak egyszer indítja magát újra a végén, amikor kész a telepítés, nem 5-6-szor, mint a Win. :D

Gyula 02-08-2006 23:32

Atti: megygyőztél igazad van és tudod mit, van ölég pontod, de meghajintalak még egyel, csak h lásd értékele ma segitséged :)

Fosztó 02-09-2006 03:43

Quote:

Originally Posted by Gyula
Kicsit átfogalmazom a kérdést.
Megy a windózom, mert akkora lúzer nem vagyok már hogy két hetente gajjra vágjam, de csak azért nem is akarom lezúzni, hogy feltegyek egy linuxot, amiröl tudom hogy egy operációs rendszer és egyszer láttam már oylat és le is tudtam törölni a vinyórol :)
Mennyire nehéz megtanulni? Nem játszom csak netezek a géppel meg zenét halgatok, de mindezk nélkül, még a hódító nélkül is kibírok 3-4napot ha arrol van szó :)

Szerintem probald ki az UHU linuxot magyar fejlesztesu anranylag egyszeru konnyu insatalani. Szinte ugyanugy fel tudod rakni mint egy win-t ha standard bealitasokkal rakod fel.
Ha evel kiszorakoztad magad kiprobalhatsz valami mast is :)

Fosztó 02-09-2006 03:46

Quote:

Originally Posted by Remedy
azert szerintem a windows is maradjon csak fenn - eloszor szetparticionalod, felrakod a linuxot, felrakod a windowst, ez szepen elcseszi az mbrt, bebootolsz rescue cdrol, liloval visszairod az mbrt, es mar menni is fog mindketto. En regebben raktam magamnak debiant, ottan 3 particiot csinaltam egy bootot es swapot meg egy normalt. (na megy egy windozt) a swap particio duplaja volt a memoriam meretenek. Nem tudom manapsag hogy megy, de tenyleg erdemes utanaolvasni :)

Ami a swapat illeti azt most is ajanljak tudomasom szerint de szerintem 256MB swapek legtobb esetben eleg.

Fosztó 02-09-2006 03:48

Quote:

Originally Posted by Ati
Ha nem tudod, hogy mi ez, akkor valószínű, hogy nem kell Neked.

Nem fog menni a word, nem lesz Internet Explorered, nem lesz msn-ed, nem lesz icq-d, egyik meglévő játékod sem fog futni.

Ha valaki nem tudatosan akar linuxot, akkor maradjon a Windowsnál, mert a két rendszer nem ugyanaz. Attól, hogy a Windows összeomlik, a Linux nem a helyettesítésére van.

Ati en jatszottam NFS U. 2 vel Linux alatt :) de kulomben igazad van

Ati 02-09-2006 10:07

Quote:

Originally Posted by Fosztó
Szerintem probald ki az UHU linuxot magyar fejlesztesu anranylag egyszeru konnyu insatalani. Szinte ugyanugy fel tudod rakni mint egy win-t ha standard bealitasokkal rakod fel.
Ha evel kiszorakoztad magad kiprobalhatsz valami mast is :)

Lehetőleg ne magyart, ha tudsz angolul. Igen mókás a magyar, és ha bármi dokumentációt olvasol később hozzá, lövésed se lesz, hogy miről van szó.

Ati 02-09-2006 10:08

Quote:

Originally Posted by Fosztó
Ami a swapat illeti azt most is ajanljak tudomasom szerint de szerintem 256MB swapek legtobb esetben eleg.

Swapnek a fizikai memória kétszeresét célszerű adni. Nem jó, ha használni kezdi, szóval kerüld, és legyen elég memóriád (ugyanaz, mint windowsnál), de azt sem akarod, hogy hasbaszúrja magát, amiért mindene elfogyott.

Ati 02-09-2006 10:10

Quote:

Originally Posted by Fosztó
Ati en jatszottam NFS U. 2 vel Linux alatt :) de kulomben igazad van

Vannak programok, amikkel lehet windows-t futtatni, akár a wine, ami ingyenes, de kevésbé biztos, akár a vmware, ami cca 80k huf, viszont simán futtathatsz benne xp-t.

Ettől függetlenül én a wine-t csak profiknak ajánlom, a vmware-re meg +80k-t kiadni csak azért, mert leszedtem a windowst a gépről, teljes pocséklásnak tartanék.

Remedy 02-09-2006 10:15

Quote:

Originally Posted by Ati
Vannak programok, amikkel lehet windows-t futtatni, akár a wine, ami ingyenes, de kevésbé biztos, akár a vmware, ami cca 80k huf, viszont simán futtathatsz benne xp-t.

Ettől függetlenül én a wine-t csak profiknak ajánlom, a vmware-re meg +80k-t kiadni csak azért, mert leszedtem a windowst a gépről, teljes pocséklásnak tartanék.

vannak portolva linux ala jatekok, nem muszaj windozd emulalni...

pl counter-strike, quake.. ezekkel mind lehet jatszani... na persze opengl kell az xhez meg ilyesmi :D

Milyen disztribet ajanljunk a gyulanak? Mondjuk en arra gondoltam hogy amint lesz egy viszonylag mukodo konfigja mukodo halozattal, ssh-val tavolrol belephet hozza egy kedves baratja es segithet neki konfigolni....

Hallottatok mar pl az ubunturol? :)

Ati 02-09-2006 10:27

Quote:

Originally Posted by Remedy
Milyen disztribet ajanljunk a gyulanak? Mondjuk en arra gondoltam hogy amint lesz egy viszonylag mukodo konfigja mukodo halozattal, ssh-val tavolrol belephet hozza egy kedves baratja es segithet neki konfigolni....

Hallottatok mar pl az ubunturol? :)

Én RedHat-párti voltam örök életemben, most a Fedora-t használom itthon, bár szervereken nem ez van. http://fedora.redhat.com

Gyula 02-09-2006 10:29

Köszönöm, köszönöm, nem mondm h holnap reggel rögtön neki ugrok a linuxnak, de tényleg meg kellene vele ismerkedni valamikor mer a win néha képes nálam heves idegrángást meg vérnyomás emelkedést előidézni.
Gondolni kell lassan az öregkorra és az egészségesebb életmódra. :)

Ati 02-09-2006 10:38

Quote:

Originally Posted by Gyula
Köszönöm, köszönöm, nem mondm h holnap reggel rögtön neki ugrok a linuxnak, de tényleg meg kellene vele ismerkedni valamikor mer a win néha képes nálam heves idegrángást meg vérnyomás emelkedést előidézni.
Gondolni kell lassan az öregkorra és az egészségesebb életmódra. :)

Mégegy nagyon lényeges dolgot kiemelnék:

A windows nem szokták feltörni, mert semmit nem tudnak vele kezdeni, oda küldenek egy jó kis vírust, és kész.


A linux viszont használható, így egy-egy feltörési kíréslet sokkal mindennaposabb lesz, mint windowsnál! Szóval erősen javaslom, hogy egy fizikailag különálló tűzfal mögé tedd Magad, pláne amíg észre se veszed a feltörés jeleit.

Fosztó 02-10-2006 02:51

Quote:

Originally Posted by Ati
Swapnek a fizikai memória kétszeresét célszerű adni. Nem jó, ha használni kezdi, szóval kerüld, és legyen elég memóriád (ugyanaz, mint windowsnál), de azt sem akarod, hogy hasbaszúrja magát, amiért mindene elfogyott.

Amire en hasznalom a linuxot nem kell nagy memoria egy ket shell es c,c++ programhoz vagy egy apach szerverhez... . wine-vel csak probabol szorakoztam.

Erdekesseg hogy volt egy hangkartyam mar nem tudom mijen marka de ha jol emlekszem cmedia windows ala nem kaptam hozza drivert csak linux ala.

Gyula 02-21-2006 23:31

Sulix operációs rendszer gnome grafikus felülettel :)
 
Talán többen emlékeznek rá hogy ma a hódító fórumán többen segítettek nekem, mert egy linusos géppel bajlódtam, persze sokan röhögtek is :)

Üzletböl sikerült egy Sulix oprendszerrel telepített gépet haza hozni, és persze engem kértek meg hogy hajintsak rá egy XP-t hogy tudjon az a gyerek játszani, mondtam is h semmi problem egy óra és fent van.
Nahát rutinbol betoltam az XP-t beállítotam hogy arrol bootoljan és semmi elkezd bootolni a gép és semmi, vissza sulixhoz nézzünk bele, igaz előtte háromszor nem volt képes bebootolni az oprendszer, sikerült többször lefagyni bootolás közben :)

Mondták az okosok h lépjek be Sulixba root jelszóval, mert ugye közben egyszer csak elindult első utam a hód fóruma volt. Az üzletben nem adtak hozzá root jelszót, de persze kitaláltam. Megtaláltam az fdisket meg mindent amit Remedy moderátorunk tanácsolt, semmit nem tudtam velük csinálni, ellenben találtam mnt nevü mappát illetve Gnome grafikus felületet (innentöl kezdve Ati nagyon gyanus vagy nekem sulix ügyben)

Tanulság az egészböl, ha valaki nem ért frankón a linuxhoz meg főleg a sulixhoz az kérje meg az üzletben az eladót hogy hajintsanak fel egy wint is, úgy is megteszik, csak vedd meg a gépet tölük :)

Ati 02-22-2006 08:52

Mi a fene az a Sulix?????????? :)))))

Gyula 02-22-2006 12:53

Quote:

Originally Posted by Ati
Mi a fene az a Sulix?????????? :)))))


A sulix a sulinetes gépekre telepitett legújabb linux verzó, amihez gnome tipusu grafukus felület tartozik, engem nagyon emlékeztett a win 3.1 hez a külső, elég tragikus volt a külső, és az egész elég áttekinthetetlen volt elsőre. Mint feljebb írtam is képes volt lefagyni bootolás közben 3* egymás után :))

Csokibácsi 02-22-2006 16:08

Quote:

Originally Posted by Gyula
Üzletböl sikerült egy Sulix oprendszerrel telepített gépet haza hozni, és persze engem kértek meg hogy hajintsak rá egy XP-t hogy tudjon az a gyerek játszani, mondtam is h semmi problem egy óra és fent van.
Nahát rutinbol betoltam az XP-t beállítotam hogy arrol bootoljan és semmi elkezd bootolni a gép és semmi, vissza sulixhoz nézzünk bele, igaz előtte háromszor nem volt képes bebootolni az oprendszer, sikerült többször lefagyni bootolás közben :)
Mondták az okosok h lépjek be Sulixba root jelszóval, mert ugye közben egyszer csak elindult első utam a hód fóruma volt. Az üzletben nem adtak hozzá root jelszót, de persze kitaláltam. Megtaláltam az fdisket meg mindent amit Remedy moderátorunk tanácsolt, semmit nem tudtam velük csinálni, ellenben találtam mnt nevü mappát illetve Gnome grafikus felületet

Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz http://smiley.onegreatguy.net/dead.gif

Gyula 02-22-2006 17:24

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz http://smiley.onegreatguy.net/dead.gif


CSokibá köszi, de nem foglakozom vele, csak leírtam a tapasztalataimat, hogy mások is röhögjenek egy jót :)

Csokibácsi 04-26-2006 13:02

http://unixlab.bsd.hu/LNW/index.html

Lyra 05-16-2006 07:03

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi
Ha le akarod gyakni a linuxot, a legegyszerűbb módja, ha beírod a következőt konzolba (garfikus felület alatt terminál ablak, vagy valami ilyesmi lehet a magyarított neve, ha nem találod, ctrl+alt+f1 és ott bejelentkezel), root-ként:
IDE vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/hda count=1 bs=512
SATA vinyó esetén:
dd if=/dev/zero of=/dev/sda count=1 bs=512
Ezután restart és linux iz http://smiley.onegreatguy.net/dead.gif


Van ettől egyszerűbb megoldás. Particion Magic-el lekaszálod az egész linux particiót, azt sanyi.... :cool:

Csokibácsi 05-16-2006 07:46

Quote:

Originally Posted by Lyra
Van ettől egyszerűbb megoldás. Particion Magic-el lekaszálod az egész linux particiót, azt sanyi.... :cool:

Egy szimpla linux parancs beírásánál egyszerűbb megoldást úgysem fogsz találni ;)

Persze lehet bűvészkedni külső programokkal (PQ ráadásul nem ingyenes), de minek, mikor házon belül megoldható a probléma?

Csokibácsi 10-11-2006 16:49

Windows Vista meg az Aero-ja? Bahhh ...

Linux desktop!

http://www.youtube.com/watch?v=i0ZtcxHUSDQ&eurl=

Steve 10-12-2006 12:22

woooow:eek:
gondolom semmi rendszerigény:D

Csokibácsi 10-12-2006 16:00

Quote:

Originally Posted by Steve (Post 34967)
woooow:eek:
gondolom semmi rendszerigény:D

Legalább Pentium 3-as proci (vagy azzal egyenértékű), legalább 256MB RAM és egy valamirevaló 3D gyorsítókártya (már egy Radeon 7000 is megteszi).
Ez nem egy nagy igény :)

Steve 10-12-2006 18:12

De ezzel végülis csak maga a rendszer fut, nem?

Mind1, szépek ezek, havernak /Macnél dolgozik/ van egy szupi hipergiga laptopja és eléggé jól használható ahogy néztem:)

Csak hiányolom a start menüt!:D

Csokibácsi 10-12-2006 18:36

Ez ennek a 3D desktopnak a minimumigénye, ebben benne foglaltatik maga a Linux és természetesen az X window rendszer (magának a Linuxnak kisebb gép is elég lenne, minden attól függ, hogy mit szeretnél futtatni rajta).
Vagy mit értesz rendszer alatt? :)

Bogár 04-05-2007 15:07

van 1-2 kérdésem a linux-szal kapcsolatban. please help...

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 4915)
azert szerintem a windows is maradjon csak fenn - eloszor szetparticionalod, felrakod a linuxot, felrakod a windowst, ez szepen elcseszi az mbrt, bebootolsz rescue cdrol, liloval visszairod az mbrt, es mar menni is fog mindketto.

szeretném újratenni a windózt, de van linuxom is... mit csinálhatok, ha nincs rescue cd-m? a linux telepítése után talán kérdezte, hogy akarok-e rescue cd-t, de mindent kilőttem... hogy lehet megoldani utólag a dolgot?

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 5254)
Swapnek a fizikai memória kétszeresét célszerű adni. Nem jó, ha használni kezdi, szóval kerüld, és legyen elég memóriád (ugyanaz, mint windowsnál), de azt sem akarod, hogy hasbaszúrja magát, amiért mindene elfogyott.

eddig volt 256 ramom a gépben, és a swap partíció 512-es kb.
szeretnék most beletenni a gépbe még 512 ramot. növeljem a swap partíció méretét utólag (win alól Partition Magic-kel, mert más módszert nem nagyon tudok), vagy az már tökmind1?

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 5266)
A linux viszont használható, így egy-egy feltörési kíréslet sokkal mindennaposabb lesz, mint windowsnál! Szóval erősen javaslom, hogy egy fizikailag különálló tűzfal mögé tedd Magad, pláne amíg észre se veszed a feltörés jeleit.

hát erre nem is tudom, hogy mit mondjak... kicsit elkeserít. a router is megfelel vagy azzal no chance?

extra-ződfülű linuxos vagyok, és az egyetem után sztem már nem is fogom használni... bár azt soha sem lehet tudni. :D

Csokibácsi 04-12-2007 20:55

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 85097)
van 1-2 kérdésem a linux-szal kapcsolatban. please help...

Látom, nem írt senki. Ha még nem késő, válaszolok, ha késő, akkor is.

Quote:

szeretném újratenni a windózt, de van linuxom is... mit csinálhatok, ha nincs rescue cd-m? a linux telepítése után talán kérdezte, hogy akarok-e rescue cd-t, de mindent kilőttem... hogy lehet megoldani utólag a dolgot?
Kell pl. egy UHU linux cd, amit vagy karbantartó módban elindítasz, majd újratelepíted a linux bootmanagert (lilo vagy grub), vagy elindítod vele a vinyón lévő linuxot és újratelepíted a linux bootmanagert.
Lehet valamilyen live cd-vel (pl. Ubuntu) is próbálkozni, lényeg, hogy legyen konzolod/parancssorod.

Quote:

eddig volt 256 ramom a gépben, és a swap partíció 512-es kb.
szeretnék most beletenni a gépbe még 512 ramot. növeljem a swap partíció méretét utólag (win alól Partition Magic-kel, mert más módszert nem nagyon tudok), vagy az már tökmind1?
Bőven elég lesz az 512 swap. Nálam az 1GB RAM mellett csak 256MB swap partició van, de még sosem használta a linux, pedig nem átlaguser dolgok futnak rajta.

Quote:

hát erre nem is tudom, hogy mit mondjak... kicsit elkeserít. a router is megfelel vagy azzal no chance?

extra-ződfülű linuxos vagyok, és az egyetem után sztem már nem is fogom használni... bár azt soha sem lehet tudni. :D
Router az jó, hisz van benne hardware-es tűzfal :)
De ha korrekten belövöd a linux tűzfalát, az sem utolsó dolog.

Bogár 04-14-2007 18:24

a sok olvasatlan téma között elveszett ez a linux-os téma, és csak most vettem észre, hogy válaszoltál.

még mindig aktuális... nagyon szépen kösz a válaszokat.
kicsit később még lesznek kérdéseim ezzel kapcs. :)

Bogár 04-16-2007 12:47

mivel megemlitetted az Ubuntut, ugy dontottem, hogy kiprobalom azt is. eddig Knoppix-om volt.
van tobb dolog is amivel nem tudok, mit kezdeni, de a legnagyobb baj az, hogy nem engedi, hogy elerjem a ntfs-particiokat. :(

a tuzfalat amugy hogy kell beloni? :confused:

Csokibácsi 04-16-2007 16:37

"nem engedi, hogy elerjem" ... csatolni nem tudod őket? Vagy mi a gond?

Nézd meg ezt:
http://ubuntu.hu/index.php?title=Win..._kezel%C3%A9se

Legalapabb packet filter tűzfal, ami minden Linux disztribben benne van/elérhető, az iptables.
Első ránézésre kicsit macerás belőni, de van hozzá leírás a neten dögivel.
pl: http://www.szabilinux.hu/iptables/chapter7.html

Azt most fejből nem vágom, hogy Ubuntu alatt milyen GUI-s, könnyedén kattintva beállítós tűzfal van fent alapban (ha van fent). Firestarter, esetleg Guarddog.

tdomo 04-16-2007 20:18

Quote:

Originally Posted by csunyabogar (Post 88086)
mivel megemlitetted az Ubuntut, ugy dontottem, hogy kiprobalom azt is. eddig Knoppix-om volt.
van tobb dolog is amivel nem tudok, mit kezdeni, de a legnagyobb baj az, hogy nem engedi, hogy elerjem a ntfs-particiokat. :(

A legegyszerűbb, ha az etc könyvtárban szerkezted az fstab fájlt.
Nálam a windows rendszerparticiója így van mountolva:

/dev/hda1 /home/tdomo/windows/winC ntfs uid=1070 0 0


All times are GMT +1. The time now is 16:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu